Şimdi Ara

Asus EEE PC 1000H İncelemesi (Test, Sorunlar, Genel Başlık) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.854
Cevap
12
Favori
341.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: 241

quote:

Orjinalden alıntı: _-_

Hocam bi telefon et ve sor varsa havale ile al fiyatı olması gereken düzeyde Stoklarda olması lazım.
    Sana birşey söyliim. Daha önce SSD kullanan bir bilgisayar kullanmadın hiç dimi? Kullanmadığın ve görmediğin için performansını kestiremiyorsun. Ben de kullanmadan aşırı hızlı böle tıklar tıklamaz ekrana gelen programlar göreceğimi düşünüyordum. 900 bi geldi kurdum hiç anlamadım bu mu SSD dedim İlk pişmanlığımı orda yaşadım. Daha sonra ise şarjı 2-2,5 saat gidiyordu o da canımı sıktı. Vakit kaybetmeden hemen iade ettim ve bir kaç gün sonra 1000h siparişimi verdim. 1000H'ye karar verdin ama en önemli karara geldi şimdi sıra: RENK Siyah mı beyaz mı onu düşünmeye başla bence

Bu da sana hediyem olsun. 901 ile 1000h'nin XP yi açış süreleri. Bak bakalım SSD dediğin kadar var mı

http://www.youtube.com/watch?v=QBEbLfBGqJA

Açılış hızları gerçekten farketmemiş. Aslında sorun da değil, isterse 5 dakikada açılsın. Genel performans olarak SSD düşünmüştüm ama anladığım kadarıyla pek de uçuk farklar yok arada. Sonuçta fark eden 1-2 saniye. Benim bilgisayarım bile şu an için 1000H'den daha yavaş. O yüzden ilaç gibi gelecek bana.

Biraz önce birçok video daha izledim. 1080p filmler bile gayet makul bir şekilde çalışıyor. Gerçekten cihazı gittikçe seviyorum. Özellikle multi-touch olayı bitirdi beni.

Rengi de seçtim denebilir. Siyah alacağım gibi gözüküyor. Şu an almam mümkün değil ama 2-3 hafta içinde durum netleşecek. Yani cihazı alma kararım kesin, iş maddi durumda artık.

Alete alıcı gözüyle bakınca başka sorular da çıkıyor ortaya. Şimdi bunda TV-OUT yok ya, VGA çıkışından TV'ye bağlama olabilir mi acaba? (Composite video olarak, hani sarı renkli görüntü kablosu)

zaten asus un kullandıgı(eee pc) ssd asıl ssd nin gucunu gosteren teknolojide degil ucuz olan ve aynı zamanda hdd in hızından cokta farklı olmayan hıza sahip ssd leri kullanıyor hızlı olanlar yanlış hatırlamıyorsam multi level teknolojisini kullanan ssd lerdi hatta asus ona geçmeyi planlıyordu yani bu kullanılan ssd lerden cok bişey bekleme bence
  • Kısmetse bayramdan sonra Asus 1000H alıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: * Deniz *

Kısmetse bayramdan sonra Asus 1000H alıyorum.

Hadi bakalım bekliyoruz
  • quote:

TV bağlantı olayını kafana takma çünkü bağlanıyor.

http://urun.gittigidiyor.com/VGA-S-Video-RCA-TV-Out-Kablo_W0QQidZZ11302888

Adım adım 1000H modeline doğru ilerliyorum. Güzel haberler geliyor sürekli.

quote:

Orjinalden alıntı: magicool

zaten asus un kullandıgı(eee pc) ssd asıl ssd nin gucunu gosteren teknolojide degil ucuz olan ve aynı zamanda hdd in hızından cokta farklı olmayan hıza sahip ssd leri kullanıyor hızlı olanlar yanlış hatırlamıyorsam multi level teknolojisini kullanan ssd lerdi hatta asus ona geçmeyi planlıyordu yani bu kullanılan ssd lerden cok bişey bekleme bence

Haklısınız. Videolar da bunu gösteriyor. Bir de mağazada görsem şu aleti çok iyi olacak. Şu an hiçbir mağazada bulunduğuna dair bir bilgi bulamadım. İnşallah yakın zamanda yaygınlaşır. 2-3 haftanın geçmesini sabırsızlıkla bekleyeceğim.
  • 1000h modeli herhangi bir mağazada satılıyor mı?

piyasaya çıktıda tükendi mi nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: b.s.o.d

1000h modeli herhangi bir mağazada satılıyor mı?

piyasaya çıktıda tükendi mi nedir?

Çıktı ve tükendi yeniden stoklara girmesi bekleniyor 29unda hepsiburadaya gelecek ve şu an mavide var sanırım.
  • Normalde yurt dışı ile kıyaslayınca bizim ülkemizde yeni çıkan elektronik cihazlar pahalı oluyordu. Ne hikmetse 1000H modeli diğer ülkelere göre Türkiye'de daha ucuz. Acaba ilk parti alet yanlış fiyattan mı geldi? Hemen piyasadan kaldırdılar sonradan. Aslında ASUS fabrika çıkışı olarak 2GB RAM ve 320GB HDD verse daha iyi olurdu.

http://eeepc.asus.com/global/1000h.htm

Kendi sitesindeki özelliklerde Linux sürümünde 2GB RAM verdiğini söylemiş. HDD kapasitesini de 160'a çıkarmış iki sürümde de.

Belki yeni gelen ürünlerde böyle bir seçeneğimiz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 241 -- 27 Eylül 2008; 12:09:09 >
  • Arkadaşlar 1000H sürekli kullanımda sorun çıkarır mı? Yani teknik açıdan değil yalnız kullanım kolaylığı rahatlık açısından.. Siz bunu 2. pc olarak mı kullanıyorsunuz yoksa tek pc olarak mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dincerZ

Arkadaşlar 1000H sürekli kullanımda sorun çıkarır mı? Yani teknik açıdan değil yalnız kullanım kolaylığı rahatlık açısından.. Siz bunu 2. pc olarak mı kullanıyorsunuz yoksa tek pc olarak mı?

Ben 2. pc olarak aldım ama masaüstünü kullanmak bile istemiyorum 1000H varken. 1000h yi güzel bir masaya koyup güzel bir mouse bağladığın zaman uzun süreli kullanabilirsin bir sıkıntı yaratmaz. Teknik açıdan da bi problem olmaz. Ama 900,901,700 serileri uzun süreli kullanıma uygun değil ekranları ufak dolayısıyla yazılarda ufak olunca biraz yaklaşman gerekebilir.
  • ASUS EEEPC 1000H nin daha iyisi şu anda zaten mevcut. Alternatif olarak inceleyebilirsiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_26716992/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ufocu

ASUS EEEPC 1000H nin daha iyisi şu anda zaten mevcut. Alternatif olarak inceleyebilirsiniz

Kime göre neye göre iyi?

ASUS 1000H'nin iyisi Wind (casper, datron) değil EEE 901'dir. Ve yurtdışındaki siteler tarafından en iyi netbook seçilmiştir. Bunu kafamdan değil verilere dayanarak söylüyorum. Wind ram kapağının olmamasından kesinlikle kaybediyor. Herkesin yapabileceği bir işlem değildir onu söküp ram takmak. Ha servise de gidip fazla para verip rami taktırırsanız olabilir. Biliyorsunuz servislerde fiyatlar piyasa fiyatlarından yüksektir Olumlu yanlarından biri ise 160 gb hdd si olması. Kişisel olarak şunu söyleyebilirim. Değiştirilmesi zor olupta 160 gb hdd olacağına, değiştirilmesi çocuk oyuncağı olup 80 gb hddsi olsun daha iyi Ayrıca 1000h'deki multi touch özelliğini yabana atmayalım bunun keyfini ancak kullananlar bilir Wireless N desteğini sunması da bonus olsun Yeni makineniz hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _-_ -- 27 Eylül 2008; 15:15:00 >
  • quote:

quote:

ASUS EEEPC 1000H nin daha iyisi şu anda zaten mevcut. Alternatif olarak inceleyebilirsiniz

Kime göre neye göre iyi?

ASUS 1000H'nin iyisi Wind (casper, datron) değil EEE 901'dir. Ve yurtdışındaki siteler tarafından en iyi netbook seçilmiştir. Bunu kafamdan değil verilere dayanarak söylüyorum. Wind ram kapağının olmamasından kesinlikle kaybediyor. Herkesin yapabileceği bir işlem değildir onu söküp ram takmak. Ha servise de gidip fazla para verip rami taktırırsanız olabilir. Biliyorsunuz servislerde fiyatlar piyasa fiyatlarından yüksektir Olumlu yanlarından biri ise 160 gb hdd si olması. Kişisel olarak şunu söyleyebilirim. Değiştirilmesi zor olupta 160 gb hdd olacağına, değiştirilmesi çocuk oyuncağı olup 80 gb hddsi olsun daha iyi Ayrıca 1000h'deki multi touch özelliğini yabana atmayalım bunun keyfini ancak kullananlar bilir Wireless N desteğini sunması da bonus olsun Yeni makineniz hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

+olarak oyle pil olacagına hiç olmasın daha iyi o nasıl bir cıkıntıdır ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: magicool

quote:

quote:

Kime göre neye göre iyi?

+olarak oyle pil olacagına hiç olmasın daha iyi o nasıl bir cıkıntıdır ya

Evet o makineyi seçmememdeki 2 neden o pil ve ram kapağının olmaması. Bunları da çözmüş olsaydı msi 10 numara olurdu
  • quote:

Bu tamamen göreceli bir kavram. Herkese göre değişir. Ki söylediğiniz cihaz da neredeyse aynı özellikteki bilgisayarlar. Bu yüzden satış faktörü extra özelliklere kalıyor.

Ben ASUS'taki Multi-Touch Touchpad özelliğini gördükten sonra isterlerse başka bir marka çift çekirdekli atom işlemci koyup ASUS'tan ucuza koysun yine de almam. Buradaki amacım ASUS'u savunmak değil, ama beni bu özellik cezbettiği için aynı düzeydeki bilgisayarlardan bunu tercih edeceğim. Datron ise shift tuşunu olması gerektiği yere koymuş. Multi-touch olayını istemeyip de shift tuşuna takıntılı olanlar varsa onu tercih edecektir.
  • quote:

Pile bak hizaya gel..Asus gibi bir marka varken aynı fiyata kesinlikle almam datron türü bir alet..
  • quote:

Orjinalden alıntı: {PeGaSuS}

quote:

Pile bak hizaya gel..Asus gibi bir marka varken aynı fiyata kesinlikle almam datron türü bir alet..

Dostlarım beni yalnız bırakmadığınız için teşekkürler
  • dogru olan şeyleri savunmak iyidir.aklın yolu birdir(kafiyeli oldu...)

ote yandan marka fanetikligim bu tarz şeylerde fazla yoktur cunku datron kendi kasasını mı uretmiş?almış kasayı basmış markasaını 3-5 degişiklik yapmış piyasaya vermiş ama o pil ve vista degilde xp olsaydı ve fiyatıda eşit veyaz daha ucuz olsaydı datronu seçerdim benim anlamadıgım asus nasıl olmuşta 6 cell pili cok az cıkıntıyla yerleştirmiş?
    acaba asus mu mucize gerçekleştirmiş yoksa diger firmalar mı bu işi becerememiş anlıyamadım
  • hocam bende hiç aklımda yokken yapılan inceleme sonucu bir anda bu aleti düşünmeye başladım. dizaynı ve fiyatı bana cok cazip geldi. tüm topici okudum sayılır yalnız bir ki sorum :

1-alacak bir yer bulamıyorum nerede satılır bu alet.
    2-bu alet autocad,solidworks, catia gibi çizim programlarını falan çalışıtırır değil mi. ben bunları kullanmam gerekiyor yada kısa zaman içinde gerekecek. o yüzden bu konu benim için önemli.
    3-bir arkadaş yüksek fpsli filmlerde sıkıntı olurmu demiş. bu konu benim de aklımı karıştırdı. çünkü daha önce bu konuda laptopumla baya papaz olmuştuk.
    4-birde herkes kasa kalitesini resimlere bakarak övmüş ama ben asusların bu konuda çok sorun çıkarttıgını gördüm boyaların silinmesi ve özellikle kasada çatlaklar çok oluyor ve ben bu nedenle asusa güvenemiyorum. sizce asus bu mevzuyu aşmış gibi duruyor mu?

şimdiden teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkachin -- 27 Eylül 2008; 21:55:11 >
  • Arkadaşlar hdd sdd karşılaştırması olan bir video izledim.. Bazı noktalarda şaşırdım kaldım.. İsterseniz siz de izleyin siz de şaşırın

http://www.youtube.com/watch?v=FdnyCHmq51w
  • quote:

Orjinalden alıntı: furkachin

hocam bende hiç aklımda yokken yapılan inceleme sonucu bir anda bu aleti düşünmeye başladım. dizaynı ve fiyatı bana cok cazip geldi. tüm topici okudum sayılır yalnız bir ki sorum :

1-alacak bir yer bulamıyorum nerede satılır bu alet.
    2-bu alet autocad,solidworks, catia gibi çizim programlarını falan çalışıtırır değil mi. ben bunları kullanmam gerekiyor yada kısa zaman içinde gerekecek. o yüzden bu konu benim için önemli.
    3-bir arkadaş yüksek fpsli filmlerde sıkıntı olurmu demiş. bu konu benim de aklımı karıştırdı. çünkü daha önce bu konuda laptopumla baya papaz olmuştuk.
    4-birde herkes kasa kalitesini resimlere bakarak övmüş ama ben asusların bu konuda çok sorun çıkarttıgını gördüm boyaların silinmesi ve özellikle kasada çatlaklar çok oluyor ve ben bu nedenle asusa güvenemiyorum. sizce asus bu mevzuyu aşmış gibi duruyor mu?

şimdiden teşekkür ederim...

Mavi bilgisayarda olması lazım sitesinden telefon numarasını alıp sorun. Autocad tarzı programları denemedim ama photoshop gibi programları rahat çalıştırıyor ben de kullanıyorum. Yüksek fps li film derken zaten piyasadaki filmlerin hepsi 25-29 fps arasında. Yüksek çözünürlüğü kastettiyseniz o konudada sıkıntı çıkmıyor 720p ve 1080p filmleri oynatabiliyor takılmadan. Kasa parlak bir malzemeyle kaplı ve boya atması diye birşey kesinlikle söz konusu olamaz. Çünkü yüzeyi kaygan. Ve sert plastik kaliteli malzeme.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.