Şimdi Ara

astra g mi corolla(2006) mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • abim orta düzeyde bir sedan istiyor. ben ise 1-astra g 2-corollayı tavsiye ediyorum. ben astra g kullanıcısıyım 10 aydır. karsılastırmalı yorumlarınız önemli olacaktır.

• Astra G efsanesinin zevkini alsın bence...

2003 model bir tane alabilir veya 2004 ilk aracı olsun sonra zaten 2007 gibi baya araçlar dökülecek piyasaya o zaman da 0 alır...
  • sayın antiochos bence de astra g hakikaten zevk veren bir aractır: yol tutuş agırlığı sorunsuzluğu işciliği ve bazı devir aralıklarında (ki uzunyolda sollamalarda istifade ediyorum) roketlemiş gibi gitmesi ve böyle giderken de ip gibi hiç bir sarsıntı yasatmaması gercekten hoş. ve bunları yaklasık 25 milyarlık bir bedelle satın alabilmeniz bence gözardı edilemeyecek bir nimettir.
    lakin bana karşılaştırmalı (mukayeseli) yorumlar gerekli. çünkü onda yeni kasa corolla takıntısı var.
  • Toyota efsane kasasından sonra çıkardığı kasalarında eski başarısını yakalayamamış .Halen o kasanın ekmeğini yiyen, o kasa sayesinde fanatikler edinmiş. Ama o kasadan sonra çıkardığı kasalar satamamış, kısa zamanda son kasasını çıkarmış ve o kasa da MEGANE ve ASTRA satışlarının gölgesinde kalmış bir araçtır...

Yol tutuşu iyi değil. Süspansiyonu yumuşak sayılır. İşçilik klasik japon yok gibi . Malzeme kalitesi eh idare eder. Tip olarak ta AVrupa araçların taklidi bir araç.

Tek artısı Toyota fanatiklerinin iddia ettiği sorunsuzluk ve az yakması. Ama daha önceden bir konu açılmıştı ben ölümcül tehlikeler sebebiyle Toplatılmış milyonlarca Toyota haberi koymuştum alıntı yapıp.

Yani sorunsuzluğu muallak. Rekor seviyede araç toplatılmış. Ben diyordum ki daha önceden 307 sorunludur diye, 307 Toyota yanında melek SÜPER SORUNSUZ kalır. Adamlar son 10 yıl da kaç araç üretmiş ki MİLYONLARCA aracı geri toplatmışlar...

Sırf sorunsuz diye (ki yukrıda dediğim gibi sorunsuzluğu muallak) kalkp ta Toyota alınmaz bence...

Alman araçlarının eşsiz sürüş keyfi Opel in üstün yol tutuşu ve Astra G nin hiç sorunsuz olması, modifiyeye yatkınlığı bence ikisi arasında Astra G nin tercih sebebidir...

Astra G de sorunsuz bir araçtır. 2000 den beri kullanmaktayız şu ana kadar bizihiç üzmedi. Bana göre DÜNYANIN EN SORUNSUZ aracıdır sonuçta kullanıyorum ve beni üzmiyor daha niye başka araç alayım ki??? İç mekanı da gayet geniş, bir GOLF e bindiğimdeiçim sıkılıyor kendi aracımdan sonra...

Benim görüşlerim bu saygılar...

• Toyota savunuculuğu yapmak istemem ama; daha öncek bir tartışmada daha duydum ve biraz garip geldi bana. Toyota kaç araba satıyorki 1.3 milyonunu toplatıyor diye. 2004 yılında Toyota'nın sattığı araç sayısı;

6.780.000 adettir. Ufak bir yorumla(Toyotanın 97 yılında 3.78Milyon araç sattığını bilerek) firmanın son on yılda sattığı araç sayısının 30 milyonun üzerinde olduğu söylenebilir.

Bunlar büyük firmalar. Firmanın cirosu 200Milyar dolar civarı..

Bilgi olsun diye diğer firmalarda durum şöyle;

General Motors: 8.59 milyon
    Toyota: 6.78 milyon
    Ford: 6.54
    Volkswagen: 5.02
    Daimler-Chrysler: 4.36
    PSA/Peugeout/Citroen: 3.29
    Hyundai: 3.05
    Nissan: 2.97
    Honda: 2.91
    Renault: 2.39
  • tabiki toyota
  • astra
  • bu 2'si arasında ise Astra derim
  • 2000 model astra cd kullanıyorum. değiştirsem yerine ne alabilirim diye düşünmekten bıktım. astra cok iyi.
  • aslında 2si de degil..ama illa 2si arasında kalınıorsa ve arac 0alıncaksa kesinlikle corolla..alıp da 2hafta sonra sıkılcagınız bir araba istemessiniz heralde..
  • sekil yapmak icin astra memnun kalmak icin toyota (antiochos duymasın)
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlackFoX

sekil yapmak icin astra memnun kalmak icin toyota (antiochos duymasın)

duydum bile

Ya bu Astra g lerde sorunsuz ama öyle deme bak bende var takır takır maşallah tü tü tü tü

• tabili astra derim...
  • bence toyota
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.