Şimdi Ara

Astra 1.3 cdti motor ariza lambasi acil yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
5.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar 2005 model hb astra 1.3 dizel aracimiz var 200.000 binde arac suanda arac yolda seyir halindeyken motor ariza lambasi hic sonmuyor babam servise goturmus bilgisayara baglayip akismetre demisler ama ben cok guvenemedim daha kotu bisi olabilirmi elektronik ariza lambasi olan degil ici bos bole egzos simgesi olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha ciddi arıza olsa motor güç keser,hissedersiniz.Eğer test cihazı akışmetre diyorsa sorun ondandır. Bu kmlerde ayrıca normaldir de arızalanması.
  • fren ve gaza basarak kontağı açın ekrana hata kodu gelir. onu da nette aratın ne olduğu yazar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Daha ciddi arıza olsa motor güç keser,hissedersiniz.Eğer test cihazı akışmetre diyorsa sorun ondandır. Bu kmlerde ayrıca normaldir de arızalanması.

Peki hocam kaç km daha gider araca iyi bakarsak eger 600 bin lerden bahsedenler var ama dogrumudur
  • akış valfi dediğiniz EGR dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kitty

akış valfi dediğiniz EGR dimi

Vallahi okadar cok anlamıyorum ama şöle yazıyo viki de Akışmetre veya debimetre, gaz, sıvı ve buhar gibi akışkanlığı olan ve bir tesisat üzerinden geçen maddeleri, "birim miktar / birim zaman" cinsinden, mekanik ya da elektronik olarak ölçen cihazdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WatchGuard

Merhaba arkadaslar 2005 model hb astra 1.3 dizel aracimiz var 200.000 binde arac suanda arac yolda seyir halindeyken motor ariza lambasi hic sonmuyor babam servise goturmus bilgisayara baglayip akismetre demisler ama ben cok guvenemedim daha kotu bisi olabilirmi elektronik ariza lambasi olan degil ici bos bole egzos simgesi olan

aynı hatayı gecen hafta bende aldım 1.3 punto ile mecburiyetten kullanmaya devam ettim arıza lambası kendi kedine söndü aracta ısık yanarken de suan da hic bir değişiklik yok. en kısa zamanda özel servise göstereceğim bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

Orijinalden alıntı: WatchGuard

Merhaba arkadaslar 2005 model hb astra 1.3 dizel aracimiz var 200.000 binde arac suanda arac yolda seyir halindeyken motor ariza lambasi hic sonmuyor babam servise goturmus bilgisayara baglayip akismetre demisler ama ben cok guvenemedim daha kotu bisi olabilirmi elektronik ariza lambasi olan degil ici bos bole egzos simgesi olan

aynı hatayı gecen hafta bende aldım 1.3 punto ile mecburiyetten kullanmaya devam ettim arıza lambası kendi kedine söndü aracta ısık yanarken de suan da hic bir değişiklik yok. en kısa zamanda özel servise göstereceğim bende.

Hocam araci genel bakima sokmus babam suan 800 tl ucret cikti yagi suyu filitreler akismetre bide arac fazla elektirikmi ne uretiyomus ara ara o bole aracin uzerinde ingiliz anahtari simgeside cikiyodu onuda halletcekler guzel oldu bu ya eger katalizor turbo murbo arizasi olsaydi masraf cok cikardi iyiki deildi su 2 dedigim elektironik simgesinin cikmasinin sebebide sarj dinamosumuymus onuda yapiyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonic Wall -- 31 Ekim 2016; 20:46:26 >

• 750 bin-1 milyon arası gidiyor,çok gördüm böyle araç. Sorun çıkaran motorlar değil bunlar arada böyle parça değiştirirsiniz,yolda bırakmaz zaten ama değiştirin,aracın fazla yakmasına sebep olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

750 bin-1 milyon arası gidiyor,çok gördüm böyle araç. Sorun çıkaran motorlar değil bunlar arada böyle parça değiştirirsiniz,yolda bırakmaz zaten ama değiştirin,aracın fazla yakmasına sebep olur.

Bilgi icin tesekkurler hocam

• Arkadaşlar sorunu çözmiyorlar hala gitmedi motor arıza simgesi herşeyi denediler en son beyin diyolar kaça patlar bu beyin ya
  • Beyin öyle zırt pırt bozulmaz,servis değiştirin.Ayrıca çoğu beyinde tamir edilebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.