Şimdi Ara

ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
10
Favori
19.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çipset: MediaTek MT8125
    CPU: 1.2GHz Quad-Core ARM Cortex-A7
    GPU: PowerVR SGX 544MP
    RAM: 1GB DDR3L
    Depolama: 16GB
    Ekran: 7" WXGA (1280x800) IPS panel, 216ppi
    Ses: Stereo hoparlörler
    İşletim Sistemi: Android 4.2.2 Jelly Bean
    Kamera: 5.0MP arka kamera, 1.2MP ön kamera
    Kablosuz: WLAN 802.11 b/g/n, Bluetooth v4.0, GPS
    Arayüz: Micro USB, kulaklık çıkışı/mikrofon, kart okuyucu (Micro SD maks. 32 GB)
    Pil: 15Wh Li-polimer, 3950mAh
    Boyutlar: 196.8 x 120.6 x 10.8 mm (GxDxY)
    Ağırlık: 302g

GENEL BAKIŞ

Ürünün kutusuna bakıldığında eğik bir yapıya sahip olduğu gözükmekte. Kutu üzerinde MeMo Pad HD 7'nin mevcut renk seçeneklerinin (beyaz, mavi, pembe, yeşil ve gri) belirtilmesiyle beraber kutu içerisindeki cihazın bu renk seçeneklerinden hangisine sahip olduğu da tik işareti ile işaretlenmiş. Bunun dışında kutunun arkasında cihazın teknik detaylarıyla ilgili bir kısma da yer verilmiş durumda.

ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]  ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]  ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]

Kutu içeriğine baktığımızda cihaz ile beraberinde micro USB kablo, şarj adaptörü, stand, garanti kartı ve kullanım kılavuzu gelmekte. Kutu içeriğinde en çok dikkatimi çeken aksesuar stand oldu, bu stand sayesinde tableti masanızın üzerine koyup dijital çerçeve olarak ya da film izlemek için kullanabiliyorsunuz.

ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]  ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]  ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]  ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]

Üzerinde Android 4.2.1 Jelly Bean kurulu olarak gelen ve 7" ekrana sahip olan MemoPad HD 7'nin ön tarafında 1.2 megapiksel kamera, arka tarafında da 5 megapiksel kamera bulunmakta. Sağ üst kısımda arkada kalacak şekilde konumlandırılmış olan güç/uyku ve ses açma/kapama düğmelerine yer verilmiş. Sol kısımda 32GB'a kadar destek sunan micro SD kart yuvasına yer verilirken cihazın üst kısmına şarj ve veri aktarımında kullanabileceğimiz micro USB portu, 3.5mm stereo kulaklık çıkışı ve mikrofon konumlandırılmış durumda. Plastik bir malzeme tercih edilen ve yumuşak hatlara sahip olan arka yüzeyde ise alt tarafa yerleştirilmiş olan stereo hoparlörler bulunmakta.

ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]  ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]  ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]  ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]

KURULUM

Cihazı ilk çalıştırdığınız zaman sizi bir kurulum sihirbazı karşılamakta ve buradan dil seçimi, kablosuz ağ bağlantısı, gmail hesabı ile senkronizasyon, saat-tarih gibi ayarlamaları yapabiliyorsunuz.

ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]  ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]  ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]

DEPOLAMA

16GB dahili depolamaya sahip olan cihazın 11,85GB'ı kullanıcıya sunulmakta ve 32GB'a kadar micro SD kart desteği bulunmakta. Bunun haricinde Asus'un 1 sene boyunca ücretsiz olarak sunduğu 16GB'lık WebStorage hizmeti ile verilerinizi bulut ortamında da saklayabilirsiniz.

EKRAN

Cihazda 10 parmağa kadar çoklu dokunmatik desteği sunan 216ppi değerindeki 1280x800 çözünürlüğe sahip 7" boyutunda IPS panel bulunmakta. Bilindiği gibi IPS paneller ekrana geniş açılardan dahi bakıldığında renk kaybı olmadan dik açıdan bakıldığında vermiş olduğu görüntüyü verebilmekte. Dokunmatik hassasiyeti konusunda ekran gayet tatmin edici bir şekilde çalışmakta ve parmak dokunma hareketlerinize anında tepki vermekte.

Cihazda renk ayarında değişiklikler yapabilmemize imkan sunan Asus Splendid adında bir program bulunmakta ve bu program sıcaklık, doygunluk ve kromatik diyagram üzerinden renk ayarlaması yapmamıza izin vermekte.

ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]  ASUS MeMO Pad HD7 [Kullanıcı İncelemesi - Oyun Testleri - Kamera Çekimleri]

Ekran parlaklığı konusunda da cihaz gayet yeterli bir performans sunmakta ancak ekran parlaklık ayarını manuel olarak kendiniz yapmanız gerekiyor. Ortam ışık sensörü olsaydı ve ekran parlaklığı otomatik olarak değişseydi fena olmazdı...

SES

Cihazda 7" bir Android tablet için tatmin edici düzeyde diyebileceğim SonicMaster teknolojisine sahip stereo hoparlörler bulunmakta ve yine ses ayarları da renk ayarında olduğu gibi Asus'un kendi yazılımı üzerinden yönetilebilmekte. AudioWizard isimli bu uygulamada güç tasarrufu, müzik, film, kaydetme, oyun ve konuşma modları bulunmakta.

Müzik: Yüksek ve düşük frekanslı sesleri güçlendirir.

Film: Bası ve tizi güçlendirerek özel film efektlerine renk katar.

Kaydetme: Mikrofon hassasiyetlerini dengeler.

Oyun: Sesleri sürekli düzenleyerek en iyi yapılandırmayı sağlar.

Konuşma: Sesleri günlük kullanıma göre optimize eder.

KAMERA

Ön kısmında 1.2 megapiksel ve arka kısmında 5 megapiksel olmak cihazda 2 adet kamera bulunmaka. Ön kamera ile 720p video kaydı yapabilirken arka kamera ile 1080p video kaydı yapabiliyorsunuz. Fotoğraf çekimi esnasında deklanşöre basılı tutarsanız 100 kareye kadar peş peşe çekim yapılabilmekte.

Tableti profesyonel fotoğrafçılık ve poster basımı için değil de çoğunlukla sosyal paylaşım sitelerinde fotoğraf/video paylaşımı ve görüntülü konuşma için kullanacağımızı düşünürsek hem ön kamerayı hem de arka kamerayı gerek fotoğraf çekimi olsun gerek video çekimi olsun her iki konuda da başarılı buldum. Özellikle yakın çekimlerde beklediğimden çok daha iyi sonuçlar elde etti, zaten aşağıdaki fotoğraflardan demek istediğimi siz de anlayacaksınız. Kameranın tek eksi yanı flaşın olmayışı ve bu nedenle maalesef ışığın yetersiz olduğu ortamlarda kamera biraz yetersiz kalıyor.

OYUN

MeMo Pad HD 7'deki PowerVR SGX 544MP grafik işlemcisinin ön plana çıktığı bu kısımda cihaz günümüz oyunlarını rahatlıkla oynatabilmekte. Android cihazları en çok zorlayan oyunlardan biri olan Real Racing 3 denemelerimde bazı yerlerde ufak kasılmalar hissedilse de oyun genel olarak akıcı bir şekilde ilerlemekte ve yarış esnasında oyundan aldığınız zevki baltalayacak bir durum oluşmuyor. Aşağıdaki videolardan MeMo Pad HD 7'nin Dead Trigger ve Real Racing 3 oyun oynatma performanslarına bakabilirsiniz.

MENÜ

1.2GHz Quad-Core ARM Cortex-A7 işlemci bulunan MeMo Pad HD 7'de menü geçişleri genel olarak akıcı olarak işlemekte, arada ufak takılmalar hissedilse de kullanımı olumsuz etkileyecek bir durum oluşmamakta.
    Cihazda Google uygulamaları ve Asus uygulamaları ayrı ayrı bir klasör içerisinde toplanmış ve bu sayede bu iki üreticinin uygulamalarına daha kolay erişmemize imkan sunulmuş.

Asus'un bu tabletinde yer vermiş olduğu float uygulamalar sayesinde siz tabletinizde herhangi bir işlem yaparken küçük ekran halinde açabileceğiniz bazı uygulamalar sayesinde size kullanım kolaylığı sunulmuş. Bunu biraz daha açacak olursak örneğin tablet üzerinden bir siteye girip ürün satın alacağınızı varsayalım ve o an hesap kitap yapmanız için hesap makinenize ihtiyacınız oldu diyelim. İşte o anda bu float uygulamalar imdadınıza yetişiyor ve internet tarayıcınız açıkken hesap makinesini de tarayıcı üzerinde ek bir program olarak açabiliyorsunuz. Hesap makinesi haricinde AudioWizard ses ayarlayıcı, video oynatıcı, birim dönüştürücü, geri sayım, kronometre, pusula gibi bir çok uygulamayı kullanabiliyorsunuz ve bu uygulamaları aynı anda 6 taneye kadar açabiliyorsunuz.

VİDEO

Cihazda denediğim 1080p ve 720p çözünürlükteki mkv, mp4 ve avi uzantılı videolar rahat bir şekilde oynatılabilmekte. Spoiler olmaması için herhangi bir dizi ya da filmden görüntü kaydı yapmadım ancak cihazın Need for Speed filminin fragmanında sergilediği performansa aşağıdaki video kaydından ulaşabilirsiniz.

KABLOSUZ

802.11 b/g/n ve bluetooth 4.0 standartlarına sahip cihazın kablosuz internet bağlantı özelliği başarılı bir şekilde çalışmakta ve kayıtlı olan ağlara hızlı bir şekilde bağlanabilmekte, aynı şekilde bluetooth veri aktarımı da sorunsuz bir şekilde işlemekte. GPS ile konumunuzu belirlemek istediğinizde de cihaz bulunduğunuz yeri hızlı bir şekilde göstermekte. Bunların haricinde cihazda bulunan kablosuz görüntü aktarma özelliği sayesinde Miracast destekli görüntüleme aygıtlarınıza MeMo Pad HD 7'nin ekranındaki görüntüyü direkt olarak verebiliyorsunuz.

PC BAĞLANTISI

Kullanmakta olduğum 64-bit Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarıma tableti bağladığımda bilgisayar tableti "ME173X" adında görüp sürücü kurulumunu hızlı bir şekilde yaptı. Diğer Android cihazlarda da olduğu gibi dosya aktarımını özgürce yapabiliyoruz.

PİL

15Wh Li-polimer, 3950mAh değerlere sahip olan MeMo Pad HD 7'nin bataryası için Asus tarafından 10 saatlik bir pil süresi belirtilmiş olsa da bu değer sizin tableti kullanma şeklinize göre daha aşağı inecek ya da daha yukarıya çıkacaktır. Tableti eğer çok yoğun olarak kullanmayacaksanız, yani ekran tüm gün açık kalacak şekilde kullanılmayacaksa sabah evden çıkıp akşam eve dönünceye kadar cihazın şarjı size rahatlıkla yetecektir.

TAŞINABİLİRLİK

Taşınabilirlik konusunda gerek boyutları gerekse de ağırlığı konusunda başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Eğer yanınızda sürekli taşıdığınız bir çanta varsa evden çıkarken bu tableti de çantanıza atıp gün boyu yanınızda bulundurabilirsiniz.

Boyutlarını karşılaştırmak amacıyla MeMo Pad HD7'nin yanına koyduğum 4" ekrana sahip Motorola Atrix ve 10" ekrana sahip Vodafone Smart Tab 10'un birlikte fotoğrafı:

DİJİTAL ÇERÇEVE ÖZELLİĞİ

MeMo Pad HD 7'de sunulmuş olan Media Frame özelliği sayesinde tableti isterseniz dijital çerçeve olarak kullanabiliyorsunuz. Kendi arşivinizden istediğiniz fotoğrafları seçerek tabletinizin güç düğmesine basıp uykuya soktuğunuzda otomatik olarak bu özelliği devreye sokabiliyorsunuz ve sizin belirlemiş olduğunuz süre kadar çalışmaya devam ediyor. Ürünün kutu içeriğinde yer alan stand da sanki bu özellik için konulmuş gibi...

UYGULAMALAR

Cihaz ile beraberinde gelen bazı Asus programlarına bakacak olursak çektiğiniz fotoğrafları görüntüleyip düzenleme yapmanızı sağlayan Asus Studio, not almanızı sağlayan ve yapılması gereken işlerden yapılanların başına tik koyup üstünü çizebildiğiniz Asus To-Do, hazır şablonlar üzerine çizim yapabildiğiniz, doğum günü kartı, tebrik kartı, noel kartı gibi tasarımlar yapabildiğiniz Asus Artist, cihaz içerisindeki dosyaları düzenleyebilmeniz için Dosya Yöneticisi, veri ve uygulamalarınızı yedekleyebilmeniz için Uygulama Yedekleme, uygulama ve dosyalara şifre koyabilmek için App Locker, tableti dijital çerçeve olarak kullanabilmek için Media Frame uygulamalarına yer verilmiş.

TEST PROGRAMLARI ve SONUÇLARI

FİYAT

Ürünü şu anda 389TL'ye bulabilmek mümkün ve cihazın teknik özellikleri de dikkate alındığında fiyat/performans olarak değerlendirilebilecek 7" boyutundaki bir tabletle karşı karşıyayız.

http://www.gold.com.tr/asus-memo-pad-hd-7-me173x-1a036a-beyaz-tablet-pc_u

http://www.hizlial.com/asus-memo-pad-hd-7-me173x-1a036a-16gb-7-ips-android-beyaz-tablet/02.049.1196.0017

AKSESUAR

Tableti daha korunaklı olarak kullanmak isteyenler şu anda Türkiye'de satışı olan ve farklı renk seçeneklerine sahip VersaSleeve 7 tablet aksesuarını düşünebilirler.

https://www.asus.com/Tablet_Mobile_Accessories/VersaSleeve_7/

http://www.sanalmarketim.com/asus-versasleeve-7-siyah-tablet-kilifi/p_49812/

http://www.sanalmarketim.com/asus-versasleeve-7-beyaz-tablet-kilifi/p_49814/

http://www.sanalmarketim.com/asus-versasleeve-7-pembe-tablet-kilifi/p_49813/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Güzel ve yararlı bir inceleme olmuş. Teşekkürler.
  • İnceleme için teşekkürler.
    Oyun performansı kafamı karıştırıyor. Onun haricinde alınabilir bir cihaz gibime geliyor. F/P olarak başarılı.
  • Çok başarılı bir inceleme olmuş elinize sağlık hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 30 Eylül 2013; 2:29:39 >
  • Cok yararlı meşakkatli ve başarılı bir inceleme olmuş,,tüketiciler bu incelemeyi okuyup rahatlıkla karar verebilir.Ellerinize emeğinize sağlık sarpyy bey..
  • iyi güzelde memo nedir yav ? Tablet ismi fail to fail olmuş..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı fena değil, alınabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel bir inceleme olmuş. Elinize sağlık.
  • Yakın zamanda bir kullanıcı kulübü oluşturmayı düşünüyordum ki sarppy'nin konusuna rastladım.Bence konunun başlığına "Kullanıcı Kulübü" ifadesini eklersek , tableti alacak/inceleyecek arkadaşlara da bir önayak olmuş oluruz.
    Cihaz benim elime 2 hafta önce geçti , çok başarılı bir performansa sahip.2-3 bölüm yabancı dizi izlemekle bile 2-3 gün giden bir batarya ömrü var.Çok yoğun kullanımda -real racing 3 , blood and glory , gangstar 4.. gibi oyunlar + film - 8-9 saat kadar pil ömrü sunuyor ki bu benim için harika bir pil gücü demek.
  • Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

@pc332

Kullanıcıların da artmasıyla beraber konuyu dediğiniz gibi yapıp kullanıcıların da faydalanabileceği bir ortam haline getirebiliriz.
  • Baya emek harcamışsın usta, bu aleti biri sorsa direk bu linki veririm ben
  • İncelemeniz için teşekkürler, gayet detaylı bir şekilde yansıtmışsınız.
  • Çok güzel bir inceleme olmuş, oldukça detaylı ve bilgilendirici. Tabletlere sıcak bakmaya başladım.
  • güzel bir inceleme olmuş teşekkürler. banada eşim doğum günü hediyesi olarak hediye etti ilk başta şüpheyle yaklaşmıştım ancak kullanmaya başladıktan sonra ne kadar doğru bir ürün olduğunun farkına vardım...
  • Bugün cihaza 120.86MB'lık yeni Android 4.2.2 güncellemesi geldi.

Güncelleme sonrası test programlarında performans düşüşü gözlemledim ancak tableti sıfırladıktan sonra sonuçlar eski haline döndü.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Teşekkürler oldukça yararlı ve kapsamlı bi inceleme olmuş. Tablet bana göre tam bir F/P canavarı ve asus güvencesi. Aynı fiyat aralığında satılan ne idiğü belirsiz çin malı tabletlerden çok daha iyidir.
  • sarppy kullanıcısına yanıt
    Keşke bu cihaz için araç kitide yapsalarmış. Şimdi uğraş dur yan sanayi tutacaklarla ve şarj aletleriyle... Bu cihazı alıp hem araçta GPS Navigasyon olarak hem de ceket cebinde taşıyıp ihtiyaç olan yerde iş yapmak için almayı düşünüyorum.
  • Eline sağlık dostum gerçekten gördüğüm en iyi incelemelerden bir tanesi diyebilirim

Cihaz 390 TL bandındaki fiyatıylada kullanıcıyı memnun ediyor geriye kalan sadece alıp kullanmak
  • Çok güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık. Yakın fiyat aralığında Nexus 7 (şu an Türkiye'de bulunan eski model) bulunamaz ise alınabilir bana göre. Ki Nexus'a göre artıları da var. Yalnız rastladığım sitelerde beyazdan farklı renk seçeneği göremedim.
  • bende bu klup üye adayıyım samsung tab3 7 var bu fiyatlarda gold bilgisayarda ikisinide görsel oarak inceledim tab3 ün yanında üzülerek söylüyorum takoz gibi kalıyo asus samsungun yanında cebinizden çıkarmaya bile utanırsınız samsung çok zarif ve ele sığması çok büyük bir fark yaratıyo ama özellik performans falan onlardan bahsetmek istemiyorum asus kazanır, daha önce bende tab2 8 gb 7 model vardı sırf tab3 çıktı diye sattım o daha güzel gözüküyor diye ama araştırkende asusla karşılaştım, sonuç olarak samsung ta asus ta büyük firmalar yazılım desteği ikisinede gelir, çok ağır oyunlarda asus fark atıyo ama dediğim gibi çocuklarla beraber bikaç basit oyun oynadım tab2 bile yetiyodu esasında ama tab3 çıktı neredeyse aynı fiyata tab 3 ün inceliği ve darlığı süper olmuş dedimya onun yanında asus çin tabletleri gibi duruyo asus diye karar vermiştim 16 gb olmasıda önemli bi farktı, ancak şimdi bunları yazınca acaba tab3 mü yapsam. tab2 de otg ile flaş diskler çok basit bağlanıyodu, asus ile ilgili ne kadar inceleme izlediysem bundan bahseden yok, samsunglarla otg ile 3g modem hayal gibi gözüküyo rom değiştirmeden asla belki o halde bile olmayacak, asus ile bunu deneyen anlatanda görmedim,
    sonuç olarak
    OTG ile bağlantı (flaş disk ve 3g modem!!!!!) yapılabilir mi Asus memo pad hd 7 de ve sizce samsung tab 3 7 210 diye olan modeli ile kıyasylansa nasıl olur..........

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.