Şimdi Ara

Assassin’s Creed Rogue (2015) [ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
4
Favori
11.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Optimizasyon çok iyiymişnasıl da becermişler acaba,grafikler 4 den kötü aslında 3 den bile kötü 5 yıllık pc de bile high oynatır o derede optimizasyon, ubi yaptın gene yapacağını kendi oyununun çakmasını yapacağın hiç aklımıza gelmezdi
  • sequence 3'e kadar geldim bende, oyun gerçekten olmuş bu sefer , 3 ve 4 te hikaye bazında bence çok kötülerdi, özellikle 4 ama onu oynanış oalrak filan beğenmiştim, yıllardan sonra ilk kez güzel bir assassin's creed oynuyoruz
    optimizasyon konusunada gelirsek, grafikler 3'ten iyi 4'ten kötü sanırım, ama o oyunları zar zor oynarken bunu çok daha rahat oynuyorum şaşırtıcı gerçekten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunda resmen Anti Alialising yok :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Orijinalden alıntı: MajorTom

İlk legandary ship Formidable'ı indirdim,kayıtta ettim belki öğlene doğru youtube'ya atarım.Bu arada oyunu uygun bir zamanda almayı düşünüyorum zaten bahar indirimleri yapar steam yakında ozaman indirim gelirse hiç kaçırmam.

YouTube'dan efsanevi gemilere baktım da Ac4'teki El Impoluto kadar zorlayan bir gemi yok gibi görünüyor. En zoru Storm Fortress. Tabi oynamak başka izlemek başka. Daha gemiyi döşeyemedim.

Siz diyince şimdi bende baktım aslında stromfortress arkadan halledilir ama 2 tanede daha gemi geliyor sonradan,bende haritalardaki mekanları açmaya çalışmaktan daha fazla ilerleyemedim,neyseki az kaldı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

İlk legandary ship Formidable'ı indirdim,kayıtta ettim belki öğlene doğru youtube'ya atarım.Bu arada oyunu uygun bir zamanda almayı düşünüyorum zaten bahar indirimleri yapar steam yakında ozaman indirim gelirse hiç kaçırmam.

YouTube'dan efsanevi gemilere baktım da Ac4'teki El Impoluto kadar zorlayan bir gemi yok gibi görünüyor. En zoru Storm Fortress. Tabi oynamak başka izlemek başka. Daha gemiyi döşeyemedim.

Siz diyince şimdi bende baktım aslında stromfortress arkadan halledilir ama 2 tanede daha gemi geliyor sonradan,bende haritalardaki mekanları açmaya çalışmaktan daha fazla ilerleyemedim,neyseki az kaldı.

Gemi tamam. Ana hikaye bitince efsanevi gemilere yardıracağım.

• Oyunu yükledim ama malesef blackflag ayarında grafik beklerken 3 den bile kötü gözüken yerler var özelikle bitkiler ışık efektleri :( ama türkçe yaması çıkınca gayet güzel oynanır oyun.
  • Oyunu denedim grafikler AC 3'den iyi ama AC IV'den kötü, en dikkati çeken şeyler su ve ışıklandırma efektlerinin kötü oluşu, doğru düzgün AA ayarı koymamışlar FXAA görüntüyü bulanıklaştırıyor ve yetersiz kalıyor, NVIDIA'nın DSR özelliği ile AA'sız ultra 2560x1440p'de sorunsuz oynuyorum, kontrol panelden MFAA'yı açıp denemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 11 Mart 2015; 12:35:35 >
  • % 100 çabası yüzünden gecikse de oyunu az önce bitirdim. Eski oyunları oynarken aldığım hazzı özlemişim valla.

Butona rağmen yazayım: Alttaki kısım spoiler içermektedir. Oyunu oynamamış veya bitirmemiş olanların bakmamasını tavsiye ederim.

Öncelikle şunu belirteyim: Rogue'u 2K; Unity'yi 1080p ultra oynadım. Aşağıdaki grafik karşılaştırmasını ona göre yapıyorum.

Oyunun son bölümünde Charles'ı öldürmeye gittiğimizde* iç mekandaki renk ve aydınlatmalara şöyle bir göz gezdirdim de Unity'de aynı binanın içindeyken de grafikler birbirine yakındı. Yani Rogue'un grafikleri yer yer AC3'ten bile kötü olsa da isteseler Unity ayarına yaklaştırabilirlerdi.

*Arno ve Elise'i gördüğümde yapacağım şey için üzüldüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müddeiumumi -- 11 Mart 2015; 14:43:21 >

• Grafiklere takılmadan zevkle oynuyorum hikayede fazla ilerleyemiyorum yan görevdi sandıktı koşmaktan.
  • Yaw şöyle denizsiz, gemisiz eski AC'ler gibi bir AC olsa oturup oynayacağım ama yok arkadaş. Sevmiyorum ben gem memi, sırf bu yüzden oynamıyorum. Unity eski AC'lere benzer ama o da optimizasyon yüzünden oynanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreamcream -- 11 Mart 2015; 16:40:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feanor Tasartir

% 100 çabası yüzünden gecikse de oyunu az önce bitirdim. Eski oyunları oynarken aldığım hazzı özlemişim valla.

Butona rağmen yazayım: Alttaki kısım spoiler içermektedir. Oyunu oynamamış veya bitirmemiş olanların bakmamasını tavsiye ederim.

Öncelikle şunu belirteyim: Rogue'u 2K; Unity'yi 1080p ultra oynadım. Aşağıdaki grafik karşılaştırmasını ona göre yapıyorum.

Oyunun son bölümünde Charles'ı öldürmeye gittiğimizde* iç mekandaki renk ve aydınlatmalara şöyle bir göz gezdirdim de Unity'de aynı binanın içindeyken de grafikler birbirine yakındı. Yani Rogue'un grafikleri yer yer AC3'ten bile kötü olsa da isteseler Unity ayarına yaklaştırabilirlerdi.

bu spoilerı facebookta gezerken yemiştim bende :(

oyunda assasin'liği bıraktıktan sonra ne kadar daha oynanış süresi var?Gerçekten denildiği kadar uzunmu?22saat yazar yerler gördümde aslı varmı merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: HiddenHunter

quote:

% 100 çabası yüzünden gecikse de oyunu az önce bitirdim. Eski oyunları oynarken aldığım hazzı özlemişim valla.

bu spoilerı facebookta gezerken yemiştim bende :(

oyunda assasin'liği bıraktıktan sonra ne kadar daha oynanış süresi var?Gerçekten denildiği kadar uzunmu?22saat yazar yerler gördümde aslı varmı merak ettim

senaryo modu 22 saat değil ama uzun,suikastçiliği bıraktığımız kısımla başları kıyaslarsak templar bölümlerimiz daha çok hocam

• Henüz % 100 yapmadım; ancak gerçekten uzun.

River Valley, North Atlantic ve New York olmak üzere üç ana harita var. Bu haritalarda da irili ufaklı semtler, adalar var. Bunların her birinde ise toplanacak nesneler, yapılacak görevler var. Ben sadece New York'u tamamlamak için rahat 3-4 saat harcamışımdır ve bu fast travel noktalarıyla harcadığım süre.

Diğer iki harita deniz temalı olduğu için daha uzun sürebilir. Zaten her birine hızlı gidebilmek için haritayı en az bir kere turlamak gerekiyor. Üstüne bir de avlanma ve Naval Campaign kısımlarını da düşünürsek (her hayvan haritada öyle bol keseden çıkmıyor) 22 saat olması muhtemel; daha da uzayabilir.

Ekleme: Günümüz dünyasında toplanacak nesneler ve okunacak belgeleri saymadım; bir de onlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müddeiumumi -- 11 Mart 2015; 23:15:48 >
  • quote:

Henüz % 100 yapmadım; ancak gerçekten uzun.

River Valley, North Atlantic ve New York olmak üzere üç ana harita var. Bu haritalarda da irili ufaklı semtler, adalar var. Bunların her birinde ise toplanacak nesneler, yapılacak görevler var. Ben sadece New York'u tamamlamak için rahat 3-4 saat harcamışımdır ve bu fast travel noktalarıyla harcadığım süre.

Diğer iki harita deniz temalı olduğu için daha uzun sürebilir. Zaten her birine hızlı gidebilmek için haritayı en az bir kere turlamak gerekiyor. Üstüne bir de avlanma ve Naval Campaign kısımlarını da düşünürsek (her hayvan haritada öyle bol keseden çıkmıyor) 22 saat olması muhtemel; daha da uzayabilir.

Ekleme: Günümüz dünyasında toplanacak nesneler ve okunacak belgeleri saymadım; bir de onlar var.

teşekkür ediyorum hocam , hiçbirşey yapmadan assassinliği bırakana kadar 5 saat oynamışım, günümüz kısmında fazla zaman harcıyorum sanırım her gördüğüm eşyayı tamir et felan :D
    derin bir hikaye var ama pek anlayamadım ingilizcem fazla değil ama adamalrın elinde bol bol oyun yapacak bi potansiyel var

• quote:

Orijinalden alıntı: scutaro

Oyunu denedim grafikler AC 3'den iyi ama AC IV'den kötü, en dikkati çeken şeyler su ve ışıklandırma efektlerinin kötü oluşu, doğru düzgün AA ayarı koymamışlar FXAA görüntüyü bulanıklaştırıyor ve yetersiz kalıyor, NVIDIA'nın DSR özelliği ile AA'sız ultra 2560x1440p'de sorunsuz oynuyorum, kontrol panelden MFAA'yı açıp denemek lazım.

SweetFX - SMAA da işe yarayabilir.

Grafik kısıntısı kötü olmuş. PS4-Xone'a çıkmayınca, uğraşmamışlardır.
    Oynayacağımı sanmıyorum.
  • Yav oyun mu kısa sürdü bana mı öyle geldi anlamadım. Oyun 10 sequence diyorlar. Ben 6. hadi bileemdin 7 sequence'te oyunun bittiğini gördüm. DLC falan mı gerisi? Bu arada Storm Castle dışında -ki o da öyle çok zor gelmedi- efsanevi gemiler çok kek geldi. DLC bekliyorum acaba ne zaman gelir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Henüz Sequence 3'teyim ama bu oyun benim favori AC oyunum oldu o kadar beğendim AC2 gibi iyi bir hikaye anlatımı ile AC4'ün o zevkli özgür atmosferini birleştirmişler ortaya dehşet birşey çıkmış. Ve benim düşüncem AC oyunları 2,4, ve bu oyunda olduğu gibi farklı şehirler içermeli ana oyunlar tek şehir olmamalı cidden kesmiyor sıkıyor insanı, bu oyunda o kadar farklı enfes manzaralı mekanlar var ki karlı kuzey kutupları mı dersin, yeşilliklerle dolu doğayla iç içe River Valley mi dersin, bunların hepsine gemine atlayıp gidip gezebilmen mi dersin, şu depremle yerle bir olan Lisbon mu dersin hepsi akılda kalıcı anılar bırakıyor yeni AC oyunlarında bu eksik. Uzun zamandır böyle zevk alarak AC oynamamıştım bunu sindire sindire oynuyorum çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 15 Mart 2015; 16:53:38 >

• Oyunu bitirdim, kaç gündür 1 saatlik kısmı oynayamamıştım,oyunun sonu üzdü
    Ama gerçekten güzel bir oyundu, hikayedeki gizemli yerleride öğrenmiş olduk, Victory'dede güzel bir hikaye olur umarım

• Unity'den daha iyi bir oyun olmuş, Unity sadece teknik anlamda ileride ve o kısımlarda "oyun"u taşımaya yetmediği ortada artık. Sadece Ubisoft değil çoğu firma şu kısmı anlamamakta inat ediyor.
    Görevler, oynanabilirlik, karakterler, hikayenin anlatımı ve ilerleyişi çok güzel olmuş. Unity den keşke olsaydı dediğim tek kısmı gizlilik modu ve detaylı suikast safhaları.
    Haytham'ı görmek de çok iyi oldu (sesi mi değişmiş bana mı öyle geldi?)
    Genel olarak 3. oyunun ek pakedi gibi olmuş aslında, oradaki çoğu elemanı görüyoruz bunda da.
    Templarlar acayip bir biçimde kafasına giriyor insanın, dedikleri şeyler çok mantıklı geliyor.

Geminin ekipmanları ve bizim silahlar biraz gereksiz uğraştırıcı olmuş seçme/kullanma bakımından. Çok fazla seçenek olunca nasıl dizeceklerini bilememişler. Özellikle gemi kullanırken şunu dürbünle bakarken at, bunu böyle, o beyle bakarken atılsın derken çorba oluyor.
    Bir de Ubisoft şu gizli malzeme toplama kısmını iyice çorba yaptı. bulmaca tarzı totem ve hazine haritaları güzel ama geri kalan çoğu "collectiable" konmak için konulmuş.

• Oyunun unity, 3 ve 4 ile baglantili olmasi guzel olmus. Oynanabilirlik acisindan 3 den zerre fark yok. Unity i bundan once bitirdigim icin gizlilik modu olmamasi kotu oldu bi. Bunun disinda iyiydi. Bir de oyunda satin alinacak hicbir sey yoktu. Butun kiyafetleri aldim, en iyi silahlari aldim fakat surekli 50k ustu para vardi. Unity gibi kapsamli bi eşya pazari olsa guzel olurdu.

Ozetle olagan bir ac oyunu olmus. Sadece teselli oyunu oldugu icin kisa tutulmus. Hikaye icin ve genel anlamda ac serisini beğendiğim icin oynanmasini tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.