Şimdi Ara

asus anakart cpu led hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 hafta önce amd fx 8150 aldım asus evo 970 R,2 anakart ram g skıll 1600.işlemci çok ısınıyordu bugün dedim yeni macun süreyim çıkarırken işlemcide beraber çıktı fanla birlikte uçlarda yamulma yok ama uçların olduğu yere az macun sürdüm yanlışlıkla taktım ve cpu led yanıyor fan dönüyor ama biosa görüntü gelmiyor ne yaptımsa bir türlü atlatamadım bu konu hakkında bilgisi olan varmı.

• diş fırçası ile hem işlemciyi hemde işlemci soketini iyice fırçalayın :).sonra kuvvetli bir hava tutarakta işlemci soketini temizleyin (komprosor , ters ufleyen supurge V.b yardimi ile .)

Edit: Pinleride tekrardan iyice bir kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearless19 -- 25 Ekim 2012; 19:47:37 >
  • Pinleri düzeltinmi yoksa kırıldımı.Eğer önemli iş gören pinler kırılmışsa işlemci gitmiş olabilir ama bazı pinler kırılsa veya yamulsa bile çalışıyor bende çıkarırken işlemci beraber geldi en dıştaki pinler yamulmuştu ama düzeltip taktığımda çalıştı.
  • pinler sağlam bir kaç tane pimde var macun sadece işlemciyi fansız olarka çalıştırıyorum ısınıyor hemen kapatıyorum ama bu cpu led hatası devam ediyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mladenbmv

pinler sağlam bir kaç tane pimde var macun sadece işlemciyi fansız olarka çalıştırıyorum ısınıyor hemen kapatıyorum ama bu cpu led hatası devam ediyor .

Hocam cihaza işlemci soğutucu takmadan çalıştırma yakarsın !
  • işlemci çalışıyormu diye denedim ve sanırım çalışıyor ısınmaya başladığında kapadım.
  • anakartı servise yolladım bakalım sorunu neymiş forumda başkasıda yaşamış aynı sorunu asus evo 990 fx le ama geri dönüş yapmamış.yabancı sitelerde var sorunla ilgili ama google güzel çeviri yapamadığı için pek anlaşılmıyor.
  • Anakartı servise boşa yollamışın sorunun neden kaynaklandığını sende söylemişin soğutucu takmamışın ondan cpu led yanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnaDooL

Anakartı servise boşa yollamışın sorunun neden kaynaklandığını sende söylemişin soğutucu takmamışın ondan cpu led yanıyor.

soğutucu taktım kaç sefer söktüm taktım işlemci çalışıyormu diye sadece denedim bir kaç saniyeliğine ısınırsa çalışıyor işlemci ısınmazsa çalışmıyor diye baktım.yabancı forumlarda çok var bu problemden ama sorun pek çözülmüş değil.daha önce ki anakartımda kaç sefer söktüm taktım pinler bile yamuktu kırıktı v.s çalışıyordu bu asus a geçtim problem oldu demekki fazla kurcalanmaya gelmiyor asus.
  • Bendede asus anakart var işlemci voltajı sürekli değişiyor bende o sorunu bir türlü çözemedim.İnşallah sorun anakartdadır sorunu halledersin.
  • sorun anakartta değişime gitti.
  • aynısı banada oldu silip tekrardan güzelce macunladım düzeldi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.