Şimdi Ara

ASUS A3 cüler buraya derneğimiz kurulmuştur (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
3
Favori
89.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
Giriş
    peki win7 den tekrar xp ye nasil doneriz ? Ben de win7 kurmayi dusunuyorum bende de 1,25 gb ram var ama performanstan memnun kalmaz isem xpye geri donmek isterim. Zira zayen win 7 kullanmisligim yok. Bunu kurdugumuz zaman aletin icindeki kenfi xpyi kurmasini saglayan partitioni ortadan kaldiriyor mu ? Simdi senin uploadini indiriyorum
  • Bu bilgisayarı 2004-2005 yılında almıştım. Yakınımdaki çoğu notebook kullanıcısının anakartı sorun çıkardı , lcd inventerleri yandı , chipset değişimine maruz kaldılar. Ben bu makinayı aldığımdan beri her türlü işkenceyi yapmama rağmen gıkını çıkarmadı. Üzerine noteboomk değiştirdim , sonra tablet aldım. O hala evimizde diğer aile bireylerine hizmet veriyor

Arkadaşlar bu bilgisayar gerçekten çok sağlam bir bilgisayar. Ancak bazı kronik sorunları var:

+ Batarya problemi : Batarya problemini bende yaşadım. Batarya önceleri %70 sonra yavaş yavaş düşerek %30 a kadar inen şarj almama problemi söz konusu oldu. Garantisinin bitimine 10 gün kala o zamanlar ASUS disbritörü olan şu anda da onlar mı bilmiyorum Çizgi Elektronik'i aradım ve notebook'u yollamamı söylediler. Yolladım. Yeni batarya taktılar. 4:30 saat gidiyor. Ancak temiz bakılmazsa bunun da akıbeti aynı olur. Notebook bataryalarınızı ; %40 doluluk oranında 5-10C arası sıcaklığa sahip olan bir yerde saklamalısınız. Arkadaşlar unutmayın Lithium bataryaların en büyük düşmanı sıcaklık ve sürekli şarjlı kalma/şarj yeme durumudur. Notebooklarınıza bataryanın çalışırken sürekli takılı olma durumu , bataryanın ömrüne en büyük zararı verir. Çünkü hem çalışma sıcaklığından dolayı hemde sürekli akıma maruz kaldığından batarya 30-35C sıcaklığa gelecek ve sürekli akıma maruz kaldığından dolayı ömründen kaybedecektir. Yukarıda yazdığım yöntem , çoğu pil üreticileri tarafından tavsiye edilmiş bir yöntemdir. HP bununla ilgili yayınladığı bir tabloda bu şekilde muhafaza edilen bataryaların 3 senede kapasite kaybı olarak %100 üzerinden %98'e düşeceğini göstermişti. Bu gerçekten çok iyi bir değer.

+ Optik okuyucu : Optik okuyucularınız eskisi gibi randımanlı değil ise firmware güncellemesi yapın. Benim optik okuyucum hala bu şekilde ilk günkü gibi çalışıyor.

+ Klavye problemi : Bir süre sonra klavyede bazı tuşlar basmıyor , problem yaşanıyor. Bu durumun malesef çözümü yok - çok zor. Tek çare klavyeyi değiştirmek oluyor bu da 100$ a patlıyor. Klavyesi arıza yaptıktan sonra notebook'unuzu ofiste bir yerde masaüstü bilgisayar gibi kullanmayı düşünün.

• Selamlar
    Bir tanıdığıma A3Ac modeli için recovery CD lazım. Elinde olan varsa PM lütfen.
  • arkadaşlar emektar a3e var babam kullanıyor. laptopu biraz kullandım ancak hdd'den dolayı yavaş kalıyor. bunun özelliklerini aradım ama artık asus'un sitesinde bile özellikleri sayfası 404 hatası veriyor şimdi bu laptop sata2'yi destekler mi? ufak bir ssd alıp babam kullansın istiyorum. fikriniz var mı acaba?
  • 2005'te aldığımdan beri aynı şekilde durmakta.Fakat son aylarda aşırı yavaşladı.Ben RAM yükseltmek istiyorum.Bu konu hakkında bilgi sahibi değilim;
    1)hangi model RAM almalıyım
    2)en yüksek kaç gb'lık alabilirim?
    Lütfen cevap verin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ..::KaRTaL::.. kullanıcısına yanıt
    Var Var asus a3e win7 ekran driver lazım. yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim. asus a3e hala yaşıyor....
  • siyahpoint S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım link çalışmıyor. Bana asus a3e win7 driverlarını başka bir yöntemle gönderebilir misin? ekrem.durgun@gmail.com selamlar
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.