Şimdi Ara

Astra 19 Uydusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
12.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2. Bir canak takmak istiyorum. Yalniz soyle bir durum var. Benim receiverda tjrksat kanallari var. Canagi ben kurmak istiyorum. Receiverimda bir Astra kanali olsa da diyorum catida canaga yon verirken ona asagida biri baksa bu sekilde yonu bulabilsem. Turksatin uydudan astrayi secip astra frekansini taratsam astra kanallarinin frekanslarini indirir mi receivera? Bana bir yol gosterebilir misiniz? Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Her Cihazda tp kaydet yada tp ekle gibi ayarlarda seçenek vardır. Güncel bir astra tp sini kaydetseniz yeter. Türksat kablosu ile uyduyu bulduktan sonra dayzek ayarını yaparsınız ama bu işlerden hiç anlamıyorsanız bilen birinden yardım alın, yoksa çok uğraşırsınız...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce turksat icin canak ayari cok yaptim. Kanali aciyorduk ben canagi ceviriyordum goruntu gelince sabitliyorduk. Simdi aynisini sizin dediginiz gibi bir tane saglam guclu frekans bir astra 19 kanalini acip 2. Canagi oynayarak uyduyu bulup sabitleyeyim diyorun. Burada teorik olarak bir zorluk var mi? Ve bana biri bana bu sekilde bir guclu bir Astra kanal frekansi verebilir mi? Yardimlariniz icin cok tesekkurler. Uyduyu ayarladiktan sonra receivera ikinci kabloyu takacagim icim disec falan ayarlarini sonradan yaparim ve asil astra uydu taratmayi sonraya birkacagim. Bir mantik hatam var mi arkadaslar. Bos yere catilara cikmayayim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

Her Cihazda tp kaydet yada tp ekle gibi ayarlarda seçenek vardır. Güncel bir astra tp sini kaydetseniz yeter. Türksat kablosu ile uyduyu bulduktan sonra dayzek ayarını yaparsınız ama bu işlerden hiç anlamıyorsanız bilen birinden yardım alın, yoksa çok uğraşırsınız...

Daha önce turksat icin canak ayari cok yaptim. Kanali aciyorduk ben canagi ceviriyordum goruntu gelince sabitliyorduk. Simdi aynisini sizin dediginiz gibi bir tane saglam guclu frekans bir astra 19 kanalini acip 2. Canagi oynayarak uyduyu bulup sabitleyeyim diyorun. Burada teorik olarak bir zorluk var mi? Ve bana biri bana bu sekilde bir guclu bir Astra kanal frekansi verebilir mi? Yardimlariniz icin cok tesekkurler. Uyduyu ayarladiktan sonra receivera ikinci kabloyu takacagim icim disec falan ayarlarini sonradan yaparim ve asil astra uydu taratmayi sonraya birkacagim. Bir mantik hatam var mi arkadaslar. Bos yere catilara cikmayayim.

• Sormayı unuttum astra seyretmek istediğinize göre serveriniz vardır yoksa şifresiz hiç tadı olmaz.

Yere göre çanak anten boyuda sinyal almada etkili oluyor. Ben İstanbul dayım ve 90 lık multifeed çanak la bende astra 19 da sinyal 93 seviyelerinde.

Formula 1 ve motogp nin bir arada olduğu frekans var onu girin. 10906 V 22000

• quote:

Sormayı unuttum astra seyretmek istediğinize göre serveriniz vardır yoksa şifresiz hiç tadı olmaz.

Yere göre çanak anten boyuda sinyal almada etkili oluyor. Ben İstanbul dayım ve 90 lık multifeed çanak la bende astra 19 da sinyal 93 seviyelerinde.

Ben de istanbuldayı. Eski bir digiturk canagi var. Suanki kullandigimiz turksat canagindan biraz kucuk. Recever da eski bir nex star. Canakta problem var mi ve receiver sizin kullandiginiz veya bir fiyat performans receiver tavsiye eder misiniz?

• quote:

Sormayı unuttum astra seyretmek istediğinize göre serveriniz vardır yoksa şifresiz hiç tadı olmaz.

Server ne oluyor. Bir receiver alici ile olmaz mi?

• Digitürk çanağı 60 lıktır, olur ama sinyaller zayıf gelir, en ufak yağmurda bile yayın gider. 90 lık çanak olması iyi olur.

Server şifreli yayınları kıran internet hizmetidir diyelim kısaca.

Alacağınız receiver in içine yazılım ile yüklenir, receiver devamlı internete bağlı olur ve şifreleri kırar, sizde kanalı izlersiniz kısaca mantık budur.

Karaköy de hepsidigital mağazası var, sitesinden de bakabilirsin.

Daha önce kullandığım Goldmaster HD1200 spark almanı tavsiye ederim, üstelik 12 ay server hediyeli diye sitesinde yazıyor. Fiyatta çok uygun 215 TL. Ben 2 sene önce bu fiyata almıştım hala aynı duruyor.

https://forum.donanimhaber.com/goldmaster-spark-hd-1200--106361231#106361231

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulusalonur -- 27 Ocak 2018; 22:38:17 >

• quote:

Digitürk çanağı 60 lıktır, olur ama sinyaller zayıf gelir, en ufak yağmurda bile yayın gider. 90 lık çanak olması iyi olur.

Server şifreli yayınları kıran internet hizmetidir diyelim kısaca.

Alacağınız receiver in içine yazılım ile yüklenir, receiver devamlı internete bağlı olur ve şifreleri kırar, sizde kanalı izlersiniz kısaca mantık budur.

Karaköy de hepsidigital mağazası var, sitesinden de bakabilirsin.

Daha önce kullandığım Goldmaster HD1200 spark almanı tavsiye ederim, üstelik 12 ay server hediyeli diye sitesinde yazıyor. Fiyatta çok uygun 215 TL. Ben 2 sene önce bu fiyata almıştım hala aynı duruyor.

https://forum.donanimhaber.com/goldmaster-spark-hd-1200--106361231#106361231

12 aydan sonra ne oluyor? Bir de sever hic olmasa mesela bu eski next star cihazimla serversiz hic bi kanali izleyemem mi?

• 12 aydan sonra devam etmek isterseniz ücret ödemeniz gerekir.

Server olmadan izleyebileceğiniz kanallar Türksat taki şifresiz kanallar gibi normal yayın yapan kanallardır, maç yok, belgesel yok, film yok, onları da kim neden izlemek istesin...

• quote:

12 aydan sonra devam etmek isterseniz ücret ödemeniz gerekir.

Server olmadan izleyebileceğiniz kanallar Türksat taki şifresiz kanallar gibi normal yayın yapan kanallardır, maç yok, belgesel yok, film yok, onları da kim neden izlemek istesin...

Anladım. Peki sonrasında yillik ne kadar oluyor acaba server almak istesek?

• Uydu forumları ve satış yapan sitelere bakın, çoğu satar, fiyatlarda 120 den aşağı değildir diye tahmin ediyorum...

• quote:

12 aydan sonra devam etmek isterseniz ücret ödemeniz gerekir.

Bir de elimde Nexstar YE 2000 FTA eski bir uydu alıcı var. Buna acaba dışardan key yükleyip Astra 19 un kanallarini izleyebilmem mumkun mu ya da kendisi sifreleri kirabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inevitable05 -- 28 Ocak 2018; 9:13:0 >
  • İnternete bağlanabilen cihazlar çözebilir.

• Merhaba,

Elimde SuperMax Mini Plus var.

Bir dure once chazii guncelledim. Sonra fabrika ayaralarina geri cevirip kanal arama yaptim. Hay yapmaz olaydim.

1. Iki adet canak antenim var. 90 lik.

2. Birinci canak TurkSat ve tum turkce kanallarim var. Sorun yok.

3. Ikinci canak da 3 adet LNB takili. Hotbird, Astra ve Sirus ayarli.

4. Almanca kanallari istiyorum ama hic birini bulamiyor.

Ne yapabilirim ?

5. Hazir uydu listesinde Sirus yok Nasil ekleyebilirim.

Not: Fabrika auarlarina cevirmeden once Rtl, sat, zdf ... hepsini seyredebiliuordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoungArmandi -- 28 Ocak 2018; 10:22:30 >
  • Uydu arayuz bu sekilde.

Astra 19 Uydusu

• YoungArmandi kullanıcısına yanıt
    Sorun dayzek ayarlarında gibi duruyor ,en son resimde sinyalde var görünüyor ama neden görüntü yok bilmiyorum.

Cihazı bilmiyorum, server varsa silindiği içinde göstermez.

• Merhaba,

dayzek 1, 2, 3 ve 4 de denedim olmadi.

Baska ne deneyebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoungArmandi -- 28 Ocak 2018; 14:7:4 >
  • YoungArmandi kullanıcısına yanıt
    Fabrika ayarlarına döndürünce eski tpler yüklenmiş. Güncel tplere aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. Aynı linkten farklı uydulara da bakabilirsiniz.

http://tr.kingofsat.net/tv.php?&pos=19.2E&standard=All&ordre=freq&filtre=Clear

RTL için 12188-H-27500-3/4 deneyebilirsiniz.

• Merhaba,
    TP nasıl yüklenir bir video yada yazı var mı ? Şimdiden teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.