Şimdi Ara

ASUS A3 cüler buraya derneğimiz kurulmuştur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
648
Cevap
3
Favori
89.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BEKLENEN AN ASUS A3 CÜLER DERNEĞİ AÇILMIŞTIR HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Notebook çantası hediyeli
    Bu ürüne Peşin Fiyatına 12 yada 15 taksitle sahip olabilirsiniz.
    İşlemci : Intel Centrino Pentium M 740 1.73 GHz
    Ekran : 15" XGA TFT / 1.3 Mega Pixel
    RAM : 512 MB DDR2 RAM (Max 2 G)
    HDD : 40 GB
    Ekran Kartı : 128 MB Ekran Kartı
    Genişleme Yuvaları : 1 x IEEE1394 ,4x USB 2.0, PCMCIA 2.1, IRDA , 802.11g WiFi Kablosuz Arabirim, LAN , Card Raeder 4+1.
    Optik Sürücü : 8 x DVD- WR
    Audio : AC97 S/W
    İşletim Sistemi : Microsoft Windows XP Home
    Ebatlar : 32.8 x 28.8 x 27-38cm
    Pil ve Pil Ömrü : Li-Ion 8 cell 6 saat
    Klavye : Q Turkçe 85 Tuş

Arkadaşlar bu ürünü kullananlar fikirlerini yazabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turklucky -- 17 Şubat 2006 13:23:50 >

• pardon fiyatı yazmayı unutmuşum bu şu an da 1049 $ + KDV ye satılıyor. Daha önce 979 $ + KDV ye kadar düşmüştü. Hem fiyat hem performans açısından Türkiyedeki en iyi notebook bundan iyisi şamda kayısı
  • geldim ben de a3eci olarak
    ben de zamanında 1806 ytl/12 olarak almıstım.
  • UGUREL dostum mesela şimdi alsaydın 200 YTl. falan karlı olacaktın. Makina nasıl biraz bahsedermisin diğer arkadaşlarda alacaksa onlara ön ayak olmak lazım. Çünkü ben bu makinaya çok güveniyorum. Fiyat/performans 10 numara... Şimdide a3e yerine a3a modelini piyasaya sunmuşlar. Tek farkı DDR 2 ram bulunması buda iyi bir avantaj bence ama işlemcilerde pek fark olduğunu zamannetmiyorum. Hız olarak ramlarin çok etkili olduğunu düşünyorum. O yüzden makina alırken ram ve ekran kartında bence daha seçici olmak gerekiyor. Ama ben notebook ta oyun oynamaya da pek anlam veremiyorum. Bilmiyorum yanılıyormuyum
  • ASUS A3500 E
    2-3 ay kadar önce aldım. 1777'ye geldi herşeyiyle. alırken pek içime sinmedi gözüm vaio'daydı ama para yemedi, kredi kartı olmayınca da taksit yapmadı sony. Ama ısındım benim kerataya baktım böle bi başlık var yazıyım dedim.

turklucky o yazdığın sistem A3'ün hangisi, devamı ne?

her şey benimkiyle aynı gibi gözüküyo ama akran 128. Bende ekran 64. (Yoksa ben mi yanlış biliyom, ama yok ya oyunlarda filan kasıyo, 64 benimki...)
  • barisist o yazdığım makinayla seninkinin arasındaki fark sadece DDR-2 ram olması onun dışında fark yok. Seninki a3e modeli benim yazdığımda a3a modeli seninkinden sonra çıkarttılar. Ama hayırlı olsun iyi bir seçim yampışsın. Bize makinandaki detaylardan bahsedermisin. Nesi güzel nesi kötü vs... işte anlat bakem
  • Bu makina da paylaşımlı 128 MB. paylaşımsız 64 Mb. Ama sana tavsiyem bi 512 lik ram taktırısan oyunlarda bile kasma yapmaz benden tavsiye
  • Tolga arkadasım
    a3e ile a3a arasındaki yegane fark tek 512 ve ddr2 ramin a3a da olmasıdır
    baska fark yoktur ve her iki alet de 128 paylasımlı intel 900 gma ekran kartına sahiptir.
    makina ilgili gene gorusum ise beni hiç yarı yolda bırakmadı ve hiç bir sorunla karsılasmadım.performansından oldukca memnunum ve laptop da da oyun oynamak gibi anlamsız zevklerim yoktur.o yuzden hiç oyun denemedim desem yeridir.oyun performansını bilemem ancak bir endustri muh. olarak her turlu işimi gordu.daha ayrıntılı bilgi istersen merak ettigin konuları bana ilet ben de acıklamaya calısırım.
    hatta bir ara su pcmark2002 ile 3dmark testlerini yapmıstım ama sonuclarını hatırlamıyorum.cok merak eden varsa bir ara progları kurup yeniden testleri yaparım.
  • bende de a3ac modeli var rami 1.5Gb yaptım uçuyorum mutluyum bu güne kadar hiçbir problem yaşamadım bende 2 ay önce ram dahil 1.950 Ytl 12 taksite almıştım yanında notebook çantası ve optik fare hediyeliydi sorusu olan varsa cevap vermeye çalışırım. saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: turklucky

pardon fiyatı yazmayı unutmuşum bu şu an da 1049 $ + KDV ye satılıyor. Daha önce 979 $ + KDV ye kadar düşmüştü. Hem fiyat hem performans açısından Türkiyedeki en iyi notebook bundan iyisi şamda kayısı

dediğin gibi bu fiyata, bu özellikler hiç fena değil.
    pili günde bi kaç kere boşalttığım için pil bi senede bitti. bu da normal bi durummuş.
    bunun dışında, asus'ların fanlarının süper olduğunu söylemeden geçemiyeceğim. bundan önce kullandığım hp'ye nazaran çok daha iyi, saatlerce durmadan çalışsa bile ciddi bi ısınma problemi olmuyor.

• Asus A3E kullanıcısıyım bende. İlk aldığımda bir sorun yaşadım. makine kapandı ve bidaha açılmadı. servise gitti ve 10 gün sonra geri geldi. anakart yanmış ve değiştirmişler. ondan sonra hiç bir problemim olmadı. bir çok oyunu rahatlıkla oynayabiliyorum Half Life 2, Spcell Pandora Tomorrow, Doom3, Underground ve most wanted v.b. oyunları çok rahatlıkla kaldırıyo. makinemi çok seviyorum. bir kaç artısından bahsedeyim. ağırlık olarak diğer makinelere oranla avantajlı, şarjı ilk aldıımda 4 saate yakın gidiyodu şimdi 3s 20 dk falan gidiyo. bir iki eksiğinden bahsedeyim. birincisi HDD 40 gb. ama bunu DVD dual olduğu için göz ardı edebilirsiniz. ikincisi ise bluetooth yok buda hiç onemli değil bence 20-30$ bi tane alınabilir. diğer ozellikler yonunden mukemmel. Irda, kart reader ve 4xusb çok işimi görüyor. tv ye bağladığımda görüntü oldukça iyi. ayrıca makineyi çmadan müzik dinleyebilmek te ayrı bir zevk bence boylece fazla şarj da yememiş oluyo Discman gibi kullanabilirsiniz yani. şuan makinede bir çok yama program kullanıyorum vista pack, windowblind falan ona rağmen hızında bi eksilme yok. format atmayı düşünüyorum şu sıralar çok karıştı makine. format sonrası hızı düşünemüyorum. yakında belki extra bir ram daha alırım. laptop alacaklara fiyat,ağırlı,şarj süresi ve bunun gibi detaylara dikkat edenlere şiddetle tavsiye. Asus A3E...

• arkadaslar format olayı da asuslarda cok hos oluyor.ozel bir bolum acmıslar harddiskte ve oraya bilgisayar acılısında giriyorsunuz ve ister butun hardiske ister sadece c veya d ye format atıp win xp yi kuruyorsunuz.hem de ne serial giriyorsunuz ne de bekliyorsunuz.Ben 2 harddisk bolumune de format atıp win xp yi hazır hale getirmem 3 dk 40 sn mi aldı ki bence hos bir ozellik.
  • turlucky o zaman paylaşımlı olarak benim makinede de 128 MB ekran kartı var demek mi oluyor, 64 diye bildiğim olayın paylaşımsız kısmı??? valla sağol ya, daha bi sevdim makineyi Alırım ben ona RAM istediği RAM olsun

ya bi de bu dahili kameramız var ya bunun görüntü sizde de biraz karanlık mı, gerçi 1,3 çok fazla bişi beklememek lazım ama ortam da biraz loşsa iyiden hayalet gibi gösteriyo... Bunun bi ayarı mümkün mü? Bir de sevmediğim özellik film izlerken açıyı biraz kaybedince siyah bölgeler özellikle ekranda baya bi kötü görünmeye başlıyo. E tabi kaybetmemek lazım açıyı

Bir de asus'la ilgili bu hafta sonu farkına vardığım bi güzellik, elime bi toshiba notebook geçti ve touch pad kısmı asus'la kıyaslanamayacak kadar kötü, asuslarda parmak çok rahat hareket ediyor.

ugurel o dediğin özel bölüm hidden olarak C ve D'den ayrı bi partion var orası mı?

• quote:

ugurel o dediğin özel bölüm hidden olarak C ve D'den ayrı bi partion var orası mı?

ewt dostum gizli olarak bulunan bir partition ve onu silmezseniz gayet kolay bir sekilde alete format atıp xp kurmak mumkun oluyor.
  • şu işi biraz anlatın yaw nasıl oluyo. nerde bu part sistem cdsi gerekiyomu.. please..
  • asus a3e de tv out çıkışı var mı?
  • arkadaşlar yaklaşık 15 gündür ben de notebook araştırıyorum ve fiyat/özellik açısından asus a3a dan daha iyisine rastlamadım bluetooth dışında aradığım tüm özellikler var fakat kafamı karıştıran 1-2 soruya kullanıcı arkadaşlardan cevap bulabilirsem hemn alcam ( bi dipnot: fiyat 1049$ + KDV )
    1- A3E İLE A3A arasındaki fark tam olarak ne bilen var mı? (benim araştırmalarıma göre a3e de 64mb a3e de 128 mb akran kartı var hemen her sitede aynı şey yazıyo) bunu dışında bi fark bilen varsa lütfen yazsın
    2 - a3e nin de a3a nın da RAM leri 333 lük bunları ilerde artırmak problem yaratmazmı şu anda artıran varmı acaba 333 ün yanına 533 takabiliyomuyuz
    şimdiden teşekkür ederim
  • yolgezer03 a3e ile a3a arasındaki tek fark a3a da ram DDR-2 512 lik ram bulunması yani veri yolu 512 mb. başka da fark yok. Fiyatıda pc depo da 985$ + kdv hiç kaçırma derim.
  • Yaw dün attığım mesajlarım silinmiş. Donanimhaber formuna yakışmamış. Arıza beni buldu. Ben de 21 gündür( dün 20 idi) A3A'nın üzerinde Ram 512 MB ddr2 533 Mhz ekran kartı ise 128 Mb paylaşımlı . Siz alacaksanız bir 512 Mb Ram ekletmenizi tavsiye ederim. Ben 1049$+KDV RAM eklendiğinde ise 1105$ İşbankası Maximum karta 12 ay vade farksız taksitle aldım. Şimdi fiyatı daha da ucuzlamış. Almak İsteyen arkadaşlara bu fırsatı kaçırmamalarını öneririrm. Daha da ucuzlayacağını inanmıyorum.
  • Merhaba, ben de yaklaşık 6 aydır A3E kullanıyorum, yaklaşık 1 ay kadar araştırma yapmıştım ve en uygunu olduğunu düşünüp almıştım hala da öle düşünüyorum, öncelikle tavsiye olarak ram artırımını tavsiye ediyorum, abim kendisindeki fazla 512 rami bana verdi, 512 liği takınca(768 mb olunca) makina gerçekten çok rahatladı daha hızlı açılmaya başladı. Ben de bunun üzerine bir 512 lik daha aldım 1 Gb yaptım. 512 den 768 e geçişteki rahatlama kadar çok fazla farketmedi ama makina biraz daha rahatladı. Şu an bir yandan video kameradan ie1394 girişi ile kayıt yaparken bir yandan oyun oynayabiliyorum tabi oynadığım oyunlar asla grafiksel açıdan dehşet oyunlar değil fm2006 gibi grafik gerektirmeyen oyunlar, doom 3 tarzı oyunları denedim ama performans oldukça kötüydü. Makinanın olumlu özellikleri ise benim diğer bazı notebooklarla kıyaslamama göre; kasa çok iyi adi plastik değil, tuş takımı çok iyi harflere bastığınızda esneme falan yapmıyor, pil performansı power4 gear programından seçtiğiniz duruma göre değişiyor ama battery saving ve email/office modlarında 3,5 saatin altına düşmüyor, biostan battery calibration yaptırmıştım yaklaşık olarak 15-20 dk kadar artısı oldu bende. Şimdilik aklıma gelen bu kadar, saygılarımla.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.