Yüzbaşı
11 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 0)
358643 Gün Cezalı
357029 gün 10 s. 10 dk. kaldı
Gönderileri
Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Year of the Mammoth Yol Haritası

Geçtiğimiz yılın teması olan Kraken çok yakında yerini Mammoth'a bırakıyor.Yeni gelecek olan expansion ile birlikte, Blackrock Mountains, The Grand Tournament ve League of Explorers wild oyun türünün bir parçası olacak.

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!
Geçen yıl bizlere Standart ve Wild türleri tanıtılmıştı. Standart sistemde, oyuncular en yeni kartlarla birlikte ana temel ve klasik kartları kullanabiliyor. Bu sistemin amacı oyunu canlı tutmak ve yeni oyuncuların oyuna rahatlıkla rekabet ortamına katılabilmelerini sağlamak. Ayrıca oyun geliştiricilerinin yeni kartlar için daha özgürce hareket etmelerini sağlıyor.

Yinede bazı kartlar bu amacı gerçekleşmesine engel oluyor. Bazı kartlar çok fazla kullanılıyor ve hemen hemen her destede yer buluyor. Bu da çeşitliliği azaltırken diğer kartlarında önünü kapatmış oluyor. Bu durum hem oyuncular hemde geliştiriciler için sorun yaratıyor. Bu durumun önüne geçmek için bazı klasik kartlar Wild türüne geçecek ve o kartlar onur listesine eklenecek.

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


6 Adet Classic kart Wild'a dönüşecek ve Standart modda oynanamayacak


Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Azure Drake güçlü ve çok yönlü bir tarafsız kart. Oyuncuların en çok kullandıkları kartlardan biri. 5 mana için Azure Drake'den başka kartlarda tercih edilebilmeli.

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Azure Drake'te olduğu gibi Sylvanas Windrunner kartıda aynı mana olan rakiplerini çok kolayca eleyerek her destede yerini alıyor. Sylvanas oyundaki en güçlü deathrattle'a sahip. Priest'in 10 mana olan Mind Control kartıyla kıyaslayarak bunun çok rahat söyleyebiliriz. Yeni sezonda Sylvanas ile kullanılırsa büyük dengesizliklere yol açabilecek deathrattle ile ilgili kartlar gelecekmiş. O yüzden Sylvanas Wild'e geçiyor.

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Ragnaros hem control hem de mid-range destelerinde çok büyük sıklıkla kullanılıyor. Oyuncular destelerini kurarken '' Bu 8 mana minion Ragnaros'tan iyi mi? '' sorusunu soruyor ancak olması gereken '' Bu 8 mana minion benim desteme uyar mı ? '' olmalı. 7-9 mana pek çok kart Ragnaros tarafından eleniyor ve hiç bir destede yer almıyor.

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Power Overwhelming 1 manalık bir kart olmasına rağmen 4 damage vurabilmekte. Buda çok etkili trade (hem rakibin hem kendi minion'unun ölmesi, takas açıkçası) lere olanak sağlıyor. Bu kartı wild'a taşınarak pek çok aşırı güçlü olacak kombinasyonun önüne geçilmiş olacak. Bu geçiş Warlock destelerinde de değişikler olmasını sağlayacak.

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Freeze mage destesi 3 yıldır olan bir deste ve eğlenceli bir deste ancak mage destelerinde de çeşitlilik görülmesi isteniyor. Bu kartı wild'a taşıyarak freeze mage'i de wild'a yaşatmak amaçlanıyor.

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Stealth çok güçlü bir mekanik ve stealth'a karşı oynamakta bir o kadar sinir bozucu. Hearthstone iyi hamleler ve bu iyi hamleleri bozabilecek hamleler üzerine kurulu bir oyun olmalı ve Conceal bu durumun önüne geçiyor. Her class stealth kartların önüne geçemiyor. Başta Gadgetzan Auctioneer'ın wild'a geçirilmesi düşünülmüş ancak bu kart fazlasıyla yetenek isteyen bir kart olduğu için en nihayetinde Conceal'ı wild'a taşımaya karar verilmiş.

İşte şimdi bizler için güzel bir haber geliyor!

Wild'a taşınan bu kartları disenchant yaptığımız taktirde bizlere o kartın enchant'a değerinde dust verilecekmiş.Ancak bu şekilde Wild'ın öleceğini düşündükleri için bundan vazgeçmişler ve kartları disenchant yapmadan dustlarımızı alacağız. Mamut yılının başlamasıyla birlikte oyuna girdiğimizde otomatik olarak dustlar hesabımıza eklenecek.

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu sene Adventure'lar ve Expansion'lar bir arada çıkacak. Adventure'lar çok zevkli ve renkli bir şekilde kartlar ve hearthstone evreni hakkında bilgi veriyor. Fakat expansionlar için bu mevcut değil. Örneğin Jade Lotus nedir, neden Mean Streets of Gadgetzan'ın diğer gruplarıyla savaş içinde bunlar oyuncular tarafından bilinmiyor. Yeni sistemde bunun önüne geçilecek. Hem pack açacağız hemde single player oynayabileceğim görevler olacak. Bu bağlamda gelicek olan her expansion içinde yeni 130 kart barındıracak ve bu expansiyonlar yılın ikinci, üçüncü ve dördüncü çeyreklerinde gelerek toplamda 390 yeni kart olacak. Bu konu hakkındaki detaylar daha sonra netleşip bizlere duyurulacak.

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Yeni sezonun başlangıcıyla birlikte çoğu kart wild'a taşınacağı için pek çok oyuncuda wild'a şans tanıyacak. Yeni kartların eski kartlarla combine olması çeşitlilik anlamında wild'ı geliştirip daha eğlenceli bir şeye dönüştürecek. Gelecek olan expansiondan bir süre sonra Heroic Tavern Brawl adında yeni bir şey denenecek. Bu denemeyi en tutkulu ve iyi oyuncular yapacak.

3. şahıslarda düzenlediği turnuvalarda sadece standart üzerinde durmamaları ve wild sisteminde de turnuvalar yapmaları için teşvik edilecekmiş. Oyuncuların her iki türü de aktif olarak oynamaları planlanıyor. Çünkü her ikisininde farklı bir eğlence ve zorluk sunduğu savunuluyor. Oyuncuları bundan yoksun bırakmak istemiyorlar.

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Mamut yılının gelişini kutlamak için sınırlı bir süre boyunca daily login ödülleri alacağız. Yani her gün oyuna girdiğimizde gold, dust, pack ve çeşitli sürprizlerle karşılaşacağız. Login ödülleri de sevinmemiz gerek tek şey değil. Bir de yeni hero geliyor.

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!

Maiev Shadowsong

Illidan Stormrage'in hapis yattığı süre zarfında onun bekçisi olan Maiev, warcraft evreninde çokta önemli bir yere sahip olmamasına karşın çoğu oyuncu tarafından tanınar bir karakter. Bu yeni Rogue hero'sunu almak ise oldukça basit olacak. Yeni expansion'un resmen başlamasıyla birlikte standart türünde casual ya da ranked olarak 10 maç kazanmanız yeterli.

Mamut yılı geliyor ve ufukta daha pek çok güzel şey görünüyor. Umarız bu yılı beğenirsiniz, tavernada görüşürüz!

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Kaynak:https://forum.strategyturk.com/konu-duyuru-hearthstone-a-year-of-mammoth
İngilizce kaynak:http://eu.battle.net/hearthstone/en/blog/20475356/a-year-of-mammoth-proportions-16-02-2017

Disenchart Rehberi


Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!
Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!
Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!

Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!
Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!
Hearthstone: A Year of Mammoth Duyurusu!


Eğer elinizde legendary olmayan kartlardan 2şer adet mevcutsa hepsini elinizde tutun. Çünkü dustlar bedava olarak hesabınıza eklenecek.

Eğer elinizde legendary olmayan kartlardan 3 ve fazlası varsa golden olanları dustlamayın çünkü dustlarınız golden kartlarınız öncelikli olmak üzere hesabınıza eklenecek. Örneğin 2 azure drake ve 1 golden azure drakeiniz varsa 1 golden ve 1 normal azure drakeiniz kadar dust 800+100=900 dust hesabınıza eklenecek. 2 golden azure ve 1 normal azure drakeiniz varsa 800+800=1600dust hesabınıza eklenir.

Eğer elinizde 1 ragnaros ve 1 golden ragnaros varsa sadece golden ragnaros için 3200 dust alırsınız.

Kısacası bu kartlardan golden olanları kesinlikle dustlamayın.
Blizzard tarafından yapılan açıklama ile Hearthstone’un yeni yamasında metayı etkileyecek kart nerf’leri ve Ladder sistemindeki değişiklikler belli oldu.

Bu değişikliklerden en önemlisi Ranked Play’de yeni Ladder baraj seviyeleri olacak. Şu an hali hazırda Level 20 ve Legend seviyelerinde bulunan bu barajlar sayesine Level 20’den 21’e ve Legend seviyesinden Level 1’e düşemiyorsunuz. Artık bu seviyelere Level 15 Level 10 ve Level 5 de eklendi. Böylelikle Level 15 olan bir oyuncu ne kadar maç kaybederse kaybetsin Level 16’ya düşmüyor olacak. Bu da daha az Ladder tırmanma endişesi anlamına geliyor.

Diğer değişiklikler de kartlarla ilgili. Metayı şu an tamamıyla domine eden iki karta nerf geliyor.

Small Time Buccaneer kartı artık 2 candan 1 cana iniyor. Genellikle Patches ile birleştirilip silah ile güçlendirilen bu kartın metada gücünü kırmak için canı düşülerek Board’dan kaldırılmasının kolaylığı sağlanıyor. Yani 2. manada bir Shaman karşısında Board Clear görülebilir.

Spirit Claws kartının maliyeti de 1 manadan 2 manaya çıkartılıyor. Sebebi ise özellikle ikinci manada gelebilecek bir Spirit Totem ile temposu yüksek bir Curve oluşturuyor olması. Aynı zamanda Bloodmage Thalnos ile 2. tura yüksek bir tempo ile giren kartın Aggro Shaman’ları yavaşlatacağı kaçınılmaz.

Bakalım bu değişiklikler metayı nasıl etkileyecek.

Kaynak:http://dijitalsporlar.com/haberler/hearthstone-subat-ayi-degisiklikleri
Merhaba arkadaşlar bu konuda sizi rank 5'e taşıyacak deckler ve bu decklerin kullanımı, galibiyet oranı gibi istatistik verilerdende yararlanarak ayı bana göre en stabil ödülleri alabileceğimiz rank olan rank 5 ve üstünde tamamlamak için yardımcı olmaya çalışacağım.

Ranklere göre aylık ödüller;
quote:

 Rank 5 (Deckler ve Stratejiler)


Bu ay çok farklı deckler oynadım ancak rank 6-7de kaldığımda beni rank4e kadar yükselten decki paylaşıyorum

Jade Aggro Shaman;
quote:

Lightning Bolt x2
Patches the Pirate x1
Small-Time Buccaneer x2
Southsea Deckhand x2
Spirit Claws x2
Tunnel Trogg ×2
Bloodmage Thalnos 1x
Flametongue Totem ×2
Jade Claws x2
Maelstrom Portal x1
Totem Golem ×2
Feral Spirit x2
Lava Burst x2
Flamewreathed Faceless x2
Jade Lightning x2
Azure Drake x2
Aya Blackpaw x1

 Rank 5 (Deckler ve Stratejiler)


Shaman, warrior ve huntera karşı maelstrom portalı başlangıçta mutlaka saklayın. 1'lik droplarınızdan small-time buccaneer ve tunnel trogg'u elinizde tutun. 4 manada flamewreathed faceless oynamak isterseniz mananızı kilitlememeye özen gösterin ve feral spiritle flamewreathed facelessınızı korumaya çalışın.
Merhaba, Bayonet | Ultraviolet Field Tested bıçak arıyorum. Bu bölümde daha önceden bıçak ve anahtar aldığım satıcılar vardı. Aradığım bıçak tek bir skin oldugundan satıcıların elinde olmayabilir bu durumda satıcının bir fiyat belirlemesi ve anlaşma sağladığımızda bıçağı csgolounge vb sitelerden temin etmesi devamında banka havalesi ve bıçağın teslimi şeklinde satın alımı gerçekleştirmek istiyorum. Bıçağın float değeri 0.15-0.18 arasında olması gerekir. Ilgilenen arkadaşlar özel mesaj atabilir veya steamden ekleyebilir. Steam id: Okdemir
Bıçağın pazar adresi:http://steamcommunity.com/market/listings/730/%E2%98%85%20Bayonet%20%7C%20Ultraviolet%20%28Field-Tested%29
Ödeme Yöntemleri: Enpara
Steam

 [SATILIK] StatTrak™ AK-47 | Yakıt Enjektörü - Görevde Kullanılmış

StatTrak™ AK-47 | Yakıt Enjektörü - Görevde Kullanılmış - 275₺
Envanter

Önceki alışverişler;
TrMerchant 1 adet Don't Starve Frontier Pack
GATIRCAN 1 adet Don't Starve Frontier Pack
ajmet1 adet Murdered: Soul Suspect
Spielberg 1 adet Don't Starve Frontier Pack
The Rainmaker 1 adet L.A. Noire: The Complete Edition, 1 adet Medal of Honor
DexterMorgan2p0 1 adet Don't Starve Frontier Pack, 1 adet Euro Truck Simulator 2
loast 1 adet Hitman Absolution, 1 adet Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut, 1 adet THIEF, 1 adet Max Payne 3
Godfinger 1 adet NBA 2K15
kkh 1 adet Logitech F310, 1 ader Logitech F710
M4A1-S | Muhafız FT
Sticker: Yanıcı (Parlak), x3 Team LDLC.com | DreamHack 2014
12,5₺ Ödeme Sadece Paypal

Envanterde görmek için;http://steamcommunity.com/id/Okdemir/inventory/#730
Oyunlar ve fiyatlar için;http://goo.gl/Lklumj

 M4A1-S | Muhafız FT Parlak Stickerlı
Merhaba, laptobumu bir bilgisayarcıya termal macun değişimi için gönderdim ve laptopu geri aldığımda normalde 95 dereceye kadar çıkan ekran kartı sıcaklığının şimdi 110 dereceye kadar çıkıp bilgisayarın kapanmasına neden olduğunu gördüm. Bu olay 2 yıl öncede başıma gelmişti o zaman bilgisayarımla ilgilenen tamirci sorunu çözememiş ve izmirdeki teknik servisçi bir arkadaşını arayarak ne tür bir termal macun kullanması gerektiğini öğrenmişti. Şuan o günkü arkadaşa ulaşamadığım içi sorunun çözümünü burada bulabileceğimi umuyorum.

Bilgisayarımın markası ve özellikleri:

Toshiba a300-23e

Ekran kartı: ATI Mobility Radeon™ HD 3650 supporting HyperMemory™ technology
memory amount : 512 MB dedicated VRAM (up to 2,302 MB total available graphics memory using HyperMemory™ technology with 4 GB system memory)
memory type : GDDR2 (500 MHz) Video RAM (resp. Video RAM and system memory combined)
connected bus : 16x PCI Express

Sistem: Intel® Centrino® processor technology featuring Intel® Core™2 Duo processor T6600, Intel® GM45 Express chipset and Intel® WiFi Link 5100
clock speed : 2.20 GHz
Front Side Bus : 800 MHz
2nd level cache : 2 MB

Bu ekran kartı ve işlemci için kullanılması gereken termal macun hangisi veya hangileridir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba, laptobumu bir bilgisayarcıya termal macun değişimi için gönderdim ve laptopu geri aldığımda normalde 95 dereceye kadar çıkan ekran kartı sıcaklığının şimdi 110 dereceye kadar çıkıp bilgisayarın kapanmasına neden olduğunu gördüm. Bu olay 2 yıl öncede başıma gelmişti o zaman bilgisayarımla ilgilenen tamirci sorunu çözememiş ve izmirdeki teknik servisçi bir arkadaşını arayarak ne tür bir termal macun kullanması gerektiğini öğrenmişti. Şuan o günkü arkadaşa ulaşamadığım içi sorunun çözümünü burada bulabileceğimi umuyorum.

Bilgisayarımın markası ve özellikleri:

Toshiba a300-23e

Ekran kartı: ATI Mobility Radeon™ HD 3650 supporting HyperMemory™ technology
memory amount : 512 MB dedicated VRAM (up to 2,302 MB total available graphics memory using HyperMemory™ technology with 4 GB system memory)
memory type : GDDR2 (500 MHz) Video RAM (resp. Video RAM and system memory combined)
connected bus : 16x PCI Express

Sistem: Intel® Centrino® processor technology featuring Intel® Core™2 Duo processor T6600, Intel® GM45 Express chipset and Intel® WiFi Link 5100
clock speed : 2.20 GHz
Front Side Bus : 800 MHz
2nd level cache : 2 MB

Bu ekran kartı ve işlemci için kullanılması gereken termal macun hangisi veya hangileridir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar. Son gelen (4.10) yamadan sonra artık doran'ın kılıcı %3 can çalma veriyor. Bu durumda rünlerde can çalma koymak artık çokda gerekli değil diye düşünüyorum ki saldırı hızı rünleri hem koridoru ittirme hemde takas açısından gerçekten erken oyunda çok fark yaratıyor. Size bu yamadan sonra kullanmayı düşündüğüm rünleri ve kabiliyetleri gösterip nedenlerini anlatacağım.

Son yamadan sonra doranın kılıcı:
 Doranın kılıcına gelen can çalmadan sonra adc rünleri


Saldırı Hızı Rünleri:
-Kırmızılar: 8,5 Saldırı gücü (Saldırı gücü ve hızı arasındaki kombinasyonda saldırı gücünü kırmızılara, saldırı hızını büyüklere vermek gerekiyor)
-Sarılar: 4 Zırh + 40 Can (Burayı 9 zırh veya 72 canda yapabilirsiniz, zırh geç oyunda can ise erken oyunda daha iyidir)
-Maviler: 6,7 Büyü direnci + 1,3 Mana yenilemesi (Yeteneklerle dürteken çoğu zaman mana tükenebiliyor o yüzden biraz mana yenilemesi koymak bence kesinlikle gerekli)
-Büyükler: %14 Saldırı hızı (Minionlara daha hızlı vurmak için ve doranın kılıcının pasifinden ve masterieslerden gelen can çalmayı daha hızlı kullanabilmek için saldırı hızı iyi bi tercih)
 Doranın kılıcına gelen can çalmadan sonra adc rünleri


Kabiliyet sayfası:
 Doranın kılıcına gelen can çalmadan sonra adc rünleri


Bu rünlerin özellikle twitch vayne kog'maw gibi hiper taşıyıcılarda çok işe yarayacağını düşünüyorum.
Sizde kendi rün kombinasyonlarınızı buraya yazarsanız neden iyi veya kötü olabileceğini tartışabiliriz. İyi forumlar.
Merhaba.
Bundan bir süre önce ekran kartım yandığı için değiştirdim. Yeni ekran kartı alınca laptobumun nhy tuşları çalışmadı. Yeni bir klavye sipariş ettik ve taktığımızda aynı tuşlar yine çalışmıyordu. Bilgisayarcı biraz inceledi bi şekilde tuşlar tekrar çalışmaya başladı. Bi süre sonra aynı tuşlar yine çalışmamaya başladı. Bazen shift tuşuna bastığımda tekrar çalıştırabiliyorum bazen o da işe yaramıyor. Format attım ancak işe yaramadı. 0 klavyenin dahi aynı tuşlarının çalışmamasının sebebi ne olabilir? Biosumuda sıfırladım çözüm olmadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hakkında
Konum: Çanakkale
Meslek: ticaret
İlgi Alanları: alışveriş, teknoloji
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 272
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 318
İkinci El Bölümü Mesajları: 36
Konularının görüntülenme sayısı: 30.505 (Bu ay: 18)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İşletim Sistemleri ve Yazılımlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.