Şimdi Ara

ASUS G73JH-TY199V, Core i7-740QM, 8GB, 1TB, HD5870, Blu-Ray, 17.3inç, Win7 Premium 64 Bit (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
10.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ekran kartinin driverini 10.8 e guncelleyip oyunlarda veya normal kullanimda sorun (gri ekran gibi) yasayan oldu mu?
  • tasarımı neden bu kadar kötü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krm92

tasarımı neden bu kadar kötü

Tasarimi Asusun en pahali laptopi ve oyun laptopi olmasina karsin kotu diyebiliriz.
    Ama normal acidan bakarsak kotu bir tasarimi yok.
    Resimlerde cok kotu duruyor normalde bence gayet iyi..
    Klavye kisminin oldugu ic taraf bence cok guzel ve hos dusunulmus.
  • quote:

tasarımı neden bu kadar kötü

Bu tasarım sana göre kotuyken bana göre çok güzel tasarım gibi göreceli kavramları bu kadar kesin dille yargilamayin
  • özellikle bu kısmı
     ASUS G73JH-TY199V, Core i7-740QM, 8GB, 1TB, HD5870, Blu-Ray, 17.3inç, Win7 Premium 64 Bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krm92 -- 25 Eylül 2010; 14:39:38 >
  • quote:

özellikle bu kısmı
     ASUS G73JH-TY199V, Core i7-740QM, 8GB, 1TB, HD5870, Blu-Ray, 17.3inç, Win7 Premium 64 Bit

Bencede orasi biraz garip duruyor.
  • Hava kanalları yüzünden
  • o kadar laptop inceledim baktim soyle diyim simdiye dek gordugum en kaliteli kasa diyebilirim.oteki laptop kasalari sanki catirt diye kirilicakmis gibi gozukurken bu laptop hem biraz agresif hemde cok saglam duruyor.
  • cevap için teşekkür ederim. yalnız ramlerin 1066 mhz olduğu yazılı bahsedilen sitelerde. ben de bir arkadaşın imzasında gördüğüm için sormuştum. yani kesinlikle 1333 mhz midir?(özellikle eksende, en ucuzu o çünkü) bir de max kaç gb ram takılabiliyor? ben yabancı bir sitede 4 slota 4gb tan max 16 gb takılabiliyor diye okumuştum. Türkiye' de satılanlarda da böyle midir?
    biraz çok oldu ancak bir de fikrinizi alacaktım. ben düne kadar monster in
    http://www.monsternotebook.com.tr/W860CU-ATI5870-MONSTER-Q7W860CU874.html
    linkindeki ürününü öncelikli olarak mimari çizim, modelleme ve render işelerinde kullanmak üzere düşünüyordum. ancak 3,180 lirayı ona vermektense asusa: orjinal windows7+4 gb 1333 ram+500gb 7200 rpm+17,3 inç ekran ve tasarım artılarıyla 3,300 vermek daha mantıklı geldi. tek tereddüdüm ise serviste asus yerden yere vuruloyorken monster yere göğe sığdırılamıyor. bir problem çıkar mı ki diye düşünmüyor değil insan.he bir de ileride monster a nvidia quaddro fx serisi taklılabiliyormuş mxm 3,0b yapısından dolayı. bu asus için geçerli midir?
    son olarak, her iki laptopu da fotolardan biliyorum sadece. ama sizce henüz mezun olmadım ama bir mimar için asus biraz janjanlı mı kaçar monster biraz daha sade ve ağırbaşlı sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: bsygt

cevap için teşekkür ederim. yalnız ramlerin 1066 mhz olduğu yazılı bahsedilen sitelerde. ben de bir arkadaşın imzasında gördüğüm için sormuştum. yani kesinlikle 1333 mhz midir?(özellikle eksende, en ucuzu o çünkü) bir de max kaç gb ram takılabiliyor? ben yabancı bir sitede 4 slota 4gb tan max 16 gb takılabiliyor diye okumuştum. Türkiye' de satılanlarda da böyle midir?
    linkindeki ürününü öncelikli olarak mimari çizim, modelleme ve render işelerinde kullanmak üzere düşünüyordum. ancak 3,180 lirayı ona vermektense asusa: orjinal windows7+4 gb 1333 ram+500gb 7200 rpm+17,3 inç ekran ve tasarım artılarıyla 3,300 vermek daha mantıklı geldi. tek tereddüdüm ise serviste asus yerden yere vuruloyorken monster yere göğe sığdırılamıyor. bir problem çıkar mı ki diye düşünmüyor değil insan.he bir de ileride monster a nvidia quaddro fx serisi taklılabiliyormuş mxm 3,0b yapısından dolayı. bu asus için geçerli midir?
    son olarak, her iki laptopu da fotolardan biliyorum sadece. ama sizce henüz mezun olmadım ama bir mimar için asus biraz janjanlı mı kaçar monster biraz daha sade ve ağırbaşlı sanki

• Ben amerikadan A2 modelini almıştım 720qm işlemcisi ve full hd ekranı olan model.
    Ben alırken ilk serinin 1333 mhz ram ile sonra çıkanların da 1066 mhz ram eldiğini söylüyordu alanlar. Ben de 1066 mhz bekliyordum ama dün geldikten sonra kontrol ettiğimde 1333 mhz olduklarını gördüm ama WEI puanında herhangi bir değişiklik yok.

quote:

Orijinalden alıntı: tristam

quote:

cevap için teşekkür ederim. yalnız ramlerin 1066 mhz olduğu yazılı bahsedilen sitelerde. ben de bir arkadaşın imzasında gördüğüm için sormuştum. yani kesinlikle 1333 mhz midir?(özellikle eksende, en ucuzu o çünkü) bir de max kaç gb ram takılabiliyor? ben yabancı bir sitede 4 slota 4gb tan max 16 gb takılabiliyor diye okumuştum. Türkiye' de satılanlarda da böyle midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iakten -- 27 Eylül 2010; 13:42:21 >

• Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. sanırım asusu alacağım.bir de garanti hususunda bilgi verirseniz içim rahatlayacak.şimdi internetten (eksen bimeks vs) aldığımda garanti işi nasıl oluyor? muhatabım kim? uluslararası garantili sanırım. bir problem çıktığında yine kargoyla (nereye) mı yollayacağım? (ilk laptopum olacak kendisi, acemisiyim bu işlerin kusura bakmayın)

Ayrıca laptopun ölçülerinin daha iyi anlaşılması için 15,6 inçlik başka bir laptopunuz varsa onunla ve onların yanında da sigara paketi, cep telefonu vs gibi referans alınabilecek eşyalarla birkaç açıdan foto çekip eklerseniz özellikle şu arka taraf hakkında daha net bilgi sahibi olunabilir diye düşünüyorum.
  • Henüz garantilik bir durum olmadığı için Asus'un teknik servisi hakkında yorum yazmadım, bir fikrim yok çünkü. Bir sorun yaşarsanız ürünü aldığınız firmaya götüreceksiniz veya kargolayacaksınız, sizin muhatabınız onlar. Türkiye'den satılan her elektronik ürünün en az 2 yıl garantisi vardır. (eğer kaçak olarak getirilmediyse) Dolayısıyla sizin uluslararası garanti ile bir işiniz yok. Ha yurtdışına çıkarsanız ve notebook orada bozulursa 1 senelik uluslararası garantiden faydalanırsınız ama yurtiçinde böyle bir durum yok, ürünü aldığınız yer ile muhatap olacaksınz sadece.

Notebook'un boyutlarına fazla kafanızı takmamanızı öneririm. Herhangi bir 15.6" notebook'tan sadece 4-5 cm daha uzun. Fotoğraflardan bakınca arka taraf rahatsız ediyor ama kullanırken siz orayı görmüyorsunuz bile. Kaldı ki notebook'un kasası fotoğraflarda görülenden çok daha heybetli ve sağlam. Monster notebook'ların kasaları bunun yanında 90'lardaki atariler gibi duruyor. İmkanınız varsa almadan önce bir yerde inceleminizi tavsiye ederim.

• 2 yıl Global garantisi var aletin. Burada ASUS Türkiye var üsküdarda, direk oraya götürüp teslim edebilirsiniz bir sorun olduğunda. Kısık durağı var çamlıcada, 129T geçiyor, orda inip 10 dakika yürüyorsunuz.
    Servis kalitesi genelde kötülenir ama kötüleyenler kargoyla yollayanlar hep. Ben şimdiye kadar 3 kere elden verdim 3 farklı bilgisayarı 3'ünde de çok hızlı bir şekilde tamir edilip geri verildi. Bunu bir kaç konuda söyledim.

Görünüş olarak ise bana en güzeli arka tarafı geliyor. Tasarımı çok başarılı bence.
    1- 5 derecelik eğim gerçekten konfor sağlıyor
    2- arka tarafın kalın olması bence sadece konfor için değil. Arka taraf kalın olunca normal 15 inç laptoplarda kullanılan fanın bir boy büyüğü konulmuş. Böylece daha iyi soğutmayı daha düşük gürültüyle sağlayabiliyor.
    3- Klavyesi diğer ciklet klavyelere göre daha kaliteli, mesela benim kıyasladığım PB nin phenom 4 çekirdekli bilgisayarındakine göre.
    4- Kasanın rubber (silgiye benzeyen bir malzeme) olması kir tutmasını engellenmiş.

quote:

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. sanırım asusu alacağım.bir de garanti hususunda bilgi verirseniz içim rahatlayacak.şimdi internetten (eksen bimeks vs) aldığımda garanti işi nasıl oluyor? muhatabım kim? uluslararası garantili sanırım. bir problem çıktığında yine kargoyla (nereye) mı yollayacağım? (ilk laptopum olacak kendisi, acemisiyim bu işlerin kusura bakmayın)

Ayrıca laptopun ölçülerinin daha iyi anlaşılması için 15,6 inçlik başka bir laptopunuz varsa onunla ve onların yanında da sigara paketi, cep telefonu vs gibi referans alınabilecek eşyalarla birkaç açıdan foto çekip eklerseniz özellikle şu arka taraf hakkında daha net bilgi sahibi olunabilir diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar bu notebooku almak için can attım fıstık gibide fırsat geldi değerlendiremedim.Vatanda 2940 a 5 taksitle yetişemedim stok bitti. Bende linkteki ürünü aldım. Acaba yinede iyi tercihmi yaptım aldım ama hala tereddütteyim yalnız ürün 8 gb ram değil 4 gb ram yazım yanlışı var. Bana gelecek olan 4gb ram olanı.diğer herşeyi aynı. 2200 tl 12 taksitle aldım.sizce nasıl bu parayı edermi. Özellikle 18,4'' full hd ekran ve 2x640 gb toplamda 1280 gb hdd i beni cezbetti. Arkadaşar bu durumda asus almadığım için hala yırtınayımmı...?

http://urun.gittigidiyor.com/ACER-ASPIRE-8942G_W0QQidZZ30689897

• Test etmek lazım ama arada fazla fark olduğunu sanmıyorum. Gayet iyi bir bilgisayar, güle güle kullan.

18,4 inç olması nedeniyle tereddüt ederdim, büyükten de büyük

quote:

Orijinalden alıntı: girayhan1

Arkadaşlar bu notebooku almak için can attım fıstık gibide fırsat geldi değerlendiremedim.Vatanda 2940 a 5 taksitle yetişemedim stok bitti. Bende linkteki ürünü aldım. Acaba yinede iyi tercihmi yaptım aldım ama hala tereddütteyim yalnız ürün 8 gb ram değil 4 gb ram yazım yanlışı var. Bana gelecek olan 4gb ram olanı.diğer herşeyi aynı. 2200 tl 12 taksitle aldım.sizce nasıl bu parayı edermi. Özellikle 18,4'' full hd ekran ve 2x640 gb toplamda 1280 gb hdd i beni cezbetti. Arkadaşar bu durumda asus almadığım için hala yırtınayımmı...?

http://urun.gittigidiyor.com/ACER-ASPIRE-8942G_W0QQidZZ30689897

• trde g73'ün full HDli ekrana sahip modelini satan yer yokmu saçma sapan bi donanım yapmışlar anlamak mümkün değil BD koy full HD koyma
  • Ya bu vatandaki yüzde 20 indirim ne zamana kadar devam eder acaba? bu süre içinde girer mi acaba yeniden stoklara g73? Kampanya çok güzelmiş.
  • arkadaslar bisey kafama takildi.aleti 3 gun once aldim.normalde 500 + 500 gb 7200 rpm hdd gozukuyor laptopun ozelliklerinde.fakat bna gelen lapopta 4 tane bolunmus disk var ?

1.os kurlmus bolum.116 gb.
    2.232 gb.
    3.329 gb.
    4.232 gb.

sizde de boylemi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

arkadaslar bisey kafama takildi.aleti 3 gun once aldim.normalde 500 + 500 gb 7200 rpm hdd gozukuyor laptopun ozelliklerinde.fakat bna gelen lapopta 4 tane bolunmus disk var ?

1.os kurlmus bolum.116 gb.
    2.232 gb.
    3.329 gb.
    4.232 gb.

sizde de boylemi acaba ?

Evet aynı şekilde 2 adet disk 4 bölüme ayrılmış şekilde geliyor.

Ben sistem ile birlikte gelen birçok uygulamayı kullanmak istemediğim için sıfırdan Windows 7 Home Premium kurdum, o esnada bölümleri de birleştirdim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.