Şimdi Ara

ASTRA J SES SİSTEMİ HAKKINDA YARDIM ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
17.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

bnm cmax in ki bile hoşuma gitmiyo kafam atıyo bazen söküp takacam tamamen de bakalım.

sony mi ?
  • Hocam Sony müzik sistemi hoşunuza gitmiyor mu aracınız trend mi yoksa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 11 Temmuz 2014; 17:52:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

kuzenim 1 hafta önce 1.6 dizel enjoy active aldı, ses sitemi gerçekten berbat.

ayrıca ben octavia falanla da kıyaslamıyorum, palio ile kıyaslıyorum :)

arabanın tasarımından tut motoruna kadar herşeyine aşık olunur ama ses sistemi şuan satılan arabalar içinde en kötülerinden biri heralde.

Opellerin genel sorunu.
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    2011 titanium x sony yok benimkinde.
  • Auto Bild de Astra nın ses sistemine modifiye yapmışlardı, dediklerine göre standart ses sisteminin tweeterları zayıf kalıyormuş, ki doğru da.
  • bende vectra c ve 2010 passat vardı, şu an astra j kullanıyorum. vectra daki ses kalitesi astrayı geçtim passatta bile yoktu. Şu an Opel araç alınacaksa infinity ses sistemi opsiyonu mutlaka olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live yourlife -- 11 Temmuz 2014; 18:07:03 >
  • Noto bilgisi ve muzik kulagi olan birine ayar yaptiriniz. Ben unide yillarca canli muzik yaptigim icin az anfi ayarlamadim. Elim yatkin (:

• quote:

Orijinalden alıntı: aBaBaDaN

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Günümüzdeki araçların ses sistemi çoğunlukla berbat. Özellikle vwlerin ses sistemi çok kötü oluyor. vw inatla arka kafalıklar arkasına hoparlör koymuyor kapı altlarına koyuyor. Arkada otıranlar için ses çok boğuk kalıyor. Önde de ses çok temiz parlak ve canlı değil. Zaten ses ayarları da bas, tiz, fade'den ibaret. Komedi 50lirlaık mp3 çalarlarda daha detaylı ses ayarı var. 100binlik araba alıyorsun misal passat ama ses böyle. Bir astra hnin ses kalitesi passattan çok daha iyi. Ben burada basstan, ses yüksekliğinden bahsetmiyorum. Berraklık, canlılık ve dengeden bahsediyorum.

Volvo ve audilerdeki çok hoparlörlü sistemleri çok merak ediyorum açıkcası. Konservatuvarda öğretim görevlisi olduğum için ses kalitesi çok önemli. Aracımı uzun süre kullanacağımı bilsem tamamen yeni üst seviye teyf ve hoparlör tesisatı yaptırırdım ama uzun süre kullanacğam bir araç değil.

Yok artıkİncelemediğiniz veya bilgi sahibi olmadığınız o kadar açık ve net ki.Bomboş bir yorum

İncelemek?

Okuduğunuzu anlama probleminiz var galiba? Kendi aracım vw, 3 arkadaşımda vw araç var. En sonuncusu passat highline 2014. Hepsi yakın iş arkadaşlarım her gün gördüğüm, bindiğim ya da sürdüğüm araçlar. Önceki araçlar da astra idi. Dolayısıyla yazdığım tüm araçları bilen, her gün gören, süren birisi olarak yazdım. Ayrıca kulaksa, konservatuvarda öğretim elemanıyım diyorum. Bunları yazmama rağmen siz fanatiklik adına, aracınızın eleştirilmesini göze alamayıp karşınızdaki insanın kalibresini bilmeden böyle komik bir cümlecik atıvermişsiniz... Bomboş ha?

Yok hala çocuk gibi ben inanmam derseniz; 4 aracı birlikte konservatuvar binası önünde nickimle beraber fotosunu çekip burada konuya koyarım, yılın kapağını yersiniz forumda..

Karşınızdaki insanın fikrine katılmazsınız o ayrı, ama tutup tanımadığınız insanlara yalancı imasında bulunursanız siz zararlı çıkarsınız...

• quote:

Orijinalden alıntı: naturalman3

quote:

Neyle kıyaslıyorsunuz bilmiyorum ama passatın ses sistemi hç de gayet başarılı değil. Çok vasat. Daha bir ay önce arkadaşıma 160lık highline aldık full araç 110bine. Ses kalitesi kesinlikle vasat ve o kalibredeki ve fiyattaki bir araç için çok kötü. Çok marka araca bindim, kendim de vw sahibiyim, benim aracm da dahil olmak üzere bindiğim en vasat ses sistemli ya da tatmizsiz ses kaliteli markalardan birisi vw. Astra h deki ses kalitesinin yakınına dah aherhangi bir vw modelinde rastlamadım ki phaeton harici tüm bineklerini kulandım.

bende de astra j var. arkadaşın passatına bindiğimde bana çok hoş gelmişti, özellikle basları çok güçlü. mp3 kalitesi de önemli. son zamanlarda 10 mb lık mp3 ler var.

Ben bas kuvvetinde bahsetmiyorum dikkat ederseniz. Türkiyede müzik algısında çok yanlış var insanlarda. Yüksek baz ya da tiz iyi sesmiş gibi yanlış bir algı var. Hatta basları daha çok duymak için midleri kısan ve müzik dinliyorum diyen insanlar var.

Ses kalitesi farklı bir şeydir. Sesin bir bütün olarak temizliği, netliği, berraklığı, tonal karakteri. Sonra baslar,tizler ve midlerin birbirine olan dengesi, sahnesi, sesin derinliği, alanı doldurabilmesi. Bunlar bir bütün olarak ses kalitesini verir. Yoksa hoparlör çok yüksek ses vermiş 300w rms vermiş, basları çok derinmiş bunlar ses kalitesi kıstası değildir.

vw'lerde hoparlör yerleşimleri yanlış yerlerde. Özellikle arka kısım çok sıkıntılı. Hoparlör sayısı yetersiz. Bunu sesi yükseltmekle çözmeye çalışıyorsunuz ya da fader ile arkalara yönlendiriyorsunuz ama yine de olmuyor. Ekolayzır yok. Ses ayarları kısıtlı. Eski kasalarda arka kapılarda hoparlör bile yok misal golflerde falan. Hoparlörlerin verdiği ses temiz ve berrak değil. Canlılık yok. Perdeli ve ayrık bir ses alıyorsunuz. Ağız tadıyla kaliteli müzik dinlemek isteyen kulağı duyan insan vw araçlarının ses sisteminden keyif alamaz diyorum.

Bu arada ben audio cd ile müzik dinliyorum. Aracınızda en iyi ses kalitesinde audio cd ile alırsınız. Evet içine aldığı şarkı az oluyor ama ufak bir cd çantası iş görecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

2011 titanium x sony yok benimkinde.

anladım bizim araçta aynı araç 2013 sony var ben fazlasıyla memnunum koçun kazığı bir dönem sony olmadan sattı şimdi sony ile satıyor
  • Amfisiz mid bass takımı ile elbette ses gelir, ama basslar zayıf olur, tizler yetersiz kalır. 200 liralık mal alıp, 50 liralık kullanmış olursunuz. Eğer amfi takmak istemiyorsanız, tweeterli kolonlar takabilirsiniz tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuzunoglu

quote:

Orijinalden alıntı: samet2234

quote:

Orijinalden alıntı: Suggestions

Benimde aracım 1.4 Turbo Sport, aynı dertten bende müzdaripim. araç kesinlikle çok boğuk çalıyor. önceki araçlarım kia sportage ve bmw 116i çok daha iyiydi. samet2234 arkadaşım gibi minimum şekilde nasıl bir düzenleme yapılabilir merak ediyorum.

Daha once basina gelip yaptiran yada anlayan birileri yardim etse fena olmaz :))

Ekolayzır ayarlarını kurcaladınız mı? Corsa'nın bile ses sistemi fena değildir. Çok iyi olmasa da ortalama denilebilir rahatlıkla. Bmw standart paketinden daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim (116d joy). Corsalarda +12 ye kadar çıkan bass tiz ayarında ikisinide +8 yaptığınız zaman tatminkar bir ses alınıyor. Astra kullanmadım ama en az corsadaki kadar bir sistem vardır heralde. Biraz ayarları kurcalayın.

+1.

• 2004 model merivaöın harika bir ses sistemi vardı. Ondan sonra dacia dustera geçtim ve aynı dertten muzdaribim. Basslar çok iyi ama ses berraklığı diye bir şey yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: naturalman3

quote:

Neyle kıyaslıyorsunuz bilmiyorum ama passatın ses sistemi hç de gayet başarılı değil. Çok vasat. Daha bir ay önce arkadaşıma 160lık highline aldık full araç 110bine. Ses kalitesi kesinlikle vasat ve o kalibredeki ve fiyattaki bir araç için çok kötü. Çok marka araca bindim, kendim de vw sahibiyim, benim aracm da dahil olmak üzere bindiğim en vasat ses sistemli ya da tatmizsiz ses kaliteli markalardan birisi vw. Astra h deki ses kalitesinin yakınına dah aherhangi bir vw modelinde rastlamadım ki phaeton harici tüm bineklerini kulandım.

bende de astra j var. arkadaşın passatına bindiğimde bana çok hoş gelmişti, özellikle basları çok güçlü. mp3 kalitesi de önemli. son zamanlarda 10 mb lık mp3 ler var.

Ben bas kuvvetinde bahsetmiyorum dikkat ederseniz. Türkiyede müzik algısında çok yanlış var insanlarda. Yüksek baz ya da tiz iyi sesmiş gibi yanlış bir algı var. Hatta basları daha çok duymak için midleri kısan ve müzik dinliyorum diyen insanlar var.

Ses kalitesi farklı bir şeydir. Sesin bir bütün olarak temizliği, netliği, berraklığı, tonal karakteri. Sonra baslar,tizler ve midlerin birbirine olan dengesi, sahnesi, sesin derinliği, alanı doldurabilmesi. Bunlar bir bütün olarak ses kalitesini verir. Yoksa hoparlör çok yüksek ses vermiş 300w rms vermiş, basları çok derinmiş bunlar ses kalitesi kıstası değildir.

vw'lerde hoparlör yerleşimleri yanlış yerlerde. Özellikle arka kısım çok sıkıntılı. Hoparlör sayısı yetersiz. Bunu sesi yükseltmekle çözmeye çalışıyorsunuz ya da fader ile arkalara yönlendiriyorsunuz ama yine de olmuyor. Ekolayzır yok. Ses ayarları kısıtlı. Eski kasalarda arka kapılarda hoparlör bile yok misal golflerde falan. Hoparlörlerin verdiği ses temiz ve berrak değil. Canlılık yok. Perdeli ve ayrık bir ses alıyorsunuz. Ağız tadıyla kaliteli müzik dinlemek isteyen kulağı duyan insan vw araçlarının ses sisteminden keyif alamaz diyorum.

Bu arada ben audio cd ile müzik dinliyorum. Aracınızda en iyi ses kalitesinde audio cd ile alırsınız. Evet içine aldığı şarkı az oluyor ama ufak bir cd çantası iş görecektir.

Arkadaşa Kesinlikle Katılıyorum...
    SES KALİTESİ DEMEK ENSTRUMANLARIN DETAYLI BİR BİÇİMDE olmasıdır.!! Yani Yüksek BASS yada yüksek TİZZ iyi bir ses anlamına gelmez...Üreticiler ki büyük çoğunluğu maliyetten kısmak adına PREMİUM hoperlor falan koymuyor.. Avanak tüketicileri kandırmak adına HARMAN Kardon ,İnfinity ,deyip başlangıç seviyesinde hoperlorlar sunuyor

Küçük Bİr ekleme de yapabilirim;

Torrent Sitelerinden FLAC uzantılar ile Birçok TRACK(AUDİO CD) yapılabilir..AK

DÜŞÜK YAZDIRMA HIZI KALİTELİ KAYNAK +NERO ile

Yada

İyi Bir Akıllı telefondan ( SONY-WALKMAN ,Z1-Z2-Z3) Ses işlemcisi iyi olan herhangi bir phone

Flac Uzantılı dosyaları oynatabilirsiniz (NEUTRON PLAYER/MAVEN /POWERAMP)

Tabiki kaliteli bir AUX kablosu kullanmanızda gereklidir. Ama şunu da belirteyim ; Audio Cdler in daha temiz ses vereceklerini düşünüyorum..

(ELEŞTİRİ VE FİKİRLERE AÇIĞIM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc_technosoft -- 25 Eylül 2015; 18:14:18 >

• Aynı sıkıntıdan muzdaribim aracım Astra 1.4T sport 6 hoperlör var arabamdan çok memnunum fakat yıllardır vw kullanan biri olarak ses sistemi özellikle tizleri çok kötü ve boğuk... Vw Golf ve Jetta araçlarım oldu ses sistemleri iyi ayarla bas,tiz harikaydı bunlara kötü diyen falan olmuş hiç binmediği belli talihsiz yorumlar, bmw f30 3.20d nin stock ses sisteminden bile iyi çalıyordu vw nin 8 hoperlörlü fabrikasyon sistemi.

sonuç olarak buna çare bulan varmı bazısı teybin çıkışları kötü demiş bazısı hoperlöre kabahat bulmuş nasıl yapsak vw deki sesi alırız tecrübesi olan yazarsa sevinirim amfi falan olmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rene54 -- 4 Temmuz 2018; 15:1:29 >
  • r0x kullanıcısına yanıt
    BMW 3 kasa ses sistemini unutmayalım lütfen. Seat ibizadan sonra kulaklarım kanıyor.
  • temiz ve kaliteli müzik için amfi ve hoparlörden önce sesin kaynağına odaklanın. ses çıkışı kaliteli bir oto teyp taktırın. bir çok kişi konsolun görüntüsü ve aracın orjinalliği bozulmasın diye bu detayı es geçiyor ama bu konudaki en önemli detay sesin kaynağıdır. ki stok olarak gelen oto teypler bir çok araçta bu konuda vasat düzeyde oluyor malesef.

ve güzel bir oto teypten sonra amfi ve hoparlöre bile gerek kalmadığı oluyor. bunu denedikten sonra ses yüksekliği sizi tatmin etmez ise hoparlörler değiştirilebilir, basslar ve tizzler subwoofer/tweeter ile desteklenebilir.

isterseniz 5bin lira masraf yapın, en iyisinden amfi + hoparlör takın ses kaynağınız iyi olmadığı sürece dinlediğiniz müzik birşeye benzemeyecektir zevk vermeyecektir. bu olayı bizzat başımdan geçtiği için anlatıyorum. istediğim kaliteyi bulamayınca bir de teyp aldım ve önceden müzik dinlemiyormuşum ben dedim.

• rene54 R kullanıcısına yanıt
    Onun sebebi aracın teybi arkadaşımda astra var, teybi çıkartırıp Dokunmatik ekran taktırdı ses fazlasıyla değişti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim aracım 1.3 dizel astra j kasa ses çok kötü değil ama bass konusu ve sesi bir tık arttığında sesin bozulması gibi durumları istemiyorum. Bu konuda kapılardaki hoparlorlerı bilemediğim için yorum yapamıyorum. kapılardaki hoparlorler degısmesi gerekıyormu? Benım ıstedıgım amfi + woofer+ tweeter kablolar vs uyumlu sesi açtığımda sesin içime işleyeceği hem bass hem de ses kalitesinin iyi olacağı bir ses sistemi bu konuda bilgili arkadaşlar bana uygun olabilecek setleri markaları ile yazabilirlerse araştırma yapmak istiyorum. şimdiden teşekkürler. İl kocaeli :D
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.