Şimdi Ara

ASUS Memo Pad HD 7 [Kullanıcı Kulübü]-[AnaKonu]-[Rom]-[Driver] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.478
Cevap
60
Favori
247.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Crimson Knight

Çok güzel bir tablet 2 haftaya yakındır kullanıyorum, her şeyden önce şarj süresi mükemmel. 10 saati geçirdiğim oldu ilk zamanları olduğundan gün boyunca elimde olduğu ve sürekli kurcaladığım halde. Video görüntüsü çok iyi, menüler arası geçişler sorunsuz, başta çerçevesi çok kaba gelmişti, neredeyse ince çerçeveli Galaxy Tab 3 alacaktım sırf tek elle kullanmak ve tutmak mümkün olsun diye ama o kadar fark yok aralarında. Oldukça hafif ve tek elle uzun süre kullanılabiliyor.

Tabletin çok yaygın ve açık eksikleri dışında bir problem görmedim. Onları sıralarsak:
    1-OTC kablosu desteklemiyor şu an için. USB flash bellek, klavye vs. çalışmıyor. Geçenlerde bir güncelleme oldu ama denemedim sonrasında. 4.2.1'den 4.2.2'e güncellenmişti yanlış değilsem. Root yapanlar için sorun olmayacak bir şey bu sorun.
    2-Hoparlör dik tuttuğunuzda aşağıya bakıyor. Tableti yatay tuttuğunuzda hem elinizle hoparlörü kapatmış oluyorsunuz hem de ses tek taraftan geliyor.
    3-Ses seviyesi biraz daha yüksek olabilirdi. Yine rootla düzeltilebilir.
    4-HDMI-out bulunmuyor. Monitör, TV vs. bağlayamıyorsunuz.
    5-Aksesuar bulmak biraz sıkıntı. Koca istanbul'da ona uygun ekran koruyucu bile bulamadım. Asus Nexus'un koruyucuları tam oluyor neyseki.

Müthiş bir fiyat/performans ürünü ve Asus kalitesi. Düşünüp bu fiyat aralığında başka modellerle kıyaslayanlara tek tavsiyem yine Asus olacaktır.

Gercekten dediginiz gibi nexus7 nin ekran koruyuculari tam oluyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çizilmelere karşı ekran koruyucu almak gerekir mi?kılıf vesaire tavsiye
    8gb olandan almayı dusunuyorum ogluma, hafıza kartı eklenebiliyormu buna?
  • Eğer ekran filmi veya kılıf gibi şeyleri yurtdışından almanızda bir sakınca yoksahttp://www.ebay.com/itm/290980157255?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649 sitesinde satılıyor. Ben birkaç gün sonra almayı düşünüyorum; ama nasıl birşey olduklarını bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vardar052

Çizilmelere karşı ekran koruyucu almak gerekir mi?kılıf vesaire tavsiye
    8gb olandan almayı dusunuyorum ogluma, hafıza kartı eklenebiliyormu buna?

Ekran koruyucu kesinlikle sart.Bizim ufaklik 2 gunde cizdi ekrani.

• Hafıza kartı oluyor kardeş ,nexus 7 ekran koruyucu büyük ihtimal olur çünkü nerdeyse aynı cihazlar

• quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Yahu almayı düşünürdüm de huawei mediapad 7 youth aldım daha cumartesi... Yoksa durmak alırdım şu an kesin mediamarkt'taydım...

Ozelliklerini cok iyi bilirsiniz ozaman sizce hangisi daha iyi huawei mi bu mu bana huawei daha iyi gibi geldu de karar veremiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

quote:

Çok güzel bir tablet 2 haftaya yakındır kullanıyorum, her şeyden önce şarj süresi mükemmel. 10 saati geçirdiğim oldu ilk zamanları olduğundan gün boyunca elimde olduğu ve sürekli kurcaladığım halde. Video görüntüsü çok iyi, menüler arası geçişler sorunsuz, başta çerçevesi çok kaba gelmişti, neredeyse ince çerçeveli Galaxy Tab 3 alacaktım sırf tek elle kullanmak ve tutmak mümkün olsun diye ama o kadar fark yok aralarında. Oldukça hafif ve tek elle uzun süre kullanılabiliyor.

Tabletin çok yaygın ve açık eksikleri dışında bir problem görmedim. Onları sıralarsak:
    1-OTC kablosu desteklemiyor şu an için. USB flash bellek, klavye vs. çalışmıyor. Geçenlerde bir güncelleme oldu ama denemedim sonrasında. 4.2.1'den 4.2.2'e güncellenmişti yanlış değilsem. Root yapanlar için sorun olmayacak bir şey bu sorun.
    2-Hoparlör dik tuttuğunuzda aşağıya bakıyor. Tableti yatay tuttuğunuzda hem elinizle hoparlörü kapatmış oluyorsunuz hem de ses tek taraftan geliyor.
    5-Aksesuar bulmak biraz sıkıntı. Koca istanbul'da ona uygun ekran koruyucu bile bulamadım. Asus Nexus'un koruyucuları tam oluyor neyseki.

Müthiş bir fiyat/performans ürünü ve Asus kalitesi. Düşünüp bu fiyat aralığında başka modellerle kıyaslayanlara tek tavsiyem yine Asus olacaktır.

Evet, tam oluyor, kamerayı kapatmıyor, Nexus'da da aynı yerde kamera. Takarken çok dikkatli olmak lazım ben köşeyi 1 mm kaydırdım diye diğer kenarlardan o kadar taştı, ama makasla düzelttim çıkarmak zorunda kalmadan.

@vardar052: Ekran koruyucu belki ekrandan daha hassas olabilir, daha 2. gün çizildi koruyucum. Ama kesinlikle şart. O olmadan kullanmanızı, kutusundan çıkarmanızı bile tavsiye etmem. O güzel ekrana yazık olur. Cihazın arka kapağı da çok parlak ve pürüzsüz. Takıntılı olanlar varsa benim gibi şeffaf bir koruyucuyu da kapağa yapıştırabilir ya da hep kılıfla kullanabilir.

Bu arada kılıf alırken uyumlu kılıf olmasına dikkat edin. Ses ve power düğmeleri alışılagelmişin dışında konumlandırılmış yalnız bunu iyi ki yapmışlar diyorum. Önceki tabletimi bir yere dayadığımda veya elim çarptığında istemeden düğmeler etkinleşirdi. Cihazı yeni kullanmaya başlayınca alışması biraz zaman alıyor, bulamıyor ve basamıyorsunuz hemen ama ince düşünülmüş güzel bir ayrıntı. Kılıf almadım henüz, gg'daki standlı ve kalemli kılıflardan düşünüyorum. Kullanan varsa nasıl olduğunu belirtirse çok iyi olur.

• Selamlar. Bugün veya yarın kesin bu tableti alacağım. Fakat bir sorunum var.

Benim bildiğim, yeni ürünün şarjı %50 geliyor. o pili bitirip, normal şarja takmak gerekiyor.

Ancak bu tabletin kullanım kılavuzu öyle demiyor. 8 saat şarj edin diyor.

Ne yapmalıyım ? Yardımcı olur musnuz ?

Önce içindeki pili bitirip, 8 saat şarj mı etmeliyim ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

quote:

Evet, tam oluyor, kamerayı kapatmıyor, Nexus'da da aynı yerde kamera. Takarken çok dikkatli olmak lazım ben köşeyi 1 mm kaydırdım diye diğer kenarlardan o kadar taştı, ama makasla düzelttim çıkarmak zorunda kalmadan.

@vardar052: Ekran koruyucu belki ekrandan daha hassas olabilir, daha 2. gün çizildi koruyucum. Ama kesinlikle şart. O olmadan kullanmanızı, kutusundan çıkarmanızı bile tavsiye etmem. O güzel ekrana yazık olur. Cihazın arka kapağı da çok parlak ve pürüzsüz. Takıntılı olanlar varsa benim gibi şeffaf bir koruyucuyu da kapağa yapıştırabilir ya da hep kılıfla kullanabilir.

Bu arada kılıf alırken uyumlu kılıf olmasına dikkat edin. Ses ve power düğmeleri alışılagelmişin dışında konumlandırılmış yalnız bunu iyi ki yapmışlar diyorum. Önceki tabletimi bir yere dayadığımda veya elim çarptığında istemeden düğmeler etkinleşirdi. Cihazı yeni kullanmaya başlayınca alışması biraz zaman alıyor, bulamıyor ve basamıyorsunuz hemen ama ince düşünülmüş güzel bir ayrıntı. Kılıf almadım henüz, gg'daki standlı ve kalemli kılıflardan düşünüyorum. Kullanan varsa nasıl olduğunu belirtirse çok iyi olur.

Cok tesekkurler bilgiler icin.

• içindeki pili bitirin sonra şarja takın bir problem olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: bypangea

içindeki pili bitirin sonra şarja takın bir problem olmaz

Çok teşekkürler. Siz de mi böyle yaptınız ?
  • O kılıflardan ürünü aldığım gün almıştım.
    Pek kaliteli olduğu söylenemez , tablete tam oturmuyor yani standart 7" tabletler için yapılmış gibi sıradan bir kılıf.
    Yurt dışı sitelerden alışveriş imkanınız varsa Asus'un kendi çıkardığı kılıfı almanız sizin için daha iyi olur
  • evet bende öyle kullandım sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: m3Rt26

Selamlar. Bugün veya yarın kesin bu tableti alacağım. Fakat bir sorunum var.

Benim bildiğim, yeni ürünün şarjı %50 geliyor. o pili bitirip, normal şarja takmak gerekiyor.

Ancak bu tabletin kullanım kılavuzu öyle demiyor. 8 saat şarj edin diyor.

Ne yapmalıyım ? Yardımcı olur musnuz ?

Önce içindeki pili bitirip, 8 saat şarj mı etmeliyim ?

Ben okumadan sarja takmistim.Ama cihazin sarji hatri sayilir uzunlukta.Nexusu bilemeyecem ama Huawai nin mediapad cihazindan epey kaliteli bir ekrani var bugun inceledigimde.onun 3g sim avantaji var ama ben yanimdan hic cebimi ayirmiyorum hotspot ile kullandigim icin 3g ihtiyacim yok. Simdi birtane daha alacam ama bu sefer 16gb kismetse.

• ürünü bugün aldım. güncelleme sorunu olduğunu unutmuşum orada kurulum yaptırmadım. (vatandan aldım)
    şimdi illa servise mi göndermek lazım? uğraşmak istemiyorum aslında zaten pdf okumak, internete girmek bazende oyun oynamak ve fotoğraf çekmek için aldım.
    güncelleme yapmasan ne gibi eksiklerim olur? birde pili harcamadan şarja taktım kabın içinden çıkan kağıtta kullanmadan 8 saat şarj edin yazıyordu sorun olur mu?
    cevaplarınız için teşekkürler.
  • Asagidaki urunden almayi planliyorum bakalim kilif cok guzel tam istedigim gibi.
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-google-nexus-7-kilif-deri-stand-95245376

• icat kullanıcısına yanıt
    güncelleme yapmanıza gerek yok canım. birşey eksilmez ben şahsen bir fark göremedim

• çok güzel görünüyor

• Arkadaşlar bu cihazı bugün aldım ama root atamadım bir türlü. İnternette araştırırken nasıl yapılacağını buldum ama usb driveri kuramadım.Arşiv dosyasını indirdim ama dosyaları atılacak yeri bulamadım yardımcı olurmusunuz lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: habiref

quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Yahu almayı düşünürdüm de huawei mediapad 7 youth aldım daha cumartesi... Yoksa durmak alırdım şu an kesin mediamarkt'taydım...

Ozelliklerini cok iyi bilirsiniz ozaman sizce hangisi daha iyi huawei mi bu mu bana huawei daha iyi gibi geldu de karar veremiyorum...

Bende kararsızım huawei ile bunun arasında kaldım tavsiye bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.