Şimdi Ara

.::ASUS Eee PC 1201N (Review & Tests)::. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
625
Cevap
2
Favori
51.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • youtube 1080p videosu için arakdaşım sana yuh yani. flash her makinada çok kasan işlemci kullanan birşeydir. ne yapıyorsun.
    klite codec pack ile sorunsuz. ayrıca yükleme esnasında sonunda h.264 bilmem ne kullansın mı evet diyeceksinizi onu.

Ayrıca flash için flash player 10.1 betayı yükleyin derim baya değişiyor işler onu yükleyince. ben hdleri izleyebiliyorum sorunsuz. 1080p flash denemedimç. denemem de.
  • Ankara Kentpark Media Markt'ta 1201N'in fiyatı 849 lira arkadaşlar. İlgilenenler için yazayım istedim. Az önce baktım bu arada fiyat şu anda güncel. Packard Bell Dot MU-TK serisi varken kim buna bu kadar para verir pek bilemedim gerçi ama en azından beklentilerin (hala beklentisi olan varsa tabi) altında diyebilirim. Ayrıca dış kaplaması çok güzeldi, kadifemsi bir his verdi. Hakkını yiyemem bu konuda :)

Not: 1 GB bellek ve 250 GB sabit disk mevcut cihazda. Sanırım bellekten biraz kısılmış bu fiyat için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 2 Haziran 2010; 16:49:37 >
  • PEki bu total media theatre 3 de nasıl ızlıcez bız 1080p yada 720p vıdeoları ? ızlenmıyor şahsen playerın ekranı kararıyor.. Ama bsplayerde sorun yaşamıyorum.
  • sen o kadar çıkmasını bekle sonuç fos olsun alienware m11x cıkacak ama oda cok pahalı bea .ne zaman mobilite uzun şarj ve performansı sunacaklar merak edıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olasılıksız

quote:

Orijinalden alıntı: kaganss

videonun tamamını indirmesine rağmen takılma oluyor ne yazık ki, görüntü atlayarak kesik kesik geliyor

Valla bende bırcok soru sordum ama kımseden tık yok. Ben az önce 720p film indirdim izlerken bsplayer kullanıyordum 720p de donma yaptı. k-lite codec pack ındırdım kurdum şimdi canavar gibi kasma donma hiçbirşey yok.

kaganss sende bunu yukle bırde öyle dene diyorum. sonrasına bakarız artık.

k-lite codec kurdum, media player clasic gayet iyi bu konuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: IRFUN4EVER

youtube 1080p videosu için arakdaşım sana yuh yani. flash her makinada çok kasan işlemci kullanan birşeydir. ne yapıyorsun.
    klite codec pack ile sorunsuz. ayrıca yükleme esnasında sonunda h.264 bilmem ne kullansın mı evet diyeceksinizi onu.

Ayrıca flash için flash player 10.1 betayı yükleyin derim baya değişiyor işler onu yükleyince. ben hdleri izleyebiliyorum sorunsuz. 1080p flash denemedimç. denemem de.

flashın kastığını göz ardı etmişim kusura bakmayın. flash player 10.1 betayı kurmamıştım adobe flash player kurmuştum. bi de onu denerim.
  • ilk mesajda belirtilen : RAM: 2GB DDR2 SDRAM (667MHz)

Sanırım bu yurtdısı urun ıcın gecerlı. bızım kullandıgımz urunun ram'i ve ddr ı nedir ? e ram eklemesı yaparken neye dıkkat etmelıyız ve onerebılıcegınız urun nedır ?

bırde ram eklemesı yaparsak urun garantı dışı kalırmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olasılıksız

ilk mesajda belirtilen : RAM: 2GB DDR2 SDRAM (667MHz)

Sanırım bu yurtdısı urun ıcın gecerlı. bızım kullandıgımz urunun ram'i ve ddr ı nedir ? e ram eklemesı yaparken neye dıkkat etmelıyız ve onerebılıcegınız urun nedır ?

bırde ram eklemesı yaparsak urun garantı dışı kalırmı ?

hocam ben 2 gb 800mhz kingston ram eklettim ama diğer slotta 667 mhz 1 gb ramle uyumlu çalışır mı ki?
    bilgisayarı aldığım yerde media markette eklettim ramı, garanti dışı kalacak olsa takmazlardı.
  • walla bende bılmıyorum açıkcası dıger bılgılı kısılerden cevap beklıyorum bende. :) Ona göre bende birşeyler ekleticem.
  • anladığım kadarı ile 800 mhz destekliyor bu cihaz. içinden 667 mi çıktı ki?? o zaman 2 gb olan da 667 çalışır diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin
  • quote:

Orijinalden alıntı: projist

anladığım kadarı ile 800 mhz destekliyor bu cihaz. içinden 667 mi çıktı ki?? o zaman 2 gb olan da 667 çalışır diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin

Doğru. Düşük ramin hızına göre senkron olarak çalışır.

Ram takmak garantiyi etkilemez. Çoğu modellerde hdd değiştirmek bile garantiyi etkilemiyor. Kasayı ana hatlarından parçalara ayırmadıktan sonra bir şey olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Orijinalden alıntı: projist

anladığım kadarı ile 800 mhz destekliyor bu cihaz. içinden 667 mi çıktı ki?? o zaman 2 gb olan da 667 çalışır diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin

Doğru. Düşük ramin hızına göre senkron olarak çalışır.

Ram takmak garantiyi etkilemez. Çoğu modellerde hdd değiştirmek bile garantiyi etkilemiyor. Kasayı ana hatlarından parçalara ayırmadıktan sonra bir şey olmaz.

bu arada 800 destekliyor değil mi? birde bazı sitelerde 3 gb'a kadar artırılabildiği yazıyor. 4 gb ram görmüyor mu bu alet?

birde yanılmıyorsam hdd bu laptoplarda en dipte mi neydi. yeni hdd takmak bilmeyen için oldukça zahmetli olabilir. bilginize.

• Bugun istanbul asus yetkili servisini aradım. Bu cihazda tek ram slotu varmış ve en fazla 2gb ram destekliyormuş. alırken bana 4gb ram desteklıyor dedıler. Media markt'ı aradım aynı fiyattan geri almayı önerdiler.

Yani bu cihaz 2gb ram desteklıyormuş haberınız olsun Bana istanbul asus yetkılı servisinden söylenen budur. Sonradan alıpta ram ekletmek isteyenler en fazla 2gb alıp takabılır. içinden çıkan 1gb ram de elde kalır bilginize.

Ben bu ürünü iade edicem. Bana hdmi girişli önerebiliceginiz sağlam bir model varmıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictator -- 4 Haziran 2010; 15:15:36 >
  • Tek slot halinde 4 GB DDR2 bellekler mevcut. O arkadaşların 2 GB sınırından bahsetmeleri tek slotta 4 GB bellek olduğunu bilmemelerinden kaynaklanıyor. Param çok, veririm, neyse alırım diyorsanız, piyasada bulabilirsiniz. Hoş, netbook için 3-4 GB neye yarayacak orası ayrı bir komedi. Yine de hatırlatayım istedim.

Olasılıksız;

Aynı fiyat civarında önerebileceğim yegane model Packard Bell DOT MU TK-001 ve türevleri olur. Pil ömrü ve işlemci olarak daha akıllıca bir seçim olacaktır. HDMI var ve üzerindeki dahili kart yüksek çözünürlüklü videolar için donanımsal hızlandırma sunuyor. Yarım inç daha küçük monitörü var bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 4 Haziran 2010; 15:57:44 >
  • jay jay justified ; slotu 667mhz ve limiti malesef 2 gb. ayrıca Packard Bell DOT MU TK-001 1201N ile karşılaşınca bana şu özellikleri kötü geldi tabi bilmem siz nedersınız bu konuda.

Boyut : 10.1" - Çözünürlük : 1024 x 600 piksel

Ekran Kartı Intel® GMA3150 paylaşımlı

Pil Ömrü 2.5 saat pil ömrü (Yaklaşık - Kullanıma Bağlıdır) 6 cell

Bu saydıgım ozellıklerı 1201n ıle karşılaşınca kötü geldi. Bu arada Cihazda xp var tabi bu avantaj netbooklar için.belkide bu nedenle performansı iyi geldi kullanıcılarına

Şahsen 1201N'de en delirdiğim şey win7 zaten ortalama600-700mb yiyor ramde. 1gb ram var cihazda nasıl bunu yaparlar anlamıyorum. Ama tabi bunu sadece turkıyeye yolluyorlar avrupada isyan çıkar 1gb olsa bu nedenle 2gb olarak orda satışta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictator -- 4 Haziran 2010; 16:11:03 >

• şimdi asusla konuştum, ortada büyük bir yanlış anlama var

olasılıksız'ın bahsettiği model 1201NL modeli 1201N değil. işin garibi media markt da nasıl geri almayı kabul etmiş hayret
  • mediamarkt ile de konuştum.sorun yok. satılan 1201N modeli 3GB destekli içinde 1 gb 800 mhz olan netbook. yanlız laf arasında ekran kartı 512 falan dedi. 512 çıkıyorsa bayağı oyun oynanır bu aletle.
  • 4gb ram destekliyor çift slotu var öyle yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0je -- 4 Haziran 2010; 17:04:50 >
  • şuan başka şubesiyle konuştum. onlarda nl modelinin özelliğini söylüyor ama ısrarla n diyorlar. en iyisi olayı gidip yerinde incelemek.
  • 2 slot var tek slot değilki.Yazanlarda yazmış zaten 2gb eklettim 3gb oldu diye.Niye tartışıyorsunuz hala.
    Syg.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.