Şimdi Ara

★ASUS N550JK-CN090H KULLANICILARI KULÜBÜ★ (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
630
Cevap
22
Favori
41.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.Ürünün ne gibi kronik sorunları var acaba.

Bütün sayfaları okuyamadım boş vaktimde okumaya çalışıcam,kronik sorunlardan bahsedilmiş merak ettim sorunlarını.Bu laptoba geçmeyi düşünüyorum da.
  • arkadaşlar bu ürünün ekran kartı sonradan değilştirilebiliyor mu?
  • Selamlar arkadaşlar,

Ürünle ilgili ÇOK ciddi sorunlarım var.

1- Ekranın sağ orta tarafında beyaz ışık sızması gibi bişiy var. Önceleri ekrandaki bir kir zannettim ama bir nokta hep bembeyaz, sanki yağ dökülmüş de parlıyor. Daha kötüsü, ekranın sol tarafında da iki tane benzer nokta oluştu.

2- Ürünün HDD'si rezalet olduğu için kendim güçlü bir SSD ile değiştirdim. Şimdi ürün sırf bu yüzden garanti dışı olmuş mudur?

3- Bir süredir çıldırtan bir sorun var ve git gide kötü oluyor. Cihazın sol üst tarafı, yani f1 - f2 - f3 tuşlarının üstü kendi kendine ısınıyor. Sağ taraf buz gibi ama oyun oynamasam bile sol üst ısınıyor ve hatta sadece web'de gezinirken bile 60 C'ye çıktı sıcaklık. Oyun oynarken 80'leri de geçiyor. Sorun ne olabilir?

4 - Birkaç gündür, güç seçeneklerinden hiç oynama yapmamış olmama rağmen, 1 ya da 2 dakika cihaz kullanılmazsa ekran kararıyor. Ancak güç seçeneklerinde, 20 dk sonra ekranı kapat seçeneği seçili. Bu, ekranın iyice uçtuğuna mı işaret acaba?

Son olarak, garantiye göndersem ne olur sizce, sadece HDD - SSD değişikliği yaptım diye garanti dışı sayarlar ve diğer sorunları da görmezden mi gelirler? Böyle giderse cihaz iyice bozulacak diye korkuyorum.

Tecrübeli arkadaşlar yanıt verirse çok sevinirim, çok zor durumdayım. 3600 lira verip, Mayıs 2015'te almıştım ve elimde kalacak, binlerce lira tamir ücreti isteyecekler diye korkuyorum.

Teşekkürler şimdiden yanıtlar için.

• Bu bilgisayar ile ilgili çok fazla sorun okudum hala anlamadım. Ben 1,5 yıldır sorunsuz kullanıyorum bu bilgisayarı temmuz 2014 te ebrarbilgisayar.com dan 3146 tl bonus 3 taksit ile aldım çok memnunum maşallah. Sıcaklık gibi değerlere çok takmaya gerek yok bilgisayar kapanmiyorsa sıkıntı yok demektir 12 saate yakın 1080p oyun açık durduğu oldu ancak kapanmadı. Bence hem oyun hem multimedya için ikisi bir arada alanının en iyilerinden. Sadece oyun için başka modellere veya markalara yönelinebilir ancak multimedya için de kullanacaksanız ve üniversitede vs. şık dursun istiyorsanız bu laptop uygundur. Metal tasarımı macbooklar gibi elit bir hava katıyor. (apple fanboyu değilim ama elit bir hava kattığı bir gerçek)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef benle arası pek iyi olmadı. Aslında bu ısınma ve ölü piksel hariç bir sıkıntı yok ancak tabiri caizse kıllanıyorum durumdan.
    Call center ile konuştum, siz taktıysanız garanti dışıdır dediler. Peki 3600 lira verdiğim cihaz için, gidip de 1000 - 1500 lira tamir adı altında yolarlar mı beni sizce,yoksa cihazı uygun bir fiyata ihtiyacı olan bir arkadaşa satsam daha mı mantıklı olur?

Cihaza sahip tüm arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.Goshin

Maalesef benle arası pek iyi olmadı. Aslında bu ısınma ve ölü piksel hariç bir sıkıntı yok ancak tabiri caizse kıllanıyorum durumdan.
    Call center ile konuştum, siz taktıysanız garanti dışıdır dediler. Peki 3600 lira verdiğim cihaz için, gidip de 1000 - 1500 lira tamir adı altında yolarlar mı beni sizce,yoksa cihazı uygun bir fiyata ihtiyacı olan bir arkadaşa satsam daha mı mantıklı olur?

Cihaza sahip tüm arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum.

Onarımdan önce ödeyeceğiniz tutarı söylerler.

• iyi günler. bende n551vw kullanıcısıyım. özür dileyerek bir şey sormak istiyorum burada ki kullanıcılara... acaba ekran ışığını kapattığınız da laptopun sol alt kısmından cızırtı gibi bir parazit sesi duyan var mı ? ben 2 gün önce ders çalışırken fark ettim. slayt açık olduğu için bir süre sonra hiçbirşeye dokunmayınca haliyle klavye ışığı söndü ve sessiz ortamda rahatsız eden bir parazit sesi duymaya başladım. daha önce hiç fark etmemiştim. klavye ışığını biraz kıstığımda ses artıyor. tam kapadığımda ise bir parazit sesi geliyor. klavye ışığı ile alakalı olan driverın atk package olduğunu buldum. driverı kaldırdığımda ses kesildi haliyle de fn tuşları çalışmadı. v39 v41 v42 sürümünü yükledim ancak yine de o ses kesilmedi acaba başına böyle bir şey gelen ve çözümünü bulan var mı ?
  • Merhaba arkadaşlar,

Bu bilgisayarı gerçekten aldığıma pişman oldum; şimdide ekranın üst, alt ve yanlarında sarı leke gibi şeyler çıktı; arkadaşlarım banding sorunu olabileceğini söylediler; servise mail attım.donanımsal olabilir gönderin dediler.

ilk servise gönderdim değişim verdiler; şimdi ne olacak bakalım...bir daha ASUS mu aman aman!!!
  • Windows 10'a geçiş yapan var mı? Varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?
  • Ben bayadır windows 10 ile kullanıyorum...sıkıntı yok...
  • Il Giurista I kullanıcısına yanıt
    8.1 daha hızlıydı bence ama deneyebilirsin 1 ay içinde geri dönüş yapabiliyorsun memnun kalmazsan vazgeçersin
  • antichristdf kullanıcısına yanıt
    Driverlarda falan bir sıkıntı oldu mu hiç? Gerçi windows 10 çıkalı da baya bir vakit oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Il Giurista

Driverlarda falan bir sıkıntı oldu mu hiç? Gerçi windows 10 çıkalı da baya bir vakit oldu.

Asus'un sitesinde güncel sürücüler mevcut.

• ObtObt kullanıcısına yanıt
    Windows 10'a geçiş yaptınız mı? Yaptıysanız herhangi bir problem yaşadınız mı? Mesela Windows 8'de çalışan bir programın çalışmadığı oldu mu?

• quote:

Windows 10'a geçiş yaptınız mı? Yaptıysanız herhangi bir problem yaşadınız mı? Mesela Windows 8'de çalışan bir programın çalışmadığı oldu mu?

Ben Asus ROG G550JK kullanıyorum ve bundan yaklaşık 1 ay önce Windows 10'a geçiş yaptım. Bütün sürücülerin kurulumunu sorunsuz bir şekilde yaptım. Yalnızca bir tanesi çalışmadı, o da Asus G Serisi bilgisayarlar için önemi büyük olan Asus ROG GPU Tweak... Bu uygulama çalışmadan bilgisayarda bulunan diğer iki fan çalıştırılamıyor, oyunlarda tam performans alınamıyor. Bu sebepten dolayı Windows 10 maceram 3 gün sürdü. Sonra tekrar Windows 8.1'e dönüş yaptım.

En iyisi biraz daha beklemek gibi.

• quote:

En iyisi biraz daha beklemek gibi.

Fiyatların biraz daha durulmasını bekleyin.

Şu an rezervasyonda.

Yaklaşık on gündür aşağıdaki resimdeki durumla karşı karşıyayım. Bu durumdan kurtulmanın bir yolu var mı?

Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Şu an rezervasyonda.

Yaklaşık on gündür aşağıdaki resimdeki durumla karşı karşıyayım. Bu durumdan kurtulmanın bir yolu var mı?

Bu mesaja eklenen görseller:

Get Windows 10'u kaldırmanız gerekiyor sanırım. İnternetten araştırırsanız daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.