Şimdi Ara

Astra J kasa aracımın 4 camı ve kilidi kendiliğinden açılmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
1
Favori
3.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Merhaba, 2016 Astra j edıtıon plus aracım var. 3 hafta arayla 2 kere aracın tüm camlarını ve kilidini açık halde buldum. daha önce başına böyle bir şey gelen bir arkadaş var mıdır? forumlarda yazılım yukletmenın çözüm olmadığını okudum. Anahtardan olabilir mi acaba diye pilini söktüm manuel kullanmayı deneyeyım dedim. Bu konuda yardımcı olacak bir arkadaş var mıdır? Güvenlik ve yağmur acısından çok can sıkıcı bir durum...

• Bu sorunu yaşayan pek çok Opel kullanıcısı var. Çözümü ise belirsiz.
  • %90 kilit modülü ya da ecu
  • Forumlara baktığımda bmw fıat ford skoda gıbı markaların da benzer problem yaşadığını okudum. Cam kontrol düğmesine sıvı kaçması olabilir diyen var ecu resetleme diyen var anahtar diyen var ama çok ciddi bir problem ve ne yazık ki ben çözdüm diyenine daha denk gelmedim. Buraya da onun için yazmak istedim belki çözüm üreten vardır diye.
  • Konunun güncellenmesi adına, benim gibi şu sıralar bu sorunu yaşayanlar var ise görülmesi adına, bu olay dün başıma geldi. Akşam saatleri aracımı park ettim, camları kapattım (sağanak yağmur var full açmamın zaten mantığı yok, az bir şey şoför camı açıktı havalansın diye) eve geçtim, yarım saat sonra felan komşum aracın sol iki camının komple açık oldugunu söyledi. Varmı bu konuda çözüm bulan duyan? Servise götüreceğim aracı kontrol amaçlı. Bu arada aracım 1.4 edition plus 2020

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesin çözüm: sat Golf al.

veya sıfır i20 al

• Anahtar cebinde basılı kalıyor olmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Anahtar cebinde basılı kalıyor olmasın

Hocam bilinçli olarak anahtarlık kumanda da kombinasyonlar denedim araç başında camlar açılmıyor.

• anahtar cepte iken falan tus basili kalmistir ondan camlar acilir. emin olmak icin pili cikardigin halde yaparsa baska neden arayin. benim astra j 2011 de bile tuslara basili tutttugunda camlar acilip kapatma ozelligi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2y -- 9 Ekim 2020; 17:57:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam maalesef bu bir kronik arıza , opel gruplarına uyeyim çok duydum bu sorunu..

Çok yağışli havalarda en azinda işi garantiye almak adına akünün kutup başını sökebilirsiniz ya da branda alabilirsiniz..

Şansliysaniz bir kereyle de kurtulmuş olabilirsiniz ama bu problemi gerçekten çok duydum , servisi de arayıp sorabilirsiniz belki yazılim güncellemesiyle de çözüm sunuluyor olabilir

• Aynı problemi bende yaşadım ve çözdüm. Aküyü sök tak yapıp sonrasında cam resetleme yaparsanız düzeliyor.

• ben yazın normalde camları açık bırakıp giden biri olduğum için sıkıntı değil.  bizim burası iyi bir yer bakar herkes hafta sonu açık kalmış 3 sokak ötede yani bunun gibi çok örneğim var ama bu sorunla ilgili şunu demek isterim bir kere bu anahtar bir sokak öteden bile alıyor çok güçlü.cebimde taşıyordum sustalıyı ve çok güçlü olduğunu sanki cebimde bastığı şüphesine düştüm ama gözümle görmemiştim.bir gün eve geldim kapının önüne koydum çıktım eve evden dediler arabanın ışıkları yanıyor.nassı ya dedim anında camdan baktım kapıları açıyor.gözümle görünce sustalıyı kullanmadım yedek anahtarı kullandım ve cebimde taşımadım küçük el çantası aldım onda taşıdım bir daha da sorun yaşamadım 2 sene falan önceydi.açma tuşuna çok basarsanız camları da açar kronik bir sorun değil arabadan ama sustalıdan kronik bir sorun çabuk alıyor.yedek çok zor basıyor mesela onda niye olmuyor?

• aynısı başıma geldi, 4 cam 10cm açıktı araca geldiğimde, radyo istasyonları da sıfırlanmıştı. bir daha olmadı ama

• Bende hatırlıyorum bi kez başıma geldi. Aküyü değiştirince çözüldü. Muhtemelen akü zayıflayınca oluyor. Orjinali 7 sene kullandım çok şükür yolda bırakmadı. Zayıfladığını hissettiğim ve ölçtürdüğüm için değiltirdin. Aracım 2014 1.6 cdti cosmo 136 hp

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.