Şimdi Ara

Astra J Su Eksiltme Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
6.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • BPG2004 kullanıcısına yanıt

İbre sürekli orda durur zaten onu dikkate almayın 120 dereceyi geçince kadrandaki ibre hareket eder. Birçok arkadaşın da dediği gibi basınç oluşmuyor ve kaynama yapıyor bir de antifriz oranını tekrar kontrol edin.

Bir de o genleşme kabının kenarında o sulu yerde bir plastik par.ça olması lazım basınç fazla geldiğinde oradan su atar ki atmış ama o plastik parça nerde?

• Arabam fokurdasa foruma soracağıma servise bırakırdım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    Araba benim değil arkadasıma ait. Yardım amaçlı açtım konuyu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PetrovaFire kullanıcısına yanıt
    Bu genleşme kabı yan sanayi olabilir mi? Nette baktığımda dediginiz gibi bir çıkıntı var orijinal ürünlerde.

Bir de kadran dışı sıcaklığı görebilecegimiz bir menü var mı acaba bu araçlarda? Astra H menüde gösteriyordu fakat bunda bulamadık.

• PetrovaFire kullanıcısına yanıt
    Lpg regülatörü sanırım bu soruna sebep oluyor. Bugün biraz daha eksilince ıslanan yerleri tespit ettik. Regülatör ve regülatöre bağlı bir parça var adını bilmiyorum, bunların alt tarafı biraz ıslaktı ve hemen aşağı kısımdaki muhafazayı da ıslatmıştı.

lpg varsa zaten araç her türlü su eksiltiyor, yok t bağlantısından, yok borusundan, yok regülatöründen...

ama dert değil ben önce tüm hortumları ve boruları değiştirttim, sonra da bagajda bu arkadaşla birlikte geziyorum

Astra J Su Eksiltme Sorunu

direkt hazır karışım, arada ekliyorum, üst kapla alt kabın birleşim çizgisinin altına indirmiyorum.

• Arif kullanıcısına yanıt
    Tüm işlemlere rağmen hala eksiltiyor mu sizin araç?

• Arif kullanıcısına yanıt

kapalı devre sistemde eksilme varsa sorun vardır hocam.

lpgli aracımı ilk aldığımda su eksiltiyordu. radyatör kapağını, regülatörü ve lpg ile ilintili su hortumlarını değiştirdim. su eksilme kesildi.

Tüm işlemler dediğim, Opel ustm lpg'den şuradan kaçırıyor dedi, LPG ustama gittim, t bağlantıdan kaçırıyordu, hortumlar da zamanla sertleşmiş hepsini değiştirdik (120tl) tüm işlemler bu, yaklaşık 2 ayda bir az miktar ekliyorum, eskiden kaputu açınca antifriz kokusu gelirdi, suyun damladığı yeri görürdüm, şimdi eskisi kadar gözle görülür bir damlatma yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2013 model 1,4 turbo astra aıile aracımızda antifriz eksiltmesi oluyordu ,

genleşme kabın altında seviye sensörü var ,oradan kaçırıyormuş ,

tabi ben bunu yeni kabı taktıktan sonra gördüm ,elimi atıyordum eski kabın altına

antifriz geliyordu , bir o ringle çözülecek işmiş

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.