Şimdi Ara

ASUS DSL-N16 VDSL2/ADSL2+ modem 230 tl (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
6.979
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu modemi 1 yıl kullandım. yazılımı harika ve kolay ama modem stabil değil . sürekli aşırı yavaşlama ve kopma yaptı. 1 sene kanser etti beni. her türlü ayarı denedim olmadı. sonunda sattım gittim 2.el airties aldım 1 senedir rahatım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

ürün geldi, sıfır kutulu jelatinli, dün aldım , bugün elime ulaştı

ama fiber girişi bulamadım üzerinde ?
    Kısaca anlatmaya çalışacağım. Size fiber dedikleri büyük ihtimalle gerçekte VDSL olduğundan normal ADSL bağlantısı ile aynı aslında. Eğer ki eve gelen internet kablosu bakır telefon teli değil daha farklı renkte ve duvar dolabı kapalı kutu veya bir yere sabit olup istediğinizde rahatça bir odadan diğer odaya kendiniz kablo ekleyerek, uzatarak filan taşıyamuyorsanız işte o gerçekten fiberdir. Bağlantı için böyle bir alet edevat çantası şarttır genelde.

https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-fibernet-hipernet-ana-konu--57609021
    simage]https://store.donanimhaber.com/20/c5/bf/20c5bf559345e2480230cd817c266ac3.jpeg[/simage]

ASUS DSL-N16 VDSL2/ADSL2+ modem 230 tl
    Umarım birgün başka birileri de faydalanır. Gerçekte burada bahsedilen 3 durumdan çok daha fazlası var aslında ama....

1)Normalde Fiber yani ışık iletimi ile internet ( Artık adı metro internet oldu çoğu yerde) bina ve/veya daireye kadar turuncu renkli parmak kalınlığında içinden onlarca cam iletim demeti ile oldukça pahalı bir (20Bin TL den başlayan ve de 250000 USD ve fazlası) cihaza geldikten sonra Rj45 Cat5, Cat6 gibi kablolar yani bilgisayar ile modemi birbirine bağlandığınız normal kablolar ile 1 GB/saniye hizlardan başlayarak gerçek anlamda internet bağlantısına verilen addır. Normal ev kullanıcılarının çok azı bunu kullanabilmekte.

Bilgi işlem merkezi, server plazalar, bankalar, borsa işlem merkezi, Havalimanları, üniversite, MEB okul, kütüphane, hastahane vs yerler kullanır. İlk fotograf
    2. Bina girişi veya sokak başındaki beyaz üzerinde TT saha dolabı yazan birimlere kadar tam fiber gelir ardından binamıza eski bildiginiz bakır kablolarla 100 Mbps civarı hızlarla VDSL internet bağlantısı normal telefonlara ve modeme taktigimiz Rj11 konnektör ile yani ev telefonlarının ahizelerindeki tak çıkar kablo ile gelen internet. Son fotoğraf

3. ADSL yani TT binalarından ve bağlantılarından direk evinize kadar eski bildiginiz bakır kablolarla 16Mbps (aslından 24 den fazlasını bile taşırlar) normal çoğumuzun maalesef hala kullanmak zorunda kaldığımız internet. Bu da son fotoğraf

Eğer yukarıdaki yazdıklarım da ufak tefek hata eksiklik bulursanız normal karsılayın çünkü basite indirgemeye çalışınca doğal olarak teknik hatalar oluyor. affola.

Sizin sorunuzun tam cevabı ise : Size fiber internet dedikleri hizmeti 100 Mbps hıza kadar normal VDSl veya VDSL+2 ile verildiğini kabul ederek yazarsak, evet ev telefonuna bağlanan bakır kablo rj11 Jack ile hem adsl hemde vdsl kabloları aynıdır. Yani ADSL ile Vdsl için modeme takılan kablo aynıdır. Hatta adsl modemler Vdsl sinyali alamazken Vdsl modemler geriye dönük olarak hem vdsl hemde adsl sinyalleri çözerler kullanirlar.Aynı bakır kablo üzerinden sadece veri transfer protokolleri, kodları farklı olarak geldiğinden ciddi hız farklarını görürsünüz.

ADSL den VDSL ye geçerken modem sadece adsl destekli ise yeni modem almak zorunda kalırken VDSL den ADSL ye geçerken zaten modeminiz aynı anda her iksinide çalıştıracağı için yeni modem almanıza gerek kalmaz. Eğer elinizdeki eski modemi değiştirmek zorundaysaniz kesinlikle VDSL destekli modem hatta 2,4 GHz ve artık 5GHz frekanslı wifi destekleyen modemler den birini alın geçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabrifidan -- 24 Temmuz 2019; 2:7:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alınabilecek en kötü giriş seviye VDSL modem, kesinlikle bulaşmayın. TP-Link TD-W9970 bile bu modeme kıyasla daha tercih edilesi...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uzun zamandır bu modemi kullanıyorum sinyal gücü diğer kullandığım modellerle aynı bundan önce airties 5343 ve tplink td9970 kullandım sonra bu modemi aldım Ocak ayında sinyali arttırmak için a101 den mercius sinyal genişletici alıp tüm eve modemin sinyalini dağıttım evden hariç bahçe ve otoparkta bile kullanabiliyoruz ev içi en zayıf sinyal mutfakta en için orada bile 24 mpbs hız alıyorum daha önceden tplink modem ile online oyunda arada sırada sorun yaşıyordum fakat Asus n16 ile hiç bir sıkıntı yaşamadım fiyat performans olarak çok iyi bir cihaz

Alttaki hız testini yaptığım sıra bilgisayarda yeğen YouTube da HD video izliyordu toplamda 5 cihaz bağlı sıkıntı olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i.y4114 -- 24 Temmuz 2019; 17:13:30 >

• Uzun zamandır kullanıyorum gayet stabil bir modem hiç bağlantı kesilmesi yaşamadım. Modemin varlığını unutuyorum diyebilirim. WiFi kalitesi iyi değil kötü de değil Orta alt seviye arasında. 5ghz yok 2.4 ghz de 50 mbps internetten WiFi ile 40-45mbps arası hız alıyorum modemi merkezi bir yere yerleştirdim. Bunu yapamayacaksanız repearter almanızı öneririm. Aksi takdirde evin uzak köşelerinde az çekecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alemist -- 24 Temmuz 2019; 18:12:51 >

• Bende kışlık evde bayadır bu modemi türknet ile birlikte kullanıyorum memnundum kurulumu vs çok basit, ucuza denk getirmek için arıyordum yazlık eve de aldım iyi oldu ama burda maximum 6-7mbit hız alıyorum.haber veren arkadaşa teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-22C714979

Alınabilecek en kötü giriş seviye VDSL modem, kesinlikle bulaşmayın. TP-Link TD-W9970 bile bu modeme kıyasla daha tercih edilesi...
    Bende TDW 9977 var sifir ayarinda garantili faturalı 300'e koydum satamiyorum bir aydır. İnsanlar giris seviyesindekine 230 vermesi ilginc ...

• quote:

Orijinalden alıntı: erwinsmith06

Bende TDW 9977 var sifir ayarinda garantili faturalı 300'e koydum satamiyorum bir aydır. İnsanlar giris seviyesindekine 230 vermesi ilginc ...

Alıntıları Göster
    rica ediyorum o fiyata sattığınızda bana pm atın
    asla şkinci el network ürünü satamadım

• İlan nerede?

• quote:

Orijinalden alıntı: gahmetk

İlan nerede?
    Letgo ile sahibindene koymustum hocam burada yok

• kablosuz özelliği çok memnun etmiyor. hızı dengesiz çekim alanı çok iyi değil. Fiber desteği ise 4 tane ethernet bağlantısından birine ethernet ile bağlayınca fibere erişiyor. fiber modem zaten öyle. ya kutudan ethernet ile modeme gelir yada eve fiber gelir bir cihazla ethernete çevirir. tp link denemek lazım giriş için.
  • Zamanında 160 liraya Vatan'dan almıştım. Parasına göre on numara alet. O zamanlar ADSL kullanıyordum şimdi VDSL'e geçtim hiç sıkıntı yaşamadım. Eksiklik olarak tek gördüğüm şey kapatıp açarken internete bağlanması biraz uzun sürüyor. Çekim kalitesi normal. Sık sık güncelleme alıyor, kurulumu çok basit. Adana sıcağında bile öyle abartı bir ısınma yok. Verdiğiniz paraya göre beklentinizi ayarlarsanız hayal kırıklığına uğramazsınız. 200 liralık aletten 1000 liralık performans bekleyip bu alet kötü demek doğru değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çekim gücü olarak beni üzdü, üst katta sinyal alamadığım için modemdeki kablosuz yayını iptal edip yanına koyduğum Zyxel WAP3205 v3 access point üzerinden yayın yapıyorum.

Lakin arayüzü güzel, güncelleme de alıyor ara sıra. Ortalama bir modem, çok şey beklememek lazım.

Bir de Tivibu kullanıyorsanız alabilirsiniz, diğer modemlerin çoğunda Iptv profili tanımlanamıyor. Tp-link Archer-vr400 ve Tenda V300 alıp iade etmek zorunda kalmıştım sırf bu yüzden.

Edit: Tenda V300'ü kesinlikle tavsiye ederim. 3-4 gün kullandım çok stabil bir modem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zatrox -- 25 Temmuz 2019; 9:36:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zatrox

Çekim gücü olarak beni üzdü, üst katta sinyal alamadığım için modemdeki kablosuz yayını iptal edip yanına koyduğum Zyxel WAP3205 v3 access point üzerinden yayın yapıyorum.

Lakin arayüzü güzel, güncelleme de alıyor ara sıra. Ortalama bir modem, çok şey beklememek lazım.

Bir de Tivibu kullanıyorsanız alabilirsiniz, diğer modemlerin çoğunda Iptv profili tanımlanamıyor. Tp-link Archer-vr400 ve Tenda V300 alıp iade etmek zorunda kalmıştım sırf bu yüzden.

Edit: Tenda V300'ü kesinlikle tavsiye ederim. 3-4 gün kullandım çok stabil bir modem.
    hocam, türknet'in verdiği 350 liralık modemi kullanıyorum , malesef diğer odada çekmiyor

https://www.trendyol.com/asus/asus-dsl-ac51-2-port-ac750-adsl-vdsl-fiber-modem-p-2572814?boutiqueid=309629&merchantid=107655&gclid=EAIaIQobChMIzNn1ssPP4wIVxOF3Ch2WqQNSEAYYASABEgJHqvD_BwE

en iyisi 60 liralık güçlendirici almak , ondan da almıştım ben

• bende çekim sorunu yok ama cenabet netis router ağın içine zıçtı

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    O zaman kesinlikle yeni modem almayın, access point alıp kabloyla modeme bağlayın ve kablosuzu onunu üzerinden yayınlayın.

Benim Zyxel'de 2*7 db anten var gayet iyi çekiyor.
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    la o niye açıkta duruyor öyle, bir de asılı şekilde ?? düzgün şekilde çiviyle falan as, üzerini de jelatinle yağmur gelmesin

• quote:

Orijinalden alıntı: zatrox

O zaman kesinlikle yeni modem almayın, access point alıp kabloyla modeme bağlayın ve kablosuzu onunu üzerinden yayınlayın.

Benim Zyxel'de 2*7 db anten var gayet iyi çekiyor.
    bu modem için almadım. pederin evdeki modem çekmiyordu , ona aldım
    ama modemlerde malesef genel sıkıntı, madem menzil genişleticiler var, yapsana bu modemlere de o teknolojiyi

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Adam modeme süper anten koyarsa menzil genişleticiyi nasıl satacak :)

Var çok iyi çeken modemler onlar da 1000 TL'den aşağı değil.
  • kindle gibi cihzlar bağlanmıyor bu modeme
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.