Şimdi Ara

[ASUS]F3JP TÜRKİYEDE [>F3JP KULLANICILARI DERNEĞİ<] (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.583
Cevap
4
Favori
330.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Miralge

F3JP lerde gerçekten bir kasa problemi var
    aynı problemi bende yaşadım menteşenin olduğu yerden çatladı ve sonrasın bir parça koptu servise gönderdim
    1hafta sonra geldi,eğer garantisi varsa göndermelisin , yoksada yine göndermelisin ve bu problemin bu makinede olduğunu
    ve ücretsiz değiştirilmesini rica etmelisin, ama yazarken\söylerken uygun bir dil kullanman gerekecek

uygun bir dil mi :)
    servisi sabah 9 da da aradım öğlen ve akşam da 2 gün boyunca her seferinde 10-15 dk bekledim ama sıra bitince telefon çalmasına rağmen bile açan olmadı
    mail attım alt kasa fiyatı nedir diye bana standart maillerini kopyalayıp yapıştırmışlar bir daha attım okuyup cevap verin diye gönderin bakalım yazmışlar bu sefer de

böyle özürlü insanlara mı uygun bir dille rica edeceğim

ben kendi adıma boykot ediyorum şu kasa işini bir halledeyim asus tayvana sanırım genel merkeze mail atıp şikayet edeceğim

• Arkadaşlar bu bilgisayarı ilk alanlardan biriyim herhalde. Bahsettiğiniz sorunların hiçbiri yaşamadım bu güne kadar. Aman maşallah diyelim. Fakat yazdıklarınız beni korkutuyor. Eninde sonunda benimde başıma gelecek gibi. Benim tek sıkıntım sıcaklık. Cpu 70 ten aşağı düşmüyor. Hatta son zamanlarda fan gaza sonuna kadar basıyor. Bazen 95 lere çıkıyor sıcaklık. Yaptığı işe göre ısı artıyor. Logitech Notebook soğutucu aldım. İşe yaramadı. Geri verdim. Acaba fanın temizlenmesimi gerekiyor? Ya da recovery yapsam ısı konusunda etkili olur mu? Ne bileyim. Yazılımda mı bir sorun var. Anlamıyorum.
    Xp kullanıyorum. Bir ara vistaya yükseltmiştim. (Çok zaman önce) Sonra vazgeçtim ve hep xp de kullandım. Memnunumda.
  • Şimdiye kadar hiç fanın orayı açıp temizlemediyseniz,kesinlikle temizleyin çok farkediyor.Ne kadar dikkat ederseniz edin yine toz birikiyor orda;belli bir süre sonra fan havayı dışarı rahat atamıyor.Makina ısındıkça ısınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yed08

Şimdiye kadar hiç fanın orayı açıp temizlemediyseniz,kesinlikle temizleyin çok farkediyor.Ne kadar dikkat ederseniz edin yine toz birikiyor orda;belli bir süre sonra fan havayı dışarı rahat atamıyor.Makina ısındıkça ısınıyor.

Cevap için teşekkür ederim. Fanı temizlemek için neler yapmalıyım. Bilgisayarın bir tarafını kırmak istemiyorum. Gördüğüm vidaları söksem yeterli oluyor mu?
  • Alt taraftaki kapağın vidalarını sökerek açın.fan karşınızda ;3 adet kücük vidası var onları açın fan çıkar.Metal soğutucuya arka kasa hava çıkışının ordan içeri doğru hava üfletirseniz tozlar uçuşur.(balkonda yapılması tavsiye olunur,ev batmasın :) )fanın kanatlarını da dikkatlice ıslak mendil yardımıyla filan temizlyebilirsiniz.Sonra çıkardığınız gibi monte edersiniz.Yani fazla çekinecek bişey yok.
  • quote:

Alt taraftaki kapağın vidalarını sökerek açın.fan karşınızda ;3 adet kücük vidası var onları açın fan çıkar.Metal soğutucuya arka kasa hava çıkışının ordan içeri doğru hava üfletirseniz tozlar uçuşur.(balkonda yapılması tavsiye olunur,ev batmasın :) )fanın kanatlarını da dikkatlice ıslak mendil yardımıyla filan temizlyebilirsiniz.Sonra çıkardığınız gibi monte edersiniz.Yani fazla çekinecek bişey yok.

Anladım. İnşallah zarar vermeden halledebilirim. Hava çok soğuk olduğu için bugün denemeyi düşünmüyorum. Balkonda yapılması gerektiği için, bu havada dışarı çıkmak istemiyorum.
  • Bugün fanı temizledim. 70 dereceden aşağı düşmeyen cpu sıcaklığı şimdi 50 derecede duruyor. Hayret bu kadar fark eder mi?
  • servise götürdüm arkadaşlar alt kasa 60 üst kasa 60 ve işçilik 40 dolar yani toplamda 160 dolar + kdv
    basit ve kendi kendine oluşan bir çatlağın başıma açtığı işlere bakın
    tabiki yaptırmadım 280 lira falan yapıyor alayım kendim takayım parçayı satın dedim olmaz dediler

şimdi perpada yapan yere götürsem mi diye düşündüm ama parça değişmeden böyle bir çatlağı nasıl onaracaklar bilemiyorum
    aşağıda verdiğim link

http://www.laptoptamiri.net/asus-f3s-f3f-f3e-f3j-sol-alt-kasa-kirilmasi-vt123.html

• quote:

Orijinalden alıntı: fmc34

Bugün fanı temizledim. 70 dereceden aşağı düşmeyen cpu sıcaklığı şimdi 50 derecede duruyor. Hayret bu kadar fark eder mi?

Temizlemenin faydasını hemen gördünüz.Demek ki baya toz birikmiş.Şimdi rahatça kullanın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fmc34

Bugün fanı temizledim. 70 dereceden aşağı düşmeyen cpu sıcaklığı şimdi 50 derecede duruyor. Hayret bu kadar fark eder mi?

Temizlemenin faydasını hemen gördünüz.Demek ki baya toz birikmiş.Şimdi rahatça kullanın.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok farketti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs_mert

herkese merabalar benım f3jp de bazen ılk acılıslarda acayıp bı ses cıkartıo tıkır tıkır sonra ses kesılıo fandan mı gelıyo hd den mı gelıyo fazla bellı degıl ama galıba fandan gelmekte.bu sesı sık sık yapmıyo bazen yapıo.garantısı de bıttı.ankaradakı servıse gondermelımıyım yoksa daha baska yerler mı aramalıyım ?

içindeki tozları temizlememe rağmen ses devam etmekte fandan geliyo gibi ama sürekli değil sadece ilk açılışta yapıyo bunu.bir yere sürtermiş gibi dönüyo fan ve garip bir ses çıkartıyo,açıldıktan sonrada ses kesiliyo.bir yere sürtüyorsa sürekli ses gelir diye düşünüyorum ama sadece ilk açılışta yapiyo bunu.sizce sorun fanda mı yoksa baska bişi mi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: escala

servise götürdüm arkadaşlar alt kasa 60 üst kasa 60 ve işçilik 40 dolar yani toplamda 160 dolar + kdv
    basit ve kendi kendine oluşan bir çatlağın başıma açtığı işlere bakın
    tabiki yaptırmadım 280 lira falan yapıyor alayım kendim takayım parçayı satın dedim olmaz dediler

şimdi perpada yapan yere götürsem mi diye düşündüm ama parça değişmeden böyle bir çatlağı nasıl onaracaklar bilemiyorum
    aşağıda verdiğim link

http://www.laptoptamiri.net/asus-f3s-f3f-f3e-f3j-sol-alt-kasa-kirilmasi-vt123.html

Hocam bu kadar paraya değmez. Ben fırlayan parçaları elimle oturttum, daha sonra ilgili yere olması gerekenden büyük bir vida taktım ve gittiği kadar sıkıştırdım. Daha sonra japon yapıştırıcısı sürdüm ve bir akşam bıraktım. Görüntü çok güzel olmasa da 1 liraya problem çözüldü. Resim de koyayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ketenhelva

Hocam bu kadar paraya değmez. Ben fırlayan parçaları elimle oturttum, daha sonra ilgili yere olması gerekenden büyük bir vida taktım ve gittiği kadar sıkıştırdım. Daha sonra japon yapıştırıcısı sürdüm ve bir akşam bıraktım. Görüntü çok güzel olmasa da 1 liraya problem çözüldü. Resim de koyayım.

o kadar paraya elbette değmez bende o yüzden yaptırmadım
    ayrıca senin takmış olduğun vida neyi çözdü anlamadım!
    vidayı takmış olduğu menteşe yuvası zaten ekranı açıp kapatmaya çalışırken ileri geri oynayarak kırdı o bölgeyi
  • Arkadaşlar fanı temizlemek çok mu incelik istiyor?Masaüstümün fanını defalarca temizledim bunu hiç açmadım ne farkı var?Özet olarak da olsa anlatabilir misiniz?
  • quote:

Alt taraftaki kapağın vidalarını sökerek açın.fan karşınızda ;3 adet kücük vidası var onları açın fan çıkar.Metal soğutucuya arka kasa hava çıkışının ordan içeri doğru hava üfletirseniz tozlar uçuşur.(balkonda yapılması tavsiye olunur,ev batmasın :) )fanın kanatlarını da dikkatlice ıslak mendil yardımıyla filan temizlyebilirsiniz.Sonra çıkardığınız gibi monte edersiniz.Yani fazla çekinecek bişey yok.

Yukarıda da anlatmıştım;pek bi inceliği yok açıp temizleyin.Faydasını görürsünüz.Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escala
    o kadar paraya elbette değmez bende o yüzden yaptırmadım
    ayrıca senin takmış olduğun vida neyi çözdü anlamadım!
    vidayı takmış olduğu menteşe yuvası zaten ekranı açıp kapatmaya çalışırken ileri geri oynayarak kırdı o bölgeyi

E tamam işte, artık ekranı açıp kapadıkça o menteşe ile beraber içindeki entegreler de çatırdıyordu. Bunlar kırılacak ve ekran da bozulacaktı.

Bu yüzden ekranı devamlı açık halde tutmak ve kıpırdatmamak gerekiyordu. Bu işlem ile birlikte menteşe, sanki kasa kırılmamış gibi yerine sabitlendi. Artık eskisi gibi ekranı açıp kapatıp çatır çatır kullanıyorum.
  • Kulaklık çıkışındaki S\PDIF çıkışı kullanan oldu mu ?
    Nasıl bir aparat almak gerekiyor , çıkış analog mu ? koaksiyel mi ? bilen var mı?
    5.1 veya 2.1 ses sistemini kulaklık çıkışındaki bu özellik sayesinde kullanabiliyoruz . kulaklık çıkışının altında yazar-> SPDIF diye
    --
    5.1 ses sistemimde giriş olarak RCA kablolar var sadece optikten optiğe Toslink kablo kullanırsak tekrar mı çevrim yapmak gerekecek ?
    --
    daha önce yapan varsa bilgilendirin lütfen
  • fan iyice ses yapmaya başladı, bir yere sürtermiş gibi ses çıkarıyo.dvd rw da kafasına gore dvd yakıp yakmıyo.cihazın garantisi bitti.garantideyken dvd rw ı servıse gonderdım ama sureklı sorun yok dedıler bazen normal yakıo ama bazen yakmıyo %22 ye gelip kalıyo.kullandıgım nero programınının surumunu degıstırdım ,format attım,lensi temizledim ama ıse yaramadı.acaba kablosunda veya baska bı yerınde bı problem mı var baglantılarında fılan? fan ı değiştirmeyi düşünüyorum ama fanlar hakkında bir bilgim yok.laptopta bulunun aynı fan dan mı alacagım ? laptop hard disk hafızasını yukseltmek istiyorum en fazla kaç gb ı goruyor 320 gb mı ?
  • Fan yurtdışında ebay tarzı sitelerde kolayca bulunabiliyor.Türkiyede bulunsa bile pahalı oluyor.
    http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=asus+f3+fan
    Hdd için ise bi sınır yok 2.5" kaç gblık takarsanız görür. 500 gb takarsanız da görür.
    Dvdrw da gerçekten çabuk bozuluyor ,kablolarda bişey olduğunu düşünmüyorum.
    Bendeki de dvd seçip duruyor kafasına göre.Makina üzerinde gelen değil de sonradan serviste değiştirtenler bu konuda memnunlar.Sonradan takılanlar
    daha iyi.
  • fanı kendim temizleyeceğim galiba yakında, teşekkürler bilgiler için..

1tb harddiski de destekler mi?
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.