Şimdi Ara

ASUS N552VW BATARYA IŞIĞININ SÜREKLİ TURUNCU YANIP SÖNMESİ HAK. YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
11.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR MERHABA, TAM 1 YIL ÖNCE ALMIŞ OLDUĞUM ASUS N552VW LEPTOBUM GÖMÜLÜ BATARYA SÜREKLİ OLARAK BATARYA IŞIĞI TURUNCU YANIP SÖNÜYOR. %90LARDA TAMAMLANMASINA 12 DK VAR DİYE SABAHTAN AKŞAMA KADAR BEKLEYİP DURUYOR. ASUS YETKLİ SERVİSİ ARADIM GARANTİSİ DEVAM ETTİĞİ İÇİN, ADAMLAR FORMAT ATIN DÜZELMEZSE ASUSUN SİTESİNDEN SERVİS İSTEYİN EVİNİZE UPS KARGO GELİP BİLGİSAYARI TESLİM ALIR DEDİLER. SİZCE GÖNDERMELİMİYİM GÖNDERSEM ÜCRET TALEP EDERLER Mİ? BATARYA ÇIKARINCA 40-50 DK FİLM FALAN İZLEYEBİLİYORUM SORUN OLMUYOR. ÖNERİLERİ ALABİLİRMİYİM?

• Ben de bu bilgisayarı 1 yıl önce aldım ve aynı sorun bende de oluyordu. Ve sonuç olarak batarya kullanılamaz hale geldi. prize takıyorum %0, prize takılı doluyor diyor fakat batarya şarj olmuyor. Prizden çektiğimde bilgisayar direk kapanıyor. Prize takınca güç tuşuna basmadan kendiliğinden açılıyor. Format attın mı hocam bilgisayarına? Attıysan bir düzelme oldu mu?
  • N551vw Almıştım 1,5 yıl önce aynı sorun vardı ek olarak wifi kopmaları ve bağlantı hızında da problem vardı servis değişim verdi 27 ekimde .bugün ebrar iademi yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can7Ugurcan -- 5 Kasım 2017; 20:50:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrcnrgn

N551vw Almıştım 1,5 yıl önce aynı sorun vardı ek olarak wifi kopmaları ve bağlantı hızında da problem vardı servis değişim verdi 27 şubatta bugün ebrar iademi yaptı.

8 ay üstüne mi iade oldu? Sizde de iyi sabır varmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pardon hocam 27 ekim :)

• İyiymiş o zaman ya. 8 ay olsa zaten o kadar sakin yazmazdınız herhalde :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servise gönderin eğer yetkisiz müdahale yoksa zaten garanti dahilinde parça değişimi yapılır

• quote:

Orijinalden alıntı: sicktechnician

Ben de bu bilgisayarı 1 yıl önce aldım ve aynı sorun bende de oluyordu. Ve sonuç olarak batarya kullanılamaz hale geldi. prize takıyorum %0, prize takılı doluyor diyor fakat batarya şarj olmuyor. Prizden çektiğimde bilgisayar direk kapanıyor. Prize takınca güç tuşuna basmadan kendiliğinden açılıyor. Format attın mı hocam bilgisayarına? Attıysan bir düzelme oldu mu?
    tamamen aynıyız alma zamanımız bıle aynı eylul 2016da almıstım.tamamen aynı sorunları yasıyorum prıze takılınca kendılıgınden bı acılır gıbı oluyor dıt sesı gelıp kapanıyor sonra tamamen acılıyor ben power a hıc basmadıgım halde.bır aydır falan yuzde 0.cozum buldun mu? garantıye de gonderemıyorum bıl. müh. ogrencısıyım ıhtıyacım var hep.garantiye gonderene kadar kalıcı bı zarar vermekten korkuyorum pc ye
  • Bende de aynı sorunlar baş göstermişti garantiye verdim.
    Batarya değişir sanıyordum. Kalibre etmişler. Normale döndü. ilk aldığımda 3 saat gidiyordu şu an 1 buçuk saat falan gidiyor.
  • sicktechnician kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var,bu sorunu çözdünüz mü acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: punisheR8

Aynı sorun bende de var,bu sorunu çözdünüz mü acaba ?
    Servise gönderdim serviste batarya değiştirdiler hocam.

• 21.06.2019 güncel son bilgi

ARKADAŞLAR ASUS X550JK LAPTOPUMUN BATARYA IŞIĞI TURUNCU YANIP SÖNÜYORDU. ASUS YETKİLİ SERVİSİ ARADIM. ŞARJDAN ÇIKARTINCA ANİDEN KAPANMA YADA ÇOK KISA ZAMAN SONRA KAPANMIYOR İSE DONANIMSAL BİR SORUN DEDİ

ÖNCELİKLE AYGIT YÖNETİCİSİNDEN PİL BÖLÜMÜNDE NE VARSA DEVRE DIŞI BIRAKIP KALDIRIN YENİDEN BAŞLATIN

SORUN DEVAM EDİYOR İSE BİOS U GÜNCELLEMEM ÖNERİLDİ VE SORUNUM ÇÖZÜLDÜ. AYNI SORUNU YAŞAYANLAR BUNLARI DENESİN.
  • asarburak A kullanıcısına yanıt
    pil bölümü derken kastınız nedir hocam?
    aynı skıntı çok uzun zamandır bende de var. n551vw benim model.
    bios nasıl güncelliyoruz bir de?
    teşekkürler
  • Asusların genel problemi sanki yazılımsal. Bende de aynı sorun var. Asus Zenbook. Batarya çıkarıbilir cinsten değil. Daha 2 aylık cihaz. Batarya ömrüne baktım %98 onda sıkıntı yok. Full sarj olunca 7 saate kadar gidiyor. ama prize takınca ya %257 falan gösteriyor ya da sarj olmuyor gibi görünüyor. Sistem geri yükleme yapmıştım yenilemiştim düzeldi ama güncellemeleri yapınca tekrar oldu. Windows veya yazılımsal bir sorun gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.