Şimdi Ara

Asus laptop a600 bios açılmıyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

asus a6vm modeli (biliyorum oldukça eski bi model) laptopa usb den win7 yüklüyordum, yükleme bittikten sonra restart atınca olanlar oldu..

bios'a giriş yapamıyorum..

bios'a girmek için F2 tuşuna basınca kalıyor..

daha önce de usb den yükleme yapmıştım, ama bu sefer neden böle oldu çözebilmiş değilim..

bios'u resetlemek için laptopun alt kapağını açmaya çalıştım, cmos pilini çıkarmak umuduyla ama onu da bulamadım..

aşağıdaki web sayfasında ki problem ile aynı, o sayfadaki resimde gözüktüğü gibi takılıyor..

burada takıldığı için dvd'den de başlatamıyorum..

Asus laptop a600 bios açılmıyor..

buraya kendi çektiğim resimi upload etmeye çalıştım ama script içeriyor diye uyarı verdi her defasında bende o yüzden başka siteden link vermek zorunda kaldım...

acaba bir fikri olan var mıdır.. yurtdışında olduğum için gidip danışacak bir serviste yok, kısacası elim kolum bağlı durumda..

teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diver_m -- 28 Aralık 2010; 17:16:22 >

• aşağıdaki adreste de bahsedildiği üzere hhd yi söküp laptopu başlatmayı denedim..

http://www.sevenforums.com/crashes-debugging/112096-after-win7-bsod-i-cant-access-bios-boot-system.html

hdd yi söktüğümde bios'a giriş yapabiliyorum..

default ayarlara geri çevirmeme rağmen hdd'yi taktığımda yine aynı hatayı veriyor..

umarım bi şekilde çözüme ulaşıcam..
  • hdd takılı iken hiç bir şekilde bilgisayar açılmıyorda bios'a da giriş yapmıyor..

usb flash diskten ubuntu ile bilgisayarı açabiliyorum..

her şey normal çalışıyor..

sizce hdd'de problem olabilir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.