Şimdi Ara

[ASUS]F3JP TÜRKİYEDE [>F3JP KULLANICILARI DERNEĞİ<] (227. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.583
Cevap
4
Favori
330.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum fani kendim temiledim ama o ses gecmedi O surtmr sesi bndede çıkıyor ama sadece calisirken alıp yan çevirdiğimde icinden hafif süngerimsi bir filtre tarzı birsey çıktı attım ama pişman oldum bir ise yariyormuydu çok narin bisi kendisi parçalandı ztn
  • Arkadaşlar F3JP'mim DVD yazıcısı boş dvd okumuyor artık. Ne yapmam gerekiyor?
  • arkadaşlar bnm sarj aleti bozuldu acaba nerden nasıl alabiliriz yenisini fiyatı nasıldır?
  • romeo07 asus servıslerıne sorabılırsın bildiğim kadarıyla istanbul ve ankara da servisler var buralara bir sormanı tavsıye ederım :)

yaqucan dvd ler genellıkle arızalı yanı benımkı bıle servıse gıtmesıne ragmen dedım kı degıstırın denedık yok birşey dedıler şimdi garantiside bitti ve sürekli %22de kalıyor .yanı dvd yı degıstırmek gereklı .istersen once bı dvd lensını bı temızle ondanda yapabılıyor toz geldıyse ama genelınde arıza var .

ayrıca fanım da otmeye başladı bir yere surtermıs gıdı otuyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 3 Haziran 2010; 21:47:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: romeo07

arkadaşlar bnm sarj aleti bozuldu acaba nerden nasıl alabiliriz yenisini fiyatı nasıldır?

Hocam orjinalinin fiyatı yüksek gelirse universal laptop şarj aletlerine bakabilirsiniz.30-35 tl civarı olması lazım.
  • Çok standart bir şarj aleti arkadaşlar. O yüzden orijinaline boşuna para vermenize gerek yok.

DVD'nin 22%'de kalması (tam bu olmayabilir), fan sesi ve kasa kırılması bende de var

Bendeki DVD yakmamaya başlayınca kapatıp dinlendirip tekrar açınca sorunsuz 6-7 tane daha yazıyor.
  • bende de keske dınlendırme olayı olsa da 6-7 tane yazabılse ,1 tane bile yazamıyor artık sureklı %22 de kalıyor .fan sesi de çok rahatsız edici.fanı uzun sure degıstırmezsem daha sonra ılerıde daha buyuk bır arızaya yol acar mı ? klavye dede bazı tuslar bazen temassızlık yapmaya basladı hiç anlamadım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 3 Haziran 2010; 21:49:45 >
  • Fan sorunu olan arkadaşlar... Eğer sizin de benim gibi garantiniz bittiyse, benim yaptığımı yapabilirsiniz. Ebay'den fan aldım ve evde kendim değiştirdim. Şimdi ne ses kaldı ne de gereksiz ısınma... Biraz bu işlerden anlıyorsanız rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz... Fanı aldığım kullanıcının linki aşağıda, Hong Kong'dan 1 ay 5 günde geldi... Benim ses yapan fanın markası Sunon Maglev'di. Bu farklı bir marka ama seri numarası kontrolü de yaparsanız tüm F3JP'lerle uyumlu olduğunu göreceksiniz...

http://cgi.ebay.com/GC056015VH-A-ASUS-F3-Series-CPU-Clooing-FAN-New-/120568165734?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c126c3566#ht_1347wt_911
  • fanı degıstırmeyı dusunuyorum ancak ankarada elden alabılecegım bır yer onerebılır mısınız ? 1 ay uzun bı zman .fanı gecen söktüm temizledim ama hala ötüyor .elden alırsam kendim değişir rahat rahat kullanırım =)
  • Arkadaslar üniversal sarj aleti alıcam ama ne alsam hangi marka alsam karar weremedm ne tavsiye edersiniz marka önemlı mi sizce?
  • nero ıle yakamadıgım dvd ler %22 de kalırken ,cheetah dvd bunner programı ıle sorunsuz sekılde yakmaya basladım .arada bır dvd rw lensını de sılıyorum acaba onun mu etkısı oluyor yoksa programın mı ? birde fan artik daha çok ses yapmaya başladı ankarada elden alabileceğim asus f3jp fan satan bir yer var mı bildiğiniz ?aynı marka fan dan mı almalıyım yoksa baska bı marka mı onerırsınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 5 Temmuz 2010; 13:40:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ketenhelva

quote:

Orijinalden alıntı: escala

servise götürdüm arkadaşlar alt kasa 60 üst kasa 60 ve işçilik 40 dolar yani toplamda 160 dolar + kdv
    basit ve kendi kendine oluşan bir çatlağın başıma açtığı işlere bakın
    tabiki yaptırmadım 280 lira falan yapıyor alayım kendim takayım parçayı satın dedim olmaz dediler

şimdi perpada yapan yere götürsem mi diye düşündüm ama parça değişmeden böyle bir çatlağı nasıl onaracaklar bilemiyorum
    aşağıda verdiğim link

http://www.laptoptamiri.net/asus-f3s-f3f-f3e-f3j-sol-alt-kasa-kirilmasi-vt123.html

Hocam bu kadar paraya değmez. Ben fırlayan parçaları elimle oturttum, daha sonra ilgili yere olması gerekenden büyük bir vida taktım ve gittiği kadar sıkıştırdım. Daha sonra japon yapıştırıcısı sürdüm ve bir akşam bıraktım. Görüntü çok güzel olmasa da 1 liraya problem çözüldü. Resim de koyayım.

[ASUS]F3JP TÜRKİYEDE [>F3JP KULLANICILARI DERNEĞİ<]

Arkadaslar bnm makına da aynen bu hale geldi. makinanın garantisi bitti ama ben servise gondersem ücretsiz birseyler yaparlar mı? sonuçta bu asusun bi hatası bizim hiç hatammız yok. yazık degl mi bize 2500lira verp aldık bu makınayı
  • uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar
    bilmiyorum hala bizim hurdaları kullanan kaldı mı çöpe atmadan!
    benim kasa sol arka taraftan çatladığı için ekranı sürekli açık bırakıyor hiç kıpırdatmıyordum
    bir akşam eve gelince pc yi açtım ancak ekrana görüntü gelmedi lcd ye aktardım görüntüyü

iş yerinde şefimde olan asus f3 kasa başka bir pc de arkadan çatladı
    tüketici mahkemesine başvurmayı düşünüyor

çevremde çok kişiye laptop aldım aldırdım artık samsung diyorum asus içini yapsa da dışını beceremiyor malesef çok sevdiğim ve 64 bit işletim sistemi ile canavar gibi çalışan pc.im mefta oldu. ilk çıktığında 2600 tl verip aldığım ve hala canavar gibi çalışsa da kasa vb aksam problemlerinden dolayı bıktım bir daha asus mu tövbe
  • arkadaşlar benimki her taraftan patladı çatladı japonla tutturdum yakında hiç açılmayacak alt taraf ama performansında düşüş yok gibi, üstelik pil ömrü hala 3 saat civarında her gün kullanmama rağmen. rami 2gb yapmıştım artık ne kadar etkilidir bilmiyorum. fan cızır cuzur. bi daha notebookta asus msi 76 kere düşüncem bi de telefonda samsung mu 77 kere de onu düşüncem herhalde alırız sonunda yinede
  • Merhaba arkadaşlar
    F3jp sistem fanını türkiyeden alan var mı? Küçük bir fana 50 TL civarı istiyorlar. Eğer alan varsa iletişim adresini paylaşırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: projessor

Merhaba arkadaşlar
    F3jp sistem fanını türkiyeden alan var mı? Küçük bir fana 50 TL civarı istiyorlar. Eğer alan varsa iletişim adresini paylaşırsa sevinirim.

benımde fan ötüyor değimesi gerek ama yoğunluktan bakamadım. 50 tl asus servis mi istiyor yoksa başka bir yere mi sordunuz ? 50 TL ufak bir fan için çok
  • Asus servis ile görüşmedim. İnternetten okuduğum kadarı ile asus servis telefona cevap vermiyormuş vb.. birçok sorun varmış. Arama gereği duymadım.
    Fanı nette sorgulayınca türkiye de sonuç çıkmıyor.Benzer kodlu fanlar var ama uyar mı bilmiyorum. 39 tl ve 52 Tl fiyatları var.
  • hard diski de değiştirmek istiyorum ama 320 gb veya 500gb taksam sorun olur mu uyar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs_mert

hard diski de değiştirmek istiyorum ama 320 gb veya 500gb taksam sorun olur mu uyar mı ?

Hiç fark etmez asıl önemli olan sata/ide uyumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frisby06

quote:

Orijinalden alıntı: gs_mert

hard diski de değiştirmek istiyorum ama 320 gb veya 500gb taksam sorun olur mu uyar mı ?

Hiç fark etmez asıl önemli olan sata/ide uyumu?

en yüksek ne kadar destekliyo nasıl öğrenebilirim ? en fazla 500gb desteklıyor mu acaba ? benım bıldıgım f3jp de 160gb lık dısk sata , mecburen yenı hd alırkende sata alıcaz degıl mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 19 Ocak 2011; 22:47:52 >
  • 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.