Şimdi Ara

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ (568. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.538
Cevap
97
Favori
784.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim 2012 yılında almış olduğum n53sv model laptopum mevcut. Aldığım sıralar ram kapasitesini 12 gb a çıkarmıştım. Epey zamandır kullanmıyordum. Şimdi birkaç photoshop tarzı program için kullanmak istiyorum. Haliyle ssd almam gerekiyor. Samsung evo 860 240 gb pc mi destekler mi ? Diğer bir soru bir defa kasayı açıp detaylı temizlemiştim. Termal macun gerekli midir? Pc sadece fan çıkış yerinin altından ısınmakta. Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Greenway27 G kullanıcısına yanıt
    Ben SSD olarak bu ürünü kullanıyorum. Geç bile kalmışsınız kullanmak için Alacak olursanız mekanik diski DVD cihazıyla yer değiştirin ve Chrome vb. programların önbellek klasörlerini mekanik diske yönlendirin ki SSD çok yazma silme yapmasın. Termal macunu 3 yılda bir yenilemek lazım diye düşünüyorum ama ben de aksatıyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dinchr -- 20 Mayıs 2019; 8:13:17 >
  • selimcu S kullanıcısına yanıt
    Kapanıyor mu? Açılışta hata alıyorsanız BIOS boot sırasına bir bakın diyecektim ama?

• dinchr D kullanıcısına yanıt
    aslında açılışta hata vermeden birden kapanıyor sadece bataryadayken,sonra problem yok
    Çok aktif olarak kullanmasam da aynı ssd takılı bende de. Bir problem yaşamazsınız.
    Photoshop'un çok yoracağını tahmin etmiyorum ama render işlemlerine girecekseniz termal macunu yenilemek fayda sağlayabilir. 4 yada 5. yılda yenilemiştim kötü durumda değildi macun normal kullanımda çok da fark yaratmadı ama kasayı açmışken yaparsanız daha iyi olur.
  • Teşekkür ederim katkılarınız için ssd siparişi veriyorum 👍🏻 Son olarak dvd yerine takmak için kızak marka ve mm boyut hakkında yardımcı olabilir misiniz ?
    Termal macun için de marka öneriniz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greenway27 -- 23 Mayıs 2019; 14:12:36 >
    Termal macun için hem PC için hem başka işlerde zalman stg2 başarılı bir ürün.
    Kızak kullanmadım o soruyu pas geçiyorum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar merhabalar. 2011 senesinde asus n53sn-sz129v modelini aldım. windows 7 ile yaklaşık 8 sene kullandım fakat dün format ile windows 10 yükledim.

sürücülerin hepsini drp.su ile güzel bir şekilde kurdum. fakat birisini tam kuramamışım sanırım. o da sesle ilgili.

laptopun hoparlörden ses geliyor fakat yan taraftaki kulaklık girişine herhangi bir kulaklık jak'ı taktığım zaman ses vermiyor pc. dolayısı ile sürücüde bir problem var sanıyorum. hoparlör ile ses çok iyi fakat kulaklık girişi ile ses alamıyorum. mikrofon girişini test etmedim ama sanırım o da çalışmaz. windows ayarlarını kurcaladım lakin bişey değişmedi.

bu sorunun üstesinden nasıl gelirim? kulaklıkla ses almak benim için önemli. muhakkak windows 10 yükleyenler vardır.

acil bi şekilde yardım etseniz?

şimdiden teşekkürler...

edit: win7 ses sürücüsünü yükledim. sağ alttaki ses işaretine tıklayınca iki seçenek geliyor.

1- hoparlor(realtek audio)
    2- dijital ses(s/pdif)(realtek audio)

1. seçeneği tıkladığımda gene laptop hoparlöründen ses alabiliyorum lakin diğerinde geçince ne hoparlör ne de kulaklık ses veriyor. her sorunu hallettim ama maalesef kulaklık girişi çalışmıyor. lütfen yardım ediniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prince1907 -- 31 Mayıs 2019; 6:48:33 >

N11 de var 12.7 olan lar i alabilirsin

• prince1907 kullanıcısına yanıt
    Benzer sorun bende de mevcut. Windows ses kartını göremiyor. kod10 diye bir hata ile karşılaşıyorum. Ne yaparsam yapayım durumu çözemedim.
  • Bayadır konuya yazan eden kalmamış. Ben de Ekim 2011'de aldığım cihazı emekli edeceğim, Hp Pavilion Gaming 15 serisi bir bilgisayar aldım.

Emektarı nerden baksan, abartısız en az 100 kere söküp takmışımdır. Plastik kısımları baya kırıldı. Önce ekran çerçevesi gitti, japonla vs. yapıştıra yapıştıra devam ettim. Alt kasada çoğu vida karşılıkları gitti söke taka. Hava çıkışındaki mazgalların dikey minik parçaları kırıldı, sonra orası komple koptu.

Yıllardır yaşadığım bir problem, buraya da yazmıştım: Wifi kartının bacaklarında temassızlık problemi oluyordu. Plastik eskidikçe, esneme yaptığı zaman bacakların birisi temas etmezse wifi komple kesiliyor, bazen bilgisayar komple donuyordu. Onu da artık 1-2 ayda bir söküp bacakları eğip bükerek geçici çözüme ulaştırıyordum, en son yaparken bluetooth komple gitti.

Elimde şu an 3 bataryası, 5 klavyesi, 2 şarj aleti var. Halen de bataryası toplasan 5 dakika gidiyor. Artık sürekli ufak tefek masraflar da etmemeye kadar vermiştim bir süredir.

İşlemcisi zamanının ötesindeydi, halen 9 senelik bir bilgisayara göre çok iyi. O zaman FHD ekran boşa masraf olarak görülüyordu ama şimdi standart oldu, yıllardır rahat rahat FHD izletiyor. Bluray sürücüsü vardı üstünde, disk sürücülerinin modası geçince bir ondan randıman alamadık. Mac Os X'inden tut Ubuntu'suna kadar kurulu içinde. Yıllardır kahrımızı çekti sağ olsun. Bu haliyle de kırık dökük satılmaz muhtemelen, kullanmaya devam ederim bir şekilde ama emekli etmeden hem böyle bir not düşeyim, hem de konuyu canlandırayım :)

• https://www.youtube.com/watch?v=u2JpyuEndS8&feature=youtu.be

Bende n53sn var.1 ay önce evo 860 taktım, çok memnunum. Sizde de destekler sanırım
  • Dostlar selamlar ssd takacağım, cd rom yuvası için hangi kızaktan almalıyım önerisi olan var mı? N53sv

• dinchr D kullanıcısına yanıt
    Merhaba, önbellek klasörlerini mekanik disk e nasıl yönlendirebiliriz, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Bende de Asus n53sv-sx925v var, adaptör tavsiye verebilirmisiniz? Limk atarsanız sevinirim
  • Asus n53sn fabrika kurulum dvd si elinde olan var mı?
    Yardımcı olacak bir yurttaş arıyorum

• bilgem kullanıcısına yanıt
    Bende var. Dvd gönderebilirseniz yazdırıp geri göndebilirim. Antalyada oturuyorum.

• Merhaba arkadaşlar elimde ASUS N53SN-SZ007V 1 yıl öncesine kadar canavar gibi kullandığım bilgisayarın kardeşimin 2 yıllık kullanımı sonucunda canına okumasıyla bir kaç değişiklikle sorunumu çözme ihtimali aklıma geldi.
    Hala HDD kullanmam ve hala üzerindeki 4gb ram ile kullanmam bu makineyi maksimum performansa çıkarmamı engelliyordu.

Bir bilgisayarcıya danıştım.
    240gb SSD takalım
    HDD ni dvd bölümüne ekleyelim
    Birlikte kullan
    Birde ramle destekleriz demesiyle oluşan kararlılık için siz kullanıcıların bu konuda hangi markalar ve ürünlerini kullandığınızı öğrenmek istedim. Önerileriniz nelerdir. Ram ve harddisk dışında ne tür değişimler yapabilirim önerilere açığım yardımınıza ihtiyacım var

• ozz89 kullanıcısına yanıt
    Bilmediğim için soruyorum n53 ler M2 destekliyormu

• 
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.