Şimdi Ara

ASUS G73JH-TY199V, Core i7-740QM, 8GB, 1TB, HD5870, Blu-Ray, 17.3inç, Win7 Premium 64 Bit (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
10.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA006

usb 3.0 var mı bunda??

yok maalesef..
  • hadi full hd yi geçtim hd de yeterde esata yok , ben alırım içinden 1tb 5400 rpm çıkar (2 tane 500gb 7200 rpm olması lazım) bluray okuyucu yerine dvd -r çıkar , tam net bilgi olsa quasmo alıcam yoksa gts360 lı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazeus

quote:

Orijinalden alıntı: rrmelihrr

quote:

Orijinalden alıntı: greenleafffff

Çok pahalı , bu kadar para verilmemesi lazım i7 720qm , 5730 n61jq dan ne farkı var..

fazla bir fark olcağını sanmıyorum

bence saka yapıyor olmalısın nasıl fazla fark olmaz anlamak mümkün degil

Ne fark olacak ya hangi oyunu oynatamıyor üstteki makina? Bu makinayı alan sadece psikolojik tatmin için alır onada saygılıyım ama onun yaptığı herşey diğer makinaylada sorunsuz yapılır uçmanın anlamı yok.Bunların hiçbirinin grafik kartı bir masaüstündeki hd4850 etmez

• quote:

Orijinalden alıntı: :S

hadi full hd yi geçtim hd de yeterde esata yok , ben alırım içinden 1tb 5400 rpm çıkar (2 tane 500gb 7200 rpm olması lazım) bluray okuyucu yerine dvd -r çıkar , tam net bilgi olsa quasmo alıcam yoksa gts360 lı.

Şu an sitedeki bilgiler düzgün. Ben de bu konuda Eksen'e e-posta göndermiştim. Gelen cevap aşağıda;

"Gökhan Bey selam,

Ürün ile ilgili özellikler şu şekilde;

- Çözünürlük 1600 x 900 HD+ (Full HD değil)

- Blu-Ray okuyucu var.

- Diskler 7200 Rpm

- R.O.G. Lacer Mouse R.O.G. Backpack - Sırt Çantası R.O.G. Headset – Kulaklık hediye

Saygılarımızla"

• quote:

Orijinalden alıntı: tristam

quote:

hadi full hd yi geçtim hd de yeterde esata yok , ben alırım içinden 1tb 5400 rpm çıkar (2 tane 500gb 7200 rpm olması lazım) bluray okuyucu yerine dvd -r çıkar , tam net bilgi olsa quasmo alıcam yoksa gts360 lı.

Şu an sitedeki bilgiler düzgün. Ben de bu konuda Eksen'e e-posta göndermiştim. Gelen cevap aşağıda;

"Gökhan Bey selam,

- Blu-Ray okuyucu var.

- Diskler 7200 Rpm

- R.O.G. Lacer Mouse R.O.G. Backpack - Sırt Çantası R.O.G. Headset – Kulaklık hediye

Saygılarımızla"

Çift disk var galiba bildiğim kadarıyla 1tb 7200 rpm yok.

Quasmo 64gb ssd +500gb 7400qm full hd gts360 mı tercih ederdiniz yoksa asusu mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jericho23

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rrmelihrr

quote:

Orijinalden alıntı: greenleafffff

Çok pahalı , bu kadar para verilmemesi lazım i7 720qm , 5730 n61jq dan ne farkı var..

fazla bir fark olcağını sanmıyorum

bence saka yapıyor olmalısın nasıl fazla fark olmaz anlamak mümkün degil

Ne fark olacak ya hangi oyunu oynatamıyor üstteki makina? Bu makinayı alan sadece psikolojik tatmin için alır onada saygılıyım ama onun yaptığı herşey diğer makinaylada sorunsuz yapılır uçmanın anlamı yok.Bunların hiçbirinin grafik kartı bir masaüstündeki hd4850 etmez

çok güzel söylemişsinde istersen notebookcheck den benchmark ve oyun fps rakamlarına bı göz gezdir 5850 desen gene anlarımda senin 5870le 5730 karşılaştırman bana göre abest kaçıyor

• Full hd olsaydı 3500 gene verirdim ama bu haliyle komik oluyor bu donanıma ne mantıkla full hd koymazlar hala anlamış değilim çok saçma geliyor usb3.0 geçtim zaten

Quismonun fiyatı ne kadar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tristam

quote:

"Gökhan Bey selam,

- Blu-Ray okuyucu var.

- Diskler 7200 Rpm

Saygılarımızla"

Çift disk var galiba bildiğim kadarıyla 1tb 7200 rpm yok.

Quasmo 64gb ssd +500gb 7400qm full hd gts360 mı tercih ederdiniz yoksa asusu mu ?

Evet 2 adet 500 GB 7200 RPM disk var.

Quismo hakkında bir fikrim yok maalesef. Oyun oynamak için alıyorsanız 5870'li Asus daha iyi bir seçim olabilir. Diğerinin de SSD ve Full HD ekran avantajlı var. Karar veremedim açıkçası. Kişisel tercihlere kalıyor seçim.

• quote:

Orijinalden alıntı: jericho23

+1453
  • psikolojik tatminle yakından uzaktan alakası yok.. laptopta alabileceğin maksimum performansı almak isteyen biri gayette gider alır.. arz varsa böyle ürünler daima olacaktır ve farkında mısınız bilmiyorum ama bu tarz ürünler git gide artmaya başladı.. quismo soran arkadaşıma tavsiyem, ssd ve 1920*1080 çözünürlük çok fark ediyor bu tarz aletlerde ama gts360 geri 5870e göre. notebookcheck.net te benchmarklarını karşılaştırmalı bulabilirsin. n61jq geçen arkadaşım almış bana geldiğinde gösterdi kurcaladık ettik.. benim 1,5 senelik g71imin yanında kasa kalitesi ve performansı yanında sıfır.. aleti alan arkadaşım bile farkı görünce bir garip oldu, üzüldü :P

eksendeki alet hd çözünürlüğü dışında çok iyi alet.. parasını hak eder sonuna kadar. ama artık ssd lazım bunu da belirteyim..

masaüstü ekran kartları ile laptop ekran kartlarını karşılaştırmak da ne kadar mantıklı tartışılır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagriii -- 9 Eylül 2010; 1:02:27 >

•  ASUS G73JH-TY199V, Core i7-740QM, 8GB, 1TB, HD5870, Blu-Ray, 17.3inç, Win7 Premium 64 Bit
  • Gelmiş gelmiş de nasıl insan bunlar anlamıyorum ekran boyutu 15.6 yazılmış çözünürlük de ayrı komedi G51 ekran özellikleri yazılmış saka yapıyor olmalilar Full HD olsa alırım EGO tatmini yapıyim. High end olan G serisi nasıl N serisiyle kıyaslanıyor anlamak mümkün değil
  • Quismonun hangi modeliyle kıyaslıyosunuz bunu??
  • Quismonun Hddsi 5400 rpm. Ekranın HD olup olmaması bence büyük bi sorun değil. Bu Bilgisayar bu fiyata çok uygun.. G73Jh gaming notebook diye geçiyor zaten. Tam bir oyun bilgisayarı. En ağır Mühendislik Programlarında da kasacağını zannetmiyorum. Ekran Kartı da zaten tartışmasız süper. Hdd nin 7200 olması ve blu-ray gibi özelliklerinin olması daha çekici hale getirmiş bilgisayarı. İmkanı olan bu fiyata kaçırmasın. Aynı özellikleki başka bir notebook' u 5000 TL den aşağı bulamazsınız. Zaten parasını geçtim Ekran kartı HD 5870 olan bir notebook bulmanız gerçekten zor ve bulsanız dahi birşeyi eksik olur. Ya 5400 rpm olur ya blu-ray olmaz.. ve uzun lafın kısası Kaçırmayın
  • 5870 5730 un iki katı performans verir.nasıl aynı kefeye koyarsınız arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jaimine_RAJA

5870 5730 un iki katı performans verir.nasıl aynı kefeye koyarsınız arkadaşlar.

+1923 Aynn 5730 benim bir arkadaşta var az çok biliyorum kötü bir ekran kartı değil kesinlikle ama 5870 ile kıyaslarsanız rahatça kötü diyebilirm .

5870 Kral gibi ekran kartıl
  • quote:

Full hd olsaydı 3500 gene verirdim ama bu haliyle komik oluyor bu donanıma ne mantıkla full hd koymazlar hala anlamış değilim çok saçma geliyor usb3.0 geçtim zaten

Quismonun fiyatı ne kadar

5000 TL ortalama .. =)) fiyat farkı çok ve gereksiz..
  • full HD olsa düşünmem alırım ama çözünürlük düşündürüyor yurt dışından getirtmeyi düşünüyordum ayagımıza kadar geldi ama ekran sorunu var
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.