Şimdi Ara

ASUS M5A97 Serisi Kullananlar Kulübü (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.726
Cevap
26
Favori
113.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kurma zaten bişey yok. Arka planda gereksiz işlem olmaktan başka bir işe yaramıyor
  • Yok ya ben ordan takip ediyorum gerektiğinde açıyorumda zaten ayrıcana gene güzel program bilgi almak ve fan hızı gibi ayarlar için ideal. Ama en önemli nokta BİOS update yapamıyorum yeni bios çıktı yükleyemedim ben hep ordan yüklüyorsum başka türlü CD'den yükleyemem elimde CD yok ama USB'den yükleyebilirim anlatan olursa... Konuyu takipteyim cevap bekliyorum...
  • Pc başlayınca direk kendisi çalışıyor msconfigde falan da görünmüyor. Bios updatei biosun içinden yapacaksın. Harddiskin içini görüntüleyebiliyor
  • Güncelleme işini hallettim teşekkür ederim. Ama AI Suite hala kuramıyorum. Neden olduğunu bir türlü çözemedim. Çokta istiyorum kurmak ama neyse artık genede teşekkürler... AMA AI Suite Kurmam hakkında yardımcı olmak isteyenler yada fikri olanlar söylesin. Şimdi eski sürümünü indirip kurmayı deneyeceğim hadi hayırlısı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yetenekk

Güncelleme işini hallettim teşekkür ederim. Ama AI Suite hala kuramıyorum. Neden olduğunu bir türlü çözemedim. Çokta istiyorum kurmak ama neyse artık genede teşekkürler... AMA AI Suite Kurmam hakkında yardımcı olmak isteyenler yada fikri olanlar söylesin. Şimdi eski sürümünü indirip kurmayı deneyeceğim hadi hayırlısı...

İndirdikten sonra klasörler içerisinden bakıp bileşenlerini ayrı ayrı exe lerinden kurabilirsin. Sorun çıkaran kısıma denk gelmezsen lazım olan şeylerin çoğunu kurabilirsin belki. Dene istersen.
  • denemiştim zaten ama ayrı ayrıda hiçbir şeyi kuramadım exe diyorum açılıyor bir kara ekran CMD ekranı sönüyor ve öylece kalıyor ekran yükleme ekranı tarzında bie şey gelmiyor...
  • görmemişim konuyu buda benden

M5A97
     ASUS M5A97 Serisi Kullananlar Kulübü
  • Arkadaşlar asusun yardımcı programlarını kurmaya çalışırken
    ''EPU does not support this model''
    hatasını alıyorum... yada gen başka bir programı için
    ''Ai Suite does not support this model''
    hatası alıyorum...
    Bunun çözümünü bilen biri var mı acaba... bana yardımcı olursanız sevinirim. Hani en azında EPU 6 Engine programını kurmam gerek. İşlemcime OC yaptım ve x3 455 3.3Ghz işlemciyi ben 3.7Ghz de çalıştırıyorum... Bu nedenle boşta frekansı düşmesi gerekiyorki işlemci ömrü uzasın. Aynı şekilde HDD gibi parçalarında hızını düşürmesi gerekiyor çünkü indirme falan yaparken akşam bilgisayar açık ve elektirik tüketimi fazla oluyor...

Bunlar olmuyorsa bana en azında işlemci frekansını duruma göre düşürebilecek bir program önerin lütfen...
    Bu iş olmazsa büyük ihtimal ile yarın format atacağım...
    Ayrıcana Chipseti kaldırma gibi bir özellik varmı ondanda kaynaklanabileceğini düşünüyorum tekrardan kurmayı deneyeceğim...
    Not: Bunlar sanırım En son bios güncellemesinden sonra oldu ondan önce ben kullanıyordum fakat HDD bozuldu bende yeni bir taner sipariş ettim ve ilk iş olarak bios update yaptım... Herşeyi kurdum ama bir türlü Asus Ai Suite kuramadım...

Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: rtsbora

quote:

Orijinalden alıntı: gorgoaxion

arkdaşlar bu anakartın sata 3 kontrolcüsü marvell mı? acaba vertex 3 60 gb alcak tam performanslı naıl kullanabiliriz

valla bulamadım anakart üzerinde sata kontrolcü. ben de merak ettim şimdi.

Dostum sata kontrolcüsü hakkında bir bilgi bulabildin mi?
    Ssd alacagım marvel ise boşuna almayın performans sorunu oluyor diyorlar..

• Bunun sata kontrolcüleri zaten güney köprüsünün içinde değil mi?
  • Bu anakartta bulldozer cpu kullanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkyZ

Bunun sata kontrolcüleri zaten güney köprüsünün içinde değil mi?

Eger öyleyse güney köprüsünün içindeki kontrolcü nedir peki?sb950 falan yazıyor..

SSD kullanan arkadaş varmı ahci modunda falan sıkıntı yaşadınız mı?
  • Çipset zaten AMD kendi tasarımı. Marka model aramayın yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

quote:

Orijinalden alıntı: rtsbora

quote:

Orijinalden alıntı: gorgoaxion

arkdaşlar bu anakartın sata 3 kontrolcüsü marvell mı? acaba vertex 3 60 gb alcak tam performanslı naıl kullanabiliriz

valla bulamadım anakart üzerinde sata kontrolcü. ben de merak ettim şimdi.

Dostum sata kontrolcüsü hakkında bir bilgi bulabildin mi?
    Ssd alacagım marvel ise boşuna almayın performans sorunu oluyor diyorlar..

araştırdığım kadarıyla amd kendi sata kontrolcüsünü kullanıyormuş. doğal yani.

• Ben cevapladım zaten.
  • öncelilkle herkeze merhaba arkadaşlar yazılarınızı takip ediyorum bende m5a97evo kullanıcısıyım..

Sistemim

İşlemci : AMD FX X6 6100 SOKET AM3+ 3.3GHZ 14MB CACHE 32NM İŞLEMCI

RAM : CORSAIR 8GB (2*4GB) VENGEANCE DDR3 1600MHZ CL9 DUAL KIT RAM

ANAKART: ASUS M5A97 EVO AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART

EKRAN KARTI : GeForce® GTX 550 Ti Sonic (1024MB GDDR5) http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=1552

HDD seagate 1TB 7200 rqm Barracuda ST31000340AS Modelidir

PowerSuppley: 600w 80 plus

KASA : dark evo 2

Arkadaşlar ben bu pc den hiç werim alamıyorum güncellemesinide yaptım sistemi kötümü kurdum bi yerde yanlışmı yaptım anlamadım Arkadaşımın pc eski püskü aynı anda aynı işletim sistemerini kurduk 32bit arkadaşın pc 1dk da açarken bnmki 2dk yı geçiyor win puanı 6 werıyor arkadaşın 4.3 ayrıca dosya dan baska dosyaya geçişlerde çok kasıo şimdi diceksinz 64bit neden kurmadın kurdum fakat sorun üstüne sorun yaşattı güncellemesinide yaptım ben neden bu pc den werim alamıyorum eski pc e6750 2gb ram xp kurulu iken daha bi güzelmiş hızlı olcak die okadar para harca hiç bir werim alma... Bide ram sorunu da yaşatmıştı mavilere takınca 8gb gördü..

Sizce sistemim kötümü?

Bide stok fan kastıgı zaman pancar motoru gibi ses çıkartıyor hangi fanı önerirsiniz ez mod var orda performance işaretli bi sorun çıkartırmı acep?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sjenka -- 26 Nisan 2012; 15:18:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Bu anakartta bulldozer cpu kullanan var mı?

ben kullanıyorummmmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sjenka

öncelilkle herkeze merhaba arkadaşlar yazılarınızı takip ediyorum bende m5a97evo kullanıcısıyım..

Sistemim

ANAKART: ASUS M5A97 EVO AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART

EKRAN KARTI : GeForce® GTX 550 Ti Sonic (1024MB GDDR5) http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=1552

Arkadaşlar ben bu pc den hiç werim alamıyorum güncellemesinide yaptım sistemi kötümü kurdum bi yerde yanlışmı yaptım anlamadım Arkadaşımın pc eski püskü aynı anda aynı işletim sistemerini kurduk 32bit arkadaşın pc 1dk da açarken bnmki 2dk yı geçiyor win puanı 6 werıyor arkadaşın 4.3 ayrıca dosya dan baska dosyaya geçişlerde çok kasıo şimdi diceksinz 64bit neden kurmadın kurdum fakat sorun üstüne sorun yaşattı güncellemesinide yaptım ben neden bu pc den werim alamıyorum eski pc e6750 2gb ram xp kurulu iken daha bi güzelmiş hızlı olcak die okadar para harca hiç bir werim alma... Bide ram sorunu da yaşatmıştı mavilere takınca 8gb gördü..

Sizce sistemim kötümü?

Bide stok fan kastıgı zaman pancar motoru gibi ses çıkartıyor hangi fanı önerirsiniz ez mod var orda performance işaretli bi sorun çıkartırmı acep?

kardeş kurdugun win7 de problem olabilir bazı win7ler kırpılmıs oluyor ve sistem hataları veriyor yada hız problemleri yaratıyor başka win7 kurmayı dene ultimate 64bit kur dene bi bence problem yaşamazsın sistemin gayet iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecanx

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Bu anakartta bulldozer cpu kullanan var mı?

ben kullanıyorummmmm

Kuzey köprüsü sende de çok ısınıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecanx

quote:

Orijinalden alıntı: Sjenka

öncelilkle herkeze merhaba arkadaşlar yazılarınızı takip ediyorum bende m5a97evo kullanıcısıyım..

Sistemim

Sizce sistemim kötümü?

kardeş kurdugun win7 de problem olabilir bazı win7ler kırpılmıs oluyor ve sistem hataları veriyor yada hız problemleri yaratıyor başka win7 kurmayı dene ultimate 64bit kur dene bi bence problem yaşamazsın sistemin gayet iyi

Zaten win 7 ultimate 64 bit kurmuştum 3 tan e cd demi hatalı anlamadım gitti toplamaz olaydım sistemi dedittiriyor adama :)

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.