Şimdi Ara

Asus EEE PC 1000H İncelemesi (Test, Sorunlar, Genel Başlık) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.853
Cevap
12
Favori
341.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: uguroz89

ben bu cihazın içinde gelen xp sürümünü pek sevmedim evde ana bilgisayarımda kullandığım perfect xpyi kurmak istiyorum elimde 1 gb usb bellek var onla format atabilirmiyim atarsam nasıl atacam usb bellek dışında taşınabilir harddiskle format atma imkanım var mı format atarsam eğer ürün ile gelen cdde veya internette bütün driverları bulmakta sorun çekmem dimi şu ide kabloyu usbye çeviren kablolar var ölede olabilir aslında o kablolar m.köyde bilgisayarcılarda varmıdır varsa fiyatı nedir sizce hangi yöntemle format atmak en kolayı

bide cihazı ben 1024x768 sıkıştırılmış modda kullanıyorum 1005 biosu yüklü oc programı ile işlemciyi 2 ghz çektim fanı %60da kullanıyorum super performance modunda sizce ilerde bi sorun çıkarmaz dimi bu şekilde kullansam

1027 x 768 sıkıştırılmış modda pixeller rahat gözükmes çoğunu yok sayar ekran ve kalitesiz bir görüntü verir. Orjinal çözünürlüğü dışına çıkmayın. IDE'yi USB'ye çeviren aparatlar var. Fiyatları 20-30 YTL arası. Daha ucuza yok ben bulamadım. Driverları konusunda sıkıntı çıkmas nette sürüyle dolu hepsi. 1 GB bellek ile format da atarsın XP de kurarsın. Ama lisanslı XP varken korsan XP kullanman çok saçma olur. Adamlar bedava XP verio yanında ona rağmen hala korsan yanlısıyız halimize şaşıyorum. OC ile kullanmanda sorun çıkmaz emin ol. Oyun oynarken de daima 2.0ghzde kullan ki performans kaybı yaşama.

quote:

Orjinalden alıntı: righteous@

quote:

bide cihazı ben 1024x768 sıkıştırılmış modda kullanıyorum 1005 biosu yüklü oc programı ile işlemciyi 2 ghz çektim fanı %60da kullanıyorum super performance modunda sizce ilerde bi sorun çıkarmaz dimi bu şekilde kullansam

neden orj.çözünürlüğü dışında kullanıyorsunuz? 1024*768 de sorunsuz çalışıyormu cihaz...ss ekleyebilirmsiniz...

Evet sorunsuz çalışır zaten bu makinenin kendi orjinalliğinde var. Yani ekstra bir program yüklenmiyor. Ayarlardan değiştirilebiliyor yalnız görüntü netliği gidiyor, bazı pikseller sıkıştığı için net olmayan bir çözünürlük çıkıyor.

• tamam hocam saol dediğin gibi yapcamda benim aletin harddiskinden çok ses geliyo ya sizdede ölemi arada sıradada tık diye ses çıkarıyor
  • quote:

tamam hocam saol dediğin gibi yapcamda benim aletin harddiskinden çok ses geliyo ya sizdede ölemi arada sıradada tık diye ses çıkarıyor

Evet bu normaldir. Durukende tik tik diye arada ses çıkarabilir. Bu masaüstü bilgisayarlarda da geçerli fakat kasa içinde çok duyulmuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cixhan

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850167&SKU=BD850735 bu hadd yi asus eee pc ye taakabiliriz değil mi

hayır takamazsın bu harici disktir. USB den bağlanır. biz dahili alıcas normal hard disk. Onun fiyatlarıda buna benzio zaten pahalı değil.

alacağın disk bunlardanolacak
    http://www.hepsiburada.com/department.aspx?CategoryID=100221&sp=kullanim_sekli=notebookdiskleri

ama dikkat et PATA değil SATA olmalı.

• quote:

Orjinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

quote:

Orjinalden alıntı: cixhan

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850167&SKU=BD850735 bu hadd yi asus eee pc ye taakabiliriz değil mi

hayır takamazsın bu harici disktir. USB den bağlanır. biz dahili alıcas normal hard disk. Onun fiyatlarıda buna benzio zaten pahalı değil.

alacağın disk bunlardanolacak
    http://www.hepsiburada.com/department.aspx?CategoryID=100221&sp=kullanim_sekli=notebookdiskleri

ama dikkat et PATA değil SATA olmalı.

peki 7200 RPM mi yoksa 5400 RPM mi önerirsiniz.

7200 daha iyi derseniz aşaıdakini sipariş edecem.

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=100221&productid=bd72653

• Tabii ki 7200 RPM daha iyi ama cache de 16 MB olsun...

Tavsiyem: Western Digital Black Scorpio serisi WD3200BEKT

Bu disk ayrıca enerji tasarrufu için özel patentli teknolojiler kullanıyor...
  • İncelemenizde RAM'ini 2 GB'ye çıkarttım yazmışsınız. Acaba hangi RAM'i kullandınız (DDR - DDR2 - 533 - 667 -800 ?). Anladığım kadarıyla tek slot olduğu için 1 GB'yi iptal edip, 2 GB'lik yeni bir RAM alacağız öyle mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tekin1978

İncelemenizde RAM'ini 2 GB'ye çıkarttım yazmışsınız. Acaba hangi RAM'i kullandınız (DDR - DDR2 - 533 - 667 -800 ?). Anladığım kadarıyla tek slot olduğu için 1 GB'yi iptal edip, 2 GB'lik yeni bir RAM alacağız öyle mi?

667 OCZ 2 GB taktım ben, çok memnunum...
  • OCZ 2GB DDR2-800 Mhz taksak bir problem olur mu?
  • quote:

OCZ 2GB DDR2-800 Mhz taksak bir problem olur mu?

667 deniliyor her yerde; bilmiyorum.. Ben 667 alıp taktım...
  • "Geçici olarak temin edilememektedir. " sorunu ne zaman geçer sizce?
  • quote:

OCZ 2GB DDR2-800 Mhz taksak bir problem olur mu?

2 GB DDR2 667 kullanmanızda fayda var. Anakartının 800 mhz hızını desteklediğini düşünmüyorum ama kesin bir bilgi yok elimde. Üç çizgi arkadaşla benim kullandığım ram Veritech 2 GB 667 mhz'dir. Ve şu an izmirmarket.com da fiyatı gayet makul seviyededir.

http://www.izmirmarket.com/asp/show_stock.asp?product=veritech-2

Bu fiyata kaçmaz. Veritech kaliteli markadır. Ben de buradan almıştşım.

• quote:

Evet sorunsuz çalışır zaten bu makinenin kendi orjinalliğinde var. Yani ekstra bir program yüklenmiyor. Ayarlardan değiştirilebiliyor yalnız görüntü netliği gidiyor, bazı pikseller sıkıştığı için net olmayan bir çözünürlük çıkıyor.

Hocam yardımcı programlarla 1280*800 çözünürlük elde ediliyormuş ama siz diyorsunuz ki orjinal çözünürlüğünde bile sorun oluyor.İncelemeyi yapan arkadaş keşke belirtseydi yüksek çözünürlükte görüntü bozuluyor diye.Bu bilgisayar teknosaya falan gelsede gidip incelesem.Cidden çok merak ediyorum.
  • overclock programında benim maklina durmadan kitleniyordu bende sildim programı. bluescreen falan oluyordu. galiba bazılarında olmuyor.bunu için bir ayar mı yapmam lazım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cagrimir

overclock programında benim maklina durmadan kitleniyordu bende sildim programı. bluescreen falan oluyordu. galiba bazılarında olmuyor.bunu için bir ayar mı yapmam lazım?

Her işlemci aynı oc değerlerini göstermez..Bazısı rahatca 2ghz calısıyor bazısı 1.9da takılıyor..

Tamamen cpu ile alakalı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fth17

quote:

Hocam yardımcı programlarla 1280*800 çözünürlük elde ediliyormuş ama siz diyorsunuz ki orjinal çözünürlüğünde bile sorun oluyor.İncelemeyi yapan arkadaş keşke belirtseydi yüksek çözünürlükte görüntü bozuluyor diye.Bu bilgisayar teknosaya falan gelsede gidip incelesem.Cidden çok merak ediyorum.

Dostum orjinal çözünürlüğü yani 1024 x 600 tamamen sorunsuz ve en net görüntüyü veren çözünürlük. 1280 olmuyor ben rastlamadım. 1024 x 768 oluyor kendi bünyesinde var bu seçenek. Fakat görüntüde kayıplar oluşuyor bazı kısımlar silik gözüküyor ve üstten basık oluyor. Plazmalarda nasıl tv yayınları basık gibidir. Aynı öyle oluyor 1024 x 768 de. ama 1024 x 600 de kesinlikle sorun yok. Zaten olay LCDnin özeliğinde biter. LCD ekran üzerindeki piksel sayısı 1280 değilse programlar yardımıyla 1280 yapsanda aynı kaliteyi vermez. 1024 x 600 dışındaki çözünürlükleri tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [C_a_N_e_R] -- 23 Eylül 2008; 1:30:49 >

• Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Bu konu sayesinde googleda ilk sayfada çıkıyoruz 1000h türkiye sayfalarında

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=eee+1000h&btnG=Ara&meta=lr%3Dlang_tr
  • quote:

Dostum orjinal çözünürlüğü yani 1024 x 600 tamamen sorunsuz ve en net görüntüyü veren çözünürlük. 1280 olmuyor ben rastlamadım. 1024 x 768 oluyor kendi bünyesinde var bu seçenek. Fakat görüntüde kayıplar oluşuyor bazı kısımlar silik gözüküyor ve üstten basık oluyor. Plazmalarda nasıl tv yayınları basık gibidir. Aynı öyle oluyor 1024 x 768 de. ama 1024 x 600 de kesinlikle sorun yok. Zaten olay LCDnin özeliğinde biter. LCD ekran üzerindeki piksel sayısı 1280 değilse programlar yardımıyla 1280 yapsanda aynı kaliteyi vermez. 1024 x 600 dışındaki çözünürlükleri tavsiye etmiyorum.

Hah pardon yanlış anlaşılma için.1024*600 bence yeter şimdi laptobumun çözünürlüğünü 1024e kadar düşürdüm.Mynet yahoo msn apple gibi sitelere girdim.Alt kaydırma çubuğu aktif olmuyor.Ayrıca sayfalar tam oturuyor kenarlarda çok az boşluklar oluyor donanımhaber sayfalarında da sorun yok.Laptop 1280*800 çözünürlükde en kaliteli görüntüyü verdiğinden 1024de görüntü bozuluyor ama eee pc 1000h da en kaliteli görüntüyü bu çözünürlükte alıyoruz.İlgin için teşekkürler C_a_N_e_R kardeşim.

• Günlerdir 1000H modelini inceleyip duruyorum. Aslında 900 de işimi görebilir ama 1000H fiyat/performans olarak 900 ü katlıyor. Neyse kullanan arkadaşlara bi kaç sorum olucak...
    1-Arkadaşlar 900de celeron olduğundan oldukça ısınabileceğini tahmin ediyorum bu Atom işlemci nasıl ısı konusunda??
    2-Vista yükleyenler gördüm netteki videolarda ama bence böyle bir alet için vista saçmalık. Evdeki 4çekirdekli bilgisayarımda bile verem ediyor beni XP ideal.. Sormak istediğim You Tube da Leopard yüklüsünü gördüm.Üstelik beyaz:) Apple hastası olarak gözüme şık geldi biraz apple çakması gibi duruyor ama olsun...Sizce Os yüklesek performans kaybı yaşarmıyım
    3-ve son sorum... şahsen ben internet, mail, msn, media player, office ve birkaç program için alıcam.. Programda ingilizce eğitim seti... (min konfig: celeron 333 üstü 64 ram vs. vs.) buraya kadar tamam 1.6 ghz ve destekli 2gb ram hayli hayli yeter gibi fakat bunların yanında bendeki eğitim seti dvd sıkıştırılmış iso dosyası yani illa neroyla açmak gerekiyo...Hem xp hem nero hemde program sizce çok mu zorlanır..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.