Şimdi Ara

Asus-N550JV-127CN Hakkında Yardım (Görüşleriniz)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar sizce bu bilgisayar i almalı mıyım?
    sadecenotebook.com/Urun/Asus-N550JV-CN127H-Core-i7-4700-240-Ghz-16-GB-1-TB-4-GB-Vga-156-Windows-8-pmu294120.html#urun_detay_tab3

Sizce artıları ve eksileri nelerdir? Oyun performans i iyimidir?
    Görüşlerinizi Yazarsanız Sevinirim. ...

• Ekran karti orta seviye bir ekran karti. gaming notebooku diye satılmıyor ama oyunlarda pek sorun yaşamadan oynarsın.
    Edit:orta seviye dediysem yani class 2 http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogzo -- 7 Eylül 2013; 15:40:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HypérWenom H kullanıcısına yanıt
    Cihaza ; orta sınıf oyun ağırlıklı bir dizüstü denilebilir. Ekran kartı güncel oyunları; düşük, orta-yüksek, tam ve karışık ayarlarda oynatabilir. Kalite açısından da iyi bir cihaz, çift fan olduğu için soğutma konusunda da pek sıkıntı olmaz, muhtemelen. Yalnız oyun için almayı düşünüyorsanız daha yüksek kart barındıran ; msi ge60 2oe serisine de bakmanızı öneririm.
  • Aslında 1hafta önce Msi ile ilgileniyodum özellikle ge60 modeliyle (2800 tl civarında modelini tam hatırlamıyorum) ama sonra laptopun dişinin kalitesiz olduğunu farkettim olay tek gt675mx ekran kartı koymakla bitmiyor çünkü.Bu yüzden uzun araştırmalarından sonra asusa karar verdim hem ses kalitesi hem dış görünüşü hemde işlemci ve ekrankarti kalitesi yüzünden.Ama hala şüphelerim var çünkü çoğu kişi oyun oynayamazsin o asusla diyor.Zaten çok fazla graphics istiyen oyun oynamiyorum.

Oynadığım oyunlar:Pes.Fifa.Dota2.LoL.NFS.GTA
    Bu oyunlar için yüksek performans alabilirmiyim bu asusla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HypérWenom -- 7 Eylül 2013; 16:19:52 >
  • Çoğu kişi pek destekli sallamamış. Yukarıda da belirtmiştim : Güncel oyunları ; orta-yüksek , tam ve karışık ayarlarda oynatabilecek kapasitede bir kart barındırıyor. Ge60 2oe serisini beğenmediysen n550 serisini alabilirsin. Bu arada 2oe de gtx765m mevcut.

• Karar Verdim N550 alcam internetten. Peki sadecenotebook.com guvenlimi acaba ? kaç günde teslim ediyorlar cihazı vb.

• Güvenlidir p.tesi kargoya verirler hayırlı olsun şimdiden

• 53tl daha kara geçebilirsiz, buyur;
    https://www.notebookadresi.com/asus_n550vj-cn127h_notebook
  • HypérWenom H kullanıcısına yanıt
    Bu Yazıyı N550jv almak isteyen herkese İLHAM versin diye klavyeye alıyorum.Şu anda n550jv 127h dan yazıyorum 3 gün önce ebrar bilgisayardan aldım.Güven noktasında sıkıntı yok,gayet ilgililer;ayrıca yıllardır,Üsküdar'da iskeleye yuruyerek 10dk. mesafede,ofisleri var.Kargoya verdirmedim,yakın olduğum için gidip kendim teslim aldım..Öncelikle kasa gerçekten çok şık.Kasa rengiyle aynı olan klavye geceleyin alttan ışıklandırmayla dadından yenmez hale bürünüyor..N56 vz yi de incelemiş biri olarak kasa kalitesinde pek bi değişiklik farketmediğimi söylemeliyim.Yani alüminyum-plastik karışımından öteye henüz geçilmiş değil..Ses sistemi öyle abartılacak kadar mükemmel değil.Kutudan çıkan subwoofer la birlikte beklentiyi karşılama noktasına biraz daha yaklaşabiliyor..Yeni nesil i7 haswell işlemcisinin getirdiği en büyük avantaj sanırım tümleşik gelen intel hd 4600 grafik işlemci olmuş.Pes 2013 yüksek ayarlarda GT 750M olmadan full hd hiç kasma yok,Sniper Ghost Warior 2 yine GT 750M olmadan orta ayarlarda ufak kasılmalarla oynanabilyor.GT 750M ile nasıl bir performans alırım bilemiyorum çünkü maalesef donanımsal bir hatayla karşı karşıyayım sanırım..Ne yaptıysam harici ekran kartı GT 750M i devreye sokamadım..Yarın servisi ve satın aldığım ebrar bilgisayarı arayıp sorucam eğer donanımsal olduğu kesinleşirse Hiç düşünmeden iade edeceğim..Demem o ki,alınası bir alet ASUS N550JV yalnız ilk yapacağınız iş tüm donanımlarının sorunsuz çalışıp çalışmadığını test etmek olsun..Umarım faydalı olmuştur.

• bursamustafa B kullanıcısına yanıt
    Harici karta geçmek için : Masaüstüne sağ tıklayıp '' 3d ayarlar'' bölümüne girip kart seçeneklerinden ''otomatik seçilir '' bölümünü ''yüksek performanslı nvidia işlemcisi'' yapın. Aynı yerde ''program ayarları'' bölümüne girip ''özelleştirilmiş program'' seçeneğinden oynadığınız oyunun kısa yoluna ayarlayın. Hemen altında kart seçeneği var ; onu da nvidia yapın. Eğer olmazsa servisle ya da aldığınız yerle görüşürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sipahi68

Harici karta geçmek için : Masaüstüne sağ tıklayıp '' 3d ayarlar'' bölümüne girip kart seçeneklerinden ''otomatik seçilir '' bölümünü ''yüksek performanslı nvidia işlemcisi'' yapın. Aynı yerde ''program ayarları'' bölümüne girip ''özelleştirilmiş program'' seçeneğinden oynadığınız oyunun kısa yoluna ayarlayın. Hemen altında kart seçeneği var ; onu da nvidia yapın. Eğer olmazsa servisle ya da aldığınız yerle görüşürsünüz.

Üstadım bilgi sahibi olduğunuz için soruyorum acaba steam üzerinden oynayacağımız oyunlar için elle hangi uzantıyı girmeliyiz nvidia nın çalışması için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bursamustafa

Bu Yazıyı N550jv almak isteyen herkese İLHAM versin diye klavyeye alıyorum.Şu anda n550jv 127h dan yazıyorum 3 gün önce ebrar bilgisayardan aldım.Güven noktasında sıkıntı yok,gayet ilgililer;ayrıca yıllardır,Üsküdar'da iskeleye yuruyerek 10dk. mesafede,ofisleri var.Kargoya verdirmedim,yakın olduğum için gidip kendim teslim aldım..Öncelikle kasa gerçekten çok şık.Kasa rengiyle aynı olan klavye geceleyin alttan ışıklandırmayla dadından yenmez hale bürünüyor..N56 vz yi de incelemiş biri olarak kasa kalitesinde pek bi değişiklik farketmediğimi söylemeliyim.Yani alüminyum-plastik karışımından öteye henüz geçilmiş değil..Ses sistemi öyle abartılacak kadar mükemmel değil.Kutudan çıkan subwoofer la birlikte beklentiyi karşılama noktasına biraz daha yaklaşabiliyor..Yeni nesil i7 haswell işlemcisinin getirdiği en büyük avantaj sanırım tümleşik gelen intel hd 4600 grafik işlemci olmuş.Pes 2013 yüksek ayarlarda GT 750M olmadan full hd hiç kasma yok,Sniper Ghost Warior 2 yine GT 750M olmadan orta ayarlarda ufak kasılmalarla oynanabilyor.GT 750M ile nasıl bir performans alırım bilemiyorum çünkü maalesef donanımsal bir hatayla karşı karşıyayım sanırım..Ne yaptıysam harici ekran kartı GT 750M i devreye sokamadım..Yarın servisi ve satın aldığım ebrar bilgisayarı arayıp sorucam eğer donanımsal olduğu kesinleşirse Hiç düşünmeden iade edeceğim..Demem o ki,alınası bir alet ASUS N550JV yalnız ilk yapacağınız iş tüm donanımlarının sorunsuz çalışıp çalışmadığını test etmek olsun..Umarım faydalı olmuştur.

Bende yarin ebrar pcdn almayi dusunuyorum isinma ve islemci performansi benim icin cok onemli bu ikisi hakkinda makine nasil acba?

• sakgoz79 kullanıcısına yanıt
    Oynayacağın oyun(valve-half life vs.?) pekte ağır olmasa gerek. Eğer dahili kart yetersiz kalırsa harici kart devreye girer zaten. Fps yetersiz kalırsa da yukarıdaki işlemi uygularsanız uzantı yazmanıza da gerek kalmaz. Direk harici kartı kullanırsınız. Bu arada bu tür oyunlar oynamadığım için uzantı-şifre felan pek bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.