Şimdi Ara

Asus DSL N17U ve 50 mb hız

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar Turknet 50mb hızında internet kullanmaktayım. Hızım 16 mb ken fazla sorun yoktu ama 50 mb yükselince her dk kopma sorunu yaşamaktayım. Inanın 1 dakikada 3 defa kopuyor. Telekomda gelen arkadaşlar hızın modem tarafından karşılanmadığını modemin hiperdeye uygun olması gerektiğini söylediler boyle bir şey olabilir mi? Yanı benim modemim 50 mb hızı kaldıramayacak durumda bir modem mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cardin -- 28 Ağustos 2017; 7:51:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam vdsl2 modemlerin hepsi 100mbit e kadar kaldirir modemin kaldirmamasi gibi bir durum olamaz(modem arizali degilse) hattiniz kaldirmiyor olabilir. hat degerlerinizi paylaşirsaniz daha iyi yardimci olabiliriz.
  • Asus DSL N17U ve 50 mb hız bina girişinde modemi denedim aynı sürekli kopuyor. Yanı iç tesisata bağlamadan da sonuç aynı

• Bu arada modem arızalı ise nasil anlayabilirim.

• Sıfırdan yeniden kurulum yapmayı deneyebilirsiniz. Hat zayıflaması çok yüksek olmamasına rağmen sinyal düşük. Snr ayar bölümü olması lazım bir oraya bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Scofield -- 28 Ağustos 2017; 9:18:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bence biz kullanicilar olarak modemin arizali olduğunu calişmiyorsa anlayabiliriz. eger calişiyorsa zaten sorun yoktur.

hat degerleriniz kötü asus modemlerde snr sabitleme varmiş. snr nizi 12 ye sabitlemeyi bi deneyin.
  • Ilginiz için sağolun. Bir deneyeyim

• BuBBa123 B kullanıcısına yanıt
    aynen.

hatta

SNR 15 den aşağı olmamali...

öncelikle ic tesisata bakin...

hattin ilk geldiği yere baglayip bir deneyin...

• Sağolun hattı direk eve gelen kabloya bağladım.Simdi bir sorun yok gibi

Asus DSL N17U ve 50 mb hız

• SNR 20 nın uzerınde gayet ıyı .

• ilginiz için sağolun 1 hafta uğraştırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

aynen.

hatta

SNR 15 den aşağı olmamali...

öncelikle ic tesisata bakin...

hattin ilk geldiği yere baglayip bir deneyin...

hocam modemim asus dsl 16 modeli.yeni vdsl e geçtim. şuan dsl 16 modelinde snr 14 lerde. ben dsl n 17 almak istiyorum.sebebide gigabit router olması.tek sebebi bu.netim 50 mb ve test ettigimde 46 48 leri goruyor.bu snr neden bende 14 cıkıyor bunun sebebi ne olabilir? n17 alsam snr artarmi?
  • SNR'nın yuksek olması için telefon santral kutusu ıle olan mesafenın yakın olması

ve evdekı ıc tesısatın cok ıyı durumda olması gerekiyor.

oncelıkle eve ılk gelen kabloya bakıp durumu kotrol etmek gerekıyor.

eger orada yuksek ıse ıc tesısatı , degıl ıse ya santral kutusuna cok uzaksınız yada aradakı kablolarda sorun olabılır.

SNR 14-15 cıvarı normal sayılır .

Eger CRC ve FEC degerlerı cok yuksek degılse sorun olmaz.

yuksek ıse ınternette kopmalar yavaslamalar olur.

Yenı model aldıgınızda durum cok az farklı olacaktır.

cunku asus SNR degerlerını korumada cok basarılı modemler uretıyor.

hatta bazı modellerde SNR ayarı var , bunun ıle SNR yukseltılıp hız dusurulerek

hattın saglam kalması da ayarlama ımkanı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 31 Ağustos 2017; 19:26:49 >
  • Modeminizin yazılımını güncellediniz mi? Eğer güncel değilse mutlaka güncellemenizi yapın buna rağmen değişiklik yoksa size gelen sinyalde zayıflama var.
  • Sağolun modem versiyonu guncel su an bir sorun yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.