Şimdi Ara

ASUS M5A97 Serisi Kullananlar Kulübü (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.725
Cevap
26
Favori
113.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • makina açmaya çalışırken memory ok. tuşuna bir süre basılı tutabilirmisin.
  • makina açmaya çalışırken memory ok. tuşuna bir süre basılı tutabilirmisin.
  • mesajını dayanamayıp vatana gittikten sonra gordum. Gel gör ki vatandaki elemanlar anakart ve ram de sorun olmadıgını soylediler.Yarın işlemci ve ekran kartını aldıgım eksen bilgisayara gidicem umarım onlar sorunu bulabilirler. Ama şunu farkettim vatandaki adamlar da ne oldugunu anlayamamış gibiydiler. nedense HDD de bir problemn oldugunu dusunuyorum sizce hdd mavi ekran hatası verebilir mi?
  • Ben de bugün ASUS M5A97 aldım ve son biosu yükledim. C2 revizyon Phenom II 945e oc yapamadım pek. Daha önceki anakartımda 3.6 ya rahat çıkıyordum ama bunda 3.45 de stabil kalabildim en son. Çarpan kilitli işlemciye oc denemesi yapan var mı? Voltaj ayarlarını ne şekilde ayarlamamız lazım?

Ayrıca ram performansı da az geldi. Şu an ddr3 1600 9-9-9-24 dual ram takılı. Daha önce DDR2 1066@960MHz 5-5-5-15 ramlerle everest ram testinde neredeyse aynı performansı alıyorum. Hatta yazma hızı daha düşük. Yazma hızı 8500, okuma da 6900.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 3 Nisan 2012; 20:46:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esrarte

mesajını dayanamayıp vatana gittikten sonra gordum. Gel gör ki vatandaki elemanlar anakart ve ram de sorun olmadıgını soylediler.Yarın işlemci ve ekran kartını aldıgım eksen bilgisayara gidicem umarım onlar sorunu bulabilirler. Ama şunu farkettim vatandaki adamlar da ne oldugunu anlayamamış gibiydiler. nedense HDD de bir problemn oldugunu dusunuyorum sizce hdd mavi ekran hatası verebilir mi?

neye dayanarak söyledilerki.anakartın ve rami başka bir işlemci ve e. kartıyla test ettilermi.
    hdd de mavi ekran verebilir..işletim sistemin bozuksada verir, ki o zamanda zaten sistem hiç açılmaz. tek ramle açıldığını yazmışsın...

eksene git,sistemi komple götür ama. başka türlü anlaşılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Ben de bugün ASUS M5A97 aldım ve son biosu yükledim. C2 revizyon Phenom II 945e oc yapamadım pek. Daha önceki anakartımda 3.6 ya rahat çıkıyordum ama bunda 3.45 de stabil kalabildim en son. Çarpan kilitli işlemciye oc denemesi yapan var mı? Voltaj ayarlarını ne şekilde ayarlamamız lazım?

Ayrıca ram performansı da az geldi. Şu an ddr3 1600 9-9-9-24 dual ram takılı. Daha önce DDR2 1066@960MHz 5-5-5-15 ramlerle everest ram testinde neredeyse aynı performansı alıyorum. Hatta yazma hızı daha düşük. Yazma hızı 8500, okuma da 6900.

Eski ramlerin, değerleri daha düşük olduğundan bu değerleri almış olman normal. çok da önemli değil.

945 in default voltajına netten bi bakın.üzerine +0.1 voltaj ilave ederek 3,6 yı rahat görmeniz lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Ben de bugün ASUS M5A97 aldım ve son biosu yükledim. C2 revizyon Phenom II 945e oc yapamadım pek. Daha önceki anakartımda 3.6 ya rahat çıkıyordum ama bunda 3.45 de stabil kalabildim en son. Çarpan kilitli işlemciye oc denemesi yapan var mı? Voltaj ayarlarını ne şekilde ayarlamamız lazım?

Eski ramlerin, değerleri daha düşük olduğundan bu değerleri almış olman normal. çok da önemli değil.

945 in default voltajına netten bi bakın.üzerine +0.1 voltaj ilave ederek 3,6 yı rahat görmeniz lazım.

Default voltajı 1.26. Eskiden 3.6 ya 1.37 ile ulaşırdım şimdi olmuyor. Asusun kendi oc toolu da 3540dan sonra 3600 a getirince pc resetliyor.

• Uygulamışsınızdır ama bi hatırlatayım dedim,ram,kuzey köprü,HT hızlarını makul bir seviyeye alıyorsunuz,değilmi.
  • Evet denedim. şu an 250x14=3500mhz cpu hızı, ram hızı 1666, ht hızı da 2000e yakın. 240x15 yapınca occt de resetleniyor pc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 4 Nisan 2012; 9:53:33 >
  • kuzey köprü hızı kaçta. Düşürmediyseniz az voltajda köprüye.
  • nb ve ht hızı 250x14 de çalışırken cpu-z de 2000 olarak görünüyor şu an. Voltaj da verdim işe yaramıyor.
    Ayrıca 250x14 de stabil olan işlemcinin sadece işlemciye voltaj verip başka ayar yapmadan 240x15 de çalışması stabil çalışması gerekmez miydi?

Şu an işlemci voltajı 1.33 3.5 ghz de soğutucu olduğundan fan düşük devirde bile 50 dereceyi geçmiyor ve stabil. Bu ayarlar yeterli ama daha önceki anakartımda ulaştığım değeri görmeyi beklerdim en azından. Önceki anakartımda oc açısından pek başarılı bir model olarak da bilinmezdi ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 4 Nisan 2012; 12:13:13 >
  • x4 925 i aynı anakartın evo serisiyle 3.6 da stabil çalıştırmıştım.voltaj ,yanlış hatırlamıyorsam 1.4 civarlarıydı.

x4 945 in rahat çıkması lazım. evonun bu kadar farkettirmemesi lazım diye düşünüyorum.
  • biostar ta790gx anakartımı m5a97 ile upgrade etmeyi düşünüyorum. phenom II x3 720 be işlemcim var.

açıkcası overclock falan anlayan uğraşan birisi değilim, fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • Beyler kuzey köprüsü ve mosfet soğutucuları cayır cayır yanıyor yav. Elimi birkaç saniyeden uzun tutamıyorum.
  • İlginç, evo da o kadar ısınmıyordu.

Acilen kasa yan kapağına ,şayet yoksa, içeri üfleyen bir fan takın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: junior38

biostar ta790gx anakartımı m5a97 ile upgrade etmeyi düşünüyorum. phenom II x3 720 be işlemcim var.

açıkcası overclock falan anlayan uğraşan birisi değilim, fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

İşlemcinizi değiştirmeyi düşünmüyorsanız,gereksiz olur.
  • quote:

İlginç, evo da o kadar ısınmıyordu.

Acilen kasa yan kapağına ,şayet yoksa, içeri üfleyen bir fan takın.

eksoz fanın devrini artırdım mosfetler soğudu biraz. Ama kuzey köprsüsü sıcak hala. Onun için yapacak pek birşey yok sanırım. Çünkü herkeste ısnıyormuş. Şimdi msi anakart ın konusuna baktım. O da öyle. Sıcak sıcak çalışsın artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 8 Nisan 2012; 20:57:13 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: junior38

biostar ta790gx anakartımı m5a97 ile upgrade etmeyi düşünüyorum. phenom II x3 720 be işlemcim var.

İşlemcinizi değiştirmeyi düşünmüyorsanız,gereksiz olur.

hocam işlemciyi de yakın zamanda x6 gibi bir işlemciyle güncellemeyi düşünüyorum.

bu anakartın performans açısından bana katkısı olurmu aceba, ramlerin de ddr2 1033mhz den - ddr3 1600 mhz 'e geçeceğini düşünürsek?

• Tabi ki işlemcinin gücü artacaktır. x6 ayarında bir işlemci x3 ten çok daha güçlü.
    ramler çok farkettirmez,işlemcinin farkına göre.
  • Arkadaşlar AI Suite yazılımını bir türlü kuramıyorum. Chipset falan her şeyi kurabildim fakat bir türlü AI Suite yazılımını kuramadım exe dosyasına çift tıklıyorum bir iki windows ile ilgili evet diyeceğim yazı geliyor ve öylece kalıyor hiçbir ilerleme olmuyıor görev yöneticisinden baktım kurulan bir şey yok program ekle kaldıra baktım ordada y
    klenmemiş reset attım denedim olmadı tekrar indirdim olmadı. Yönetici olarak çalıştırdım olmadıu. Acaba eski bir sürümümü indirim kursam ne dersiniz...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.