Şimdi Ara

Astsubay olmayı düşünüyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
28.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Astsubay çocuğuyum 2 yılda bir tayinimiz çıkıyor. Adam gibi bi düzenimiz yok. 3 kez doğu görevi var.(2 şer yıllık) Doğuda iki yıl kelle koltukta görev yapıyorsun. Garnizon komutanından izin almadan ilçe dışına dahi çıkamıyorsun. Çocuklarının okulu ordan oraya, ordan oraya derken arada kaynıyor ve başarılı olması zorlaşıyor. Babam 22 yıllık astsubay 3200 lira maaş alıyor tüm kesintiler dahil(Oyak bireysel emeklilik sistemi de içinde). Oyak için ayda yaklaşık 300 lira kesinti uygulanıyor. Ama şu an babam emekli olsa Oyak'tan 120.000 lira alacak. Ağzı olan konuşuyor çok maaşı var emekli maaşı fazla diye. Rahat bi hayat sürmedikten sonra yemişim parasını. Kimseye astsubaylığı tavsiye etmiyorum. Subay olursanız astsubaylara göre biraz daha rahat bir yaşam sürersiniz ama onların da işi çok zor.

Astsubaylık hakkında sorularınızı cevaplayabilirim.
  • Hocam astusbay olacaksan JAMYO okuluna girmeni öneririm, normal astsubaylığa göre jandarma astsubaylık daha iyi ve daha sistemli bir çalışma düzenine sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: entrika888

polisler böyle ufak ve rahat şehirler de gerçekten rahatlar. mesela benim arkadaşımın babası sanırım 2.300 tl maaş alıyor. maçlar oluyor mesela. maçlara gidiyor orada bekliyor güvenlik hesabı. maç başına 200 300 lira civarı birşey alıyormuş. ayda 2 maça seçilse maaşı olur 3 bin civarı.

300 değil 50 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: WebEngineer

Hocam astusbay olacaksan JAMYO okuluna girmeni öneririm, normal astsubaylığa göre jandarma astsubaylık daha iyi ve daha sistemli bir çalışma düzenine sahip.

Astsubay mısınız?
  • polis okulunda okuyorum
    astsubay mı polis mi dersen kesinlikle polis derim
    hem askeriyedeki gibi saçma ve aşırı disiplin yok
    hemde daha sosyal bir hayatın var.
    benimde arkadaşlarım oldu astsubaylığa giden 3 kişi gitti 2 si köpek gibi pişman
    iyi düşün
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper3333

polis okulunda okuyorum
    astsubay mı polis mi dersen kesinlikle polis derim
    hem askeriyedeki gibi saçma ve aşırı disiplin yok
    hemde daha sosyal bir hayatın var.
    benimde arkadaşlarım oldu astsubaylığa giden 3 kişi gitti 2 si köpek gibi pişman
    iyi düşün

Ayrıca sözleşmelilerin sanırım mecburihizmet süresi 5 yıl idi veya myo veya akademi mevzunu olanlar ise 15 yıl hizmet zorunluluğu bulunuyor daha önceden ayrılmaya kalkarsan tazminat ödeniyor diye biliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

quote:

Hocam astusbay olacaksan JAMYO okuluna girmeni öneririm, normal astsubaylığa göre jandarma astsubaylık daha iyi ve daha sistemli bir çalışma düzenine sahip.

Astsubay mısınız?

Hayır ama astsubay çok yakın tanıdığım var jandarma.
  • quote:

quote:

quote:

Astsubay mısınız?

Yukarıdaki yazınıza şaşırdım, onun için sordum.

Babam emekli jandarma astsubayı, amcam hava astsubayı, dayım ise deniz astsubayı.
    Van, Batman, Tunceli gezmediğimiz yer kalmadı.
    Amcam, Eskişehir, İzmir ve Diyarbakır'da görev yaptı. Şu an hala Eskişehir'de.
    Dayım, İzmir ve Gölcük görev yaptı. Tabi açıkta da yıllarca görev yaptı.

Benim gözlediğim, en rahatı hava astsubaylığıdır. Kolay kolay tayin vs. yok. Jandarma da 2-3 yılda bir şehir değiştirirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Astsubay mısınız?

Yukarıdaki yazınıza şaşırdım, onun için sordum.

Babam emekli jandarma astsubayı, amcam hava astsubayı, dayım ise deniz astsubayı.
    Van, Batman, Tunceli gezmediğimiz yer kalmadı.
    Amcam, Eskişehir, İzmir ve Diyarbakır'da görev yaptı. Şu an hala Eskişehir'de.
    Dayım, İzmir ve Gölcük görev yaptı. Tabi açıkta da yıllarca görev yaptı.

Benim gözlediğim, en rahatı hava astsubaylığıdır. Kolay kolay tayin vs. yok. Jandarma da 2-3 yılda bir şehir değiştirirsiniz.

Zaten en zoru Kara Jandarmasıdır hocam. Dediğiniz gibi hava ve deniz gayet rahat.

• Yerleşik bir hayat istiyorsanız Hava astsubaylığı.Özellikle uçak bakım-onarım ve hava trafik-sistemleri.Oturdugum binada bir çok hava astsubayı var.Sabah 7.45 akşam 17.30 dedinmi mesai bitiyor.
  • bu başlıktan bir çok arkadaşın daha yararlanabileceğini düşünüyorum. buradaki okuduğum şeyler benim kararımı vermem için gerçekten önemli yazılar. maaşı ne kadar iyi olsa da çok fazla disipline gelemem ve kendimden küçük heriflerden emir alamam. polis olmayı istemek üzereyim neredeyse. astsubaylığın bu kadar zor olduğunu bilmiyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: FeuerBlume

quote:

Orijinalden alıntı: ratttan35

gevseklik mi? Iste simdi guldum:D ya sen ne biliyorsun o ortam hakkindaki?

Emin ol senden fazlasini

harp okulu sorulunca, ilk maddi olarak cok rahat edersin diyen biri hic birsey bilmiyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: american_camaro

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FeuerBlume

quote:

davulun sesi uzaktan hos geliyor, tamam maddi olarak ucuz vs. ama ozgurlugumu hicbiseye degismem, ikincisi askeriyede gram mantik varsa ben hicbisey bilmiyorum.

Görende dört duvar arasında işkenceye maruz kalıyosun zannedicek.Lay lay lom kim mezun olmuş harp okulundan.Doğruluk payı olduguna pek inanmıyorum yazdıgın şeylerin fakat eğer doğruysa oda askeri lisedir.

bak kardesim hava harp okulu 2.filo 2.kol 3.takim da subay ogrencisiydim ve 7sorti ucusum var benim, yani senin bilmedigin cok sey biliyorum, ve dedigin sey dort duvar arasinda olan bi iskence falan degil, tabi tirnak cektirip 5dk sonra egitime cikmak sayilmazsa. adam burda ciddi bi karar vericek belki bisey bilmeden sacma sapan konusma.

Hocam şu tartışmanızda kesinlikle seni haklı buluyorum, diğeri direk desteksiz bi şekilde sana sallamış bir şey bildiğide yok bence.Boş yere sende tartışmaya girme onla he de geç.Sana ne sorucam sen intibak eğitiminden falan mı ayrıldın dicem, ama yazdıklarına göre baya ileri seviyesin, o zaman okulu nası bıraktın tazminatmı ödedin ?

kardes, bisey bilmeden sallamak kolay tabi, intibaktan sonra, baya bi zamanim gecti icerde daha sonra tazminat verip ayrildim.

• ingilizcen varsa hava astsubaylığı parayı kırarsın kardeş bn balıkesirdeyim istersen sorun varsa yardımcı olurum
  • http://blog.milliyet.com.tr/bir-subayin-kaleminden-assubaylar/Blog/?BlogNo=13217

Önce yukardaki yazıyı oku, sonra da vazgeç :) Hem bir subay kardeşi hemde bir astsubay çocuğu olarak söylüyorum bunu. Ordan oraya sürüklenen, çocukları bi yere alışamadan diğer yere giden. Ekonomik sıkıntı, kelle koltukta yaşam.

Yukardaki arkadaşın kötü anlamda "amele" dediğini düşünmüyorum, kaldı ki hangi astsubaya sorsanız biz ameleyiz yanıtını almanız çok zor bişey değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theycantmeasureheart -- 8 Mayıs 2012; 10:43:14 >
  • Kötü muamele falan yok. Çok başarılı bir öğrenci değilsen olabilirsin. Orduevleri, yaz kampları, kış kampları, lojmanlar bir sürü sosyal imkanın olur. Ama aklın varsa sakın karacı ya da jandarma olma. Olacaksan havacı ya da denizci ol. Bu arada maaşı da iyi sayılır
  • Takip.
  • garanti meslek fakat hiçbirşey olamıyorsan ol eskiden cazip gelirdi fakat şimdi özel sektör daha iyi hemde fiziksel ve zihinsel özelliklerinin uygun olması lazım
  • Şu iyi maaşı var,sosyal imkanları iyi birşey olamazsan ol laflarına uyupta girenler şimdi yakınıyor.İşte şöyle işkence ettiler bize,askeri okullarda şiddet gördük,askerlik böyle bişey olamaz gibi.O kafayla polislige de girseniz yine aynı şeyleri yaşayacaksınız.Parası için yapılacak işler değil bu meslekler.Bi hedefiniz olmalı askerlikte,bi bölümü istemelisiniz ki başarılı ve mutlu olabilesiniz.

Askeri okullar ve meslek bilgisi-alanları hakkında mesaj atabilirsiniz isteyen arkadaşlar.
  • Hafız eğer ailenle bağların kuvvetli değilse sorunlar yaşıyorsan tek tabanca takılmak istiyorsan ol derim..
    Ama yok ben anasız,babasız ne yaparım diyorsan hiç düşünme..
    Öyle oldun diyelim pişman olursun 2 sene sonra 10 sene şartı varmış 100 bin liraya yakında tazminat alıyorlar diyorlardı araştır..Ayrıca ben J.Ulş.Er'dim askerde az çok tecrübe ettim kesinlikle evlenmen lazım bekar olursan her türlü acil devriye,olay'da evli komutanlardan hiçbirisi gitmez öncelik hep sen olacaksın ve lanet edeceksin..
    Bizim Umut Astsubayın üst'lerini nasıl andığı hala kulaklarım da..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.