Şimdi Ara

ASUS N550JK-CN167D KULLANICILARI KULÜBÜ (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.175
Cevap
36
Favori
111.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı Olsun. Hepsiburada şu an en uygun satan yer. Normalde 3300 TL'den aşağı yoktu ben alırken. Windows 10 kurun çok iyi oluyor.

SSD takan oldu mu alıpta ben samsung evo 850 250GB almayı düşünüyorum.
  • sokrates60 S kullanıcısına yanıt
    hocam ben de ram ve aynı ssd yi düşünüyorum ama servise göndermek gerekecek. Servise göndermeden, garantiyi bozmadan takmanın bir yolu da yok sanırım.
  • Teşekkürler. Aynen Windows 10 kurmayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 kurulumundan sonra Asus'un önemli bazı uygulamaları çalışmıyor, bilginiz olsun.
  • Ben de uzun zamandır X550JX-XX171D modelini takip ediyordum.Ama sonra N550JK-CN167D ürünü ile arasında 400-500 tl fark olduğunu görünce hiç düşünmeden vazgeçtim o pc yi almaktan.XX171D full hd değil, kasası plastik, klavye aydınlatmalı değil, ayrıca kullanıcıların çoğunluğu klavyenin pek sağlam durmadığından şikayetçi.Çok doğru bir karar verdiğimize inanıyorum

• ObtObt kullanıcısına yanıt
    Ben windows 10 kurdum dolayısı ile uygulamalardan haberdar değilim. Bahsettiğiniz uygulamalar hangileri?
  • Windows 8.1 mi kursak ilk etapta?

• ROG GPU Tweak, ROG AudioWizard, Asus Install, Asus Instant Key Menu, Asus Live Update, Power4Gear Hybrid... Şimdilik bu uygulamalar çalışmıyor. İlerleyen dönemlerde belki Asus tarafından Windows 10 güncellemesi yayınlanabilir.

Windows 10 güncellemesi yapılan sürücü ve uygulamalar: ATK Package (klayve aydınlatması için), Splendid Utility (video performansıyla alâkalı), Smart Gesture (touchpad için), ROG Gaming Mouse (Asus ROG serisi oyuncu fareleri için)

Eğer yukarda saydığım uygulamaların sizin için pek önemi yoksa Windows 8.1'e geçmenizin veya direkt Windows 10'a geçmenizin pek bir farkı olmayacaktır. Sistem Windows 10'da sorunsuz çalışıyor. Benim en çok muzdarip olduğum ROG GPU Tweak uygulamasının çalışmaması. Bu uygulama çalışmadığı için cihazın tüm fanları açılmıyor ve oyunları tam performansla oynayamıyorum. Önemli olanlardan diğeri is ROG AudioWizard. Bu da ses kartıyla alâkalı. Bu uygulama çalışmayınca da ses ayarlarınız default oluyor, konfigüre edemiyorsunuız.

@xxmxxert @akdogru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ObtObt -- 31 Ocak 2016; 14:44:14 >

• ObtObt kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim.
  • Bataryanın çıkmaması bir dezavantaj değil midir? Ben normalde oyun oynarken laptop un bataryasını çıkarırdım hep.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxmxx

Bataryanın çıkmaması bir dezavantaj değil midir? Ben normalde oyun oynarken laptop un bataryasını çıkarırdım hep.

Batarya %100 olduğunda dolmayı kesiyor direkt prizden besleniyor. Bu şekilde sıkıntı olmuyor.
  • Anladım hocam teşekkür ederim.

• Arkadaşlar Asus sevisinde takılacak olan SSD ve Ram için servis ücreti alınıyor mu? İçimizde değiştiren var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akdogru -- 31 Ocak 2016; 16:17:23 >
  • İstanbul servisle görüştüğümde, hdd değişimi bu
    garantiyi bozmaz dediler,
    Sadece dvd çıkarıp ssd takmak garantiyi bozarmış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazın hangi ekran kartını kullanıyor olduğunu nasıl anlaya biliriz?
    aşağıda verilen fotoğraflardan ilki masaüstüme ait, orada ekran kartı üstte sırada bulunuyor.
    diğeri ise n550jk dan, burada ise gtx850 alt sırada bulunuyor. bunun ekran kartını kullanmada bir önemi var mı?
    1
     ASUS N550JK-CN167D KULLANICILARI KULÜBÜ

2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akdogru -- 1 Şubat 2016; 2:26:40 >

• mimleon kullanıcısına yanıt
    Hocam siz ne zaman görüştünüz servisi ile? Cuma günü telefon ile görüştüğümüzde servise getirmemizi söylediler..
    Siz ssd taktınız mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdogru

Arkadaşlar cihazın hangi ekran kartını kullanıyor olduğunu nasıl anlaya biliriz?
    aşağıda verilen fotoğraflardan ilki masaüstüme ait, orada ekran kartı üstte sırada bulunuyor.
    diğeri ise n550jk dan, burada ise gtx850 alt sırada bulunuyor. bunun ekran kartını kullanmada bir önemi var mı?
    1

2

Biostan direkt anlaşılır.

• İnteli tamamen kapatma şansımız var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sokrates60

Hayırlı Olsun. Hepsiburada şu an en uygun satan yer. Normalde 3300 TL'den aşağı yoktu ben alırken. Windows 10 kurun çok iyi oluyor.

SSD takan oldu mu alıpta ben samsung evo 850 250GB almayı düşünüyorum.

Öncelikle garantisi bitmek üzere olduğundan (1.5 yıldan fazla olmuştu.) dolayı garantiyi unutarak SSD'yi kendim taktım. Sıradan düz/yıldız tornavidadan farklı olarak arka kapağı açmak için Torx (altı köşeli yıldız) bir tornavida kullanılması gerekiyor (Tercihen T5 boyutunda, saatçi setlerinde bulabilirsiniz.). Vidalar sökülse bile plastik tırnaklar kapağın açılmasını zorlaştırıyor. Sonra da HDD bölümünün ve ODD braketinin sökülmesi için ufak bir yıldız tornavida işinizi görür.

Samsung 850 EVO 232.89 GB şu an bilgisayarımda bulunmakta. Şu an gerçek zamanlı işlemlerde (4k read-write) en iyi SSD'lerden biri. Tavsiye ederim. Özellikle Samsung Magician'ı kurup RAPID moduna alırsanız bilgisayar uçuşa geçiyor (Geçici belleğin bir kısmı olarak RAM'i kullanıyor.). Bir de OS Optimization bölümündeki ayarlardan Maximum Reliability ayarlarını yapmanız SSD'nin ömrünü uzatır (Belirli bir write değerini aştıklarında yavaş yavaş ölüyorlar.).
    Son olarak, bir SSD ünitesinin en az %60'ının boş olması gerekir. Oyunlar gibi SSD'de çok yer kaplayacak ve SSD ile performans artışı yapmayacak programları çıkardığınız HDD ünitesine atarak SSD'nin ömrü uzar. Çıkan harddiski kullanmak için bir harddisk kutusu veya ODD yerine takılacak bir kızak işinizi görür.

Ben evimize yakın olduğundan dolayı Vatan'dan almıştım.
    Link

Harddisk kutusu olarak da bu fiyat-performans harici kutusunu almıştım ama herhangi bir 2.5'' USB 3.0 kutu veya ODD kızağı işinizi görür.
    Link

Son olarak bir UEFI Windows 10 sürümünü kullanmanız ve SATA modunu kurmadan önce BIOS'tan AHCI/Enhanced moduna almanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exiledFromBadmen -- 1 Şubat 2016; 10:51:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ObtObt

ROG GPU Tweak, ROG AudioWizard, Asus Install, Asus Instant Key Menu, Asus Live Update, Power4Gear Hybrid... Şimdilik bu uygulamalar çalışmıyor. İlerleyen dönemlerde belki Asus tarafından Windows 10 güncellemesi yayınlanabilir.

Windows 10 güncellemesi yapılan sürücü ve uygulamalar: ATK Package (klayve aydınlatması için), Splendid Utility (video performansıyla alâkalı), Smart Gesture (touchpad için), ROG Gaming Mouse (Asus ROG serisi oyuncu fareleri için)

Eğer yukarda saydığım uygulamaların sizin için pek önemi yoksa Windows 8.1'e geçmenizin veya direkt Windows 10'a geçmenizin pek bir farkı olmayacaktır. Sistem Windows 10'da sorunsuz çalışıyor. Benim en çok muzdarip olduğum ROG GPU Tweak uygulamasının çalışmaması. Bu uygulama çalışmadığı için cihazın tüm fanları açılmıyor ve oyunları tam performansla oynayamıyorum. Önemli olanlardan diğeri is ROG AudioWizard. Bu da ses kartıyla alâkalı. Bu uygulama çalışmayınca da ses ayarlarınız default oluyor, konfigüre edemiyorsunuız.

@xxmxxert @akdogru

O uygulamaların çoğunun Windows 8.1 sürümleri Windows 10'da da çalışıyor ama ses sürücüsünü Asus'un daha yeni olan modeli N550JX'in sayfasından indirebilirsiniz çünkü GPU dışında aynı donanıma sahipler.

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.