Şimdi Ara

ASTRA J SES SİSTEMİ HAKKINDA YARDIM ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
16.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İKİ AY ÖNCE ALMIŞ OLDUGUM ASTRA J 1.6 136 SPORT HB KASA ARACIMDAN SON DERECE MEMNUNUM FAKAT SES SİSTEMİ HARİCİNDE .DURUM ŞÖYLE Kİ ARACIN SES SİTEMİ FENA DEĞİL AMA BANA Bİ HAYLİ BOĞUK ÇALIYOR GİBİ GELİYOR Kİ BUNUN BÖYLE OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜREN SEBEP İSE BABAMIN OCTAVİA 3 ELEGANCE ARACIYLA KIYASLAMA YAPIYOR OLMAM.HATTA VW CADDY DEKİ SES SİSTEMİ BİLE BANA GÖRE DAHA NET SES VERMEKTE.
    BU SORUN İÇİN SİZCE SADECE KOLONLARI MİD TAKIMI VS DEĞİŞTİREREK NE KADAR VERİM ALABİLİRİM YANİ AMFİSİZ ORJİNAL SES SİSTEMİ ÜZERİNDEN.?
    AMFİ TAKMAM SİZCE ŞART MIDIR NET VE GÜZEL SES ÇIKIŞI İÇİN Bİ KURTARIR YOLU VAR MIDIR ?
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER YORUMLARINIZ İÇİN...

• kuzenim 1 hafta önce 1.6 dizel enjoy active aldı, ses sitemi gerçekten berbat.

ayrıca ben octavia falanla da kıyaslamıyorum, palio ile kıyaslıyorum :)

arabanın tasarımından tut motoruna kadar herşeyine aşık olunur ama ses sistemi şuan satılan arabalar içinde en kötülerinden biri heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

kuzenim 1 hafta önce 1.6 dizel enjoy active aldı, ses sitemi gerçekten berbat.

arabanın tasarımından tut motoruna kadar herşeyine aşık olunur ama ses sistemi şuan satılan arabalar içinde en kötülerinden biri heralde.

HOCAM O KADAR DA YAPMAYIN :D BENM MEGANE HB 3 KASADAN SONRA BASS LAR FALAN HARİKA VERIYOR AMA SES NET DEGIL YA BOGUK CALIYOR .SİZİN ARAÇTA SANIRIM ARKALARDA KOLON YOK O BENM ARACTANDA VASATTIR. NASIL ÇÖZÜM ÜRETİRİZ ACABA BUNA .SERVİSE SORSAM BİŞEY TAKIP MÜDAHALE EDER Mİ ACABA PARAYLA DA OLSA.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet2234

quote:

HOCAM O KADAR DA YAPMAYIN :D BENM MEGANE HB 3 KASADAN SONRA BASS LAR FALAN HARİKA VERIYOR AMA SES NET DEGIL YA BOGUK CALIYOR .SİZİN ARAÇTA SANIRIM ARKALARDA KOLON YOK O BENM ARACTANDA VASATTIR. NASIL ÇÖZÜM ÜRETİRİZ ACABA BUNA .SERVİSE SORSAM BİŞEY TAKIP MÜDAHALE EDER Mİ ACABA PARAYLA DA OLSA.

bizde ki enjoy paket olduğundan daha kötü olabilir, ama gerçekten berbat :)

ben pek anlamam hocam, anlayanlar yardım ederler.
  • quote:

quote:

quote:

bizde ki enjoy paket olduğundan daha kötü olabilir, ama gerçekten berbat :)

ben pek anlamam hocam, anlayanlar yardım ederler.

Alıntıları Göster
    amfi,mid takımı ve subwoofer yoksa o nasıl ses sistemi oluyor? teyp+4 hoporlöre ses sistemi diyorlar
  • Benim aracım 1.4 Turbo Sport donanımlı Astra.Ses sistemi acayip derecede başarılı buluyorum,ses çıkışı temiz,Hatta CC'nin ses sistemi kadar temiz ses çıkışı veriyor diyebilirim ama CC'nin ses sistemi acayip derecede güçlü.Gerçi tam da kesin konuşmak istemem ama dikkat ederim birgün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbobenzina

Benim aracım 1.4 Turbo Sport donanımlı Astra.Ses sistemi acayip derecede başarılı buluyorum,ses çıkışı temiz,Hatta CC'nin ses sistemi kadar temiz ses çıkışı veriyor diyebilirim ama CC'nin ses sistemi acayip derecede güçlü.Gerçi tam da kesin konuşmak istemem ama dikkat ederim birgün
    Benimde aracım 1.4 Turbo Sport, aynı dertten bende müzdaripim. araç kesinlikle çok boğuk çalıyor. önceki araçlarım kia sportage ve bmw 116i çok daha iyiydi. samet2234 arkadaşım gibi minimum şekilde nasıl bir düzenleme yapılabilir merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suggestions

Benimde aracım 1.4 Turbo Sport, aynı dertten bende müzdaripim. araç kesinlikle çok boğuk çalıyor. önceki araçlarım kia sportage ve bmw 116i çok daha iyiydi. samet2234 arkadaşım gibi minimum şekilde nasıl bir düzenleme yapılabilir merak ediyorum.

Daha once basina gelip yaptiran yada anlayan birileri yardim etse fena olmaz :))
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Suggestions

Daha once basina gelip yaptiran yada anlayan birileri yardim etse fena olmaz :))

Ekolayzır ayarlarını kurcaladınız mı? Corsa'nın bile ses sistemi fena değildir. Çok iyi olmasa da ortalama denilebilir rahatlıkla. Bmw standart paketinden daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim (116d joy). Corsalarda +12 ye kadar çıkan bass tiz ayarında ikisinide +8 yaptığınız zaman tatminkar bir ses alınıyor. Astra kullanmadım ama en az corsadaki kadar bir sistem vardır heralde. Biraz ayarları kurcalayın.
  • Günümüzdeki araçların ses sistemi çoğunlukla berbat. Özellikle vwlerin ses sistemi çok kötü oluyor. vw inatla arka kafalıklar arkasına hoparlör koymuyor kapı altlarına koyuyor. Arkada otıranlar için ses çok boğuk kalıyor. Önde de ses çok temiz parlak ve canlı değil. Zaten ses ayarları da bas, tiz, fade'den ibaret. Komedi 50lirlaık mp3 çalarlarda daha detaylı ses ayarı var. 100binlik araba alıyorsun misal passat ama ses böyle. Bir astra hnin ses kalitesi passattan çok daha iyi. Ben burada basstan, ses yüksekliğinden bahsetmiyorum. Berraklık, canlılık ve dengeden bahsediyorum.

Volvo ve audilerdeki çok hoparlörlü sistemleri çok merak ediyorum açıkcası. Konservatuvarda öğretim görevlisi olduğum için ses kalitesi çok önemli. Aracımı uzun süre kullanacağımı bilsem tamamen yeni üst seviye teyf ve hoparlör tesisatı yaptırırdım ama uzun süre kullanacğam bir araç değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Günümüzdeki araçların ses sistemi çoğunlukla berbat. Özellikle vwlerin ses sistemi çok kötü oluyor. vw inatla arka kafalıklar arkasına hoparlör koymuyor kapı altlarına koyuyor. Arkada otıranlar için ses çok boğuk kalıyor. Önde de ses çok temiz parlak ve canlı değil. Zaten ses ayarları da bas, tiz, fade'den ibaret. Komedi 50lirlaık mp3 çalarlarda daha detaylı ses ayarı var. 100binlik araba alıyorsun misal passat ama ses böyle. Bir astra hnin ses kalitesi passattan çok daha iyi. Ben burada basstan, ses yüksekliğinden bahsetmiyorum. Berraklık, canlılık ve dengeden bahsediyorum.

Volvo ve audilerdeki çok hoparlörlü sistemleri çok merak ediyorum açıkcası. Konservatuvarda öğretim görevlisi olduğum için ses kalitesi çok önemli. Aracımı uzun süre kullanacağımı bilsem tamamen yeni üst seviye teyf ve hoparlör tesisatı yaptırırdım ama uzun süre kullanacğam bir araç değil.
    Aynı model araç bende de var sanki sesi biraz açınca cızırtılı geliyor gibi.Ekolayzır ayarlarıyla biraz oynayın azda olsa düzeliyor.
  • quote:

Günümüzdeki araçların ses sistemi çoğunlukla berbat. Özellikle vwlerin ses sistemi çok kötü oluyor. vw inatla arka kafalıklar arkasına hoparlör koymuyor kapı altlarına koyuyor. Arkada otıranlar için ses çok boğuk kalıyor. Önde de ses çok temiz parlak ve canlı değil. Zaten ses ayarları da bas, tiz, fade'den ibaret. Komedi 50lirlaık mp3 çalarlarda daha detaylı ses ayarı var. 100binlik araba alıyorsun misal passat ama ses böyle. Bir astra hnin ses kalitesi passattan çok daha iyi. Ben burada basstan, ses yüksekliğinden bahsetmiyorum. Berraklık, canlılık ve dengeden bahsediyorum.

Aracınızın hoparlörlerini mid-bass takımı ile değişecekseniz, amfi takmanız sizin için çok daha iyi olur. Öteki türlü verim alamazsınız. Aracınızın hoparlör yuvaları kaç cm ona bakın ve ona göre uygun bir model arayın. 2 takım mid, 1 amfi ile iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bütçeniz dahilince infinity reference serisi midleri kesinlikle öneririm. Bunları aldıktan sonra, teybe amfiyi bağlayabilmeniz için teybinizin amfi çıkışı olması gerekecek ve muhtemelen aracınızda olmayacaktır, bir de çevirici almanız gerekecek. İkinci el kovalarsanız 500 TL gibi bir maliyetle bu işi (montaj hariç) çözer, sıkıntısız ses alırsınız. Haricinde alternatif ses sistemleri, marka model ile ilgili bilgi vs almak isterseniz elimden geldiğince yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan_2120

Aracınızın hoparlörlerini mid-bass takımı ile değişecekseniz, amfi takmanız sizin için çok daha iyi olur. Öteki türlü verim alamazsınız. Aracınızın hoparlör yuvaları kaç cm ona bakın ve ona göre uygun bir model arayın. 2 takım mid, 1 amfi ile iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bütçeniz dahilince infinity reference serisi midleri kesinlikle öneririm. Bunları aldıktan sonra, teybe amfiyi bağlayabilmeniz için teybinizin amfi çıkışı olması gerekecek ve muhtemelen aracınızda olmayacaktır, bir de çevirici almanız gerekecek. İkinci el kovalarsanız 500 TL gibi bir maliyetle bu işi (montaj hariç) çözer, sıkıntısız ses alırsınız. Haricinde alternatif ses sistemleri, marka model ile ilgili bilgi vs almak isterseniz elimden geldiğince yardımcı olurum.

Ben bu araca sadece mid bas takimi baglasam verim elde edemez miyim?
    Amfi takmadan tweeterli kolon bağlasam nasil olur peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechanical22

quote:

Orijinalden alıntı: serkan_2120

Ben bu araca sadece mid bas takimi baglasam verim elde edemez miyim?
    Amfi takmadan tweeterli kolon bağlasam nasil olur peki ?

Alıntıları Göster
    passatın ses sistemi gayet başarılı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturalman3 -- 11 Temmuz 2014; 15:48:32 >
  • naturalman3 kullanıcısına yanıt
    Neyle kıyaslıyorsunuz bilmiyorum ama passatın ses sistemi hç de gayet başarılı değil. Çok vasat. Daha bir ay önce arkadaşıma 160lık highline aldık full araç 110bine. Ses kalitesi kesinlikle vasat ve o kalibredeki ve fiyattaki bir araç için çok kötü. Çok marka araca bindim, kendim de vw sahibiyim, benim aracm da dahil olmak üzere bindiğim en vasat ses sistemli ya da tatmizsiz ses kaliteli markalardan birisi vw. Astra h deki ses kalitesinin yakınına dah aherhangi bir vw modelinde rastlamadım ki phaeton harici tüm bineklerini kulandım.
  • quote:

Neyle kıyaslıyorsunuz bilmiyorum ama passatın ses sistemi hç de gayet başarılı değil. Çok vasat. Daha bir ay önce arkadaşıma 160lık highline aldık full araç 110bine. Ses kalitesi kesinlikle vasat ve o kalibredeki ve fiyattaki bir araç için çok kötü. Çok marka araca bindim, kendim de vw sahibiyim, benim aracm da dahil olmak üzere bindiğim en vasat ses sistemli ya da tatmizsiz ses kaliteli markalardan birisi vw. Astra h deki ses kalitesinin yakınına dah aherhangi bir vw modelinde rastlamadım ki phaeton harici tüm bineklerini kulandım.

bende de astra j var. arkadaşın passatına bindiğimde bana çok hoş gelmişti, özellikle basları çok güçlü. mp3 kalitesi de önemli. son zamanlarda 10 mb lık mp3 ler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: naturalman3

quote:

bende de astra j var. arkadaşın passatına bindiğimde bana çok hoş gelmişti, özellikle basları çok güçlü. mp3 kalitesi de önemli. son zamanlarda 10 mb lık mp3 ler var.

Alıntıları Göster
    bendede enjoy var 4 hoparlörlü,arabanın tek kötü yanı bu başka bişey yok ses sistemi gerçekten kötü. 2005 focus1 arabam vardı onunki kesinlikle daha iyiydi.
  • quote:

ARKADAŞLAR MERHABA
    İKİ AY ÖNCE ALMIŞ OLDUGUM ASTRA J 1.6 136 SPORT HB KASA ARACIMDAN SON DERECE MEMNUNUM FAKAT SES SİSTEMİ HARİCİNDE .DURUM ŞÖYLE Kİ ARACIN SES SİTEMİ FENA DEĞİL AMA BANA Bİ HAYLİ BOĞUK ÇALIYOR GİBİ GELİYOR Kİ BUNUN BÖYLE OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜREN SEBEP İSE BABAMIN OCTAVİA 3 ELEGANCE ARACIYLA KIYASLAMA YAPIYOR OLMAM.HATTA VW CADDY DEKİ SES SİSTEMİ BİLE BANA GÖRE DAHA NET SES VERMEKTE.
    BU SORUN İÇİN SİZCE SADECE KOLONLARI MİD TAKIMI VS DEĞİŞTİREREK NE KADAR VERİM ALABİLİRİM YANİ AMFİSİZ ORJİNAL SES SİSTEMİ ÜZERİNDEN.?
    AMFİ TAKMAM SİZCE ŞART MIDIR NET VE GÜZEL SES ÇIKIŞI İÇİN Bİ KURTARIR YOLU VAR MIDIR ?
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER YORUMLARINIZ İÇİN...

Midbass takimi takarsaniz sadece verim alamazsiniz..Hatta daha kotu olabilir ses sisteminiz...Midbasslar Anfi ile desteklenip verim alinan Hoparlorlerdir...

Yok ben sadece hoparlor degistirecegim derseniz eger,sizin aracin uzerinde ki hoparlore benzer ama Marka bir hoparlor takarsaniz o zaman temiz ve net ses alirsiniz..

Mesela Infinty-kicker-Sony-Pionner-Ozellikle Hertz marka hoparlorler...

Ama ahim sahim fark beklemeyin..
  • quote:

Yok artıkİncelemediğiniz veya bilgi sahibi olmadığınız o kadar açık ve net ki.Bomboş bir yorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: FletneR_

quote:

Yok artıkİncelemediğiniz veya bilgi sahibi olmadığınız o kadar açık ve net ki.Bomboş bir yorum

Alıntıları Göster
    bnm cmax in ki bile hoşuma gitmiyo kafam atıyo bazen söküp takacam tamamen de bakalım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.