Şimdi Ara

Assassin's Creed: Revelations E3 Yorumu(Altyazılı) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
2
Favori
25.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya kafasina esmeyen almasin oynamasin kardesim fake turkculugun anlami yok.yok ben osmanli torunuyum yok turk askerini oyunda oldurmem. ne diyonuz siz ya? oynamayin o zaman bos bos laf salatasi yapmayin bitsin gitsin ha dayanamayip oynayacaksiniz adim gibi de eminim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smuzy -- 23 Haziran 2011; 17:13:15 >
  • helal olsun. oyun çok güzel olmuş. oyunun türkiyede vede istanbulda geçmesi çok çok güzel oldu . sabırsızlıkla bekleyeceğiz. çıkış vaktinde çok iddialı oyunlar çıkacak. call of duty modern warfare3, battlefield 3 vb. ama A.C. baya iddalı olduğu kesin:D
  • @amashe

madem sadece oyundan ibaret değil, diğer oyunda italyanlar öldürülürken nerdeydin? Eminim o oyuna bayılmışındır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenjaMean

@amashe

madem sadece oyundan ibaret değil, diğer oyunda italyanlar öldürülürken nerdeydin? Eminim o oyuna bayılmışındır.

Oyuna gerçekten bayılmıştım,zaten benim oyun için art niyetle sarf edilecek tek bir kelimem yok. Lütfen attığım cevapları birdaha sindirerek okuyun.
    neredeydin sorusuna da şöyle cevap vermek istiyorum,ben italyan değilim güzel kardeşim.
    beni ilgilendirmeyen konulara,bilmediğim hesaplara pek girmem
    işin içine osmanlı girdi,bende girdim. Hatta bununla yetinmeyip,
    yeniçerilerin konuşma dili üzerine , oyunun yapımcılarına bizzat e-mail gönderdim ve en azından oyunun Türkçe versiyonunun çıkarılmasının gerekliliğini kendimce izah ettim,he dikkate alırlarmı tabiki almazlar ama benim elimden gelen bu. herkez elinden geleni yapsa kimse türkleri barbar olarak tanımaz,kimse türkiyeyi kuzey ırakla karıştırmazdı,Siz hala bu oyunun türkiyeye turist getirecek hayali ile yaşayın.
    ayrıca şunuda belirtmeden geçmek istemiyorum,herkez aynı şeyi söylüyor,bir önceki oyunda italyanlar katledildi ama onların sesi çıkmadı?
    birde şöyle düşünün ,o ses belki size kadar gelmemiş olabilir ama şahsen ben bir iki forumlarında bu konunun tartışıldığına şahit olmuştum,şimdi benim sesimde onlara gitmiyor ve onlarda bizim bu duruma sessiz kaldığımızı düşünüyorlar.Kendimizi avutuyoruz.
    ilgili link'i bulabilirsem paylaşırım
    Saygılarımla

• Usta senin söylediğin şuna benziyor. 24 diye bir dizi vardı belki bilirsin. Onun bir bölümünde hackerlar Amerikanın içişleri bakanlığını hackliyorlar. Hackleyenlerden biri diğerine ismi ile hitap ediyor ve isim Türkçe bir isim. Bunun üzerine Türkiye ayağa kalkıyor. Bakanlar işin işine giriyor. Hemen özür dilenmesi talebinde bulunuluyor. Dizi yapımcıları da özür diliyor. Buraya kadar güzel.

Sonra Türkiye'de Kurtlar Vadisi başlıyor. Türkiye'de kadar kötü olay varsa ABD'nin üstüne atılıyor. Bombasıdan tut darbelere oradan geç illimunatisine kadar her kötü olay terör eylemi ABD'nin kararıyla yapıldığı söyleniyor. Bir tane ABD Bakanı çıkıp da özür dileyin bizden demiyor. Niye? Bizden daha az ülkelerini sevdikleri için mi? Hayır. Hadi diyelim bizden daha az seviyorlar ülkelerini. Biz madem o kadar duyarlıyız insanların ırklarına devletlerine suçlama yapılması konusunda bizin bakanlarımız niye durum kardeşim böyle şeyler söylenir mi diye uyarı da bulunmuyor?

Çünkü bizim zihnimiz tek yönlü çalışıyor. Banane ya onlardan bana bişi olursa karışırım diyen zihniyet bir süre sonra kendi içinde de bölünür. O su görüşlü ben karışmam. O şu mehsepten ben karışmam. O şu gruptan ben karışmam. Sonra da milliyetçilik yapılır bir güzel. Çünkü milliyetçiyiz ya onu bile Avrupadan öğrendik.

Sevgili kardeşim işin özü şu. Şu an ABD vatandaşlarının kendi belediyelerinin sorunları hakkındaki düşünceleri dünyada savaş çıksa bile o savaştan daha önceliklidir. Kimse umursamaz Libya'da iç savaş çıkmış. Japonya'da tsunami olmuş. O yüzden onlar Türkler barbardır dese bile bir meşruluğu yok. Olmamalı da. Bizim ülkemizde herkes doğuştan doktor doğuştan siyasetçi doğuştan sosyolog olduğundan her işe siyasi entrikaları katıyoruz. Halbuki hepsi komplo teorilerinden ibaret.

Burdan da oyuna bağlıyorum. Ubisoft isterse başka bir şehri baz alabilirdi oyun için. Umrunda mı ki Türkiye.. Osmanlı onlara ne.. Ama adamlar milyonlraca euro para yatırıyorlar bu işe. Araştırma yapıyorlar. Videonun başında da diyor İstanbul şu an diye. Uluslar arası hukukta ve ilişkilerde İstanbul adı resmi bir addır. Milletin Kostantinapolis demesi o ismi meşru kılmaz. Umursamak yersiz. Diğer açıdan oyunun konsepti itibariyle yeniçeri öldürebilirsin. Bu atamıza hakarettir demek sadece kuru milliyetçiliktir. Başka bir tanımı yok olması için de çaba harcama.

Ben oyunun bütün serilerini oynamadım bir tek Brotherhood'u oynadım. Onda da arada İtalyanca kelimeler geçiyordu.Komple İtalyanca değil oyun. Daha düne kadar oyunlarda Türkiye-Türk-Osmanlı-Ankara kelimeleri geçince vay anasını satimmm demekten niye Türkçe konuşmuyora geldik. Konuşmamasının tek sebebi de korsan oyun kullanmamızdır. Bunun da başka bir izahı yok. Adamlar para kazanmayacağı işe niye girsinler.

Sen üstüne düşeni yapmışsın endişelerini belirtmişsin mailini atmışsın. Bundan sonrası da onlara kalmış. Yapmadılar mı? Satın almazsın adamlara para kazandırmazsın. Ancak Nihat Doğan gibi ülkenin ve Türk milletinin gelmiş gelecek bütün sorumluluklarını üstünde hisseden bir yapın varsa orası ayrı tabi..

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 23 Haziran 2011; 23:18:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zerolance
    Evet dendiği gibi Osmanlı askerlerini öldürüyoruz.Öldürmesek iyiydi ama o kadarda abartılacak bir durum değil.Diğer 3 oyundada başka milletlerden insanlar öldürüyorduk.Umarım oyun Türkçe olurda yaşlı Ezioyu ve bilinmeyen sırları daha iyi anlarız.

kaç oyundur hristiyan öldürüyoz adamların sesi çıktı mı, tabi biraz insan kötü oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin. -- 23 Haziran 2011; 23:16:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amashe

quote:

@amashe

Oyuna gerçekten bayılmıştım,zaten benim oyun için art niyetle sarf edilecek tek bir kelimem yok. Lütfen attığım cevapları birdaha sindirerek okuyun.
    neredeydin sorusuna da şöyle cevap vermek istiyorum,ben italyan değilim güzel kardeşim.
    yeniçerilerin konuşma dili üzerine , oyunun yapımcılarına bizzat e-mail gönderdim ve en azından oyunun Türkçe versiyonunun çıkarılmasının gerekliliğini kendimce izah ettim,he dikkate alırlarmı tabiki almazlar ama benim elimden gelen bu. herkez elinden geleni yapsa kimse türkleri barbar olarak tanımaz,kimse türkiyeyi kuzey ırakla karıştırmazdı,Siz hala bu oyunun türkiyeye turist getirecek hayali ile yaşayın.
    ayrıca şunuda belirtmeden geçmek istemiyorum,herkez aynı şeyi söylüyor,bir önceki oyunda italyanlar katledildi ama onların sesi çıkmadı?
    birde şöyle düşünün ,o ses belki size kadar gelmemiş olabilir ama şahsen ben bir iki forumlarında bu konunun tartışıldığına şahit olmuştum,şimdi benim sesimde onlara gitmiyor ve onlarda bizim bu duruma sessiz kaldığımızı düşünüyorlar.Kendimizi avutuyoruz.
    Saygılarımla

Oyunun resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Türkçe dilini eklemeyi düşünüyorlar. İtalyanlar tartışmış olabilir, ama bu oyun onlara zarar verdi mi? Onların tarihini kötüledi mi? Bunların hiç biri olmadı. Aksine ben italyayı daha fazla merak ettim. Bizi kötülücekler vb. şeyler biraz paranoyaklık oluyor bence

• Bu oyunda önüne geleni kesmek ergenlerin "Ecdadımıza sövüyolaar" nidaları eşliğinde çok daha eğlenceli olacağa benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Bu oyunda önüne geleni kesmek ergenlerin "Ecdadımıza sövüyolaar" nidaları eşliğinde çok daha eğlenceli olacağa benziyor.

Süpersin dostum
  • şu yapılan tartışma cok saçma. Ilk oyundada 3-5 kişi çıkmış ulan türkleri kesiyoruz böyle oyunmu olur ben böyle oyna .... Gibisinden ortalığı ayağa kaldırmışlardı. Beğenmiyorsan oynama kimse zorlamıyo seni. Tabi ezio türk olsa ve tapınakcikarı kesiyo olsak göğsünüz kabarıp hiç sesiniz çıkmayacaktı
  • quote:

amashe
    osmanlı askerleri ingilizce konuşuyor,vaybeeee
    oyun hakikaten muhteşeme yakın ama bazı olaylar bilinç altına yanlış lanse edilicek gibime geliyor.
    yine altından bir osmanlı düşmanlığı çıkmaz inşallah

ben ne oyuna kötü dedim,ne bizi barbar olarak görüyorlar dedim,ne oyunun bize zararı var dedim ki zaten oyunu oynamadan etmeden bizi kötü düşürdüklerini nereden bilebilirimki?
    ama ergenler o kadar sahiplenmişlerki oyunu sanki satılan her orjinal dvd-cd'den kendilerine pay düşücekmiş gibi direkt savunmaya geçtiler.Siz taaruz ettiniz ben karşılık verdim konu buraya kadar geldi.Yoksa ben kendimce üstteki yorumumla kapatıcaktım konuyu yine altından bir osmanlı düşmanlığı çıkmaz inşallah şu cümleden kim ne cümleler türetti,ne komplo teorileri kurdu ne düşmanlıklar besledi,özel mesajdan küfür edenler oldu sizi allaha havale ediyorum ,Nihat doğana bile benzetildim ya ne diyeyim başka.
    sanırım forumda bazı şeylerin iyiye gitmesi yönünde umut bağlamak,birilerinin çıkarlarına ters düşse gerek.
    birde şu var artık kendinizi avrupa ülkeleri ile kıyaslamayı bırakın
    italya ya da aynısı olmuş,amerikada da olsaymışta onlarda susarlarmış.
    ben bu tutumu şuna benzetiyorum.
    karnesinde 5 kırığı olan çocuğun eve gidince ,ahmetin 6 mehmetin 7 kırığı var diyerek söze girmesi.
    artık tüm yorumlarımı okumadan taaruz edenlere karşılık bile vermicem,münazaranında bir saygı çerçevesi vardır.
    forum,Kullanıcılarında söze katıldığı bir TARTIŞMA platformudur,bunu göz önüne alınız,yıllardır kullandığınız sitenin ne işe yaradığını bilmeden yaşamayın

• quote:

quote:

@amashe

Saygılarımla

zaten adam sana İtalyanlar öldürülürken İtalyalılar'ın neden sesi çıkmadı demiyor, sen İtalyalıları öldürürken birşey demiyorsunda Osmanlıları öldürüncemi sesin çıkıyor diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

quote:

quote:

@amashe

Saygılarımla

zaten adam sana İtalyanlar öldürülürken İtalyalılar'ın neden sesi çıkmadı demiyor, sen İtalyalıları öldürürken birşey demiyorsunda Osmanlıları öldürüncemi sesin çıkıyor diyor.

ya arkadaşım dalgamı geçiyorsun,biraz zahmet edip önceki mesajlarımda ne demişim ne anlatmışım oku lütfen böyle delinin biri kuyuya 1 taş atmış 1000 akıllı çıkaramamış misaline getirmeyin olayı.
    Okumak güzeldir , üşenme önceki yorumlarımı oku

• quote:

quote:

amashe
    osmanlı askerleri ingilizce konuşuyor,vaybeeee
    oyun hakikaten muhteşeme yakın ama bazı olaylar bilinç altına yanlış lanse edilicek gibime geliyor.
    yine altından bir osmanlı düşmanlığı çıkmaz inşallah

ben ne oyuna kötü dedim,ne bizi barbar olarak görüyorlar dedim,ne oyunun bize zararı var dedim ki zaten oyunu oynamadan etmeden bizi kötü düşürdüklerini nereden bilebilirimki?
    ama ergenler o kadar sahiplenmişlerki oyunu sanki satılan her orjinal dvd-cd'den kendilerine pay düşücekmiş gibi direkt savunmaya geçtiler.Siz taaruz ettiniz ben karşılık verdim konu buraya kadar geldi.Yoksa ben kendimce üstteki yorumumla kapatıcaktım konuyu yine altından bir osmanlı düşmanlığı çıkmaz inşallah şu cümleden kim ne cümleler türetti,ne komplo teorileri kurdu ne düşmanlıklar besledi,özel mesajdan küfür edenler oldu sizi allaha havale ediyorum ,Nihat doğana bile benzetildim ya ne diyeyim başka.
    sanırım forumda bazı şeylerin iyiye gitmesi yönünde umut bağlamak,birilerinin çıkarlarına ters düşse gerek.
    birde şu var artık kendinizi avrupa ülkeleri ile kıyaslamayı bırakın
    italya ya da aynısı olmuş,amerikada da olsaymışta onlarda susarlarmış.
    ben bu tutumu şuna benzetiyorum.
    karnesinde 5 kırığı olan çocuğun eve gidince ,ahmetin 6 mehmetin 7 kırığı var diyerek söze girmesi.
    artık tüm yorumlarımı okumadan taaruz edenlere karşılık bile vermicem,münazaranında bir saygı çerçevesi vardır.
    forum,Kullanıcılarında söze katıldığı bir TARTIŞMA platformudur,bunu göz önüne alınız,yıllardır kullandığınız sitenin ne işe yaradığını bilmeden yaşamayın

quote:

Yukarda yazdıklarını bir daha oku kardeşim ne demişsin ne dememişsin.. Olayın uzamasının sebebi senin kuru milliyetçilik yapman olayları tarafsız gözlemleyememen. Tarih okuduğunu yazmışsın ancak bir tarihçinin tarafsızlığından yoksunsun burada bıraktığın izlenimine göre.

Buradaki insanların .oğu ülkesini en az senin kadar seviyor.Tarihini en az senin kadar önemsiyor. Sorun burda senin hala Avrupa bizle ilgili bir şey yaparsa kesin bize zarar vermek için yapar görüşün. Aadamlar zaten istediklerini siyasi müzakerelerde alıyorlar niye oyunu alet etsinler işin içine.

Evet forum tartışılmak için vardır ve sen de görüşlerini söylemekte özgürsün herkes gibi. Eğer birileri sana terbiyesizlik yaptıysa şikayet etmeni öneririm. Kimsenin buna hakkı yok çünkü düşüncen ne olursa olsun. Diğer yandan Avrupa devletleri ile karşılaştırmayın demek saçma çünkü bizden her açıdan üstün olan onlar ve bizim yıllardır ''modernleşme''ye çalışmamızın altında yatan şey de bu. Biliosundur ki modernleşme terimi Avupalılar tarafından ortaya atılmış bir düşüncedir. Bunun kanıtı olarak Avrupa birliğine girmek için yıllardır verdiğimiz çabayı gösterebilirim sana.

Buradaki sorun bunlar değil. Buradaki sorun bir ''oyun''. Osmanlı tarihi ile çakışan bir dönemde İstanbul'da geçen bir oyun. Bu kadar büyütülmesinin nedeni ne ben onu anlamıyorum. Yok hakeret var yok şu var yok ecdatlarımız. Yok bişey kardeş senin kuruntuların bunlar. Oyun çıksın tarihin söylediğinin aksine bir şeyler yapıldıysa elbette ki karşı çıkarız. Ama bir kaç videodan hemen celallenmek yersiz.

• Nete düştü mü bu?
  • @amashe

o zaman senin dediklerinin bana dokunmayan yılan bin yaşasın demek oluyor. İtalyanları önemsemiyosun onların "oyunda" öldürülmesi senin için önemsiz o zaman.
  • Assassin's oyun daha yeni başlıyoooo..........
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Buradaki sorun bunlar değil. Buradaki sorun bir ''oyun''. Osmanlı tarihi ile çakışan bir dönemde İstanbul'da geçen bir oyun. Bu kadar büyütülmesinin nedeni ne ben onu anlamıyorum. Yok hakeret var yok şu var yok ecdatlarımız. Yok bişey kardeş senin kuruntuların bunlar. Oyun çıksın tarihin söylediğinin aksine bir şeyler yapıldıysa elbette ki karşı çıkarız. Ama bir kaç videodan hemen celallenmek yersiz.

güzel kardeşim ben böyle birşey dedimmi?Sadece şunu söyledim
    umarım böyle birşeyile karşılaşmayız.ülkesini seven herkezin umduğu birşeyi kelimelere döktüm,kimse oyunda olsa ülkesinin dünyaya kötü gösterilmesini istemez bir daha tekrarlıyorum BEN OYUN İÇİN NE OSMANLIYA NE DE TÜRKİYEYE HAKARET VEYA BUNA BENZER BİR KÖTÜLEMDE BULUNDUĞUNU SÖYLEMEDİM,neden herkez böyle söylediğimi,benim osmanlıcı olduğumu yada ırkçı olduğumu düşünüyor anlamış değilim,TEK DERDİM OSMANLI ASKERLERİNİN TÜRKÇE KONUŞMAMASI,bu oyunun orjinalliğini ve gerçekliğini bozan küçük bir rütuştur,(bana sakın ingilizce ortak lisadır,şudur budur demeyin..bu tamamen benim görüşüm sizin ne söylediğiniz sizi ilgilendirir)

o zaman senin dediklerinin bana dokunmayan yılan bin yaşasın demek oluyor. İtalyanları önemsemiyosun onların "oyunda" öldürülmesi senin için önemsiz o zaman.

bu olay günümüzde ve gerçek hayatta yaşanmış olsa,elbette elimden geleni yaparım nasıl savaş sırasında gazzeli kardeşlerimize elimizden geleni yapmaya çalışıyorsak,zamanı gelince italyadaki kardeşlerimizede yardım etmekten çekinmeyiz.
    ama yabancı bir ülke başka bir ülkeyi oyunda kötülemiş? haklarını benimmi savunmam gerekir yoksa kötülenen ülkedekilerinmi
    bunu ayırt edebilicek seviyede isen yorum senin,ama yok ben bu adama illa bi klıf sokucam derdindeysen senle başa çıkamam.

• quote:

quote:

umarım böyle birşeyile karşılaşmayız.ülkesini seven herkezin umduğu birşeyi kelimelere döktüm,kimse oyunda olsa ülkesinin dünyaya kötü gösterilmesini istemez bir daha tekrarlıyorum BEN OYUN İÇİN NE OSMANLIYA NE DE TÜRKİYEYE HAKARET VEYA BUNA BENZER BİR KÖTÜLEMDE BULUNDUĞUNU SÖYLEMEDİM,neden herkez böyle söylediğimi,benim osmanlıcı olduğumu yada ırkçı olduğumu düşünüyor anlamış değilim,TEK DERDİM OSMANLI ASKERLERİNİN TÜRKÇE KONUŞMAMASI,bu oyunun orjinalliğini ve gerçekliğini bozan küçük bir rütuştur,(bana sakın ingilizce ortak lisadır,şudur budur demeyin..bu tamamen benim görüşüm sizin ne söylediğiniz sizi ilgilendirir)

bu olay günümüzde ve gerçek hayatta yaşanmış olsa,elbette elimden geleni yaparım nasıl savaş sırasında gazzeli kardeşlerimize elimizden geleni yapmaya çalışıyorsak,zamanı gelince italyadaki kardeşlerimizede yardım etmekten çekinmeyiz.
    ama yabancı bir ülke başka bir ülkeyi oyunda kötülemiş? haklarını benimmi savunmam gerekir yoksa kötülenen ülkedekilerinmi
    bunu ayırt edebilicek seviyede isen yorum senin,ama yok ben bu adama illa bi klıf sokucam derdindeysen senle başa çıkamam.

Önceki oyunda da İtalyanlar ingilizce konuşuyordu, arada italyanca kelimeler vardı ve ayrıca İtalyanca seçilebiliyordu. Oyunun resmi twitter hesabından yapılan açıklamada da oyuna Türkçe seçeneği eklemeyi düşünüyorlarmış. İngilizce konuşmalarının sebebi bu oyunun sadece Türkiyede oynanmıcak olması diğer ülkelerde de anlaşılması için.Kasıt yok.

Benim mesajım için "neredeydin sorusuna da şöyle cevap vermek istiyorum,ben italyan değilim güzel kardeşim. beni ilgilendirmeyen konulara, bilmediğim hesaplara pek girmem işin içine osmanlı girdi,bende girdim." demişsin önceki mesajlarında. Madem bu oyunda Türkçe konuşulmaması kötü ve bugünü ilgilendiriyor, önceki oyunda neden bir şey demedin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenjaMean -- 24 Haziran 2011; 11:51:54 >

• quote:

quote:

Usta uzatmak istemiyorum ama kendinle çelişen şeyler söylüyorsun neden bilmiyorum.

quote:

sizede inanamıyorum,istanbulun bir oyun sayesinde kalkınıp dünyanın en zengin metropol'ü olucağı hayalini bir kenera bırakıp gerçekçi konuşun,ayrıca oyunda bariz bir osmanlı katliamı var görmezden gelemezsiniz,Oyunu oynarken kendinizi o karakterin yerine koyucaksınız ,onun yaptığı herşeyi siz söylemiş olucaksınız, ve o kadar osmanlı askeri öldürdükten sonra,artık osmanlı dendiğinde ne hissediceksiniz?

Bu yapanların kötülük ya da hakaret ettiklerini söylediğin yer değil mi? Bariz bir Osmanlı katliamı var diyorsun..
    Senin asıl sorunun Türkçe konuşmaması ise yukarıdaki mesajda arkadaş kaynak da verip söylemiş.

quote:

Önceki oyunda da İtalyanlar ingilizce konuşuyordu, arada italyanca kelimeler vardı ve ayrıca İtalyanca seçilebiliyordu. Oyunun resmi twitter hesabından yapılan açıklamada da oyuna Türkçe seçeneği eklemeyi düşünüyorlarmış. İngilizce konuşmalarının sebebi bu oyunun sadece Türkiyede oynanmıcak olması diğer ülkelerde de anlaşılması için.Kasıt yok.

Bu kadar.. Daha fazla tartışmaya önceki mesajlardaki gibi kin kusmaya hakaret etmeye gerek yok Oyun çıksın herkes gelir eleştirisini yapar.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.