Şimdi Ara

[ASUS]F3JP TÜRKİYEDE [>F3JP KULLANICILARI DERNEĞİ<] (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.582
Cevap
4
Favori
330.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 64 bit kasıldığı için 32 bit windows 7 kurdum ama ekranda bir problem var . Tivibu ,adobe reader gibi programları yukleyince cpu %100 e vuruyor ve ekran kararıp geri açılıyor sürekli . Virus filan mı girdi diye 2 kez format attım gene aynı . Programları açarken sürekli halde kararıyo ve geliyo ekran . Ayrıca bekleme modunda iken ekran kendiliğinden kararıyor. Güç seçeneklerine vs. herşeye baktım kararmaması için ayarlarını yaptım ama 10 dk gibi bir zaman geçince kararıyor kendiliğinden ekran . Sorun ne olabilir ? cpu da olabilir mi ? garantideyken değişmişlerdi cpu yu oyun oynarken ekran kararıyordu ondada , şimdi program açerken kararıyor . Yardımcı olur musunuz ?
  • Windows 7 kurulu iken bu tarz bir sorunla karşılaşmadım. Karşılaştığım en büyük sorun aşırı ısınmadan kapanmasıydı.

Monitörün bağlantısında bulunan kartta (ekran kartı değil monitörle alakalı) sorun olduğu için ekranda kararmalar görüntü gitmesi gibi sorunla karşılaştım. Monitörü aç kapa yaparak arada bir görüntü alıyordum ama sizin yaşadınız sorun bu tarz bir şey değil sanırsam.

Cihazda Win 7 de Xp de denedim Win 7 aşırı ısınma problemi Xp de sürücü problemi vardı. Xp de tüm sürücüleri kurmama rağmen sürücüden dolayı mavi ekran veriyordu. Bu sebebten dolayı Vista yüklü bir şekilde kullanmaya devam ediyorum.
  • ati2evxx.exe işlemini sonlandırınca sorun çıkartmıyor bu sorunu nasıl çözebilirim ?
  • uzun bi aradan sonra tekrar merabalar , f3jp de gene sorun gene sorun . Daha önce 320gb hd takmıştım sorun yoktu , şimdi gene 160gb olan hd yi taktım win7 32bit işletim sistemi kurdum . Laptop u açtığımda belli bir süre ellemezsem kendiliğinden cpu %100 e vuruyor ve sürekli ekran görüntüsü kararıp geri geliyor .Hatta bununla ilgili video bile çektim isterseniz paylaşabilirim ? Trojan vs. var diye dr.web cureıt ile tarama yaptırdım , kaspersky 2011 antivirus programı kurulu onla da tarama yaptırdım ama virus trojan yok . Sorunum donanımsal olabilir mi ? Ne yapmalıyım ?
  • Merhaba
    F3 Jp ilk açılırken asus yazısı geliyor ve ekran parlaklığı düşüyor. Bu olay gerek bios seviyesinde gerekse windows devredeyken de oluyor.FN+F7 tuşuna basıldığında monitörün 2-3 saniyeliğine ışığı yükseliyor.Görüntü görülmeye başlanıyor. Sonra monitör ışığı görülemeyecek kadar azalıyor. İkinci ekran bağlandığında ikinci ekranda sorunsuz kullanılıyor bilgisayar.Sunum modu aç-kapa ve çift monitör çalıştırma denemelerim oldu ama herhangi bir çözüme ulaşamadım.
    Konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirme yaparsa sevinirim.
  • uzun bi aradan sonra tekrar merabalar , f3jp de gene sorun gene sorun . Daha önce 320gb hd takmıştım sorun yoktu , şimdi gene 160gb olan hd yi taktım win7 32bit işletim sistemi kurdum . Laptop u açtığımda belli bir süre ellemezsem kendiliğinden cpu %100 e vuruyor ve sürekli ekran görüntüsü kararıp geri geliyor .Hatta bununla ilgili video bile çektim isterseniz paylaşabilirim ? Trojan vs. var diye dr.web cureıt ile tarama yaptırdım , kaspersky 2011 antivirus programı kurulu onla da tarama yaptırdım ama virus trojan yok . Sorunum donanımsal olabilir mi ? Ne yapmalıyım ?

Slm.Aynı laptop bendede var.Daha önce 320 gb hd takılı iken sorun yok ise senin 160 gb hd de sorun var gibi geliyor.Başka bir hd bulup onunla denemeni tavsiye ederim.Bu laptoplarda genel olarak ısınma problemi var.Altına fanlı tablo mate aldım.Sorunsuz kullanıyorum.Bende 2 adet 160 gb hd var.İkisinide dönüşümlü laptopa takıp bazen xp bazen win7 pro kurup çalıştırıyorum.Sorun yok.Tahminim senin hd arızalı,başka bir hd ile dene bakalım.Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UZ-MAN -- 30 Mart 2012; 0:40:21 >

• Merhaba
    F3 Jp ilk açılırken asus yazısı geliyor ve ekran parlaklığı düşüyor. Bu olay gerek bios seviyesinde gerekse windows devredeyken de oluyor.FN+F7 tuşuna basıldığında monitörün 2-3 saniyeliğine ışığı yükseliyor.Görüntü görülmeye başlanıyor. Sonra monitör ışığı görülemeyecek kadar azalıyor. İkinci ekran bağlandığında ikinci ekranda sorunsuz kullanılıyor bilgisayar.Sunum modu aç-kapa ve çift monitör çalıştırma denemelerim oldu ama herhangi bir çözüme ulaşamadım.
    Konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirme yaparsa sevinirim.

Slm.İlk aklıma gelen senin monitör ömrünü bitirmek üzere.Veya monitör ayarlarını gözden geçirmeni tavsiye ederim.Birde Fn F7 tuşunu yanlış kullanıyorsun gibime geliyor.Bildiğim Fn f7 tuşu ekranı korumak için Monitörü kapatmaya yarar.Tekrar basılıdığında monitörü açar. Işığı azaltıp çoğaltmak için FnF5 azaltıcı-FNF6 çoğaltıcıdır.Benim laptopta F3jp ve tuşları bu şekilde.Denemeni tavsiye ederim.Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: UZ-MAN

uzun bi aradan sonra tekrar merabalar , f3jp de gene sorun gene sorun . Daha önce 320gb hd takmıştım sorun yoktu , şimdi gene 160gb olan hd yi taktım win7 32bit işletim sistemi kurdum . Laptop u açtığımda belli bir süre ellemezsem kendiliğinden cpu %100 e vuruyor ve sürekli ekran görüntüsü kararıp geri geliyor .Hatta bununla ilgili video bile çektim isterseniz paylaşabilirim ? Trojan vs. var diye dr.web cureıt ile tarama yaptırdım , kaspersky 2011 antivirus programı kurulu onla da tarama yaptırdım ama virus trojan yok . Sorunum donanımsal olabilir mi ? Ne yapmalıyım ?

Slm.Aynı laptop bendede var.Daha önce 320 gb hd takılı iken sorun yok ise senin 160 gb hd de sorun var gibi geliyor.Başka bir hd bulup onunla denemeni tavsiye ederim.Bu laptoplarda genel olarak ısınma problemi var.Altına fanlı tablo mate aldım.Sorunsuz kullanıyorum.Bende 2 adet 160 gb hd var.İkisinide dönüşümlü laptopa takıp bazen xp bazen win7 pro kurup çalıştırıyorum.Sorun yok.Tahminim senin hd arızalı,başka bir hd ile dene bakalım.Kolay gelsin.

başka hd bulmam zor mağlesef ,320 lik te doldu onuda kullanamam .hd taraması yaptırdım bad sector vb. sorun yok .hd de sorun oldugunu sanmıyorum ama buna da bır cozum bulamadım bi anda cpu %100 oluyor . Evet mağlesef çok ısınıyor bende elektroword den patrix marka 3 adet fanlı notebook sogutucusu aldım onu kullanıyorum ama genede sıcak .

sorun ustune sorun artık takmıyorum , kendıme masaustu bı tane olusturdum , laptopu da download ve ufak şeyler için kullanıyorum .

• Windows 7 64bit - bluetooth driver için link verebilir misiniz?
  • cpu termali yeniledim , ekran kartı blogunun altındakı termali de yeniledim ekran kartı termalini üzerine değil de bloga sürmüşler o yüzden bende aynı şekilde yaptım . Yannız fan acayip ses çıkartıyor ve sıcak havayı dışarı atmakta zorlanıyor gibi bu yüzden de sıcaklıklar 55-60 derecede geziyor . Fan a baktım 5v 0.36A özellikleri filan var . Aynı fandan ankara da nerden bulabilirim yada satan laptopunu parça parça satan var mı ? satan varsa pm den ulaşabilirsiniz
  • Arkadaşlar herkese selam. Benim makinede ekran aydınlatma problemi var. Resimdeki parçadan kaynaklandığını düşünüyorum. Nereden temin edebiliriz? Elinde olup satan biri var mı?
     [ASUS]F3JP TÜRKİYEDE [>F3JP KULLANICILARI DERNEĞİ<]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nusibet -- 24 Kasım 2012; 20:52:53 >
  • Merhaba Arkadaşlar;

Asus F3JP bilgisayarımın şarj devresinde bir entegre yandı.Elinizde şarj devresi projesi veya şarj devresi resmi varsa gönderebilir misiniz?Entegre kömür olmuş ismini okuyamadık.Sonra da bilgisayarı topladık.Acil yardım ederseniz sevinirim.Herkese iyi günler dilerim.
  • herkese merhaba , tüm f3jpler dökülmeye başlıyor sanırsam. Menteşelerimden biri dönmüyor daha doğrusu ikiye ayrılmış durumda ve ekranı bu yüzden kapatamıyorum. Ancak pense ile menteşeyi dündürüp kapatabiliyorum.Elinde çıkma menteşe yada temin edebilceğim bi yer bilen var mı acaba ? menteşe değişimi için bütün laptop un sökülmesi gerekli galiba ?
  • bu laptopa win 8 yada win 8.1 yükleyip kullanan var mı ?
  • Hocam vindows 8 kurabildiniz mi acaba? Ben bir türlü beceremedim. Kurulum esnasında bilgisayar kendini kapatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfy

Hocam vindows 8 kurabildiniz mi acaba? Ben bir türlü beceremedim. Kurulum esnasında bilgisayar kendini kapatıyor.

keşke alıntılayarak cevaplasaydınız ustam o zaman zamanında cevap verebilirdim. Mesajı atalı neredeyse 1 sene olmuş .

Aynı şekilde 8 veya 8.1 kurmak istediğimde kapatıyor yeniden açılıyor hiç bir şekilde ilerlemiyor. Sistem gereksinimlerine baktım. Sistem gereksinimleri:

İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı olmalı
    RAM: 1 GB (32 bit için) veya 2 GB (64 bit için)
    Sabit disk alanı: 16 GB (32 bit için) veya 20 GB (64 bit için)
    Grafik kartı: WDDM sürücüsüne sahip Microsoft DirectX grafik destekli bir ekran kartı
    Windows RT 8.1 Önizlemesi kurulduktan sonra bilgisayarınızda en az 10 GB boş depolama alanına sahip olmasını zorunlu kılıyor. Bu sayede verimli ve düzgün bir şekilde çalışabilir.

yazıyor. Wddm sürücüsüne sahip ekran kartından dolayı mı yükleyemiyoruz acaba bilemiyorum. Şuanda en güncel kurabildiğim win 7 32 bit ultimate. 64 için driver vs gerekiyor gerek de duymadım 32 kullanıyorum.

• çok ilginç windows 8 veya 8.1 yükleyemiyorum ancak win 7 kullanırken sisteminiz uyumlu değil yeni bir pc almanız gerekli bilgisayarları incele gibi şeyler çıkıyordu.

Şimdi yeni temiz win 7 kurdum formatladım ve güncellemelerle birlikte win 10 ile bilgisayarınız uyumlu dedi ve win 10 dosyalarını indiriyor şuan .

Acaba bios tan ayar vb. birşey mi istiyor win 8.1 kurarken , çünkü kendini kapatıp yeniden başlatıyor tam win 8 kurulumuna başlayacağı sırada.

windowws 10 kurabilecek mi bakalım

edit: 10 'u da kuramadı. Kuruluma geçiyor ancak windows penceresi gözüktükten sonra kendini kapatıyor. Güya uyumlu cihaz 10 yüklenebilir demişti. Zaman ve hdd yer kaybı yaşattı şimdi birde indirdiği win 10 u silmekle uğraşacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 23 Temmuz 2016; 18:29:19 >

• laptop un aldığımdan beri ilk bataryasını kullanıyorum. 2007 2008 de almıştım. Şimdi laptop da batarya için " pilinizi değiştirmeniz yararlı olabilir " uyarısı alıyorum bu şekilde kullanırsam herhangi bir sorun yaratır mı ?

Laptop u açık bırakıyorum genelde download için herhangi bir patlama vs yaşatmaz değil mi?

yeni batarya da almak içimden gelmiyor ama bakacağım artık

EDİT: herhalde bu laptopu kullananlar arasında bir tek ben kaldım

9-10 yaşına kadar bataryanın beni idare etmesi hoşuma gitti. Gerçi genelde prizde kullandım. Batery care diye bir program indirdim batarya kaybı %63.03 çıktı. Yeni batarya baktım 60-100 arası fiyatlar var bende bundan sonra prizde kullanırım gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 3 Kasım 2016; 23:49:14 >
  • batarya sizlere ömür uyarıda veriyordu patlar matlar düşüncesiyle geri dönüşüme gönderdim inşallah adaptöre bişi olmaz o da oldu mu hapı yuttuk

iyi kullandım ama laptopu 10 sene
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Laptopun hakkını vermişsiniz valla :) ben 2 sene kullanmıştım, sonra Samsung r560 kullandım, onu da babamlara verdikten sonra son 4 senedir de Asus x550 kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.