Şimdi Ara

[ASUS]F3JP TÜRKİYEDE [>F3JP KULLANICILARI DERNEĞİ<] (228. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.583
Cevap
4
Favori
330.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gs_mert

quote:

Orijinalden alıntı: frisby06

quote:

hard diski de değiştirmek istiyorum ama 320 gb veya 500gb taksam sorun olur mu uyar mı ?

Hiç fark etmez asıl önemli olan sata/ide uyumu?

en yüksek ne kadar destekliyo nasıl öğrenebilirim ? en fazla 500gb desteklıyor mu acaba ? benım bıldıgım f3jp de 160gb lık dısk sata , mecburen yenı hd alırkende sata alıcaz degıl mı ?

500 GB aldım ve taktım
    bi sıkıntı olmadı
    disk sata 2.0 destekli ancak pc sata I desteklediği için disk sata I performansında çalışıyor
    bi sorun çıkarmadı yani
  • 500 gb ı gördüyse çok iyi ,bugun hallettım bende . elimde olanı değerlendirdim harici deki 320 liği taktım, çıkan 160 lığıda harici olarak kullanıyorum cevaplarınız için teşekkürler
  • f3jp nin dvd rw ı bugun hakkaten sinir etti beni.Harcadığı dvd'ler saymakla bitmez , artık hiç dvd yakamıyorum . elimde masaüstünden çıkma ide dvd rw var sorunsuz kullanıyordum masaustunde ama masaustu de gitti. O çıkan dvd rw ı nasıl değerlendirebilirim laptopta herhangı bır kablo baglantısı ıle kullanabılır mıyım yada ne yapayım bir fikir verir misiniz ?
  • f3jp laptopum da gene aynı yerinden kasası çatladı . klavyedeki ok tuşlarının yanındaki bölge çatladı daha önce aynı yerden çatladığı için 1 kereye mahsus garanti kapsamında kasayı değiştirmişlerdi . Şimdi gene aynı sorun . Yavaş yavaş beni bırakıyor artık laptop .
  • f3jp ye elveda parça lazım olan varsa pm atabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: escala

f3jp ye elveda parça lazım olan varsa pm atabilir

pm
  • quote:

f3jp nin dvd rw ı bugun hakkaten sinir etti beni.Harcadığı dvd'ler saymakla bitmez , artık hiç dvd yakamıyorum . elimde masaüstünden çıkma ide dvd rw var sorunsuz kullanıyordum masaustunde ama masaustu de gitti. O çıkan dvd rw ı nasıl değerlendirebilirim laptopta herhangı bır kablo baglantısı ıle kullanabılır mıyım yada ne yapayım bir fikir verir misiniz ?

ide kutusu alıp writerı takarsın icine. Usbden baglarsın notebooka. Bıldıgım kadarıyla cok pahalı degıl kutular.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escala
    f3jp ye elveda parça lazım olan varsa pm atabilir

hocam fan için pm attım cevap vermedin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Impressive

quote:

f3jp nin dvd rw ı bugun hakkaten sinir etti beni.Harcadığı dvd'ler saymakla bitmez , artık hiç dvd yakamıyorum . elimde masaüstünden çıkma ide dvd rw var sorunsuz kullanıyordum masaustunde ama masaustu de gitti. O çıkan dvd rw ı nasıl değerlendirebilirim laptopta herhangı bır kablo baglantısı ıle kullanabılır mıyım yada ne yapayım bir fikir verir misiniz ?

ide kutusu alıp writerı takarsın icine. Usbden baglarsın notebooka. Bıldıgım kadarıyla cok pahalı degıl kutular.

Her ide kutusu olur mu bazilari icin sadece harddsik dio bazilari icinde hem dvd rw hemde harddsk dio ? :)
  • ben aldıgımda hıc oyle bır fark gozetmeksızın alıp takmıstım. Hıc sorun yasamadım hepsı calısmıstı. Ama yenı cıkan modeller oylemıdır bılmem. Sormak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Impressive
    ben aldıgımda hıc oyle bır fark gozetmeksızın alıp takmıstım. Hıc sorun yasamadım hepsı calısmıstı. Ama yenı cıkan modeller oylemıdır bılmem. Sormak lazım.

Nerden hangi marka aldiniz ?) aynisindan varsa bende alabilirim ?
  • dostum ben aldıgımda unıversıtedeydım. Ustunden bayaa bır zaman gectı adı red lı bırsey olabılır dıye hatırlıyorum. Ama herhangı bır ıde kutusunu o sekılde kullanmanız mumkun olabılır. Sorun cıkartacagını zannetmıyorum. Urunu aldıgınız yerede sorabılırsınız o esnada aslında.
  • 64 bit windows 7 kurdum ancak driverlar sorun çıkarttı . ATk0100 ,vga , rıcoh driverlarının 64 bit lerını bulamadım yardımcı olur musunuz ?
  • ATK sürücüsünü bende bulamamıştım. Ati driverı için windows 7nin otomatik sürücüsünü kullanmıştım. ricoh için tam hatırlamıyorum ama toshibanın ya da hpnin driver sitesinde ricoh destekleyen modeldeki sürücüsünü indirmiştim. Onun için windowsun İşlem Merkezi kısmından yönlendirmişti diye hatırlıyorum.
  • halletim hocam ricoh ve ekran kartınıda ,fn tusu ıcın atk surucunu de buldum ama nasıl yukledıgımı bılmeden kendısı calıstı anlamadım
    neysekı sorun yok su an tesekkurler
  • bir sorun var , şimdi laptopa dokunmadıgım anda işlemci sıcaklığı %50 lerde dolanıyor , bir firefox u açıyorum sıcaklık %65 e çıkarken cpu kullanımıda %70-80 lerde dolanıyor .Bu sıcaklıklar normal değil. 64bit sistemin daha iyi olması gerekirken daha kötü . Ne yapmam gerekli ? tekrardan format mı atayım ?
  • Belli bir süre win 7 64 professional kullandıktan sonra kendi içinde yüklü olan vistaya geri dönüş yapmıştım. Belli bir süre sonra windows 7 de aşırı ısınma sorunu ile karşılaştım ve vista olarak şu an sıcaklık konusunda hiç bir sorun yaşamıyorum.
  • 32 bit te sicakliklara bakmamistim ama 64 e yukseltince firefox actigim zaman cpu kullanimi %80 oldugu icin gozle gorulur kasilmalar var ve sicaklik ilk calistirdigimda 50' oluyo , firefox xfire oyun actigim zaman sicaklik 75 e dogru yukseliyor . Acikcasi vistayada donmek istemiyorum ya win 7 yada xp kullanirim vista asla :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 17 Haziran 2011; 18:27:58 >
  • bugun laptopun tozunu aldım fan vs. ama sıcaklıklar gene aynı okadar yarım saate yakın uğraştım toz için . Güçlü süpürge makinesiyle aldım fanı söktüm toz kalmadı ama sıcaklıklar hala 50-60 derecede duruyor .Fanı değiştirmek yerine soğutucu alsam nasıl olur ?
  • Soğutucu kullandım çok faydasını gördüm ama genede sıcaklık çok yükseklerdeydi ama genel olarak soğutucuyu tavsiye ederim.

Yakın zamanda xp kurmayı planlıyorum xp deki sıcaklık ve sürücü durumlarıyla ilgilide bilgi veririm.
  • 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.