Şimdi Ara

Asus HD6950 Direct CU 2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar kart ile ilgili bir sorunum var herşeyi yapıp bilgisayar ı çalıştırdıktan sonra ekran gitmiyor monitöre güç kaynağının yetersiz olabileceğinde şüpheleniyorum high power 750 w kullanıyorum özellikle alırken 80 plus sertifikalı olmasına dikkat ettim sizce güç kaynağı yetersizmi yoksa başka bir sorunmu olabilir teşekkürler şimdiden.

• guc kaynagı watt olarak yeterlı baska bır sorun var muhtemelen
  • Evet bende öyle düşündüm ancak götürdüğüm bilgisayarcılar psu diye tutturdu sizce ne olabilir pc yi çalıştırdığım zaman ekran kartının fanları sanki kesik kesik dönüyor yada üzerinde çift fan olduğu için bana öyle geliyor olabilir işlemcim amd phenom 2 x4 970 kullandığım anakart ise gigabyte ma770t-ud3 rev 1.5 yani işlemci uyumsuzluğuda yok.
  • Anakartının slotunda sorun olabilir. Başka bir ekran kartıyla denedin mi?
  • bende ASUS GeForce GTX 570 DirectCU II VAR. 650W High power ile sorunsuz kullanıyorum.

gerçi overclock falan yapmıyorum, default değerlerinde hiç sorun çıkmadı.
  • Arkadaşlar önerisi olan yokmu başka elimde başka kart olmadığından deneyemiyorum şu anda ancak şöyle bir ayrıntı vereyim mesela usb ye bir şey bağladığımda gücü ilk verdiğimde 1 sn kadar çalışıyor ancak sonra çalışmıyor yani fanlar dönerken her şey çalışırken usb ve ps2 girişleri çalışmıyor dvd rom u açında anında geri kapanıyor bu belirtilerden bir şey çıkartılabilirmi.
  • bunun bir çok sebebi olabilir önce bir sistemini tam olarak yazabilirmisin?

birde kasa bağlatılarının doğru olduğuna eminmisin?

priziniz topraklı mı?

eğer bu söylediklerim olumlu ise büyük ihtimalle donanımsal bir sorun var.
  • Sistem
    Ankart:Gigabyte MA770T-UD3 rev 1.5
    İşlemci:Amd Phenom II x4 970 3.5 ghz
    Ram:Kingston 4gb 1333 mhz
    Güç Kaynağı:High Power 750 W
    Ekran kartını başlıkta belittim

bağlantıları doğru yaptım prizde topraklı
  • resımdekı 8pın cpu guc baglantısı takılımı bazen benım unuttugum oluyor cunku

Asus HD6950 Direct CU 2
  • Evet takılı :D
  • başka bir bilgisayarda deneme fırsatın olursa parçaları tek tek denemelisin. bütün parçaları dene. o zman bozuk olanı bulabilirsin.

birde dvi veya hdmı kablosunu anakartın harici girişine takmadın değilmi (yanlışlıkla)

o zman görüntü gelmeyebilir.
  • Anakartın onboard ekran kartı yok(eğer bahsettiğiniz buysa) direk ekran kartından bağlıyorum monitöre.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.