Şimdi Ara

Astsubay olmayı düşünüyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
28.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güveniyorum sana kesin olursun.
  • up
  • Askere gideceğim bu ay , döndüğüm zaman yazarım
  • Olabileceğime inanıyorum da çok kararsız kaldım. Eğer olduğumda pişman olursam kara kuvvetlerini terk etmek için 10 yıl zorunlu hizmet var
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugraopen

Olabileceğime inanıyorum da çok kararsız kaldım. Eğer olduğumda pişman olursam kara kuvvetlerini terk etmek için 10 yıl zorunlu hizmet var

15
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugraopen

arkadaşlar astsubay olmayı düşünüyorum. bu isteğim 2 yıl kadardır sürüyor fakat zorluklarını veya iyi - kötü yönlerini pek bilmiyorum. bana biraz açıklarsanız sevinirim. astsubay olmaktan vazgeçersem eğer polislikte düşünüyorum.

Astsubay karizma ve para bakımından iyi.Bir tanıdığım deniz astsubayıydı 3 aylığına natoda göreve gitti kendi maaşının dışında 10.000 dolar(dolarla para veriyorlarmış natoda) para aldığını duymuştum 3 ayda toplam.Ama işte zorluğuda burda 3 ay ailesinden uzakta kaldı kolay değil.Para ve karizma diyorsan astsubaylık ama ailem önemli diyorsan tavsiye etmem
  • mıllet yıne atıp tutmus dh de agzı olan konusuyor.

dostum babam amcam dedem asker benım eger sormak ıstedıgın bırsey varsa ozelden yaz bana
  • Polis ol bence 2 yıl oku 3000 tl garanti öyle pek bi disiplini falan da yok taş gibi.. iktidar devam ettiği sürece 3000 tl maaş 4-5binleri bulur emin ol..
  • özelden yazacagınıza buradan yazında bızde faydanalaım

ben 4 yıllıgı bıtırdıkten sonra sözleşmelı subay yada polıslıgı denıcem, tabı öncelıgım polıslık o olmazsa sözleşmelı subay hedefım

Ordunun ıyı ve kötu yanları vardır ama unutmamak lazım artık orduda saçmalıgın sonuna geldı artık şıkayet edılebılıyor ustler
    orduda tokat harıcı dayak olayı olursa adlı tıptan rapor alıp sıkayet edılır daha sonrada maddı manevı tazmınat ondan sonrada avrupa ınsan hakları,

eskı dısko gunlerı gerıde kaldı...
  • piyade sakın olma gerisi iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

Polis ol bence 2 yıl oku 3000 tl garanti öyle pek bi disiplini falan da yok taş gibi.. iktidar devam ettiği sürece 3000 tl maaş 4-5binleri bulur emin ol..

YUH. Çok uçtun dayı
  • astsubay olursan öncelikle askerliğin hiç bitmez bunu bil.
    daha sonra evladın yaşındaki asteğmen ve subaylara komutanım der ve selam çakmak zorunda kalırsın.

hiç askere gitmedin, o havayı solumadın.
    bi gidip o havayı sadece 1, bilemedin 2 hafta solusan, bu işten aslandan kaçar gibi kaçardın. hiç asker olmadıkları için bunu meslek olarak yapmak isterler, heves duyarlar.

askerliği meslek edinenlerin birçoğu koca kafalarını duvara vuruyordur tahminen, ama iş işten geçmiş oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ratttan35

kardesim bak ailemde bi suru askeriyeden insan var. Subay olmalarina ragmen cok zor. Hele hava rahat derler ama degil, harp okulundayken astsubaylari amele gibi ayak islerinde calistiriyorlardi.

sırf bu yüzdende heralde onlarda askerlere aynısını yapıyo
  • quote:

gevseklik mi? Iste simdi guldum:D ya sen ne biliyorsun o ortam hakkindaki?

Emin ol senden fazlasini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • Askere gitmediğini düşünerek yazıyorum..Askere gittiğinde Astsubay olmayı kesinlikle düşünmüyorum diye başlık açacaksın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FeuerBlume

quote:

davulun sesi uzaktan hos geliyor, tamam maddi olarak ucuz vs. ama ozgurlugumu hicbiseye degismem, ikincisi askeriyede gram mantik varsa ben hicbisey bilmiyorum.

Görende dört duvar arasında işkenceye maruz kalıyosun zannedicek.Lay lay lom kim mezun olmuş harp okulundan.Doğruluk payı olduguna pek inanmıyorum yazdıgın şeylerin fakat eğer doğruysa oda askeri lisedir.

bak kardesim hava harp okulu 2.filo 2.kol 3.takim da subay ogrencisiydim ve 7sorti ucusum var benim, yani senin bilmedigin cok sey biliyorum, ve dedigin sey dort duvar arasinda olan bi iskence falan degil, tabi tirnak cektirip 5dk sonra egitime cikmak sayilmazsa. adam burda ciddi bi karar vericek belki bisey bilmeden sacma sapan konusma.

Hocam şu tartışmanızda kesinlikle seni haklı buluyorum, diğeri direk desteksiz bi şekilde sana sallamış bir şey bildiğide yok bence.Boş yere sende tartışmaya girme onla he de geç.Sana ne sorucam sen intibak eğitiminden falan mı ayrıldın dicem, ama yazdıklarına göre baya ileri seviyesin, o zaman okulu nası bıraktın tazminatmı ödedin ?

• 10000 dolar versinler gitmem.
  • polisler böyle ufak ve rahat şehirler de gerçekten rahatlar. mesela benim arkadaşımın babası sanırım 2.300 tl maaş alıyor. maçlar oluyor mesela. maçlara gidiyor orada bekliyor güvenlik hesabı. maç başına 200 300 lira civarı birşey alıyormuş. ayda 2 maça seçilse maaşı olur 3 bin civarı.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.