Şimdi Ara

Asus N53JF-SX210V kullanan varsa yarumlarını benimle paylaşabilirmi ? (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
3
Favori
47.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cikko37

Arkadaşlar n53jf210v kullanıcısıyım bılgısayarımdan çok memnunum ama şöyle bir sıkıntım var.

bılgısayarımı yerinden kımıldattığımda wirelessden kopma yaşıyorum. hıc bir sekılde hıc bır agı gormuyor. aygıt yonetıcısınden atheros ar9285 devredısı bırakıp tekrar

etkınlestırdıgımde duzelıyor fakat pc yı tekrar kımıldatırsam tekrar kopuyor bu işlemi bilgisayarımı her kımıldattıgımda yapmak zorunda kalıyorum. w7 tum surumlerını

yukledm tum bıoasları yukledım wıreless kartın tum surumlerını yukledım ama sorunum cozulmedı. servıse gonderdım herhangı bır arıza bulunamadı yazıp gerı gonderdıler.

farklı farklı modemler de denedım sorun gene aynı. servısten geldıkten 10 gun ıtıbarı ıle sorunu yaşamadım ama su anda tekrar aynı sorunu yaşıyorum.

bu ıkı ay önce olan prolemdı. su anda da artık arada sırada yukarıda bahsettıgım sorun oluyor ama bu seferde pc yı yerınden kımıldattıgımda ag baglatısındakı ınternet

erısımını kaybediyorum. bağlantıyı kesip tekrar bağlandığımda ıste ınterneti sorunsuz kullanmaktayım. tekrar servıse gondermeyı dusunuyorum ama gene hıc bır soun

gozlenmedı deyıp gerı donderecekler belkı aynı sorunu yaşayan yada bu konu hakkında bılgısı olan varsa yardımcı olur. yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

cevaplarınızı beklıyorum

Bencede wireless kartında problem olma ihtimali yüksek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bidi_52 -- 12 Ağustos 2012; 21:25:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• win 8 yükleyen var mı aranızda ? varsa driverlarda sorun yasadınız mı ?
  • win8 i 29 tl ye aldım yükledim. usb3.0 driverini görmüyor
    frescodan yükleyince sorun yok
    tek sıkıntım
    kasperky pure2.0 kullanıyorum orjinal lisanslı, antivirüsü kurulumdan sonra güncelle deyince makine donuyor, restart yapınca beklenmedik bir hata oluştu 3 kere bu hata ekranı çıkıyor ve geriyükleme yap ekranı çıkıyor
    antivirüs kurulumu kaspersky pure 2.0 için sıkıntılı
    3 kere kurdum çözemedim
    yarın 4. kurulumu yapıp bir süre antivirüssüz kullanmayı deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: otonyukuk

win8 i 29 tl ye aldım yükledim. usb3.0 driverini görmüyor
    frescodan yükleyince sorun yok
    tek sıkıntım
    kasperky pure2.0 kullanıyorum orjinal lisanslı, antivirüsü kurulumdan sonra güncelle deyince makine donuyor, restart yapınca beklenmedik bir hata oluştu 3 kere bu hata ekranı çıkıyor ve geriyükleme yap ekranı çıkıyor
    antivirüs kurulumu kaspersky pure 2.0 için sıkıntılı
    3 kere kurdum çözemedim
    yarın 4. kurulumu yapıp bir süre antivirüssüz kullanmayı deneyeceğim

win8 i sıfırdan mı kurdunuz yoksa yükseltme işlemi mi yaptınız? Bilgisayar stabil çalışıyor mu, tanınamayan driver oldu mu hiç acaba?
  • Bilgisayarımın modeli ASUS N53JF-SX210V
    Win8 i promosyonlu olarak aldım 29 TL'ye. 75 TL yazısından sonra promosyon kodunu girince 29 TL oluyor. Seçeneklerde paybal ve kredi kartı çıkıyor. Kredi kartı ile alış-verişi tamamladım.
    Microsofttan yükleme yaparken iso dosyası oluşturarak DVD'ye yazdırdım Win8'i.
    Sonra makineyi yeniden başlatarak temiz kurulum yaptım.
    Win7'nin dizini olan Recovery bölümüne dokunmadan C sürücüsünü 144 gb, D sürücüsünü 300 gb olarak ayarladım. D sürücüsünü de kuruluma başlamadan önce biçimlendirdim.
    Kurulum yaparken Win8 anahtarını istedi, anahtarı girdim, kurulum 7-8 dakikada tamamlandı.
    Kurulum yaparken makine bir kez yeniden başlatıldı. Cihazlar hazır duruma getiriliyor dedi. %100 tamamlandıktan sonra "Hazırlanıyor" yazısı çıktı, bu süre yaklaşık 1,5 dakikada tamamlandı.
    Sonraki aşamada "Kişiselleştir" ekranı çıkıyor. "Kişisel Bilgisayar Adı" bölümünü dolduruyoruz.
    Kablosuz ağları görüyor. Ağı seçip parolayı giriyoruz ve bağlan diyoruz. Ayarlar ekranı çıkıyor. Hızlı ayarları kullan diyip devam ediyoruz.
    E-posta adresi ekranı çıkıyor, hotmail adresini giriyoruz. Microsoft hesabınız kontrol ediliyor yazısı çıkıyor, e-posta adresi doğrulanınca e-postaya ait parola soruluyor, bilgileri girip ilerliyoruz.
    Hesabınız oluşturuluyor ekranı çıkıyor, Ayarlarınız sonuçlandırılıyor.
    Son bölümde Merhaba yazısı çıkıyor, Win8'i kullanmak için kısa bilgiler veriliyor. Menüleri görmek için farenizi ekranın sağ köşesine götürün yazısı v.s.
    Arka fon çeşitli renklerde beliriyor, Bilgisayarınız hazırlanıyor, Uygulamalar yükleniyor, Bu işlem birkaç dakika sürecek, Lütfen bilgisayarınızı kapatmayın.
    Başlayabilirsiniz yazısı çıkınca metro arayüzü beliriyor.
    Arayüzün sol alt köşesinde masaüstü sekmesine girince bildik microsoft ekranı çıkıyor.

Ekranda bir papatya resmi ve sadece geri dönüşüm kutusu var.
    Sağ tıklayıp kişiselleştir dedim ve Masa üstü simgelerini değiştire tıkladım. Bilgisayarım simgesini işaretledim tamam dedim. Kişiselleştirme ekranından çıktım.

Bilgisayarım sağ tuş özellikler> aygıt yöneticisine girdim.
    Üç donanım Ünlem işareti olarak görünüyor.
    Bunlar:
    Bilinmeyen Aygıt
    PCI Basit İletişim Denetleyicisi
    Universal Serial Bus (USB) Denetleyicisi

Bigisayarım, fare sağ tuş> özellikler diyip Windows update'i çalıştırdım. Güncelleştirmeleri denetle diyince;
    Ayrıca 16 önemli güncelleştirme var
    Ayrıca 2 isteğe bağlı güncelleştirme var uyarısı çıkıyor.

İsteğe bağlı güncelleştirmeleri görmek istedim.
    Broadcom Corporation driver update for BT-270 1,6MB
    Qualcomm Atheros - Lan - Qualcomm Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6,30) 100 KB güncelleştirmeleri çıktı.

İsteğe bağlı güncelleştirmeler dahil 18 güncelleştirmenin hepsini seçtim ve yükle dedim.

Yükleme ve kurulum yaklaşık 15 dakika sürdü. Bilgisayar yeniden başlatılınca sol köşede saat ve günü gösteren bir resim çıktı. Resme fare ile tıklayınca e-posta şifreni isteyen ekran çıkıyor. Şifreni girince yine metro arayüz beliriyor. Masaüstüne giriyorum.

Tekrar aygıt yöneticisine bakınca;
    Universal Serial Bus (USB) Denetleyicisi dışındaki donanımların tanındığını görülüyor.

http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=USB3.0&p=3&os=30
    adresinden fresco sürücüsünü indirdim, bugün ( 19/11/2012 ) itibariyle yeni sürücüsü de yayınlanmış onu kurunca donanım tanımama problemi kalmadı makinede.

Sadece antivirüs olarak birkaç kere de denediğim ama donma yaptığı için bir türlü sorunu çözemediğim Kaspersky Pure 2.0' kurmakta tereddüt yaşıyorum.

Herşey çok iyi çalışıyor. Bir sıkıntısı daha var test ettiğim için onu da söyleyeyim HDMI bağlantı yapınca tv'ye sesi tv'ye aktarmamıştı önceki kurulumlarımda, bugün yeniden kurdum ama test etmek için akşam eve gidince deneyebilirim.

Kasperky Pure 2.0'ın İngilizce yeni versiyonu çıkmış onda sorun çözülmüş müdür bilmiyorum, birkaç gün daha bekleyip Türkçe versiyonu çıkınca öylece kurup denemeyi düşünüyorum. Çıkmazsa Türkçe versiyonu kurmam 3 kere kurdum 3'ünde de güncelleme yaparken makine dondu çünkü.

Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar...

• bilgi için teşekkür ederız. başka tecrübe eden oldu mu acaba ona göre satın alıp kurmak ıstıyorum da
  • bluray sürücüde çalışmama sorunu yaşayan arkadaşlardan bu sorunu çözebilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 24 Kasım 2012; 20:27:09 >
  • Önceki mesajımda

Bir sıkıntısı daha var test ettiğim için onu da söyleyeyim HDMI bağlantı yapınca tv'ye sesi tv'ye aktarmamıştı önceki kurulumlarımda, bugün yeniden kurdum ama test etmek için akşam eve gidince deneyebilirim.

yazmıştım.

Maalesef Asus driver güncellemesi yapmak konusunda kendisine yakışmayacak derecede hantal. Bu sorunun çözümünü

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8/Audio/Audio_Realtek_SM_Win8_32_64_Z6016722.zip

sürücüsünü indirerek çözdüm. Artık HDMI bağlantısında TV'den ses alma problemi yaşamıyorum, ama başka bir sorun daha çıktı benim makinede.

Fresco USB 3.0 driveri ile aygıt yöneticinde donanımı tanıtsam da Samsung 1TB hdd mi takınca USB 3.0 aygıtımı görmüyor.

Bakalım bu sorunu çözebilecek miyim.

Kanaatimce bu sorun
    Mobile Intel® HM55 Express Chipset'in win8 desteği çıkmadan biraz zor çözülecek gibi.

Aynı sorunu yaşayan veya çözümünü bilen arkadaşlar var mı?

Yardımlarınızı bekliyorum

Teşekkürler

• sorunu çozebıldınız mı ?
  • Denemediğim yöntem kalmadı çözemedim maalesef....
    Denetim masasından kullanıcı hesapları bölümünden ikinci bir kullanıcı eklemeye çalıştım sonrasında olup olmadık zamanlarda windows hata kurtarma ekranı çıkmaya başladı
    Yerel kullanıcı hesabı açmaya denedim yine windows çöktü.

Win8; 29 TL (16 $) verip kullanmadan rafa kaldırdığım işletim sistemi olarak hatırlanacak,
    Ücretsiz media center başvuruma ait anahtar dosyası 1 hafta sonra geldi e-postama
    Recovery yapıp win7'ye geri döndüm :((
  • anladım tesekkur ederım. f9 yapıp recovery ı sorunsuz yukledınız yanı ? bende laptopuma kurmak ıstıyorum. masaüstünde suan kurulu ve memnunum
  • arkadaşlar dvd okuma sorunu yaşayan arkadaşlara bir önerim olucak basit ama belki işe yarar bende yaradı..

aynı sorun bendede vardı uzun bir süre kullanmadım dvd yi sonra birgün taktım çalışmıyor ışık filan yanmıyor. sonra lens olan bölümü elimle ileri geri çektim hareket ettirdim sonrasında cd yıde döndürerek koydum tak tak okumaya başladı :DD sizde aynı yöntemi yapın bence .. işine yarayan olursa burdan yazsın lütfen ..

tşkler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clabnick

arkadaşlar dvd okuma sorunu yaşayan arkadaşlara bir önerim olucak basit ama belki işe yarar bende yaradı..

aynı sorun bendede vardı uzun bir süre kullanmadım dvd yi sonra birgün taktım çalışmıyor ışık filan yanmıyor. sonra lens olan bölümü elimle ileri geri çektim hareket ettirdim sonrasında cd yıde döndürerek koydum tak tak okumaya başladı :DD sizde aynı yöntemi yapın bence .. işine yarayan olursa burdan yazsın lütfen ..

tşkler.

denedim olmadı malesef.

bir tane harici dvd yazıcı aldım geçen gün...

• yeni konu acamadığımdan yazıyorum ama bu laptopta kac tane slot var ram için.. elimde 2 gb ram vardı hazır 3. slota ekleyim diye düşünmüstüm.

cpu-z programından baktığımda 4 görünüyor 1 ve 3 dolu.. 2 ve 4 boş gibi.. yalnız makinenin arkasını actıgımda 2 slot gördüm ikiside dolu.

• FTH88 kullanıcısına yanıt
    evet 2 tane slot var.
  • hayal kırıklığına ugradım
  • vay be 10 yıl geçti hala kullanıyorum bu modeli ama değişim zamanı geldi....
    Bu sürede;
    1 adet bluray sürücü
    1 adet klavye
    1 adet batarya
    1 adet SSD
    yedi :)

Yıkılamadı ayakta
  • Aradan baya zaman geçmiş.
    Şöyle bi sorunum var yardımcı olabilecek varsa. Bugün bilgisayarı açtığımda kırmızı renklerin soluk ve renklerin mavi tonda göründüğünü fark ettim. Bıos ekranı da aynı şekilde. Yazılımsal mı donanımsal mı olabilir. Değişmesi mi gerekiyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rplyman

Aradan baya zaman geçmiş.
    Şöyle bi sorunum var yardımcı olabilecek varsa. Bugün bilgisayarı açtığımda kırmızı renklerin soluk ve renklerin mavi tonda göründüğünü fark ettim. Bıos ekranı da aynı şekilde. Yazılımsal mı donanımsal mı olabilir. Değişmesi mi gerekiyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi.
    rahatsız edici anormallik yoksa değişmeye gerek olmaz bence.
    Malum 10 sene önceki model bunlar.
    kullandıkça ekranlar biraz kırmızıya kayıyor genelde ama. Sizce tam tersi.
    Belki ekran anakart bağlantı soketlerinde sıkıntı olabilir. Belki çıkarıp takmak fayda saylar.
  • Aynen dediğiniz gibi söküp takarak düzelttim.

Artık bunca yıldan sonra biraz müdahale gerekiyor kanımca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.