Şimdi Ara

.::ASUS Eee PC 1201N (Review & Tests)::. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
625
Cevap
2
Favori
51.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ramdan sonra tekrar sistem yükle. bu alet adam olur. ben oyun performansını da merak ediyorum aslında. mesela en basitinden pes oynatır sanırım
  • arkadaşlar 2 haftadır bu bilgisayarı kullanıyorum, memnunumda. Kingston ssd 64 gb V serisi ssd disk takıcam , belirtilen 220mb okuma, 110mb yazma hızlarına ulaırmıyım? yoksa netbook olduğu için ssd tam performansla çalışmazmı? bilgisi olan varmı??

bu arada 1gb 800 mhz ve 2gb 667 mhz toplam 3gb ram takılı , win7 starter 2 gb görüyor , ama ssd alırsam trim desteği için win7 ultimate kurucam.
  • Arkadaşlar çok şey bekliyorsunuz bu cihazdan gördüğüm kadarıyla. Fakat bu beklentide olanlar yanlış yoldalar, söyleyeyim. Ben de Atom'u kullanana kadar beklentilerimi yüksek tuttum, forumu takip edenler bilirler, 1201N hakkında en çok kafa şişirenlerden biri bendim. Lakin incelemeler piyasaya düştükçe durumun gerçekten vahim olduğunu görmek zor olmadı. Özellikle pil ömrü pes ettirdi beni. İşlemci performansı zaten vasat, bir de platform itibariyle fazla pil tüketmesi çok kötü. ION platformu da çok şişirildi gerçekten. 9400M G olarak biliniyor içindeki grafik kartı fakat unutmamak gerekir ki bu bir dahili çözüm. İsimlere ve rakamlara bakarak harici ekran kartı performansı beklemek çok yanlış. Buradaki arkadaşlar için değil söylediklerim, internette böyle bir hava oluştu adeta. ION da ION... Açıkçası Intel HD Graphics'ten fazla bir şey sunmayacak ION. Belki ION 2 ile biraz daha kapsamlı olur ama şimdilik çok iyi bir tercih değil bu tür cihazlar.

http://www.hepsiburada.com/packard-bell-dot-mr-u-tk001-intel-celeron-ulv-c743-13ghz-2gb-250gb-116-tasinabilir-bilgisayar/ProductDetails.aspx?productId=bd750650&categoryId=98

Yukarıda arkadaş da açıklamış ama ben de bir daha hatırlatayım istedim, daha akıllıca bir çözüm olarak yukarıdaki aleti tavsiye ederim. Aynı fiyat civarında, aynı işi daha rahat görecek bir cihaz.

Bir de, piyasaya çıkalı bilmem ne kadar süre geçen 1201N'i Türkiye'deki kullanıcılara ancak bu vakitte layık gören tüm Asus camiasına terbiyesizliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bunun adı paragözlüktür, açlıktır, ticari ahlaksızlıktır.

Bir de 4 GB meselesi Windows sürümüyle değil, sürümün 32 bit ya da 64 bit olmasıyla alakalı. 4 GB için herhangi bir sürümün 64 bitlik versiyonunu yüklemek durumundasınız. 32 bit olarak Windows 7 Ultimate dahi yükleseniz değişen bir şey olmaz. 64 bit gerekiyor. Bununla ilgili detaylı bilgi forumda mevcut.

Not: Sıcak Fırsatlar'da süper bir fiyat var aynı özelliklerdeki bir başka ürüne:

http://www.webdenal.com/acer-a1-ao752-748w-cm743-2g-250g-11-6-w7st-beyaz_238475.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 5 Haziran 2010; 23:48:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Arkadaşlar çok şey bekliyorsunuz bu cihazdan gördüğüm kadarıyla. Fakat bu beklentide olanlar yanlış yoldalar, söyleyeyim. Ben de Atom'u kullanana kadar beklentilerimi yüksek tuttum, forumu takip edenler bilirler, 1201N hakkında en çok kafa şişirenlerden biri bendim. Lakin incelemeler piyasaya düştükçe durumun gerçekten vahim olduğunu görmek zor olmadı. Özellikle pil ömrü pes ettirdi beni. İşlemci performansı zaten vasat, bir de platform itibariyle fazla pil tüketmesi çok kötü. ION platformu da çok şişirildi gerçekten. 9400M G olarak biliniyor içindeki grafik kartı fakat unutmamak gerekir ki bu bir dahili çözüm. İsimlere ve rakamlara bakarak harici ekran kartı performansı beklemek çok yanlış. Buradaki arkadaşlar için değil söylediklerim, internette böyle bir hava oluştu adeta. ION da ION... Açıkçası Intel HD Graphics'ten fazla bir şey sunmayacak ION. Belki ION 2 ile biraz daha kapsamlı olur ama şimdilik çok iyi bir tercih değil bu tür cihazlar.

http://www.hepsiburada.com/packard-bell-dot-mr-u-tk001-intel-celeron-ulv-c743-13ghz-2gb-250gb-116-tasinabilir-bilgisayar/ProductDetails.aspx?productId=bd750650&categoryId=98

Yukarıda arkadaş da açıklamış ama ben de bir daha hatırlatayım istedim, daha akıllıca bir çözüm olarak yukarıdaki aleti tavsiye ederim. Aynı fiyat civarında, aynı işi daha rahat görecek bir cihaz.

Bir de, piyasaya çıkalı bilmem ne kadar süre geçen 1201N'i Türkiye'deki kullanıcılara ancak bu vakitte layık gören tüm Asus camiasına terbiyesizliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bunun adı paragözlüktür, açlıktır, ticari ahlaksızlıktır.

Bir de 4 GB meselesi Windows sürümüyle değil, sürümün 32 bit ya da 64 bit olmasıyla alakalı. 4 GB için herhangi bir sürümün 64 bitlik versiyonunu yüklemek durumundasınız. 32 bit olarak Windows 7 Ultimate dahi yükleseniz değişen bir şey olmaz. 64 bit gerekiyor. Bununla ilgili detaylı bilgi forumda mevcut.

Not: Sıcak Fırsatlar'da süper bir fiyat var aynı özelliklerdeki bir başka ürüne:

http://www.webdenal.com/acer-a1-ao752-748w-cm743-2g-250g-11-6-w7st-beyaz_238475.html

dostum 1201 in işlemcisi verdiğin linklerdeki diğerlerinden daha iyi. ekran kartı da daha iyi sanırım. bir tek pil ömrü ortalama 3,5 saat gidiyor, o da kuvvetli olduğu için. çok şey beklemek tabiki yanlış da bir pes 2010 oynatır diye düşünüyorum.

• http://www.mob-i.mobi/2010/06/06/inceleme-asus-1201n-nvidia-ion-cipsetli-netbook/#

alın bakın arkadaşlar kullanıcısından incelemesi.

piyasada 1080p videoyu kendi ekranında oynatan bir netbook gösterin. Ben bu makina ile oynattım. Hiç takılmadan hemde, 1080p yi 1366x768 ekrana sığdırdı ve takılmadan oynattı.
    FLASH HD videoları da flash 10.1 beta sürümü ile sorunsuz oynattı.

Ben torchlight oyununu kurdum oynattı problemsiz. iki tane slotu var. ben 1gb daha taktım. Niyetim 4 gb takmak, elimde 2 tane 1gb yi satıp 2 tane 2 gb almayı düşünüyorum ama şimdilik olmayacak . 64bit windows filan uğraş dur.

incelememi okuyun direkt kendi kullanım deneyimimi yazdım.

Bu makina ile aynı fiyata 1005ha satıyorlar ki şaka gibi. 1005ha beş para etmez. Z serisi netbooklar para etmez. daha 720p videoyu bile oynatamıyor onlar.

• splash lite player ile 1080p lik avatar filmini (11gb civarında dosya boyutu) packard bell dotmu tk 001 de sorunsuz izleyebiliyorum... :)
    quote:

Orijinalden alıntı: IRFUN4EVER

http://www.mob-i.mobi/2010/06/06/inceleme-asus-1201n-nvidia-ion-cipsetli-netbook/#

alın bakın arkadaşlar kullanıcısından incelemesi.

piyasada 1080p videoyu kendi ekranında oynatan bir netbook gösterin. Ben bu makina ile oynattım. Hiç takılmadan hemde, 1080p yi 1366x768 ekrana sığdırdı ve takılmadan oynattı.
    FLASH HD videoları da flash 10.1 beta sürümü ile sorunsuz oynattı.

Ben torchlight oyununu kurdum oynattı problemsiz. iki tane slotu var. ben 1gb daha taktım. Niyetim 4 gb takmak, elimde 2 tane 1gb yi satıp 2 tane 2 gb almayı düşünüyorum ama şimdilik olmayacak . 64bit windows filan uğraş dur.

incelememi okuyun direkt kendi kullanım deneyimimi yazdım.

Bu makina ile aynı fiyata 1005ha satıyorlar ki şaka gibi. 1005ha beş para etmez. Z serisi netbooklar para etmez. daha 720p videoyu bile oynatamıyor onlar.

• Ya tabi ben cihazdan çok şey beklemiyorum ama asusun yaptıgı saçmalık. Bu cihazı 1gb ram ile çıkarmak nedir ? çıkartıyorsan bu kadar kasan win starter ile kullanıcıya sunmak nedir ?

Birde eğer 4gb için 64 bit yüklemek gerekiyorsa yandık şimdi yükleme kalkıcam makineyi bozacam diye korkuyom zaten. çünkü benim bildiğim 64bit yeni sayıldıgı için çoğu program desteklemiyor. Yani bence hersey asustan kaynaklanan ş.sizlik.

Not : Ama yemiyorki avrupada 1gblik modeli piyasaya süremiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictator -- 6 Haziran 2010; 1:03:33 >
  • Merak etme hocam, 64 bitte desteklememe diye bir şey yok. 32 bit programları da yükleyebilirsin, onları da çalıştırır 64 bitlik sürüm. Fakat 64 bitlik sürümlerini bulursan o programların, çok daha iyi performans alırsın. Mesela aynı işi WinRAR 64 bitle yaptığında, 32 bitlik sürüme oranla bariz daha hızlı yapabiliyor işlemcinin kapasitesine göre. Standart netbooklarda 945GSE çipsetinden ötürü 64 bit desteği yok fakat bu tür cihazlarda var ve kesinlikle değerlendirilmeli diye düşünüyorum. Başta işletim sistemi olmak üzere mümkün mertebe 64 bitlik sürümlerini kullanmaya gayret edin programların.

Bir de dikkatimi çekti, hala Windows XP efsanesi yaşıyor. Bırakın şu XP sevdasını. Yeni aldığınız makinelere XP yükleyerek eziyet etmeyin. Bakımlı ve üst sürüm bir Vista yahut da 7, herhangi bir XP sürümünden kat kat güvenli, stabil ve bariz biçimde hızlı çalışır. 2010'un yarısı bitti, XP ile vakit kaybetmeyin...

• 1201N den gayet memnunum , UK Truck Simulator ve Deadliest Catch Alaskan Storm oyunlarını rahatlıkla oynayabiliyorum , 1080p videolarda da problem yok. Autocad 2007 de kullanıyorum kasılmadan. Sadece programların ilk açılış süreleri yavaş mozilla açıldıktan sonra gerisi aynı. şarjı şu anda 4 saat 20 dk gidiyor , ne kadar böyle sürer bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygarkuzuoglu

1201N den gayet memnunum , UK Truck Simulator ve Deadliest Catch Alaskan Storm oyunlarını rahatlıkla oynayabiliyorum , 1080p videolarda da problem yok. Autocad 2007 de kullanıyorum kasılmadan. Sadece programların ilk açılış süreleri yavaş mozilla açıldıktan sonra gerisi aynı. şarjı şu anda 4 saat 20 dk gidiyor , ne kadar böyle sürer bilemem.

4:20 mi? film oyun vs açık mı o esnada? düşündüğümden daha iyi 3:30 diye okumuştum bir yerde.
  • cihazı birebir gördüm netbook klasmanındaki bir üründe HD video fln izlemek oyun oynamak ekstra güzel bişey bende n10j var fakat 1080 oynatmakta sıkıntı yaşıyorum bu makine olaydı da alaydım
  • quote:

Orijinalden alıntı: projist

quote:

Orijinalden alıntı: uygarkuzuoglu

1201N den gayet memnunum , UK Truck Simulator ve Deadliest Catch Alaskan Storm oyunlarını rahatlıkla oynayabiliyorum , 1080p videolarda da problem yok. Autocad 2007 de kullanıyorum kasılmadan. Sadece programların ilk açılış süreleri yavaş mozilla açıldıktan sonra gerisi aynı. şarjı şu anda 4 saat 20 dk gidiyor , ne kadar böyle sürer bilemem.

4:20 mi? film oyun vs açık mı o esnada? düşündüğümden daha iyi 3:30 diye okumuştum bir yerde.

hayır bu kadar gitmesi için düşük enerjili durumda olmalı cihaz. film yada oyun açıkken kesinlikle bu kadar gitmez. en fazla 3:30 falan gidiyor. ( tabi cihazı boş bırakmazken bu kadar gidiyor.düşük enerjiyle 5 saati bulucagını düşünüyorum ve gittiginide söyleyen 1 arkadaş vardı.)

Not : Şuan %89 pil ve 3 saat 53 dakika bekleme süresinde cihaz. chrome ve msn açık sadece.ve cihaz düşük enerjide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictator -- 6 Haziran 2010; 20:54:39 >

• web sitelerinde flash video veya flash içerik bulunması daha fazla işlemci yükü getirdiğinden bataryayı daha hızlı bitirecektir.

Şu anda Starcraft 2 beta yüklüyorum. güncellemeler bitince bakacağım nasıl olacak. Overlock yapmayı düşünüyorum. İşlemci hızını 1.6 dan 1.8 e cıkartacağım.
  • Bursa - İzmir arası 5 saat , otobüsde devamlı açıktı , internette sörf yaptım aynı anda winamptan mp3 dinledim 18:30-23:00 arası bilgisayarı kullandım , molada 15 dk uyku moduna aldım, 23:00 da %3 şarj ile bilgisayarı kapattım. :) oyunda tabiki mümkün değil bu süre . Devamlı auto mode da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olasılıksız

Bugun istanbul asus yetkili servisini aradım. Bu cihazda tek ram slotu varmış ve en fazla 2gb ram destekliyormuş. alırken bana 4gb ram desteklıyor dedıler. Media markt'ı aradım aynı fiyattan geri almayı önerdiler.

Yani bu cihaz 2gb ram desteklıyormuş haberınız olsun Bana istanbul asus yetkılı servisinden söylenen budur. Sonradan alıpta ram ekletmek isteyenler en fazla 2gb alıp takabılır. içinden çıkan 1gb ram de elde kalır bilginize.

Ben bu ürünü iade edicem. Bana hdmi girişli önerebiliceginiz sağlam bir model varmıdır ?

Hocam netbookundan memnunmusun? 3 gblık haliyle.. Bende sanırım bundan alıp 2 gb taktırıcam, autocadi de çalıştırır heralde?
  • http://www.youtube.com/watch?v=J4YjJjYpmz0

ram upgrade için video... bazı arkadaşlar 1 slot var demişler. 2 slot var upgrade için bakabilirsiniz....
  • arkadaşlar 2 slot var yahu ben açtım ekledim 1gb daha :D

Bu arada dün gece sabaha kadar patch güncellemesi yaptı Starcraft 2 ve bu sabah itibari ile starcraft 2 kurdum oynadım :) gayet de güzel oynuyor. oyun crackli olduğundan yapay zeka yok , muhtemelen büyük savaş sahnelerinde bir takılma olacak o zaman da işlemci hızını 1.8 e çıkarmayı düşünüyorum ya da 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhgon

cihazı birebir gördüm netbook klasmanındaki bir üründe HD video fln izlemek oyun oynamak ekstra güzel bişey bende n10j var fakat 1080 oynatmakta sıkıntı yaşıyorum bu makine olaydı da alaydım

Sende bir sorun var sanırım. N10Jc'de nispeten daha güçlü bir kart mevcut. Gerekli programları yükleyip ayarlarını yaparsan 1080p videolarda hiçbir sorun olmayacaktır.
  • bende 2 gigabye ram aldım dün mevcut 1 gigabye ram ine,
    özelliklere girince ram 3 gigabyte yazıyor, ama kullanılabilir 2 gigabyte yazıyor nedendir acaba?
  • win7 starter 2gGB destekler ondan. İşletim sistemini değişirmen lazım.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.