Şimdi Ara

Asus M5A99X Evo Kullanıcı İncelemesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
5
Favori
15.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hayabusa1907

Yok driver felan hikaye hepsi güncel.
    Şimdi benim demek istediğim sizin işlemciler siz dokunmadan ayarlarına default hızlardamı çalışıyor auto overclock yapmıyormu?
    Usb bellekleriniz sorunsuz çalışıyormu?
    Ram'inizi taktığınızda otomatik 1600 mhz i görüyormu?
    Bunlara bi yanıt verirseniz ona göre söküp kartı iade edeceğim.
    Şimdiden verdiğiniz ve vereceğiniz cevaplara teşekkürler.

hocam eğer anakart üzerindeki TPU ışığı yanıyorsa otomatikman overclock yapar. önce onu bir kontrol edin.

ben rami 1600 olarak biostan ayarlıyorum yoksa direk görmüyor.
    usb portlarım sorunsuz calısıyor
  • Tpu yu kapadım biosta default hızı 3.3 gösteriyor masaüstüne geçince cpu-z de 3.3-3.6-3.9 arası gidip geliyor :)
    test programını açınca 3.9 çalışıyor.Bu nasıl iştir anlamadım.
    şimdi bi 4gb kingston usb bellek buldum taktım çalıştı toshibayı tanımıyor enteresan anakart velhasıl değiştirsemmi değiştirmesemmi ne yapıyım
    çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OsmanlıAtam -- 22 Aralık 2011; 20:50:44 >
  • quote:

Tpu yu kapadım biosta default hızı 3.3 gösteriyor masaüstüne geçince cpu-z de 3.3-3.6-3.9 arası gidip geliyor :)
    şimdi bi 4gb kingston usb bellek buldum taktım çalıştı toshibayı tanımıyor enteresan anakart velhasıl değiştirsemmi değiştirmesemmi ne yapıyım
    çözemedim.

hocam özür dilerim işlemciniz nedir ?
  • quote:

Şimdi benim demek istediğim sizin işlemciler siz dokunmadan ayarlarına default hızlardamı çalışıyor auto overclock yapmıyormu?

Hiç lafı uzatmaya gerek yok... Kartı geri götürmelisiniz. Hatta kasa ile birlikte götürürseniz daha da iyi olur yoksa test yapacağız vs... deyip sizi oyalamasınlar. Kartı sökmeye gerek yok, kutusunu ve içeriğini eksiksiz olarak yanınıza alıp kasayla birlikte götürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAGILE

quote:

Tpu yu kapadım biosta default hızı 3.3 gösteriyor masaüstüne geçince cpu-z de 3.3-3.6-3.9 arası gidip geliyor :)
    çözemedim.

Fx 6100
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FRAGILE

quote:

çözemedim.

Fx 6100

hocam fx serisinde turbo özelliği var, beki o yüzden sürekli kendi kendine overclock yapıyor. cpu confugration bölümünden turbo core özelliğini kapatırsanız sorununuz halollur gibi. bununla ilgili biosta bir araştırma yapın bulursunuz mutlaka

• Eyv. şimdi oldu.Tpu yu kapamadan önce kapamıştım turbo core yi olmamıştı.Şimdi tamam bi sorun yokmuş seçenek çok olunca kafa karışıyor yardımların için sağol.
    Demekki usb bellek seçiyor usb lerdede sorun yok boşuna stres yapmışız.
  • quote:

Eyv. şimdi oldu.Tpu yu kapamadan önce kapamıştım turbo core yi olmamıştı.Şimdi tamam bi sorun yokmuş seçenek çok olunca kafa karışıyor yardımların için sağol.
    Demekki usb bellek seçiyor usb lerdede sorun yok boşuna stres yapmışız.

eyvallah hocam , usb bellek secebilir hatta eski anakartım 8gb tosbiayı acıyor ama 16 gb lığı acmıyordu. bazen sapıtabiliyor
  • "hayabusa1907"
    Ramlerin hızını işlemci frekansından değilde Memory Frequency'den ayarlarsan daha sağlıklı olur. O ayarın altında ddr3-1600 seçeneği olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmt

"hayabusa1907"
    Ramlerin hızını işlemci frekansından değilde Memory Frequency'den ayarlarsan daha sağlıklı olur. O ayarın altında ddr3-1600 seçeneği olmalı.

Ramler tpu açıkken memory seçeneklerinde 1532 görünüyordu.Tpu yu ve işlemci turbo core'yi kapayınca ramler 1600 seçeneği çıktı şimdi ramler işlemci overclocksuz 1600 görünüyor.Overclock modunu açınca demekki belli birmiktar anakart üzerindeki sistem kullanıyordu.Yavaş yavaş arkadaşların yardımıyla çözüyoruz anakartı
  • quote:

Anakart kendiliğinden auto overclock yapmıyor yani anakartın üzerindeki TPU EPU yazan anahtarları açıp kapatmak sayesinde işlem gerçekleşiyor
    ve yada AI Suite yazılımını bilgisayara kurup yanılmıyorsam Auto Tuning seçeneğini kullanarak auto overclock yapıyor
    Ben hız aşırtmadan kendi ayarlarında kullanıyorum usb bellek derken anakartın usb girişlerinden bahsediyorsan sorunsuz çalışıyor
    KINGSTON 6GB (3X2GB) KIT HYPERX T1 DDR3 1600MHZ CL9 XMP RAM kullanıyorum 1333 olarak görüyor anakartın bios ayarlarından 1600 olarak kendim ayarlıyorum

• quote:

quote:

"hayabusa1907"

Ramler tpu açıkken memory seçeneklerinde 1532 görünüyordu.Tpu yu ve işlemci turbo core'yi kapayınca ramler 1600 seçeneği çıktı şimdi ramler işlemci overclocksuz 1600 görünüyor.Overclock modunu açınca demekki belli birmiktar anakart üzerindeki sistem kullanıyordu.Yavaş yavaş arkadaşların yardımıyla çözüyoruz anakartı

ayrıca hocam netten overclock denemelerine bakın o işlemci rahat 4.5 ghz görür işte o zaman performansını görebilirsiniz anakart cok sağlam suana kadar kullandığım en stabil overclock yağan anakartlardan

• Güney ve kuzey köprüsü sıcaklıkları hakkında bilgi verebilir misiniz arkadaşlar?
    SB'nin sıcak olduğunu okumuştum. Soğutucu oldukça ufak olduğu için sıcaklık mantıklı geldi. Kendi sensörü, dışardan sensör ya da eliyle ölçüp bilgi verebilecek var mı?
  • quote:

Güney ve kuzey köprüsü sıcaklıkları hakkında bilgi verebilir misiniz arkadaşlar?
    SB'nin sıcak olduğunu okumuştum. Soğutucu oldukça ufak olduğu için sıcaklık mantıklı geldi. Kendi sensörü, dışardan sensör ya da eliyle ölçüp bilgi verebilecek var mı?

hayır hocam kesinlikle ısınma sorunu yok, anakart 22 derece oda sıcaklığında 29 derece, şuan elimle dokundum sıcaklık belli belirsiz hissediliyor kuzey köprü soğutucularında bu demekki 30-35 derece civarı bir sıcaklıkta olabilir.işlemci soğutucusuna dokundum mesela o 39 derece ondan daha serin suan.ayrıca işlemci 4.1 ghz da ve cpu-nb 2600 de calısıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAGILE -- 24 Aralık 2011; 15:02:36 >

• Bu anakart gerçekten çok iyi önceki... aynı kasa aynı soğutma sistemi fakat genele olarak 10 derece daha serin bir sistemim vaar artık. önceki kartta kuzey köprüsü yangını bu kartta söndürüldü.
  • SATA5 ve SATA6 portlara taktığım ikizlere hala RAID yapamadım çıldıracağım artık... Bana raid sürücüsü için floopy diskten bahsediyor floopy mi kaldı arkadaş... RAID sürücüsünü flasha kuruyorum açılışta usb flash boot yapıyorum yanlış sistem diski diyor neyi yapamıyorum - neyi anlamıyorum bilmiyorum çıldıracağım artık.
  • Usb'nin yüklenebilir (bootable) olması gerekli.
    Aşağıdaki mesajımda gerekli program için bağlantı vermiştim. Dosya içinde başka bir program daha (hdderase) olduğu için doğrudan bağlantı vermeyip konuya yönlendirdim, yanlış anlama.
    http://forum.donanimhaber.com/m_45495938/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55410567

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 27 Aralık 2011; 13:48:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

SATA5 ve SATA6 portlara taktığım ikizlere hala RAID yapamadım çıldıracağım artık... Bana raid sürücüsü için floopy diskten bahsediyor floopy mi kaldı arkadaş... RAID sürücüsünü flasha kuruyorum açılışta usb flash boot yapıyorum yanlış sistem diski diyor neyi yapamıyorum - neyi anlamıyorum bilmiyorum çıldıracağım artık.

Dostum biostan flashı "emulate as floppy" gibi bir seçenek olduğunu hatırlıyorum. Onu bir dene. Hatta onlarda bir kombinasyona göre çalışabilir. Asus'un forumuna da bir bak belki oralarda birşeyler vardır.

Yanlış sistem diski diyorsa boot menuden boot etmesini istediğin diski ayarla, aksi halde usb kart üzerinde takılıysa direkt oradan boot etmeye kalkıyor. Bende yaşadım aynı olayı. USB'yi çıkartınca durum düzledi. Ama neden böyle birşey yaptığını anlamış değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zargana_11

quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

SATA5 ve SATA6 portlara taktığım ikizlere hala RAID yapamadım çıldıracağım artık... Bana raid sürücüsü için floopy diskten bahsediyor floopy mi kaldı arkadaş... RAID sürücüsünü flasha kuruyorum açılışta usb flash boot yapıyorum yanlış sistem diski diyor neyi yapamıyorum - neyi anlamıyorum bilmiyorum çıldıracağım artık.

Dostum biostan flashı "emulate as floppy" gibi bir seçenek olduğunu hatırlıyorum. Onu bir dene. Hatta onlarda bir kombinasyona göre çalışabilir. Asus'un forumuna da bir bak belki oralarda birşeyler vardır.

Yanlış sistem diski diyorsa boot menuden boot etmesini istediğin diski ayarla, aksi halde usb kart üzerinde takılıysa direkt oradan boot etmeye kalkıyor. Bende yaşadım aynı olayı. USB'yi çıkartınca durum düzledi. Ama neden böyle birşey yaptığını anlamış değilim.

Yanlış sistem diski sorunu USB'yi boot gösterdiğim zaman oluşuyor. USB'yi boot göstermemin sebei RAID sürücüsünün orada bulunması. Eğer USB takılı iken sistem açılmıyorsa sistem açılış için ilk olarak USB flash'ı gördüğü içindir. Sırayı gene HDD 1. sıra olacak şekilde değiştirdiğinizde isterse tüm USB'ler dolu olsun yine sorun olmaz. Ben derdimi anlatamıyorum önerileri de anlayamıyorum Asus'un forumlarına bakayım çözebilecek miyim

• quote:

Usb'nin yüklenebilir (bootable) olması gerekli.
    Aşağıdaki mesajımda gerekli program için bağlantı vermiştim. Dosya içinde başka bir program daha (hdderase) olduğu için doğrudan bağlantı vermeyip konuya yönlendirdim, yanlış anlama.
    http://forum.donanimhaber.com/m_45495938/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55410567

Yok yanlış anlamam Hemen inceliyorum...

Edit: Yalnız benim derdim sata5 ve sata6 üzerindeki ikiz HDD leri raid 0 yapmak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 27 Aralık 2011; 21:35:49 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.