Şimdi Ara

ASTRA J KASA 1.3 CDTİ KULLANICILARI (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.557
Cevap
45
Favori
497.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bende 1 ay önce Astra J 1.3 Edition (2013) model alarak aranıza katıldım.

Forumu bir hayli okumaya çalıştım ancak denk gelmediğim bir konu navigasyon multimedya sistemi. Aslında bu işlerin çok meraklısı değilim ama aracımda bluetooth özelliği olsun istiyorum. Harici takılan blutooth kitlerini beğenmiyorum (daha önce denedim). Orjinal bluetooth paratı içinde sadece parça için 400 - 500 Tl gibi rakamlar istiyorlar. Böylelikle hemde güzel navigasyonu olan bir multimedya sistem alayım dedim.

Aranızda taktırıp uzun süre kullanan var mı? Hangisini tavsiye edersiniz. Youtube dan gördüğüm kadarıyla navimex android 5.1.1 olanın menuleri, hızı ve araç uyumuyla en beğendiğim oldu ancak forumdaki navimex konusunda şikayetler çok fazla ama şikayetler hep kitkat 4.4.4 sürümüne ait.

Siz ne kullanıyorsunuz tavsiyeleriniz nelerdir?
  • tam bir astra hastası olarak her kasasına bindim.ama inanın astra j ( 2012 sport 1.3cdti ve 2013 sport 1.3 cti) kullanan (yaklaşık 1,5 yıldır) biri olarak;
    +'ları
    1.opel kendini diğer f,g,h kasalara göre fazlasıyla aşmış durumda
    2.astra dehşet bir araba görünüşü <(iç ve dış) bana göre mükemmel,modern,dinamik
    3.forumlara bakıyorum bilen bilmeyen yorum yapıyor ki özellikle motoru hakkında.evet 1.3 cdti ilk 2 viteste biraz hantal kalıyor ama çok çabuk toparlayıp sizi dehşete düşürüyor.seri bir araç halii alıyor
    4.bence en önemli artılarından biriside yıllık bandrolü........
    5.Motor sesini başarılı yalıtılmış
    6.yokuşlarda klima açık kapalı çok fark olmuyor çekişi güzel
    7.alınca sport veya cosmo donanım alınmalı....+ ları çok fazla.aynı özellikler bir çok arabada yok
    8.yakıt tüketimi çok az yakıyor. benim ortalamam 4,8 lt (karma).
    9.araçla virajlara çekinmeden girebiliyorsunuz (sportt ve cosmoda olan watss bağlantıları sayesinde)
    10. 6 yaşındaki kızım arka kapıyı ancak ayaklarıyla açabiliyor...ki kapılar o tokluk ve güven hissini veriyor.
    11.bence 2. el bantında 50-65.000 arası fiyatlara alınabilecek en iyi araç bu.
    12.led farlar çok klas ve modern duruyor ve hb aracımda diz mesafesi çok iyi ve tavanı rahat bir araç.
    13.ince noktaları güzel.örneğin usb girişi,el freni olmaması,kolçağı ve aşamalı bir sürü eşya gözleri,katlı bagajı vs.vs.
    -'lerine gelince;
    bence yok gibi...belki ilk viteslerde ki ağırlık olabilir( ki 40 yaşında biri olarak bence çok iyi)

• 2008'den bu yana astra H kullanıyorum, Bu yıl J kasaya geçtim. Sport Tourer/sport 2011 model 1,3 CDTİ ecoflex aracım var yukarıdaki maddelerin çoğu doğru fakat yakıt tüketimi şehiriçi 7-7,5 Litre, 4,8 litre ancak şehirler arası görüyorum.

Yakıt tüketimi bence o kadar az değil
  • Merhaba arkadaşlar astra j 2011 1.3 cdti kullanıyorum araç yaklaşık 5 yıldır bende bir çok araba kullandım bu aracın her şeyi başka çok memnunum fakat aracın bujilerinde sorun tespit edildi.Fiyatlarına baktığımızda 1 ve 4 nolu silindir bujileri 290 tl civarında 2 ve 3 nolu silindir bujileri ise daha uygun ve farklı markaları da var.Benim sorunum 1 nolu silindir bujisinde yani pahalı olanda.Bu sorunu daha uygun nasıl çözebiliriz bir fikri olan var mı? Yakıta etki ettiğini düşünüyorum sizce de eder mi? Teşekkürler.
  • Dizel araçta buji olmaz ki
  • Kızdırma bujisi sensörlü
  • Arkadaşlar merhaba. umarım yanlış yere yöneltmiyorumdur soruyu ben j kasalar için necvox anc 380 kullanıcı görüşü bulmaya çalışıyorum. yardımcı olabilecek varmıdır acaba.
  • bu mesaj silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccc123 -- 25 Aralık 2016; 23:56:31 >
  • Arkadaslar 7 mart itibariyle astra cosmo 2013 navi hariç full 2.el çok temiz bir araç aldım arac 56 bin km de. HB... aracla ankaradan orduya 6 saatte geldim nasil geldiğimi hiç anlamadım simdilik her sey yolunda.öğrenmek istediğim şey bu aracta telefonunun youtubeba direkt Bluetootha baglayabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanlale

Arkadaşlar selamlar

Clio 3 1,5 dci aracım vardı pert ettim geçtiğimiz ay üzerinize afiyet. Uzun yolda uyuya kalıp rampa yukarı çıkarken bir kamyona arkadan vurdum yaklaşık 100km hızla, araç pert oldu.

burnum kanamadan kurtuldum Allah'a şükür.

Şimdi yeni bir araba bakıyorum, hem c sınıfı hem de daha yeni bir araç almayı düşünüyorum

Ailemin de 2015 Astra J aracı var 1,6 benznli 115hp lik leş versiyondan. Motoru dışında çok beğeniyordum açıkçası aracı edition olmasına rağmen.

Sık şehir değiştirdiğim (yıllık 25k civarı km yapıyorum) için dizel bir araç alacağım ve astra j'yi gözüme kestirmiş vaziyetteyim.

iki ihtimalim var 1,6 cdti veya 1.3 cdti

clio aracımda yazılım vardı çok memnundum, 0km almıştım aracı 2012 yılında ve kaza yaptığımda 105bin km olmuştu. 20bin km gibi birşeyken yazılım yaptırmıştım ve sorunsuz kullanmıştım.

bu yüzden hangi astrayı alırsam alayım buna da yazılım yaptıracağım zaten

1.3 cosmo 2014 model / 1.6 110bg enjoy active 2015 model arasında kalmış durumdayım açıkçası, sizler ne düşünüyorsunuz.

Ayrıca 5 ileri mi 6 ileri mi bunlar

renaultcu tarafım da 12-13 bin cebinde kalsın bunu al diyor

megane 3 icon 1.5dci al diyor 2013-2014 model

Yazilim ne oluyor hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Güven

Arkadaşlar merhaba,

1.3 dizel yeni kasa 2012 model hb astra almak üzereyim. bir tane araç buldum ancak acil tavsiyelerinize ihtiyacım var.

- araç 78.000 de. astranın 1.3 dizel motoru için bu km fazla mı ? satmak için değil kullanmak için alıyorum. (satıcı kişi tüm bakımları opelde yapıldı diyor)

-fiyat olarak 54 civarında anlaşacak gibiyiz. değişen boya vvs yok. fiyat olarak ne dersiniz ?

- 1.5 dizel fiesta bakarken astraya kaydım. daha düşük km fiesta mı tercih edeyim yoksa biraz daha yükske km düşük model astra mı ?

teşekkürler

Fiyatlar ne kadar da düşükmüş o zaman ben geçen hafta 64500 e aldım
  • 1.3 cdti ecoflex icn hangi yagi onerirsiniz..birde 3 ay once yag filtresi degistirmistim..yagi degistirken tekrar yag filtresi degismesi gerekiyor mu..
  • Astra 1.3cdti 80000km de 2013 model cosmo paket

Fiyat 59000tl

Hatasız

Verilirmi?
  • International kullanıcısına yanıt
    Verilir
  • Beyler 1.6 benzin mi 1.3 dizel mi bütçe 47 bin tl
  • Performans sizin için ikinci planda ise 1.3 dizel diyorum.
  • tıkıl kullanıcısına yanıt
    Her değişimde filtre de değiştirmekte fayda var. Yağ olarak da mobil1esp, castrol edge, motul x-clean fe, liqui moly top tec 4600(en babası,fiyatı da) 5w30 kullan kafan rahat olsun
  • Beyler acil cevap.1.3 cdti ecoflex sport ile 1.3cdti sport paket arasında ne fark var?

Model 2013
  • Yakıt tüketimi düşürülmüş oluyo gibi hatırlıyorum. Yani bi fark yok esasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi öküzbaş -- 23 Mayıs 2017; 18:58:15 >
  • 1.6 cdti modellerinde eco modu tuşu mu mevcut acaba?
  • 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.