Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (188. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.646
Cevap
53
Favori
239.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: utku49

Arkadaşlar son yazılımı yüklemeyin problem var modem brick oldu dsl sinyalini alamıyor kafanız ağrımasın kesinlikle yüklemeyin asus aradım onlarda bir cevap veremediler servis yolu gözüktü sanırım.
    ben güncelledim herhangi bir sorun yok değişik özellikler eklendi yeni yazılımla Aimesh özelliği eklendi türktelekom altyapısı stabil ayarlar menüsü eklendi bir kaç tane daha özellik eklendi

Asus DSL-AC68UAsus DSL-AC68U
  • @ejder200488 @utku49

Aynı sorun benim de başıma geldi, yabancı bir forumda sorunu fixlemişler:
    https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/7CEEBB5860E54F958BAFD41FD4A5C6234
    Linkteki yazılımı indirip, 2 kere kurarsanız sorun çözülüyor.

Fakat sürüm numarası 9.0.0.4.384_21126-fix01 oluyor, ileride bir sorun teşkil eder mi bilemiyorum.

Kaynak:
    https://www.snbforums.com/threads/dsl-ac68u-3-0-0-4-384_21126-bug-fixed.47573/#post-415789
    https://mybroadband.co.za/vb/showthread.php/963467-ASUS-DSL-AC68U-Firmware-Update-2018-07-05-Bug?p=21776557&viewfull=1#post21776557

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bomlife -- 7 Temmuz 2018; 5:21:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bomlife

@ejder200488 @utku49

Aynı sorun benim de başıma geldi, yabancı bir forumda sorunu fixlemişler:
    https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/7CEEBB5860E54F958BAFD41FD4A5C6234
    Linkteki yazılımı indirip, 2 kere kurarsanız sorun çözülüyor.

Fakat sürüm numarası 9.0.0.4.384_21126-fix01 oluyor, ileride bir sorun teşkil eder mi bilemiyorum.

Kaynak:
    https://www.snbforums.com/threads/dsl-ac68u-3-0-0-4-384_21126-bug-fixed.47573/#post-415789
    https://mybroadband.co.za/vb/showthread.php/963467-ASUS-DSL-AC68U-Firmware-Update-2018-07-05-Bug?p=21776557&viewfull=1#post21776557
    hocam bu sorun yarım günüme mal oldu. sayenizde 2 kere kurulum yapıp sorunu çözdüm.teşekkür ederim.

bu güncellemeyi kuracak arkadaşlar beklesin asus bu sorunu tam anlamıyla çözene kadar.
  • Güncellemeyi sitelerinden kaldırmışlar. Ben yüklemiştim ama sorun olmamıştı. Umarım sonradan bir problem çıkmaz.
  • bugün tekrar baktım da asus hem sitlerinden hemde modem güncelleme serverinden kaldırmışlar demek ki harbiden sorunluymuş...bir sürü başımıza çorap örecekti
  • Merhaba, ben de 2 hafta önce Tivibu abanoliği aldım. Eve gelen Ttnet görevlisi bir türlü Asus dsl ac68u modemimle Tivibu kutusunu uyumlu çalıştıramadı. Cihaz provizyon alamadı. Bunun üzerine görevli ücretsiz bir TTnet modemi verdi (TP-Link marka). Bağlantıyı yapınca sorunsuz çalıştı Tivibu kutusu, provizyon hemen aldı. Şu anda ac68u modemim boşa çıktı. Fakat ben yine kendi modemimi kullanmak istiyorum.

Sorunsuz çalıştırabilen var mı acaba? Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Ttnet vdsl ve 68u kullanıyorum iptv falan hiç bir sorun yok.
    Merhaba, ben 2 hafta önce Tivibu aldım ama 68u ile kurulum yapamadı TTnet görevlisi. Siz nasıl çözdünüz bu durumu? sırf bu yüzden TTnet'in dandik modemini kullanıyorum, asus modemim boşa çıktı, sinir bozucu bir durum bu.
  • TVbu falan değil di benimki, farklı bir firmadan almıştım smart ip tv programı ile tvden izliyordum.
  • Şu güncelleme işini çözen varmı?
    asus bugün Aimesh ile ilgili mail atmışhttps://www.asus.com/tr/AiMesh/
    herhalde son update de sorun çıktı artık ne zaman düzeltir gönderirlerse artık
  • Stabil güncelleme gelmiş Asussun sitesinde mevcut.
    ben direk siteden indirerek modemin web aryüzünden güncellemeyi yükleyip kurdum şimdilik herhangi bir sorun yok
    bildiği üzere Aimesh ile türktelekom için bazı stabiliteler gelmiş

Sürüm 3.0.0.4.384_21128
    2018/07/1244.86 MBytes
    ASUS DSL-AC68U Firmware version 3.0.0.4.384_21128 (This product supports both Annex A and Annex B)
    Note: If you upgraded to v3.0.0.4.384_21126(already removed from support site) earlier and experienced DSL failed to work/internet connection could not be established issue, please upgrade with v3.0.0.4.384_21128 twice. Do not reset firmware to factory default or make any changes in firmware settings between the two update attempts.

Security Fixes and Improvements:
    - Fixed OpenVPN users could login to access Web UI.
    - Modified permission of OpenVPN Server account to access other service.

New features:
    - Now supports AiMesh feature.
    - Support hide SSID in Guest Network.

DSL:
    - DSL firmware updated: v1.0.4.6.
    - DSL driver updated: v5.5.2.10 .
    - Fixed VDSL low upload speed issue reported from UK.
    - Enhancements for Turkey ISP Turk Telekom.
    - Enhancements for Australia ISP Aussie Broadband and Telstra.
    - Added the option for DHCP query frequency.
    - VDSL WAN (PTM) QIS manual setting list updated,
    Updated Australia ISP, Aussie Broadband
    Updated Australia ISP, Skymesh (Automatic IP) (NBN)
    Updated Australia ISP, Skymesh (PPPoE) (NBN)

Bug Fixes and Improvements:
    - Fixed FAQ link in Smart Sync page.
    - Improved capability issue with some Huawei USB modems.
    - Fixed static IP validation in QIS.
    - Updated DNS from server if OpenVPN client connected.
    - Fixed missing of Internet connection (LAN) tab in Traffic Monitor if Dual WAN enabled.
    - Fixed sometimes TrendMicro functions could not work.
    - Modified EULA in DDNS, AiProtection, Adaptive QoS, Traffic Analyzer, Web history, Feedback page.
    - Added Privacy declaration page.
    - Fixed some issues of IPv6.
    - Modified limitation of Port Forwarding rules to 64.
    - Disable 5GHz Tx Frame Burst by default for certain countries.

Please unzip the firmware file first then check the MD5 code.
    MD5: b151d241cef045b21c69cf09308e4060

İndirme:https://www.asus.com/tr/Networking/DSLAC68U/HelpDesk_Download/
  • Arkadaşlar modemin torrent performansı nasıl. bir pc den farkı var mı? normalde torrent için notebook kullanıyorum.
    tplink archer 2800 ile arasında kaldım. tp linkte torrent desteği yok. bu modemde var. torrent için tavsiye eder misiniz?
  • Arkadaşlar ac68u router modemim var, 100 mbit bağlantımda s9 plus ta max 75 mbit alabilmekteyim. Sorun nerededir acaba?
  • Sorun olduğunu sanmıyorum.
  • Merhaba modeme fan baglayan oldumu arkasina

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Ben vantilatör bağladım arkasına :) şaka şaka

Gerek var fana fazla ısınmıyorki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 17 Temmuz 2018; 11:40:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 35 mbps kadar vdsl bağlantımdan 26 mbps hız alıyordum. modemin yönetim ayarından, dsl ayarı sekmesinde ki, kararlılık ayarı sizde devre dışı duruyordur. O ayarı deneyerek 7db, 6db, 5db şeklinde azaltarak hız testleri yapınız. Benim ki 3 db de şu anki hızım 33 mbps. sonuçları yazarsanız herkes yararlanır. saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhum -- 17 Temmuz 2018; 12:27:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: merhum

Arkadaşlar 35 mbps kadar vdsl bağlantımdan 26 mbps hız alıyordum. modemin yönetim ayarından, dsl ayarı sekmesinde ki, kararlılık ayarı sizde devre dışı duruyordur. O ayarı deneyerek 7db, 6db, 5db şeklinde azaltarak hız testleri yapınız. Benim ki 3 db de şu anki hızım 33 mbps. sonuçları yazarsanız herkes yararlanır. saygılar.

CRC artarsa sana gelen veriler hep hatalı gelir ve hatalı gelen veri tekrar gelmesi gerektiği için hem gecikme olur hem pingi arttırır. CRC yani paket hatalarını kontrol etmelisin çünkü 15 dB aşağısında paket hatası olma ihtimali yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 17 Temmuz 2018; 12:30:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

quote:

Arkadaşlar 35 mbps kadar vdsl bağlantımdan 26 mbps hız alıyordum. modemin yönetim ayarından, dsl ayarı sekmesinde ki, kararlılık ayarı sizde devre dışı duruyordur. O ayarı deneyerek 7db, 6db, 5db şeklinde azaltarak hız testleri yapınız. Benim ki 3 db de şu anki hızım 33 mbps. sonuçları yazarsanız herkes yararlanır. saygılar.

CRC artarsa sana gelen veriler hep hatalı gelir ve hatalı gelen veri tekrar gelmesi gerektiği için hem gecikme olur hem pingi arttırır. CRC yani paket hatalarını kontrol etmelisin çünkü 15 dB aşağısında paket hatası olma ihtimali yüksek.

Alıntıları Göster
    bu ayarı yapmadan önce 4k videoları takılarak izliyorken, şimdi akıcı izliyorum. buna benzer gerekli testleri yaptıktan sonra paylaşım yaptım. (Ping öncesinde ve sonrasında 6)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhum -- 17 Temmuz 2018; 12:38:50 >
  • quote:

bu ayarı yapmadan önce 4k videoları takılarak izliyorken, şimdi akıcı izliyorum. buna benzer gerekli testleri yaptıktan sonra paylaşım yaptım. (Ping öncesinde ve sonrasında 6)

Alıntıları Göster
    ilginçmiş birde ben deneyeyim bakayım benimde 51 mbps lik paket 28 ile 42 arası gidip geliyor bakalım nasıl olacak

denedim de benim modemde yemedi Current SNR Margin: 22.1 dB diyor başka bişi demiyor internet yok oluyor. bir çok değer denedim ama olmadı tekrar devre dışı bıraktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi executive44 -- 18 Temmuz 2018; 1:25:18 >
  • executive44 kullanıcısına yanıt
    Asus DSL-AC68U
    Seçtiğim değere göre db değeri değişiyor bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhum -- 18 Temmuz 2018; 7:40:15 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.