Şimdi Ara

ASTRA 1,3 CDTİ Kullanıcı yorumları (479. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.673
Cevap
66
Favori
1.111.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makyajsız tampon sis laması makyajlı kasa tamponunda kullanılabilir mi?

edit: kullanılamazmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magilum -- 9 Ekim 2017; 20:22:44 >
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Aracım 60.000 devirdi ve anladığım kadarıyla artık otomatik şanzıman yağı değişim zamanı geldi. Araştırmalarımda Dexron 2 veya 3 karşıma çıkıyor hep. Hangisini kullanmalıyız? Farkları nelerdir?
    Yani aslında 2 olan yarı sentetik, 3 olan tam sentetik onu anladım da aracıma hangisi olmalı onu çözemedim?
    Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Birde filtre değişimi de gerekir mi acaba?
    Teşekkürler.
  • Arkadaşlar iyi forumlar bir araç almayı planlıyorum bütçeye göre 2007-2008 Astra h kasa veya ayni model Megan 2 bakıyorum astrada kafama yatan bir kaç ilan buldum ancak bakım maliyetleri megana göre çok farklı mıdır ortalama bi senelik bakım tahmini ne kadara çıkar meganedan haberi olan varmı ( birde scenic 2004-2009 arası bilgisi olan varmı ) şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • s.aleyküm 2011 opel astra h kasa enjoy hb 75bin kmde dizel manuel beyaz renk değişensiz 2 parça lokal boya var 48bin tl konuştum ama sizce fazlamı normalmi almalımıyım
  • arkadaşlar;

isofix özelliği sadece sağ tarafta mı var, yoksa her iki tarafta da var mı?
  • Herkese Merhaba

Astra 2010-2012 arası sedan 1.3 cdti almayı düşünüyorum arkadaşlar.Fakat aklımda bir kaç soru var.Öncelikle bu motor sedan kasayı kaldırıyormu.Beklentim çok büyük performans değil ama yokuşta ya da şehir içinde boğmasın be yormasın.Bir de aracın piyasası ne kadar.Örneğin 100bin km 2012 model için 48 tl uygun mu?Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: floydksk

Herkese Merhaba

Astra 2010-2012 arası sedan 1.3 cdti almayı düşünüyorum arkadaşlar.Fakat aklımda bir kaç soru var.Öncelikle bu motor sedan kasayı kaldırıyormu.Beklentim çok büyük performans değil ama yokuşta ya da şehir içinde boğmasın be yormasın.Bir de aracın piyasası ne kadar.Örneğin 100bin km 2012 model için 48 tl uygun mu?Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar biraz geç oldu ama ben 61.000 2015 model 136hp 45.000 km de sık arka kayıt lokal olarak aldım. 1.3 motor araca verilen o paraya yazık bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam arkadaşlar. 2007 opel 1.3 cdti var bende.
    2 ay önce sıfır aldığım ve iki gün öncesine kadar hiç sorun yaşatmayan mutlu akü iki gün içinde bitmiş.
    cuma işten gelip park ettim. pazartesi marş basmadı.
    araçta açık unuttuğum bişey yok, ekstra donanım falan da yok. müzik sitemi, ışıklandırma v.s. gibi bişey yok yani. zaten kontağı kapatınca tüm elektriği kesiyor araç bilirsiniz.
    işin daha garibi elektrikçiye götürdüm ölçtü herşeyini ve herhangi bir kaçak olmadığını, şase v.s. olmadığını ayrıca şarj dinamosunun da çok iyi şarj etttiğini söyledi. muhtemelen akü hatalıdır dedi.
    bu problemi yaşayan var mı aranızda. kafayı yiyecem iki günde akü nasıl boşalır park halinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: racai

Önecelikle şimdiye kadar cevap veren herkese teşekkür ediyorum.

Arabanın şehir içinde 6,5 litreden fazla yakacağını zannetmiyorum, onu konuyu geçelim (ki 8 lt yaksa dahi şehir içinde otomatik vites için yine de iyi,
    2,8 YTL benzin, 2,3 YTL diesel...).
    Eğer böyle bir durumda olan varsa ya araçta bir sorun vardır, ya yanlış ölçüyordur, ya da çok garip kullanıyordur diye düşünüyorum.
    Aracı test ettim zaten, düz vites daha atak olsa da, hem düz hem de easytronic beklentilerimi karşılayacak ataklığa sahip. Sessiz bir araç.
    1,3 motor o kasayı çekmezmiş lafları boş. Bal gibi de çekiyor. Ki bundan 10 sene öncenin en beğenilen otomobilleri benzinli, 1,8 motor ve 90 Hp idi. Mesela 93 vectra, renault 19...

Merak ettiğim bir şey var, kullanalar cevap verirse memnun olurum: Uzun yolda özellikle otobanda ankara- istanbu devamlı 160 km hızla gidebilir mi?
    Rampalarda falan bu hızı korur mu? Bu hızda gürültü nasıl. yüksek hızda sessiz bir araba mı? Focusu test ettim mesela,her durumda çok gürültütü geldi bana..

Gelelim sikayetvar.com'a. Opelin şikayetlere cevap verdiği doğrudur, lakin cevapların sorunlarla hiçbir alakası yok.
    1/3'ü Garanti süreniz doldu parasını siz ödeyeceksiniz, 1/3'ü kullanım kılavuzunda yazdğı gibi bu hata garanti kapsamında değildir, son 1/3 ise,
    seviste randevu verildi şu tarihte servise geliniz. De adam zaten yazmış, defalarca servise gittim sorunum çözülmedi demiş...
    Kimi haftalarca gelmeyen yedek parçadan dert yanmış, kimi oyanlandıklarının ve garanti süresi içerisinde aracınız normal bir sorunu yok cevabı aldığını ancak garanti dolunca bilmem ne parçasını değişmesi gerekiyor denidiğini yazmış... kimi için müşterinin memnuniyeti sağlandı demiş, adam/kadın yalanlamış...

Şikayet var, şikayet var.
    Kimi şikayetleri okuyunca firmaya hak veriyorsunuz (bu dediğim diğer markalar için). Kimi servis müdüründen şikayet etmiş, kimi o arabayı
    aldıktan sonra başlayan indirim kampanyasında, kimi yeni kasa çıkmasından, vs, vs.
    Lakin opeldeki şikayetler hep aynı tarzda. Zaten sayıca da çok fazla ve gördüğüm kadarıyla hemen hepsi teknik sorunlar.

O nedenle kafam karıştı. Bizzat opel 1,3 CDTi sahiplerinin fikirlerine ihtiyaç duymam bu yüzden.
    En az 5-6 sene kullanmak üzere alacağım bir otomobilde, normal servis aralıkları dışında sorun yaşamak istemiyorum.
    Arabayı servise götürmek bir dert, almak bir dert, bu süre boyunca arabasız kalmak bir dert, servis sorun çıkarırsa onunla uğraşmak başka bir dert.

extremeenvy demiş ki; "dayımda var ve memnun", başka kullanıcıdan yorum yok mu :(((

arz ederim...

2.3 TL dizel vay vay vayyyyy

2007

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

quote:

Orijinalden alıntı: racai

Önecelikle şimdiye kadar cevap veren herkese teşekkür ediyorum.

Arabanın şehir içinde 6,5 litreden fazla yakacağını zannetmiyorum, onu konuyu geçelim (ki 8 lt yaksa dahi şehir içinde otomatik vites için yine de iyi,
    2,8 YTL benzin, 2,3 YTL diesel...).
    Eğer böyle bir durumda olan varsa ya araçta bir sorun vardır, ya yanlış ölçüyordur, ya da çok garip kullanıyordur diye düşünüyorum.
    Aracı test ettim zaten, düz vites daha atak olsa da, hem düz hem de easytronic beklentilerimi karşılayacak ataklığa sahip. Sessiz bir araç.
    1,3 motor o kasayı çekmezmiş lafları boş. Bal gibi de çekiyor. Ki bundan 10 sene öncenin en beğenilen otomobilleri benzinli, 1,8 motor ve 90 Hp idi. Mesela 93 vectra, renault 19...

Merak ettiğim bir şey var, kullanalar cevap verirse memnun olurum: Uzun yolda özellikle otobanda ankara- istanbu devamlı 160 km hızla gidebilir mi?
    Rampalarda falan bu hızı korur mu? Bu hızda gürültü nasıl. yüksek hızda sessiz bir araba mı? Focusu test ettim mesela,her durumda çok gürültütü geldi bana..

Gelelim sikayetvar.com'a. Opelin şikayetlere cevap verdiği doğrudur, lakin cevapların sorunlarla hiçbir alakası yok.
    1/3'ü Garanti süreniz doldu parasını siz ödeyeceksiniz, 1/3'ü kullanım kılavuzunda yazdğı gibi bu hata garanti kapsamında değildir, son 1/3 ise,
    seviste randevu verildi şu tarihte servise geliniz. De adam zaten yazmış, defalarca servise gittim sorunum çözülmedi demiş...
    Kimi haftalarca gelmeyen yedek parçadan dert yanmış, kimi oyanlandıklarının ve garanti süresi içerisinde aracınız normal bir sorunu yok cevabı aldığını ancak garanti dolunca bilmem ne parçasını değişmesi gerekiyor denidiğini yazmış... kimi için müşterinin memnuniyeti sağlandı demiş, adam/kadın yalanlamış...

Şikayet var, şikayet var.
    Kimi şikayetleri okuyunca firmaya hak veriyorsunuz (bu dediğim diğer markalar için). Kimi servis müdüründen şikayet etmiş, kimi o arabayı
    aldıktan sonra başlayan indirim kampanyasında, kimi yeni kasa çıkmasından, vs, vs.
    Lakin opeldeki şikayetler hep aynı tarzda. Zaten sayıca da çok fazla ve gördüğüm kadarıyla hemen hepsi teknik sorunlar.

O nedenle kafam karıştı. Bizzat opel 1,3 CDTi sahiplerinin fikirlerine ihtiyaç duymam bu yüzden.
    En az 5-6 sene kullanmak üzere alacağım bir otomobilde, normal servis aralıkları dışında sorun yaşamak istemiyorum.
    Arabayı servise götürmek bir dert, almak bir dert, bu süre boyunca arabasız kalmak bir dert, servis sorun çıkarırsa onunla uğraşmak başka bir dert.

extremeenvy demiş ki; "dayımda var ve memnun", başka kullanıcıdan yorum yok mu :(((

arz ederim...

2.3 TL dizel vay vay vayyyyy

2007

Alıntıları Göster
    güncel motorin fiyatı: ankara için 5.65 tl :)

• Merhaba 2013 model 1.3 dizel sunrooflu fabrika çıkışlı ekran 60.000 km değişen ve boya yok 70.000 istiyorlar verilir mi? Destekleriniz için şimdiden teşekkürler

• Arkadaşlar opel astra hatchback 1.3 CDTI Enjoy dizel otomatik almayı düşünüyorum 2008-2012 model arası , çok sorun çıkarıyor çok masraf yapıyor diyorlar doğru mu ? Bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar opel astra hatchback 1.3 CDTI full paket hangisidir?? (cosmo diye biliyorum)dizel manuel almayı düüşünüyorum 2007-2012 model arası , çok sorun çıkarıyor çok masraf yapıyor diyorlar doğru mu ? Bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar,
    bende 2010 model Astra hb h kasa 1.3 CDTİ Easytronik model bir araç aldım.
    aracın üzerinde 225 45 r17 lastik var sizce bu ebat aracı yorar mı? orjinali r16 diye biliyorum.
  • Benim aracin atesleme bujisinin bir tanesi sokulmuyor arkadaslar.buna bagli olarakta ariza lambasi yaniyor.usta zorlar isek kırilir.motor kabagini acmak zorunda kaliriz diyor napabilirim acaba

• fen_bil F kullanıcısına yanıt
    Valla bende dizel manueli var suana kadar sadece atesleme bujisinde sorun cikti..opel saglam arabadir..ama otomatik icin en iyi dedigim marka hondadir...tabi ust segmentleri saymiyorum

• uksus U kullanıcısına yanıt
    Kasa hangi kasa...pahali gibi geldi bana arac 5 yasinda normal kullanici yillik 12 bin km yapsa zaten 60 bin km yapar...km si dusuk degil normal yani

• Arkadaşlar, konu açılalı 11 yıl olmuş ama Astra H 1.3CDTI hala popülerliğini koruyor Hala dizel-otomatik kategorisinde en uygun fiyat/performans araçlarından biri ve hala ikinci eli gayet hareketli. Ben de iki ay önce 130.000km'de 2009 model 1.3CDTI easytronic hatchback alarak bu kervana katıldım. Araç alma sürecimde favorime eklediğim yaklaşık 15 araç ortalama bir ay içinde satılmıştı... Forumun hem başında hem de sonunda sorulan bu araç iyi midir, alınır mı, kronik sorunları var mıdır gibi soruları ben de çok sordum. Gerek forumdan öğrendiğim gerek aracı kullandığım 2 aylık süreçte edindiğim bilgileri burada paylaşarak almayı düşünen merak eden arkadaşlara yardımcı olmak istedim.

Artılar:
    +Hala güncelliğini koruyan tasarım ve konfor özellikleri
    +En ekonomik tüketimli C segment dizel otomatik (veya manuel) araçlardan biri.
    +Sağlam kasa ve geniş iç hacim
    +Başarılı yol tutuş
    +Hareketli 2. el piyasası

Eksiler:
    -Manuel veya Easytronic farketmez ağır 1. vites kalkışı:

Performanslı araç kullanmayı sevenler, çok inişli-çıkışlı bölgelerde araç kullananlar bundan şikayet edebilir. Ama devrini aldıktan sonra 2. ve 3. vites ivmelenmesi herkesi memnun edecektir. Easytronic Sport tuşu ise daha canlı bir kullanım isteyenlerin işine yarıyor gerçekten. Vites geçişleri pürüzsüz değil ama çok sarsıntılı da değil. Hatta gaz pedalına alıştığınızda vites değişimlerinde ayağınızı kullanarak geçişleri daha hissiz bir hale getirmeniz size bağlı.

-Kronikleşmiş hatalar :

Direksiyonun içinde yer alan CIM modülü arızası:
    Korna bir çalar bir çalmaz; kornaya basarsınız müzik sesi açılır, sinyal verir gibi şeyler.. Daha çok makyaj (2007 yılı) öncesi modellerde var gibi geldi bana.

Turbo Selenoid Valf arızası:
    Sıkıntının başlangıcında aracı stop ettiğinizde sağ far tarafından kiminin vapur sesi kiminin "vuuuuuv" sesi diye tarif ettiği 2-3sn. lik bir ses gelir. İleri aşamalarında araç çekişten düşmeye ve devir yükselse bile hızlanmamaya başlar.

Easytronic mekatronik (robot kollar ve beyin) sorunları. Bu sadece Opel'e has bir şey değil tabi.. DSG,EDC vs. tüm yarı otomatik şanzımanlarda fazlasıyla karşılaşılan şeyler... Hatta aracı inceleme sürecimde en sıkıntısız ya da sıkıntı durumunda en az masraf çıkaranın easytronic olduğuna hükmetmiştim. Ancak aracı aldıktan 1 ay sonra F hatası aldım Mekatronikte (hidrolik pompada) oluşan sıkıntı tamir ile giderildi. Tamir sonrası bir aydır sorunsuz bir şekilde devam ediyoruz bakalım...

Günümüz itibarı ile 2. elde 1.3CDTI araçlar 100.000km üzerinde, hatta 200.000km'leri devirmiş olanlar var. Burada sık sorulan 150.000km'de araç buldum alınır mı tipinden soruların cevabı ise tamamen aracın geçmişi ile alakalı. Geçmişini bildiğiniz düzgün kullanılmış& bakımları yapılmış araçlar 200.000km bile olsa çok sıkıntı çıkarmaz. Ama 5-6 sahip değiştirmiş ve geçmişini bilmediğiniz araçlar özellikle easytronic için söylüyorum sürprizlere açık olabilir. 150.000km bandı genelde baskı balata değişimi ister ki, bu bir arıza değil bakım gideridir. Normalde periyodik değişim gerektirmeyen zincir Triger için ise net bir şey söylemek mümkün olmamakla birlikte çıkardığı şıkır şıkır ses ile kendini belli ediyor diyorlar...

SONUÇ: Çok performansa& seri kalkışa ihtiyacım yok ama yine de 180-200km hıza ulaşma seçeneği ayağımın altında bulunsun, az yaksın, oturaklı bir Alman olsun, otomatik seçeneği de olsun ama 40.000-50.000TL bandını da aşmasın diyenler için 1. alternatif olarak listede yerini alır

• Astra J 1.3CDTI için 60.000 bakımında ne değişiyor..Benim bildiklerim periyodik filtre ve yağ deşimi ,V kayışı,Ön balatalar..başka bir şey var mıdır..Bilen yada daha önce bakım yaptıranlar yardımcı olursa sevinirim..balatalarda marka önerisine de açığım ses yapmaması önemli ..fiyat sorun deil..şimdiden tskler..
  • 2011 model astra h 1.3 cdti aracım 60 bin km de. sadece hafta sonu kullanıyorum. değişen yok sağ ön çamurluk ve sağ ön kapının yarısı boyalı. expertiz de öyle çıktı. tramer kaydı yok. sıfır kokusu gerçekten hissediliyor. fiyat sizce ne eder.
  • 
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.