Şimdi Ara

★ASUS N550JK-CN090H KULLANICILARI KULÜBÜ★ (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
631
Cevap
22
Favori
41.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaş n550jx modele sahibim (forumda kullanan yok pek o yüzden konusuda yok buraya yazmak istedim) oyunlarda ani fps düşüşleri yaşıyorum msi afterburner programını kurdum oyundayken sıcaklık ve kullanım değerlerine bakmak istedim ve farkettim ki fps düştüğü anda ekran kartı kullanımı 0 a düşüyor hemen geri çıkıyor ve fps tekrardan yüksek . Sizin pc lerde de bu sorunu yaşayan var mı? kasalar falan tamamiyle aynı sadece benim bilgisayar 950m ekran kartı kullanıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  • hocam aynı sorunu eski bilgisayarımda yaşıyordum. bios update ettim ve sorun düzeldi. biosunuz son sürüme güncellenmediyse bir deneyebilirsiniz. ancak bu işin riskleri olduğunu belirteyim. yanlış bir adımda bilgisayarınızda daha büyük sorunlar baş gösterebilir.
  • kutsayulu K kullanıcısına yanıt
    hocam biosumun bir üst sürümü var ancak w10 için w10 kurup biosu güncelleyip denesem mi acaba? şu lanet sorun parçalattıracak bilgisayarı
  • ben denemenizi tavsiye ederim hatta windows 10 kurunca sorunun düzelme ihtimali dahi var. misal benim 550jk cihazımda w8.1de ses sorunsuzdu ancak yükseltme yaptım ses %14ün altında olunca çıkmıyor. bunun tersinin olması da muhtemel. işletim sistemi etkiliyor olabilir. zaten cihaz windows 10a orijinal şekilde yükseltiliyor ancak dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın her ihtimale karşı.
  • kutsayulu K kullanıcısına yanıt
    daha önce 2 defa denemiştim w10 u ancak sorun devam etmişti ve 8.1 kadar stabil olmadı hiçbir zaman o yüzden hep geri döndüm bakalım yarın tekrar kuracağım 10 yükseltme yapmıyorum direk temiz iso ile kuruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yabancı Karakter

merhaba arkadaş n550jx modele sahibim (forumda kullanan yok pek o yüzden konusuda yok buraya yazmak istedim) oyunlarda ani fps düşüşleri yaşıyorum msi afterburner programını kurdum oyundayken sıcaklık ve kullanım değerlerine bakmak istedim ve farkettim ki fps düştüğü anda ekran kartı kullanımı 0 a düşüyor hemen geri çıkıyor ve fps tekrardan yüksek . Sizin pc lerde de bu sorunu yaşayan var mı? kasalar falan tamamiyle aynı sadece benim bilgisayar 950m ekran kartı kullanıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Ekran kartı sürücünüzz güncel mi?
  • ObtObt kullanıcısına yanıt
    Güncel hocam tabii ki eski sürümleri denedim en güncel sürümleri denedim farketmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10'a güncellemenisi tavsiye ederim. Bir sıkıntı çıkmıyor sadece açılış süresi uzadı. (Belki de uzun süredir kullandığım için)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahkus

Merhaba arkşlar ben geçen yıl asusun bu n550 jk 090 modelini aldım ve memnunum.win 8.1 yüklü iken upgrade ile win 10 yükledim. geçen gün format atmak zorunda kaldım ama bir sorun var bu klavye ışık açıp kapatma animasyonu çıkmıyor artık sanırım o sürücüyü atkp2 yapıyordu. fakat bu win 10 için yok ne yapabilirim.? Sorun çözüldü

nasıl çözdüğünüzü de yazarsanız aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa onlarda yararlansın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kulüp ahalisi, Bilgisayarınızı yeniden başlatınca kaç dakikada kullanılabilir duruma geliyor?

Bende durum böyle, aşırı yavaş.
    format atmama rağmen yine kedine gelmesi 3 dakikayı buluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanalp44 -- 22 Temmuz 2016; 14:07:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanalp44

quote:

Orijinalden alıntı: ahkus

Merhaba arkşlar ben geçen yıl asusun bu n550 jk 090 modelini aldım ve memnunum.win 8.1 yüklü iken upgrade ile win 10 yükledim. geçen gün format atmak zorunda kaldım ama bir sorun var bu klavye ışık açıp kapatma animasyonu çıkmıyor artık sanırım o sürücüyü atkp2 yapıyordu. fakat bu win 10 için yok ne yapabilirim.? Sorun çözüldü

nasıl çözdüğünüzü de yazarsanız aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa onlarda yararlansın

Win 8 in yanılmıyorsam apk 2 sürücüsünü indirip kurdum ama ilk önce kurulu olanı silinmesi gerekiyor ben öyle yaptım

• hasanalp44 kullanıcısına yanıt
    durum bende de aynı son zamanlarda bi ara çok iyiydi ama ne oldu böyle oldu anlamadım
  • Virüs programı olarak Trend Micro Maximum Security kullanmaya başladım. Bilgisayarı ilk açtığım vakitlerde bilgisayar sesli çalışıyor. İlerleyen saatlerde susuyor. Bunun nedeni ne olabilir?
  • Bu virüs programı, %20 civarında cpu harcıyor. Ondan olabilir mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanalp44

Kulüp ahalisi, Bilgisayarınızı yeniden başlatınca kaç dakikada kullanılabilir duruma geliyor?

Bende durum böyle, aşırı yavaş.
    format atmama rağmen yine kedine gelmesi 3 dakikayı buluyor

850 evo ssd taktım açılış 14 sn

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• deoksiriboz1001 D kullanıcısına yanıt
    ssd takınca hızlı olacağını biliyoruz abicim. Sen anlamıyosun herhalde. 5400rpm bir harddisk 1 dakikada açması lazım. Benimki 5 dakikayı buluyo
  • Beyler cihazından memnun olduğu halde satmak isteyen olursa talibim.

• Arkadaşlar SSD takılı hali ile kendi bilgisayarımın açılışını kaydettim. 13-14 saniye gibi bir sürede kullanıma hazır hale geliyor. Marka reklamı yapma taraftarı olmadığım için ssd markasını yazmadım her hangi bir ssd ile aynısını yada daha iyisini de yakalayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Araneida -- 2 Eylül 2016; 4:26:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Araneida

Arkadaşlar SSD takılı hali ile kendi bilgisayarımın açılışını kaydettim. 13-14 saniye gibi bir sürede kullanıma hazır hale geliyor. Marka reklamı yapma taraftarı olmadığım için ssd markasını yazmadım her hangi bir ssd ile aynısını yada daha iyisini de yakalayabilirsiniz.

SSD nasıl olur bu pc de diye düşünüyordum, cevap 5sn :)

Hangi marka-model SSD aldın, özelden yazar mısın Araneida?

• yazdım :)

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.