Şimdi Ara

ASSASSIN'S CREED SYNDICATE (PS4 ANA KONU) 23 EKİM 2015 (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
513
Cevap
4
Favori
17.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Faustino

Tüm assassins creed oyunlarını aşağa yukarı yüzde yüzler seviyesinde bitirmiş birisi olarak söylemeliyim ki şu iki oyun unity ve syndicate bence iki oyun ve kullanılan motor serinin yüz karasından başka birşey değil. Yani her assassins creed oyununun zaman zaman oyuncuyu sıktığı gibi bir gerçek var ortada bunu kimse inkar edemez -ezio serilerinde bile- çünkü bir çok dinamik kendini tekrar etmekten ibaret ve tabi görev sayısının fazla olması, geniş haritada buna sebep. ha ne yalan söylüyeyim black flag da dahil eski nesilde hiçbir ac oyunu bende bu yeni nesilin iki oyununun yarattığı sıkılmışlık ve hoşnutsuzluk hissinin 5 te 1 ini vermemişti. şimdi yanlış anlaşılmasın benim kötü olarak değerlendirdiğim sadece 2 oyun var onlar unity ve syndicate -rogue da diyelim çünkü black flagın dlc si gibi birşeydi-.

Birde sadece banamı öyle geliyor nedir eski nesilde oynadığımız serilerdeki grafik, atmosfer, zamanın yaşattığı tarihi atmosfer hissi, ne bileyim mekanlardaki ayrıntılar olsun son derece tatmin ediciyken yeni nesilde yeni motorda bu hisleri zerre hissetmedim. unityde fransa devrimi dedikleri zaman tamam dedim bizi mükemmel bir atmosfer, harika mekanlar bekliyor derken hiçbir şekilde o tatmin duygusunu -güya daha iyi grafik ve yeni motor denen zımbırtıya rağmen- zerre hissetmemiştim. ki bunları oyunun sekronizasyon özürlü olmasına değinmeksizin söylüyorum.. hatta oyunu almadan önce sağır sultan bile duymuşken oyunun böyle sorunları olduğunu, buna rağmen kendimce önemli değil atmosfer, grafikler, mekanlar bunu telafi eder düşüncem vardı ama oda olmamış, yansıtamamış..

Ezio collection'ın bile yeni nesildeki halini youtube dan ps4 1080p kalitede izledikçe insan üzülüyor, keşke gelmeseydi demekten kendimi alamıyorum oda bir diğer ayrıntı. içine edilmiş güzelim oyunun. ve buradan ac creedi hiç oynamamış burada ezio collection ile başlama düşüncesinde olanlara bile kesinlikle tavsiye etmiyorum. bence imkanı olan varsa gitsin ps3 yada xbox360 ına yada pc sine alıp yada indirip öyle oynasın. bildiğin içine edilmiş efsane serinin...

işte ilk defa bu serinin gerçek fanatiği olmama rağmen syndicate'i alma gibi bir düşüncem yokken -ki tanıtımlarından olsun, gene youtube daki gameplayden olsun hiç beğenmememe rağmen burada ve birkaç yerde oyun güzel, farklılıklar içeriyor, zevkli, sekronizasyon sorunu yok, hataları giderilmiş gibilerden yorumlar ışığında season passını aldım ve senaryo, dlc'ler, yan görevler olsun tamamen bitirdim ama sadece bitirmek için yani bir nevi takıntıdan diyelim. Yani şu kadarını söyleyeyim oyun kötü... herşeyiyle kötü... dövüş mekaniklerinden tutun, yan görevlere kadar tepeden tırnağa kötü... yenilikler denilen zımbırtılarda -yok faytondur, kancadır, silahlardır, senaryodur- kısa ve net... kötü...

Seri benim için ezio ile beraber bitti. Eden hakkında bilmem gerekenler kadarını bildim. sürüyle şey olmuş olsa bile öğrenmeyi reddediyorum. Aynı james cameron un Terminator 2 den sonra çekilen hiç bir filmi kabul etmemesi, hikayenin orada bittiğini söylemesi gibi. Bıraktığı tat orada kalsın. Bu kanıya 3 ü denedikten sonra vardım. 3'ü de 4'ü de denedim. Unity ve syndicate benim için ucubeden öteye gitmez. Bakmadım dahi.

3 ün tek olumlu yanı kenway denen karakteri görmek oldu. Zaten o sığır başkarakterle o kadar isteksiz ilerledim ki. Sıkılıp bıraktım. 4 ha keza. Millet deli gibi sevdi. Bence yine sıkıcıydı. Ha belki deniz savaşları (bir asassin oyununda ne geziyorsa...) yani o da... meh. Openworld'lar ne yazık ki oyuncuyu sıkma konusunda başarılılar. Gerilimi ve merak duygusunu yüksek tutamıyorlar. Mad max oynuyorum arada bi. Sırf magnum opus denilen güzelliği geliştirmek için. O güzelim dövüş mekanikleri, görseller bile o kadar sıkıyor ki bir süre sonra. Open world e hikaye gitmiyor arkadaşlar. Open world bir oyun senaryo da 100 de 90 sıçacak.

ha arada ac 2 gibi muazzam işler çıkmıyor değil.

Bakın bunu burada söylüyorum. Bana sonra teşekkür edersiniz. Bırakın syndicate i falan. 3, 4 syndicate unity rogue bok püsür fasa fiso. Bunlar ergen sevindiren şeyler. Hiç biri beş para etmez. Ac 1 de değil gençler. Bakın o bir ilk oyundu ve eksikleri vardı. Hikayesi de sanıldığı kadar iyi değil sığdı. O dönemde yeni bir şey olduğu için sevildi. Tabi güzel yönleri vardı yine. Atmosfer muhteşemdi.

Bu seri ezio auditore'dir gençler. Bu seri auditore ailesine aittir. Yemişim kenway i G.tü boklu connor ı falan. Açın da assassin görün. O italyanın dönem ihtişamını soluyun. O venedikte bi kayıkla gezin. Soluyun o mekanları içinize çekin. Saçma sapan toollarla şekilli şekilli asker öldürmek değil assassins creed. Örümcek adam gibi ip atıp oradan buradan kaymak da değil. Tek tuşla dağları tepeleri aşmak da değil. Ac 2 ve ek paketleri revelations ve brotherhood u mutlaka ve mutlaka bitirin. Özellikle ac2 tek başına o kadar güzel bir oyundur ki. Bıraktığı tadı hala çok özlüyorum. Bir şekilde bi 360 falan edinin. İndirin de hikaye görün gençler. Hırs görün. karizmanın vücut bulmuş halini bebeklikten ölene kadar gözünüzle ve kalbinizle yaşayın.

Son söz klasik.

requiescat in pace...

• Oyunun başlarındayım kardeşler arasında nasıl geçiş yapıyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghostrain

Oyunun başlarındayım kardeşler arasında nasıl geçiş yapıyoruz?

Karakter menüsü R3

• Bende şu an sequence 8deyim.Eski AC'lerle kıyaslamam bile.

Benim için sıralama AC II - BLACK FLAG - BROTHERHOOD

Özellikle Black Flagbu nasıl Ac oyunu diye çok eleştirilmesine rağmen müthiş keyif almıştım ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: kubillian

quote:

Orijinalden alıntı: Faustino

Tüm assassins creed oyunlarını aşağa yukarı yüzde yüzler seviyesinde bitirmiş birisi olarak söylemeliyim ki şu iki oyun unity ve syndicate bence iki oyun ve kullanılan motor serinin yüz karasından başka birşey değil. Yani her assassins creed oyununun zaman zaman oyuncuyu sıktığı gibi bir gerçek var ortada bunu kimse inkar edemez -ezio serilerinde bile- çünkü bir çok dinamik kendini tekrar etmekten ibaret ve tabi görev sayısının fazla olması, geniş haritada buna sebep. ha ne yalan söylüyeyim black flag da dahil eski nesilde hiçbir ac oyunu bende bu yeni nesilin iki oyununun yarattığı sıkılmışlık ve hoşnutsuzluk hissinin 5 te 1 ini vermemişti. şimdi yanlış anlaşılmasın benim kötü olarak değerlendirdiğim sadece 2 oyun var onlar unity ve syndicate -rogue da diyelim çünkü black flagın dlc si gibi birşeydi-.

Birde sadece banamı öyle geliyor nedir eski nesilde oynadığımız serilerdeki grafik, atmosfer, zamanın yaşattığı tarihi atmosfer hissi, ne bileyim mekanlardaki ayrıntılar olsun son derece tatmin ediciyken yeni nesilde yeni motorda bu hisleri zerre hissetmedim. unityde fransa devrimi dedikleri zaman tamam dedim bizi mükemmel bir atmosfer, harika mekanlar bekliyor derken hiçbir şekilde o tatmin duygusunu -güya daha iyi grafik ve yeni motor denen zımbırtıya rağmen- zerre hissetmemiştim. ki bunları oyunun sekronizasyon özürlü olmasına değinmeksizin söylüyorum.. hatta oyunu almadan önce sağır sultan bile duymuşken oyunun böyle sorunları olduğunu, buna rağmen kendimce önemli değil atmosfer, grafikler, mekanlar bunu telafi eder düşüncem vardı ama oda olmamış, yansıtamamış..

Ezio collection'ın bile yeni nesildeki halini youtube dan ps4 1080p kalitede izledikçe insan üzülüyor, keşke gelmeseydi demekten kendimi alamıyorum oda bir diğer ayrıntı. içine edilmiş güzelim oyunun. ve buradan ac creedi hiç oynamamış burada ezio collection ile başlama düşüncesinde olanlara bile kesinlikle tavsiye etmiyorum. bence imkanı olan varsa gitsin ps3 yada xbox360 ına yada pc sine alıp yada indirip öyle oynasın. bildiğin içine edilmiş efsane serinin...

işte ilk defa bu serinin gerçek fanatiği olmama rağmen syndicate'i alma gibi bir düşüncem yokken -ki tanıtımlarından olsun, gene youtube daki gameplayden olsun hiç beğenmememe rağmen burada ve birkaç yerde oyun güzel, farklılıklar içeriyor, zevkli, sekronizasyon sorunu yok, hataları giderilmiş gibilerden yorumlar ışığında season passını aldım ve senaryo, dlc'ler, yan görevler olsun tamamen bitirdim ama sadece bitirmek için yani bir nevi takıntıdan diyelim. Yani şu kadarını söyleyeyim oyun kötü... herşeyiyle kötü... dövüş mekaniklerinden tutun, yan görevlere kadar tepeden tırnağa kötü... yenilikler denilen zımbırtılarda -yok faytondur, kancadır, silahlardır, senaryodur- kısa ve net... kötü...

Seri benim için ezio ile beraber bitti. Eden hakkında bilmem gerekenler kadarını bildim. sürüyle şey olmuş olsa bile öğrenmeyi reddediyorum. Aynı james cameron un Terminator 2 den sonra çekilen hiç bir filmi kabul etmemesi, hikayenin orada bittiğini söylemesi gibi. Bıraktığı tat orada kalsın. Bu kanıya 3 ü denedikten sonra vardım. 3'ü de 4'ü de denedim. Unity ve syndicate benim için ucubeden öteye gitmez. Bakmadım dahi.

3 ün tek olumlu yanı kenway denen karakteri görmek oldu. Zaten o sığır başkarakterle o kadar isteksiz ilerledim ki. Sıkılıp bıraktım. 4 ha keza. Millet deli gibi sevdi. Bence yine sıkıcıydı. Ha belki deniz savaşları (bir asassin oyununda ne geziyorsa...) yani o da... meh. Openworld'lar ne yazık ki oyuncuyu sıkma konusunda başarılılar. Gerilimi ve merak duygusunu yüksek tutamıyorlar. Mad max oynuyorum arada bi. Sırf magnum opus denilen güzelliği geliştirmek için. O güzelim dövüş mekanikleri, görseller bile o kadar sıkıyor ki bir süre sonra. Open world e hikaye gitmiyor arkadaşlar. Open world bir oyun senaryo da 100 de 90 sıçacak.

ha arada ac 2 gibi muazzam işler çıkmıyor değil.

Bakın bunu burada söylüyorum. Bana sonra teşekkür edersiniz. Bırakın syndicate i falan. 3, 4 syndicate unity rogue bok püsür fasa fiso. Bunlar ergen sevindiren şeyler. Hiç biri beş para etmez. Ac 1 de değil gençler. Bakın o bir ilk oyundu ve eksikleri vardı. Hikayesi de sanıldığı kadar iyi değil sığdı. O dönemde yeni bir şey olduğu için sevildi. Tabi güzel yönleri vardı yine. Atmosfer muhteşemdi.

Bu seri ezio auditore'dir gençler. Bu seri auditore ailesine aittir. Yemişim kenway i G.tü boklu connor ı falan. Açın da assassin görün. O italyanın dönem ihtişamını soluyun. O venedikte bi kayıkla gezin. Soluyun o mekanları içinize çekin. Saçma sapan toollarla şekilli şekilli asker öldürmek değil assassins creed. Örümcek adam gibi ip atıp oradan buradan kaymak da değil. Tek tuşla dağları tepeleri aşmak da değil. Ac 2 ve ek paketleri revelations ve brotherhood u mutlaka ve mutlaka bitirin. Özellikle ac2 tek başına o kadar güzel bir oyundur ki. Bıraktığı tadı hala çok özlüyorum. Bir şekilde bi 360 falan edinin. İndirin de hikaye görün gençler. Hırs görün. karizmanın vücut bulmuş halini bebeklikten ölene kadar gözünüzle ve kalbinizle yaşayın.

Son söz klasik.

requiescat in pace...

Haklısın dostum ezio serisi tadında hiçbir zaman gelmeyecek muhtemelen. 3. ve 4. oyuna gelecek olursak evet ezio serisinden sonra hiçbir şekilde tatmin etmesi mümkün değildi ama bence unity ve syndicate'i oynadıktan sonra insan o oyunları özlüyor gerçekten. 3. oyunda 4. oyunda tamam çok bir yenilik kazandırmıyordu ama en azından oyunu bu yeni nesilin son iki oyunu gibi batırıp içine etmiyorlardı. iki oyundada bence atmosfer, karakterler, senaryo fena değildi. Dikkatini çekeyim harikaydı demiyorum, o ezio serisinde olan şeydi özellikle 2. ve brotherhood muazzamdı.

Yeni nesille birlikte açıkcası Unity den beklentim çok olumlu yöndeydi, gerçek bir tarih sever olarak fransız devrimi işleniyordu ve ister istemez kendi kendime şunu söylemiştim, eski nesilde bile grafikler ve atmosfer her neyse bizi mest etmişken yeni nesilde o dönemin parisi, atmosferi kim bilir nasıl olur diye beklentim bir hayli fazlaydı. Ha hiçbir zaman bir oyun çıkar çıkmaz atlayan, trailerlarına çokta güvenen bi oyuncu olmadım. Bu yüzden bu oyunuda çıktığından 3-4 ay sonra edindim. Onca eleştiriye, yok sekronizasyon özürlü, yok senaryo denen birşey yok, yok müzikler berbat, oyun sıkıcı gibi yorumlara rağmen. Kendi kendime şunuda diyordum bence abartıyolar sonuçta bu oyun yeni nesille beraber farklılıklar, yeni özellikler barıdırıyordur, grafiklere, parise laf atanda pek yok işte bu bile bana yeter diye düşünerek aldım. ama baktım ki herkesin dediklerinin doğu olduğu gibi o beklentileriminde hiçte tatmin edici olmadığını gördüm. Hele oyuna getirilen o yeni özellikler iğrenç ötesi geldi. Yani oyun temelli bir ergene hitab eder şekilde çıkarılmış. Hızlandırılmış, sonra gizlilik görüşü ile her yerin gök kuşağı gibi renk cümbüşüne dönmesi gibi iğrenç ötesi bir özellik getirilmiş. Eski nesilde bunlar son derece oturaklı ve göze hoş geliyordu en azından. Birde anlam veremediğim olay artık her çıkan oyuna gene bu ergenler yüzündenmidir nedir bir hızlanma akışkanlık getiriliyor. aynı şeyi ezio collectiondada yapmışlar o eski nesildeki karakterin gerçeğe uygun hantallığının yerine sanki hızlanma moduna alınmış bir hale sokulmuş. tırmanırken, koşarken çok yapmacık olmuş. bacakları görünmüyor o derece.

Syndicate'ide bu oyunla aynı motora sahip aynı özelliklere sahip olduğunu görünce gene almamaya kesin gözüyle bakarken, gerek buradaki bazı yorumlarda, gerekse sekronizasyon sorununu halletmişler harika olmuş gibi yorumlarla karşılaşınca, hatta ve hatta en iyi assassins creed oyunu olmuş gibilerindende yorumları görünce lanet olsun dedim ve aldım. Ama ne göreyim oyun bırakın güzel olmasını serinin gelmiş geçmş en kolay en ergene hitab eden oyunu haline getirilmiş ve üstüne basa basa diyorum kötü bir oyun evet kısa ve net kö-tü... Görevler güzel olmuş denmiş ne yalan söyleyeyim toplasan 2-3 görev hariç hiçte iyi değildi yani. Dövüş dinamikleri ve silahlar berbat ötesi. londra için unitydeki paris neyse o. müzikler gene boş beleş. senaryo beş para etmez. bir tane makalede "oyun çok yorgun görünüyor" denmiş. oyunun sadece kendisi değil oyuncuyu yorma konusundada üzerine yok. koskoca harita, hep aynı şeyler ve bitmek bilmiyor. tarihi karakterler, sanayi devrimi denmiş o güzelim zamanların bile içine edilmiş. Evet bu son iki oyunun en büyük meziyetlerinden bir taneside artık o dönemlerin içine eder bir hale gelmesi..

• quote:

Orijinalden alıntı: romasanta1903

Bende şu an sequence 8deyim.Eski AC'lerle kıyaslamam bile.

Benim için sıralama AC II - BLACK FLAG - BROTHERHOOD

Özellikle Black Flagbu nasıl Ac oyunu diye çok eleştirilmesine rağmen müthiş keyif almıştım ben.

Bence şu ac2 > brotherhood > revelations > black flag > ac3 > ac1 > ac liberation > rogue > syndicate > unity..
  • Ac 2 Ve Black Flag dışında hiç birisinden zevk alamadım ben.Özellikle Black Flag Deniz savaslari benim icin bir efsanedir..Eşi benzeri olmayan bir oyundu benim için

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 18 Nisan 2017; 14:42:36 >
  • Syndicate ve Far cry Primal arasında hangisini tercih etmeliyim ?
  • Sherlock69 kullanıcısına yanıt
    Syndicate

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu bitiren arkadaşlara bir sorum olacak bu multi kill nasıl yapılıyor skill özelliklerini de aktif ettim ama bir türlü yapamıyorum bakıyorum videolara oynayan kişiler çok rahat yapıyor ama bir türlü becermedim ?

• lıfenorm L kullanıcısına yanıt
    Hatırladığım kadarıyla yazayım. Birden fazla düşmanla dövüşmeye başladınız diyelim, düşmanın can barını son noktaya getirdikten sonra önce öldürmüyorsunuz sersemlemiş gibi oluyorlar zaten. Hepsinin can barı ölmek üzere olduktan sonra yanınıza yaklaşınca saldırıp kombo yapıyordu karakter. 3-4 hatta 5 kişiye kadar sıralı kombo gibi birşey yapılıyordu diye hatırlıyorum.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.