Şimdi Ara

Astrolojiye inanıyor musunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Bir bilim olmadığı için özellikle "inanıyor musunuz" dedim. Evet inanıyor musunuz?

  Ben bazı konularda geçerli bilgiler verdiğine inanıyorum. Mesela yengeç burcuyum ve özelliklerini birebir taşıyorum. Ama her "inanılan" konuda olduğu gibi istismara çok açık bir alan.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı > • Ibrahim Akkayayoutube
  https://www.facebook.com/CosmosKozmos
  https://www.youtube.com/watch?v=wuc9KGB3yi4
 • İnanmıyorum hocam

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yesn't

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Faydalı olabilir diye düşünüyorum,
  Benim kısaca anladığım diyorlar ki şu gök çizimleri daha önce bu şekilde konumlandığında şu şekil olaylar olmuş yine bunlar benzer konuma gelince benzer olaylar olur diyorlar.
  Bazen çok net tutuyor bazen de fanfinfon.
  İslam da yıldız falını yasaklıyor, yasaklıyorsa boşuna değildir. :D
  Doğum haritasına bakılarak tahminler yapıldığında çok daha tutarlı oluyor. Mesela boğa Burcu birinin diğer gezegeni evleri bilmem ne öyle karşıt oluyor ki onun özelliğini baskılıyor falan.
  Şu astroloji işlerini yapay zekaya vurmayı çok istiyorum bence o zaman tutar gibi

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Neymiş yengeç burcunun özellikleri

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: siyahatlıprens

  Neymiş yengeç burcunun özellikleri
  https://www.hurriyet.com.tr/mahmure/astroloji/burclar/yengec-burcu/erkegi

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • İnanları görünce ne kadar akıllı olduğumun farkına varıyorum.

 • Ben inanmıyorum mayıs ayında doğmuş adamla haziran ayında doğmuş adamın ne farkı var bu ikisini farklı kılan ailenin ebeveynlik sorumluluğu olup olmaması ve arkadaş çevresidir gerisi kolpa

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Yok.

 • Her şey etkileşim içindedir. Yani etki tepki olayı vardır. Bu nedenle yıldızların etkilerine de yüksek olasılık veriyorum doğal olarak.

 • Mobidik kullanıcısına yanıt

  Tamam da daha hava durumunu tespit edemezken yıldızları mı tespit eder oldular, ve bunların insanları nasıl etkilediklerini. saçmalıktan ibaret başka bişi değil

 • Old Mac New Clip kullanıcısına yanıt

  Hava durumu için nasıl tahmin yapılıyorsa, etkiler için de tahminler veya olasılıklar üzerinde duruluyor diye düşünüyorum. Kesinlik yok ama olası sonuç tahminleri, olası huy tahminleri var. Hava durumunda çoğunlukla tahminler tutuyor ama yanılmalar da oluyor.


  Mesela bir mıknatısa toplu iğneyi belli bir miktar yaklaştırınca, şak diye etkilenip, mıknatısa yapışmasına şaşırmıyoruz çünkü etki alanına girdiğini biliyoruz. Ya da dünya güneşin etrafında, ay dünyanın etrafında nasıl çekim alanında yörüngedeyse ve med-cezir olayına nasıl şaşırmıyorsak, insan huylarına, duygularına olan etkiye de olasılık vermek bana tamamen mantıksız gelmiyor. Ama jilet gibi keskin sonuçlar bilinemese de yüksek olasılıklar söylenebiliyor. Bana böyle şeyler normal geliyor.

 • Mobidik kullanıcısına yanıt

  bak bahsettiğin etki tepki olayına katılıyorum. butterfly efecti gibi her şey her şeyi etkiler. ama yıldızın insan huylarını etiklemesi kesinlikle "yüksek olasılıklarla söylenemiyor" aksine, o kadar saçma sapan şeylere dayalı ki saçmalıktan başka bişey değil. olay bu.

 • Old Mac New Clip kullanıcısına yanıt

  "Saçma" sözcüğüne çok takılmışsın. Bunun yerine "bağlantıları kurabilecek kadar altyapım yok" diye düşünürsen daha doğru olur.


  Ya da bildiğin bir şeyler varsa, aynı benim gibi akıl yürüterek bir mantık silsilesi içinde anlat ki hak verilebilir mi diye düşünsün okuyanlar.


  "Ben saçma buluyorum" demek bir mantık silsilesi oluşturmaz akıllarda. "Bilgisi olmadığı konuyu yok sayacak kadar bilimsel bakış açısından yoksun" diye düşündürür ancak. Halbuki bilinemeyecek konuların olasılık dahilinde olması gerçekliği tamamen bilimseldir.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobidik -- 16 Ağustos 2022; 0:18:26 >
 • Mobidik kullanıcısına yanıt

  mantık "silsilesi" içinde konuşmak için süslü süslü konuşmaya gerek yok.


  benim değil kimsenin "bağlantıları kurabilecek altyapısı" yok bu yıldız - insan ruhu huyu vs lerine ilişkin. bu yüzden saçma zaten çünkü saçma sapan olasılıklarla veya nedenlerle sonuçlara varıyorlar.

 • Bilimselliğe uygun açıklama bulamadım.


  Materyalist yaklaşımlar bilimsellikten uzaktır.

 • Burcumun özelliklerinin bazılarına uyum sağlıyorum. Ona bakarsan tüm burclarin bazı özelliklerine uyum sağlıyorum zaten. Birtakım etkisi olabilir. Bazı araştırmalara göre bazı aylarda doğan insanların daha çok hastalığa yakalandigi vs. tespit edilmişti yanlış hatırlamıyorsam. Fakat bunu çıkıp da birilerinin aciklayabilmesi, kağıda dokebilmesi çok zor

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Sadece Güneş burcuyla sınırlandırmamak gerekir. Yükselen, Ay, Venüs, Mars vb. tutun, evlere elementlere kadar bir sürü konusu var. İnsan okudukça şaşırıyor ama var yani. Aşağıda işinize yarayacak ve sizi şaşırtacak birkaç kaynak ekleyeyim.


  https://www.zodyakburcu.com/astroloji/astroloji-nedir/

  https://www.zodyakburcu.com/evler/

  https://www.zodyakburcu.com/elementler/
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyberdy -- 11 Temmuz 2023; 21:3:59 >
 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.