Şimdi Ara

Asus N53JF-SX210V kullanan varsa yarumlarını benimle paylaşabilirmi ? (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
602
Cevap
3
Favori
47.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bidi_52

quote:

Orijinalden alıntı: eseslisemih26

quote:

galiba bende DVD sürücüsü çalışmadığından onu yapamamıştım mecburen geri yüklemiştim SS.... :D ama sorununun hallolmasına sevindim...

konu eski ama bir şey soracağım.sizin de mi dvd sürücüsü durup dururken okumamaya başladı?servise gönderdiniz mi ?

valla hocam cevap geç oldu ama....evet aldıktan 2-3 ay sonra okuma yapmamaya başladı...benim gözüm almadı servise yollamaya şu anda 15 aylık oldu neredeyse...daha sürücünün yokluğunu hissetmnedim ...zaten onun yerine hdd taktım söktüm okuyucuyu...ama servise bizzat ulaşabilsem yollardım...

gerçekten geç oldu ben bilgisayarı servise gönderdim optik sürücüler değişti yaklaşık 1 aydır da kullanıyorum.ekran çerçevesinde çatlak oluşmuştu onu da yenilemişler sağolsunlar.Bilgisayar yeni gibi oldu

• Servise yollaman ve geri gelmesi ne kadar zaman aldı...nere yolladığını da merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bidi_52 -- 28 Mart 2012; 0:25:45 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: W01fMaNT3am

Dvd ne Cd ne de Blu-Ray discleri okuyor tabii haliyle yazmaya geldin mi Dvd ve Cd'de yazmıyor.Olay windows 7'den de kaynaklı değil.Bios'tan Boot Dvdlerinide açmıyor.Biosta peki herhangi bir ayarı varmı.Sorun büyük ne yapacam bana yardım edin..Direkt yol yetkili servis sanırsam

aynı sorunu bende yasamaktayim ama bende çözemedim

şu an aynı sorunu ben de yaşıyorum.
    ne cd ne dvd ne de bluray okumuyor bu sürücü.
    nasıl çözeceğiz?

bir de bios'a baktım bulamadım, usb boot olayı nasıl olacak?
    orada boot seçeneklerinde sadece hdd ve cdrom var.

servise uğramadan bunu çözmenin bir yolu olmalı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Matematik

quote:

quote:

Dvd ne Cd ne de Blu-Ray discleri okuyor tabii haliyle yazmaya geldin mi Dvd ve Cd'de yazmıyor.Olay windows 7'den de kaynaklı değil.Bios'tan Boot Dvdlerinide açmıyor.Biosta peki herhangi bir ayarı varmı.Sorun büyük ne yapacam bana yardım edin..Direkt yol yetkili servis sanırsam

nasıl çözeceğiz?

Öncelikle sürücünün çalışması ya da çalışmaması senin için önemli eğilse, servisle uğraşmana gerek yok.Aynı durum bende de var ama hem sürücüyü aktif kullanmıyor oluşum hem bilgisayarimdan ayrılmak istememek sebebiyle servisle irtibat kurmadim.Ancak bir yerde duymuştum bilgisayarın parçaları ayrı ayrı garantili diye bende eylül gibi servisle irtibata gecicem sadece sürücüyü yollayabilir miyim diye kabul ederlerse yollicam...usb den boot için öncelikle boot edilebilir bir usb belleği hazırlanmış olman gerekir.usb takip yeniden başlarken boot menüsünde galiba en sağdaki sekmede usb bellek görülecektir...enter a basarak usb bellekten başlatabilir ve windows kurulumu disk değişiklikleri yapabilirsin....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

nasıl çözeceğiz?

Öncelikle sürücünün çalışması ya da çalışmaması senin için önemli eğilse, servisle uğraşmana gerek yok.Aynı durum bende de var ama hem sürücüyü aktif kullanmıyor oluşum hem bilgisayarimdan ayrılmak istememek sebebiyle servisle irtibat kurmadim.Ancak bir yerde duymuştum bilgisayarın parçaları ayrı ayrı garantili diye bende eylül gibi servisle irtibata gecicem sadece sürücüyü yollayabilir miyim diye kabul ederlerse yollicam...usb den boot için öncelikle boot edilebilir bir usb belleği hazırlanmış olman gerekir.usb takip yeniden başlarken boot menüsünde galiba en sağdaki sekmede usb bellek görülecektir...enter a basarak usb bellekten başlatabilir ve windows kurulumu disk değişiklikleri yapabilirsin....

yabancı forumlarda da bizim gibi mağdurlar var.
    şurayı bir oku istersen, henüz ben oturup tam incelemedim.
    İngilizce malum...

slimtype bd e ds4e1s WILL NOT READ ANY MEDIA
    http://rog.asus.com/forum/archive/index.php/t-12506.html?s=144666942e7012c59a563c2a78e5f1c2

• Forumu inceledim bir iki çözüm anlatılmış ama zaten optik sürücü bilgisayarımda takılı olmadığı için deneyemiyorum....Birde anlayamadığım tuhaf kayıt defteri anahtarlarından bahsediliyor onları araştırmadım...Ama ilerleyen günlerde bakacağım...Anlaşılan sorun sadece bizde değil genel anlamda kronik bir sorun varmış...
  • quote:

Forumu inceledim bir iki çözüm anlatılmış ama zaten optik sürücü bilgisayarımda takılı olmadığı için deneyemiyorum....Birde anlayamadığım tuhaf kayıt defteri anahtarlarından bahsediliyor onları araştırmadım...Ama ilerleyen günlerde bakacağım...Anlaşılan sorun sadece bizde değil genel anlamda kronik bir sorun varmış...

Asus'un bu sürücüyü kullandığı bir çok modelde sorun var anladığım kadarıyla...
    çözüm bulabiliriz inşallah...

yabancı forumlarda yanlış tercüme etmediysem biri çıkarıp tekrar taktım çalıştı gibi bir şey yazmış...
    (bluray sürücüyü çıkarmak için önce klavyeyi çıkartıp bağlı olan vidasını sökmemiz gerekiyor bu arada, ancak klavyeyi sökme kolay bir işlem)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 2 Ağustos 2012; 18:30:03 >

• quote:

quote:

Forumu inceledim bir iki çözüm anlatılmış ama zaten optik sürücü bilgisayarımda takılı olmadığı için deneyemiyorum....Birde anlayamadığım tuhaf kayıt defteri anahtarlarından bahsediliyor onları araştırmadım...Ama ilerleyen günlerde bakacağım...Anlaşılan sorun sadece bizde değil genel anlamda kronik bir sorun varmış...

yabancı forumlarda yanlış tercüme etmediysem biri çıkarıp tekrar taktım çalıştı gibi bir şey yazmış...
    (bluray sürücüyü çıkarmak için önce klavyeyi çıkartıp bağlı olan vidasını sökmemiz gerekiyor bu arada, ancak klavyeyi sökme kolay bir işlem)

Valla çoğu kez çıkarıp taktım ama sürücüyü bir fayda sağlasa hatırlardim.ben şu an sürücüyü komple çıkardım yerinde Hdd var...:D

• quote:

quote:

quote:

Valla çoğu kez çıkarıp taktım ama sürücüyü bir fayda sağlasa hatırlardim.ben şu an sürücüyü komple çıkardım yerinde Hdd var...:D

bu cihazda sata3 var mı acaba?
    ssd alırken sata2 mi yoksa sata3 mü almalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 3 Ağustos 2012; 3:25:22 >

• Valla sata 2 - 3 pek bilgim yok ama ssd ye geçme zamanı geldi...geçmeye kesin karar verdiğimde araştırmamız gerekecek...

• quote:

quote:

quote:

quote:

bu cihazda sata3 var mı acaba?
    ssd alırken sata2 mi yoksa sata3 mü almalı?

sata2 destekliyor bilgisayar.Ama alırken sata3 ssd almanız daha mantıklı şuanda çünkü fiyat farkı yok.Ben Sandisk extreme sata 3.0 240 gb kullanıyorum gayet memnunum.

• ne zaman kaç tl ye almıştın ?
    birde bilgisayarın açılma hızı kopyalama yada bazı ağır programların açılma sürelerine etki etti hiç fark edebildin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bidi_52 -- 3 Ağustos 2012; 23:32:59 >
  • Arkadaşlar n53jf210v kullanıcısıyım bılgısayarımdan çok memnunum ama şöyle bir sıkıntım var.

bılgısayarımı yerinden kımıldattığımda wirelessden kopma yaşıyorum. hıc bir sekılde hıc bır agı gormuyor. aygıt yonetıcısınden atheros ar9285 devredısı bırakıp tekrar

etkınlestırdıgımde duzelıyor fakat pc yı tekrar kımıldatırsam tekrar kopuyor bu işlemi bilgisayarımı her kımıldattıgımda yapmak zorunda kalıyorum. w7 tum surumlerını

yukledm tum bıoasları yukledım wıreless kartın tum surumlerını yukledım ama sorunum cozulmedı. servıse gonderdım herhangı bır arıza bulunamadı yazıp gerı gonderdıler.

farklı farklı modemler de denedım sorun gene aynı. servısten geldıkten 10 gun ıtıbarı ıle sorunu yaşamadım ama su anda tekrar aynı sorunu yaşıyorum.

bu ıkı ay önce olan prolemdı. su anda da artık arada sırada yukarıda bahsettıgım sorun oluyor ama bu seferde pc yı yerınden kımıldattıgımda ag baglatısındakı ınternet

erısımını kaybediyorum. bağlantıyı kesip tekrar bağlandığımda ıste ınterneti sorunsuz kullanmaktayım. tekrar servıse gondermeyı dusunuyorum ama gene hıc bır soun

gozlenmedı deyıp gerı donderecekler belkı aynı sorunu yaşayan yada bu konu hakkında bılgısı olan varsa yardımcı olur. yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

cevaplarınızı beklıyorum

• aynı sorun devam ettiği için wireless kartının değişimini isteyin servisten.
  • quote:

ne zaman kaç tl ye almıştın ?
    birde bilgisayarın açılma hızı kopyalama yada bazı ağır programların açılma sürelerine etki etti hiç fark edebildin mi?

haziranda aldım 528 liraya.Bilgisayarın hızına etki etti fark edebildin mi ne demek zaten onun için aldım ben bu ssd yi bilgisayarda herşey çok hızlı gerçekleşiyor ps,visual studio gibi ağır programlar,oyunlar çok hızlı açılıyor.bilgisayar açılış süresi 17-20 saniye arasında.
  • quote:

aynı sorun devam ettiği için wireless kartının değişimini isteyin servisten.

servis cihaz aktif olarak gözlendi herhangi bir sorun bulunamıyor diyor.
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Cihazda ram takmak için boş slot var mı? Ram i yükseltmek istiyorum da. Bir de Ram i kendim taksam garantide sorun olur mu? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eduham

Merhaba Arkadaşlar,
    Cihazda ram takmak için boş slot var mı? Ram i yükseltmek istiyorum da. Bir de Ram i kendim taksam garantide sorun olur mu? Teşekkürler.

Boş slot yok 2X2 tipinde 4gb ram var.Rami kendiniz takmanız garantiyi etkilemez.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eduham

Merhaba Arkadaşlar,

Boş slot yok 2X2 tipinde 4gb ram var.Rami kendiniz takmanız garantiyi etkilemez.

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

ne zaman kaç tl ye almıştın ?

haziranda aldım 528 liraya.Bilgisayarın hızına etki etti fark edebildin mi ne demek zaten onun için aldım ben bu ssd yi bilgisayarda herşey çok hızlı gerçekleşiyor ps,visual studio gibi ağır programlar,oyunlar çok hızlı açılıyor.bilgisayar açılış süresi 17-20 saniye arasında.

Süpermiş en kısa sürede bende almak istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.