Şimdi Ara

Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU] (83. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.866
Cevap
46
Favori
184.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun sadece AMD kartlar için yazılmış gibi görünüyor. 3090, 3080 bile yetişemiyor :)

RTX 2060'ımda biraz ayar kısınca RDR2'de 1440p'de 60 FPS alabilirken bu oyunda 1920x1080 yapsam bile FPS değişmiyor. Çok garip.

Minimum 35'lere düşüyor. High settingsde bile max 50. Ultra'da 40'larda. Bi garip.

Ryzen 7 3700X ile bedava geldiğinden pek üzülmedim ama oyun acayip çekiyor kendisine ve 40 FPS'de oynamak istemiyorum.

1440p High settings'de bir gün 50 FPS üzerine çıkmak ümidiyle Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU] 

Daha önceki AC serilerini alanlar, patchlerle FPS artışı mümkün oldu mu hiç ? Yoksa ilk çıkarken neyse o mu ? Ona göre devam edeyim oynamaya Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU] 

• ScH911 kullanıcısına yanıt

Odyssey baya güncelleme aldı diye hatırlıyordum şimdi baktım 11 güncelleme almış düzelebilir ilerde belki, ama amd kartlar için yazıldığından değil dx12 olduğu için öyle oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 13 Kasım 2020; 4:21:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Odyssey baya güncelleme aldı diye hatırlıyordum şimdi baktım 11 güncelleme almış düzelebilir ilerde belki, ama amd kartlar için yazıldığından değil dx12 olduğu için öyle oluyor.

Ben şu 1 ay RDR2'yi bitirip geri dönerim bu konuya artık.Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU]  Teşekkürler Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU] 

• Orayı keşfet burayı keşfet şuralarda öl derken 20 saat oynamışım ve sadece oyunun giriş bölümünü bitti..Maceraya yeni giriyorum.. 😀😀😅

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chambernight

Orayı keşfet burayı keşfet şuralarda öl derken 20 saat oynamışım ve sadece oyunun giriş bölümünü bitti..Maceraya yeni giriyorum.. 😀😀😅

böyle olması daha keyif verici değil mi sizce de? ünlem işaretlerinin yerine ışık noktalarının olması çok daha iyi bence, kamp ve keşfi birleştirmişler adamlar. Odyssey de bir sürü kamp temizliyordun gereksiz, ve Valhalladaki side questler bence daha iyi kurgulanmış.

• Oyun kolay diyenler lvlnin yetmediği yerde savaşsın adrenalin tavan yapıyo 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bizim gemi tayfası sadece raid olduğu zaman mı savaşa giriyor?

• Evet

• Oyun ilginç şekilde aksiyon anlarında bile benim emektar gpumda iyi iş cıkartıyor. Ama nedense köylere geldiğimizde sapıtıyor fps. Köyler daha çok zorluyor tabi gpu yu falan ama öyle üst düzey gpu yakacak ortamlarda yok gibi koylerde. Bu noktaya yoğunlaşıp bir update yapsalar keşke. Koylere gidesim gelmiyor :)

• barisakk B kullanıcısına yanıt

Sadece Oyun motorunda değil, Denuvo kullandığı içinde oyun kasıyor. Sırf akıcı çalışsın diye AC:Origins'i oynamak için m.2 NVMe SSD satın aldım. Nvidia driver günceller oyun kasmaya başlardı, eski drive dönerdim, akıcı olurdu ama Bu sefer ara sahnelerde kasarak, frame atlayarak oynatırdı. Monitörüm 75 hz. desteklediği için FPS kitledim, akıcı şekilde bitirdim. AC:Origins'e 174 saat harcadım artık kılı-tüyü başarımları, ne varsa bitti.Sıra Odyssey'de...

Bu Denuvo bela akıcı dediğim oyun bile yeri geliyor, ara ara duraksıyor.

Intel 660P 1TB 1800MB-1800MB/s NVMe M.2 QLC SSD

• Dutch van der Linde kullanıcısına yanıt
    Hocam genelde çoğu oyunda şehir merkezleri npc bakımından filan yoğun olduğu için işlemci ister. İşlemci kullanımınız gpu yu kısıtlıyor olabilir. Fakat valhallada bu meseleden ayrı olarak da şehir kısımlarında, özellikle ara sahnelerde, droplar oluyor yapacak bir şey yok beklemek lazım.

• TheLordOfTheGames kullanıcısına yanıt

Aynen öyle hocam Valhalla nın öyle kronik sorunu var. Ne oyunlarda ne şehir merkezleri kasabalar köyler gördük bu kadar sapıtmıyordu değerler. Rdr2 nin meşhur saint dennis'i bile bu kadar performansı düşürmüyordu benim pc de :) Updatelerle bir nebze toparlarlar muhtemelen. Oyunda güzel beklemekte istemiyor insan :)

• chambernight C kullanıcısına yanıt
    Benimde öyle kardeşim internette 4 üncü saatte millet İngiltere de oynuyor bazen kendi kendime soruyorum acaba abartıyormuyum diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Çaykur alana Valhalla :)))

• RTX 2080Tı ile 4K 55-60 FPS alıyorum ben.

Ultra ayarlarda hocam bulut kalitesini 1 tık düşür 60 Sabitlersin. genede güncelleme şart.

• Dutch van der Linde kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam ben 2 3 hafta beklemeye karar verdim ya tadı kaçırıyor droplar. RDR2 hakikaten zamanında optimizasyon kötü dedik ama harika iş çıkarmış adamlar. Saint Dennis'te gece o ışıkların arasında 55 fps dolaşıyordum pc nin alnından öpesim geliyordu :) Her uplayi açışımda diyorum şu Rockstar bir viking oyunu yapsa RDR2'ye özendikleri gibi, ne efsane bir şey olur yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScH911

Oyun sadece AMD kartlar için yazılmış gibi görünüyor. 3090, 3080 bile yetişemiyor :)

RTX 2060'ımda biraz ayar kısınca RDR2'de 1440p'de 60 FPS alabilirken bu oyunda 1920x1080 yapsam bile FPS değişmiyor. Çok garip.

Minimum 35'lere düşüyor. High settingsde bile max 50. Ultra'da 40'larda. Bi garip.

Ryzen 7 3700X ile bedava geldiğinden pek üzülmedim ama oyun acayip çekiyor kendisine ve 40 FPS'de oynamak istemiyorum.

1440p High settings'de bir gün 50 FPS üzerine çıkmak ümidiyle  

Daha önceki AC serilerini alanlar, patchlerle FPS artışı mümkün oldu mu hiç ? Yoksa ilk çıkarken neyse o mu ? Ona göre devam edeyim oynamaya  

Oyun bozuk ram şişmesi yapıyor fps düşürüyor güncellemeyle düzelir diye ümit ediyoruz yoksa 2060 1080 de ağlatması lazım

• Yenidenbaslamak kullanıcısına yanıt

adamlar çerez alana xp boost veriyorlar şaka maka

• Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 13 Kasım 2020; 14:21:20 >
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.