Şimdi Ara

ASUS 27' MX279H MONİTOR KULLANICILARI (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
585
Cevap
11
Favori
54.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bosphorusbh

arkadaşlar asus mx279h ve dell u2410 arasında felaket kararsız kaldım.birinin çok şık tasarımı, dahili hoparlörleri, hdmi bağlantısı ve 27 inç ekranı diğerinde ise mükemmel ve gerçeğe yakın renkler..Dell u2410 genelde asus pa248 veya 246 ile kıyaslanıyo. kullanım amaçlarım ise; fotoğrafçılıkla uğraşıyorum ama bu işten öyle çok ahım şahım paralar kazanmıyorum daha çok hobi olarak. Ama photoshopta çalışırken doğru renklerle çalışmak isterim ve birini aldığımda renk konusunda aklımda soru işareti kalmasını istemem.Bu konuda ve pivot ayak konusunda dell öne çıkıyor.Diğer taraftan da multimedya özellikler konusunda asus mx279 ön plana çıkıyor. Film izlerken müzik dinlerken nette dolaşırken vs. asus daha yakın gibi.Size olan sorum ise şu benim gibi çok profesyonel olamayan bir fotoğrafçı ikisinin arasındaki renk farkını çok hisseder mi, baskı öncesi fotoğraflardaki renklerin doğruluğu ve gerçeğe yakın oluşları bu iki monitorde çok farklı mıdır?nütfenn acill yardım..

fotocuysan asusu öneririm renkliler daha renkli siyahlar daha siyah

• eyw mithandir teşekkür ediyorum
  • herkese selam

bu monitörün mx239h modelini almaya niyetlendim. almadan önce size bir şey danışmak istiyorum.
    uzun süre ekran karşısında oturduğunuz zaman bu monitör gözlerinizde hiç ağrı yapıyormu. benim gözlerim çok hassas, şu an kullanmakta olduğum s19b150 samsung yüzünden gözlerimi mahvoldu, en kısa zamanda değiştirmem lazım. bu konu hakında yorumlarınızı yazarsanız memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alaçatı

herkese selam

bu monitörün mx239h modelini almaya niyetlendim. almadan önce size bir şey danışmak istiyorum.
    uzun süre ekran karşısında oturduğunuz zaman bu monitör gözlerinizde hiç ağrı yapıyormu. benim gözlerim çok hassas, şu an kullanmakta olduğum s19b150 samsung yüzünden gözlerimi mahvoldu, en kısa zamanda değiştirmem lazım. bu konu hakında yorumlarınızı yazarsanız memnun olurum.

karsısında durupta gözünü agrıtmayan bi monitor teknolojisi suanda yok bu olayı anca gözlük takarak yada monitore cam filtresi takarak azaltabilirsiniz
  • Bu monitör ile tiyatro (theater) modunda Crysis 3 oynamak çok zevkli, tamamen bir görsel şölen oluyor ekran parlaklık konusunda ayarlanabilir olduğu için sorun yok. Eski diz üstüm'de ekran ışığını bir yere kadar düşüre biliyordum ki hala diz üstüler'de öyle ancak geceleri oda'da ışık kapalı iken en düşük parlaklık ayarında bile, facebook,google gibi beyaz arka planlı veya beyaz rengin bol bulunduğu sayfalara gözümü kırparak bakıyordum. Ancak bu monitörlerde parlaklığın yanında contrast ayarı ile'de oynayarak istediğiniz seviyeye getirebiliyorsunuz, ben gece için Night view mode'da

Parlaklık 15
    Contrast 18
    Saturation 50'de kullanıyorum.

Oyunlarda genelde tiyatro veya Scenery moda alıyorum, 2 mod'da neredeyse aynı zaten ve panelin renk kalitesini gözler önüne seriyor.. Game Mod'da aşırı parlaklık oluyor doygunluk daha düşük siyahlar biraz daha grimsi ancak Pro oyuncuların hoşuna gidecektir çünkü karanlık yerleri daha iyi görebileceklerdir, gerçi Pro oyuncu tasarıma falan pek önem vermeyecektir ve gidip bu monitörü kullanmayacaktır. 1-2 Ms tepki süresi olan kalın büyük çerçeveli monitörleri tercih edeceklerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 17 Aralık 2013; 16:15:26 >

• Dün bende Mx239 u aldım, önceden philips 190x kullanıyordum, 27 olanımı alsam diye düşünüyordum iyiki 23 ü aldım büyüklük gayet yeterli, 27 çok büyük gelecekti.Alırken kontrol ederek aldım,ölü piksel yada başka bir hata görmedim, parlaklık bana fazla geldi hatta biraz baş ağrısı yaptı ama ayarlardan parlaklığı kısınca daha rahat oldu. Monitör gayet güzel renkler ve kontrast çok iyi leage of legend oynuyorum hız sorunu yok filmlerde gayet akıcı sorun yok. Ses bana yeterli gelmedi logitech z 5500 kullanıyorum ayarlardan tekrar logitech e döndüm. Bilgisayar dvi çıkışlı o yüzden dvi- hdmi kabloyu kullandım, bu kablo ile ses alınmaz denmiş ama bende ses çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quetela

Dün bende Mx239 u aldım, önceden philips 190x kullanıyordum, 27 olanımı alsam diye düşünüyordum iyiki 23 ü aldım büyüklük gayet yeterli, 27 çok büyük gelecekti.Alırken kontrol ederek aldım,ölü piksel yada başka bir hata görmedim, parlaklık bana fazla geldi hatta biraz baş ağrısı yaptı ama ayarlardan parlaklığı kısınca daha rahat oldu. Monitör gayet güzel renkler ve kontrast çok iyi leage of legend oynuyorum hız sorunu yok filmlerde gayet akıcı sorun yok. Ses bana yeterli gelmedi logitech z 5500 kullanıyorum ayarlardan tekrar logitech e döndüm. Bilgisayar dvi çıkışlı o yüzden dvi- hdmi kabloyu kullandım, bu kablo ile ses alınmaz denmiş ama bende ses çıktı.

ego tatminimidir nedir tam anlamadımda 3w luk dahili hoparlör nerde z5500 nerde hyr yani monitorun hoparlöründen ne bekliyosunki

• quote:

Orijinalden alıntı: sihirb

Bugünden itibaren bende bu monitöyü kullanıyorum. Şimdilik bir sorununa raslamadım ama gözlerimin buna alışması zaman alıcak gibi ekran çok büyük olduğu için alışmak zor olucak gibi.

Siyah ekranda iyi renk veremediği için monitörümü değiştirdim. Birazda keskinlik sorunu vardı monitörün başındayken başım ağrıyor ve gözüm yoruluyordu. Bugün gidiphttp://www.vatanbilgisayar.com/monitor/asus-vx238h-23-vx238h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64400 monitörle değiştirdim. Bu monitör daha iyi geldi. Mx239in siyah ekranda çok fazla ışık patlaması vardı. film v.s. izlerken koyu alanlar çok fazla parlıyordu.

• quote:

quote:

Bugünden itibaren bende bu monitöyü kullanıyorum. Şimdilik bir sorununa raslamadım ama gözlerimin buna alışması zaman alıcak gibi ekran çok büyük olduğu için alışmak zor olucak gibi.

Siyah ekranda iyi renk veremediği için monitörümü değiştirdim. Birazda keskinlik sorunu vardı monitörün başındayken başım ağrıyor ve gözüm yoruluyordu. Bugün gidiphttp://www.vatanbilgisayar.com/monitor/asus-vx238h-23-vx238h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64400 monitörle değiştirdim. Bu monitör daha iyi geldi. Mx239in siyah ekranda çok fazla ışık patlaması vardı. film v.s. izlerken koyu alanlar çok fazla parlıyordu.

bende tam tersi bi izlenim oluştu siyah o kadar gerçekciki gece sahnelerinde ekran acayip karanlıktı hiç iyi etmemissiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir

quote:

Dün bende Mx239 u aldım, önceden philips 190x kullanıyordum, 27 olanımı alsam diye düşünüyordum iyiki 23 ü aldım büyüklük gayet yeterli, 27 çok büyük gelecekti.Alırken kontrol ederek aldım,ölü piksel yada başka bir hata görmedim, parlaklık bana fazla geldi hatta biraz baş ağrısı yaptı ama ayarlardan parlaklığı kısınca daha rahat oldu. Monitör gayet güzel renkler ve kontrast çok iyi leage of legend oynuyorum hız sorunu yok filmlerde gayet akıcı sorun yok. Ses bana yeterli gelmedi logitech z 5500 kullanıyorum ayarlardan tekrar logitech e döndüm. Bilgisayar dvi çıkışlı o yüzden dvi- hdmi kabloyu kullandım, bu kablo ile ses alınmaz denmiş ama bende ses çıktı.

ego tatminimidir nedir tam anlamadımda 3w luk dahili hoparlör nerde z5500 nerde hyr yani monitorun hoparlöründen ne bekliyosunki

Monitörün hoparlöründen bişey beklediğim falan yok, monitör alacaklara fikir vermesi açısından yorum yaptım, ama senin bundan ego tatmini gibi çıkarımlarda bulunman, sendeki aşağılık kompleksinin bi göstregesi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir

quote:

Monitörün hoparlöründen bişey beklediğim falan yok, monitör alacaklara fikir vermesi açısından yorum yaptım, ama senin bundan ego tatmini gibi çıkarımlarda bulunman, sendeki aşağılık kompleksinin bi göstregesi.

tamam kardeş bende aşagılık kompleksi var z5500 le mutluluklar z5500 hani boru degil

• Arkadaşlar aldığım Mx239 da sorun çıktı, monitör video oynatırken, hareketli sahnelerde ,kırmızı yeşil renklenmeler yapmaya başladı değişim için vatan a götürdüm incelediler onlarda hatayı gördüler şimdi stokta olmadığı için beklemedeyim yenisini getirecekler.
  • Merhaba Arkadaşlar bendede bu monitör var ve memnunum yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. benim bir sorum vardı, bu monitöün arkasında jelatin var ilk açtığımızda aynı parlak jelatine benzer bir madde ön paneldede varmıdır acaba var gibi gözüküyor ufak kıvrımlar var ama keskin bir alet ile açmaya cesaret edemedim,, yardımcı olabilirmisiniz :) yoksa var ise kalsınmı görüntüde fark edermi ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky1059

Merhaba Arkadaşlar bendede bu monitör var ve memnunum yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. benim bir sorum vardı, bu monitöün arkasında jelatin var ilk açtığımızda aynı parlak jelatine benzer bir madde ön paneldede varmıdır acaba var gibi gözüküyor ufak kıvrımlar var ama keskin bir alet ile açmaya cesaret edemedim,, yardımcı olabilirmisiniz :) yoksa var ise kalsınmı görüntüde fark edermi ..

selam sakkın oyle bır gırısımde bulunma aynı dusunmeye bende kapıldım mat bır ekran koruyucu var gıbı ama sanmıyorum olsun ekranı cizersin fılan deneme bence ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepivedik06

quote:

Orijinalden alıntı: sky1059

Merhaba Arkadaşlar bendede bu monitör var ve memnunum yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. benim bir sorum vardı, bu monitöün arkasında jelatin var ilk açtığımızda aynı parlak jelatine benzer bir madde ön paneldede varmıdır acaba var gibi gözüküyor ufak kıvrımlar var ama keskin bir alet ile açmaya cesaret edemedim,, yardımcı olabilirmisiniz :) yoksa var ise kalsınmı görüntüde fark edermi ..

selam sakkın oyle bır gırısımde bulunma aynı dusunmeye bende kapıldım mat bır ekran koruyucu var gıbı ama sanmıyorum olsun ekranı cizersin fılan deneme bence ...

evet çok dikkatli bakınca mat bir koruyucu var gibi gözüküyor ama deneyen varmı acaba bende korktum..yani görüntü daha iyi olacaksa ben takıntılıyım bu tür ekran koruyucularını hemen çıkarırırm ama bunda cesaret edemedim gerekirse servis aldığım yeri arayıp soracam :)

• Arkadaslar electroworld de 899 teshir urunu.1 ay olmadi geleli dediler ne diyorsunuz vatanda su an 1200 tl. Tamam derseniz hemen alacagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheAnswer23

Arkadaslar electroworld de 899 teshir urunu.1 ay olmadi geleli dediler ne diyorsunuz vatanda su an 1200 tl. Tamam derseniz hemen alacagim.

%25 ile vatanda 970 lira sen bilirsin
  • Hafta sonlari mi oluyor indirim
  • evet haftasonları
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheAnswer23

Arkadaslar electroworld de 899 teshir urunu.1 ay olmadi geleli dediler ne diyorsunuz vatanda su an 1200 tl. Tamam derseniz hemen alacagim.

VATANDA %30 indirim varmış. Ben vatandan 930 TL ye almıştım.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.