Şimdi Ara

ASUS DSL-N12E modem Fiber uyumlumu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar evimin alt yapısı fibere uyumlumuş bende gittim bunu aldım.

Haberım yoktu, modem fibere uyumlumu yada eks. aparat almama gerek varmı ?

• Selam,

Bu ürün bende yok ama Asus'un RT-N12 D1 olanı var, Superonline fiberde "Router/Wireless Router" modunda kablosuz özelliği ile birlikte çalışır (fiber kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz koşulu ile) .

Ama yok yere ADSL özelliğine para verdim diyorsanız ADSL modem özelliği hiç kullanılmayacaksa ve uzaktan VPN ihtiyacı varsa ya da router arkasında yüksek sayıda P2P bağlantısı için bunun yerine RT-N12 D1 i önerebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilke -- 21 Eylül 2013; 20:08:47 >
  • fiber hızını alamıyorsunuzkı ama :S ekstra bir aparat ile bırlıkte satılıyor fıber modemler :S
  • Modemde olsa dahi siz fiber için basvurdunuzmu ki?Modem takmakla geçilmiyor fibere...
  • turkay11 kullanıcısına yanıt
    adamlar sole sıze fıber verebılırız dıye bende modemı almıstım fıber olmaz dıye elımde patladı. Bende merak ettım modemım uyumlumu yada bır aparat ıle fıbere donusturuluyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogundemir -- 22 Eylül 2013; 15:44:22 >
  • modem yüksek hızı destekliyorsa destekliyordur desteklemiyorsa desteklemiyordur..Aparatla desteklese ne olacak ki?Aparatta fiber destekli modem fiyatına gelecek ki bunu düşünmüyorum....
  • simdi baktım modem 802.11N destekli yani fibere uyumlu N modunu destekliyor..Ozaman sizin fibernet için başvuru yapmanız gerekiyor yani tarifenizi değiştirmeniz gerekiyor..
    suan hıc ınternetım yokkı evde yalın ınt aldım fıber desteklıyormus evım bende basvuru sırasında ogrendım benımde haberım yoktu normal modem aldımıştım onceden sımdı modemı fıbere donusturue bılırmıyım onu merak edıyordum anlasılmayan bır konu var galıba :S karıstı ıyıce
  • evet biryerde yanlışlık var körler sağırlar birbirini ağırlar Modemi donusturmene gerek yok modem zaten fiber destekli.Eger hattında 20 bbit yada 100 mbit hızındaysa yani fiber ise yapman gereken sadece modem arayuzunden 802.11.n desteğini acamak yada b/g/n ozelligini kullanmak...
    heh aradıyığım cevap buydu :) macbook retına kullanuyorum n destegı var sımdı modemde n destegını nasıl acıcam onu bılmıyorum :)

Bu arada ınternetım 20 mbit 75 gb download kotalı.
  • tamam tarifen benimle aynı simdi modem arayuzune gir ve kablosuz bolumunden hangi kanaldan yayın yapılıyor ona bak b mi g mi n mi orda karışık sec b/g/n
  • bulamazsan team viever id pass at pmden bakalım yaparız ewalallah :D
    eyw yarın olsun suan dıger evımdeyım yarın ötekı eve gecıcem denıcem ;)
    Cok yanlis bilgiler veriyorsunuz insanlara!

quote:

simdi baktım modem 802.11N destekli yani
    fibere uyumlu N modunu destekliyor..Ozaman
    sizin fibernet için başvuru yapmanız gerekiyor
    yani tarifenizi değiştirmeniz gerekiyor..

wirelessin N moduyla fiberin ne alakasi var yahu, yok oyle birsey!

vdsl,adsl,fiber bunlar baglanti turleri
    b,g,n ise wireless teknolojileri.

ayrica en son cikan wireless teknolojisi AC
    bundan sonra fiber modem onerirken bunu belirtin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alierr A kullanıcısına yanıt
    yanı modelımım işe yaramıyor olemı ?
  • forumdan kopyaladım....

802.11 protokolu wi-fi ya da kablosuz ag diye adlandirilan baglantinin standardidir. yanina gelen harfler bu standardin farkli surumlerini ifade eder...

802.11a = 5GHz frekansinda calisir, bu yuzden 2.4 GHz bandinda calisan diger urunlerden etkilenmez. ancak yavastir.

802.11b = 2.4 GHz bandinda calisir. teoride 11 Mbit hiza ulasabilir.

802.11g = aynen b gibi 2.4 GHz frekansinda calisir. ancak hiz 54 Mbit'e kadar yukseltilmistir. su andaki piyasadaki tum urunler 802.11g standardini kullanir ve geriye donuk olarak 802.11b ile de uyumludur.
    802.11n'in farki = teoride 10 kat daha hizlidir. yani saniyede 540 mbit'e kadar ulasabilir. ayrica en buyuk artisi MIMO destegidir. MIMO (Multiple input, multiple output demek. coklu giris, coklu cikis.) daha da turkcesi, birden cok alici ve verici antenlerle data akisi cok genis bir alana yayilabiliyor: bu sayede 1 km icerisinde tek bir kablosuz ag kullanilabiliyor.
    ALINTI Pcworld

• quote:

Orijinalden alıntı: alierr

Cok yanlis bilgiler veriyorsunuz insanlara!

quote:

simdi baktım modem 802.11N destekli yani
    fibere uyumlu N modunu destekliyor..Ozaman
    sizin fibernet için başvuru yapmanız gerekiyor
    yani tarifenizi değiştirmeniz gerekiyor..

wirelessin N moduyla fiberin ne alakasi var yahu, yok oyle birsey!

vdsl,adsl,fiber bunlar baglanti turleri
    b,g,n ise wireless teknolojileri.

ayrica en son cikan wireless teknolojisi AC
    bundan sonra fiber modem onerirken bunu belirtin :)

Ozaman ttnet ne diye milletin modemini değiştiriyor ki??8 mbit e kadar tarife kullanan insanlara fiberdestekli modem veriyor fibere geçince neden acaba???

• ogundemir kullanıcısına yanıt
    Eger vdsl (hipernet) baglatacaksaniz vdsl modem gerekli. ayrica vdsl modemler adsl destekliyor.

fiber paketi kullanacaksaniz birkac turu var. Genelde evlere ethernet kablosu geliyor; onu da wan girisinden routera takiyorsunuz.
  • Bu modem vdsl destekli değil mi? Hipernet kullanıyorum bende ve bu modemden satın almayı düşünüyordum. Ayrıca bu modemleri fiberle niye kullanamıyoruz 20 mbit hızı kaldırdıktan sonra ha fiber ha hiper sadece biri bakır telden diğeri fiber optik kablo modemin neden değişmesi gerekiyor tam anlayamadım.
  • bu modem vdsl desteklemiyor.

ttnet 20mbit adsl'e fiber dedigi icin karisiklik oluyor.

ttnet size vdsl hatti uzerinden hizmet veriyorsa vdsl modem gerekli, adsl degil. ayrica vdsl modemler adsl de destekler.

dairenize ethernet uzerinden internet geliyorsa ikisine de gerek yok, router lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.